Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui pikk on teie puhkus?

Näitan 28 postitust - vahemik 31 kuni 58 (kokku 58 )

Teema: Kui pikk on teie puhkus?

Postitas:

28 päeva, neist suvel 14.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minimaalselt 35 päeva, aga kui tööga on kõik korras, siis võin rohkem puhata.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

28 päeva + 5 staazipäeva.

<p style=”text-align: center;”>Kui pikk on staaz, et neid päevi saad? Need vist iga firma enda otsustada? Mul täitus just 20 aastat samas ettevõttes.

Meil koguneb iga aasta eest üks päev. Kui mu mälu ei peeta, siis 7 oli max, st päris lõputult ei kogunr</p>

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 07:46; 14.06 18:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on 28 päeva+7 päeva talvepuhkust (tuleb välja võtta okt-märts ning järgmisesse aastasse edasi ei kandu).

Kuna lasteaed puhkab terve juuli, siis olen võtnud juulis 21 päeva ja mees 14 päeva nii, et 1 nädal kattub, siis saame ka terve perega koos puhata ja kuskile seiklema minna. Viimase nädala puhkan oktoobri lõpus-nov alguses (väsimuse pealt vaatan) ning talvepuhkuse võtan lubatu piiril märtsis (samuti väsimuse pealt vaatan).

Lastepäevi ei kasuta, sest need tasustatakse ju miinimumpalga alusel ja kaotan rahas.

Kahju veidi on, et reservi midagi ei jää, aga ega see lasteaia periood igavesti ei kesta 🙂

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

28 päeva pluss tekivad sellised päevad aegajalt pühade ja tavapuhkepäevade vahele, mil ma ei pea tööl olema, küll pean olema telefonitsi saadaval ja kord tunnis umbes e-posti vaatama ja vajadusel vastama. Päris puhkuseks seda lugeda ei saa, küll aga olen sellisek päeval nii maasikal kui ka seenel olnud. Ja välismaal poereisil.

2 nädalat ma järjest puhata ei taha. Ideaalis puhkaksin iga kuu ühe nädalavahetuse pikemalt, näiteks R-E.

Minul ei ole lubatud niikuinii üle 1-2 päeva puhata märts-mai ega sept-nov. St ma lausa pean puhkama juulis, mis mulle üldse ei meeldi. Sel aastal sain suruda 4 päeva jaanuari, 1 nädala augusti keskele ja ülejäänu võtan 1-2 päeva kaupa juunis, septembri alguses (seenele) ja nov
alguses (et pimeda aja saabudes magada). Peaks vist kaks nädalat järjest puhkama, aga mina ei taha ja firma ei sunni ning see oleks neile ka karm pauk, kui see just juulis poleks. Aga juulis ma ei taha.

Tulevast aastast on ka kaks staažipäeva saada. Meil lisandub alates 11. tööaastast igal aastal 2 tasustatud puhkepäeva. Kuni 20ni. Ehk siis 11. aastal 2, 12. aastal 4 jne. Meil on ka neid 10+ aastat töötanuid üle poole kollektiivis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 18:36; 10.07 16:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen enamus ajast töötanud kohtadel, kus on graafikuga töö ja suvepuhkuse saab max 2 nädalat.

Viimases  ettevõttes oli nii palju väikeste lastega vanemaid, et mina ei saanudki suvel puhkust.

Nüüd aga puhkan juuli algusest augusti lõpuni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Varem erasektorid oli 28 päeva, millest 2ndl said suvel ja ülejäänut tihti ei jõudnudki välja võtta. Nüüd avalikus sektoris 35p, 31p juulis kollektiivpuhkus + 4p siis muul ajal. 1 puhkepäev kuus lisaks kui suudad kolleegiga kokku leppida.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne ülikooli töötasin eraettevõttes ja siis oli puhkus jaotatud 2 ndl suvel, 1 sügisel (sügisene koolivaheaeg) ja 1 kevadel (kevadine koolivaheaeg). Oligi aeg, mil lülitasid telefoni välja ja tööd sel ajal ei teinud.

Nüüd on ülikoolis ette nähtud 56 päeva, millest 3-4 ndl on suvel, ülejäänud sätitud taas laste koolivaheaegadega klappima. Kadestamiseks pole siiski põhjust, sest tihti saadki selle pika suvepuhkuse arvelt oma artiklid kirjutatud ja mõned taotlused lõpetatud ning uue semestri videoloengud salvestatud ehk siis reaalset puhkust suvel siiski ei näe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Erasektor
28+7 päeva. (7 lisapäeva pärast 2. tööaasta täitumist)

2ndl peab korraga puhkama, ühe nädala jagu võib aasta peale laiali jagada ja iga seitsme puhkuse päeva peale peab üks nädalavahetus jääma. Puhkuse jääk ei tohi olla rohkem kui 7 päeva.

Puhkuse aega saan vabalt valida ja ka hiljem muuta(2ndl ette teatades). Tööd planeeritakse puhkuseid silmas pidades.

Tavaliselt võtan 1ndl jaanipäeva paiku, 2ndl augustis, 1 ndl jõulude paiku ja ühe nädala jagan kevade ja sügise vahel laiali(pikad nädalavahetused).

Olen heale tööpakkumisele ära öelnud sest pärast 2ndl kollektiivpuhkust juulis ja 1ndl kollektiivpuhkust jõulude ajal oleks jäänud ainult 1 nädal puhata siis kui ise tahan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Erasektor, 28 päeva palgalist puhkust

Aga palk ja organisatsioon on piisavalt normaalsed ja võimaldavad võtta palgata puhkust juurde kui on vaja

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loen siit mitmest teemast (ja tean ka töölepingu seadusest), et tavaline on 28 päeva, ja et korraga puhatakse ainult 2 nädalat, ülejäänu võetakse muul ajal välja.

Minu jaoks on seda väga vähe. Olen alati töötanud kohtades, kus puhkus on 35 päeva, selle saab tervikuna võtta suvel ning sellele otsa veel lapsepuhkuse päevad (nii tasulised kui tasuta), nii et kokku tuleb ikka ligi 50 päeva.

Kui pikalt teie puhkate?

56 päeva

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhipuhkus on 35 päeva, lisaks 3 tasustatud tervisepäeva. Esimene aasta, kui ma praeguses asutuses tööle asusin, sai poole aasta pealt mindud ja ei puhanud, seega on kogu aeg mingi jääk kaasa jooksnud ja kuigi ma olen viimased aastad suvel 5 nädalat puhanud, on ikka jäänud igast aastast vana jäägi tõttu päevi kasutamata ja olen saanud veel muul ajal ka nädala reisi jaoks võtta. Eelmise aasta reisid läksid luhta, seega kasutamata puhkusepäevadega oli selleks aastaks puhkust 42 päeva, millest nüüd suvel puhkan 5 nädalat ära ja ülejäänu jääb selleks ajaks kui saab mõne reisi teha või järgmisesse aastasse.

Õnneks meil lubatakse lõpetada puhkus reedega, ka siis kui puhkad ainult ühe nädala. Eelmises asutuses, kus töötasin, seda ei tolereeritud ja alati pidi lõpetama puhkuse pühapäevaga, ka siis kui puhkasid pikemalt järjest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.06 21:13; 16.06 22:50; 20.06 22:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õnneks meil lubatakse lõpetada puhkus reedega, ka siis kui puhkad ainult ühe nädala. Eelmises asutuses, kus töötasin, seda ei tolereeritud ja alati pidi lõpetama puhkuse pühapäevaga, ka siis kui puhkasid pikemalt järjest.

Üldiselt polegi selline asi kuskil lubatud. Meil nüüd on hakatud niimoodi tegema, et neljapäevaga lõpetatakse ja siis ollakse reedel “kodutööl”. Nõme minu arust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.06 18:01; 13.06 20:24; 16.06 11:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õnneks meil lubatakse lõpetada puhkus reedega, ka siis kui puhkad ainult ühe nädala. Eelmises asutuses, kus töötasin, seda ei tolereeritud ja alati pidi lõpetama puhkuse pühapäevaga, ka siis kui puhkasid pikemalt järjest.

Üldiselt polegi selline asi kuskil lubatud. Meil nüüd on hakatud niimoodi tegema, et neljapäevaga lõpetatakse ja siis ollakse reedel “kodutööl”. Nõme minu arust.

Minu arust on nõme just see, kui peab võtma E-R töö puhul alati selle nädalavahetuse veel lisaks puhkuse arvelt. Nagu see 28 või osadel 35 päeva oleks nüüd nii ülemäära pikk puhkus, olgem ausad, puhkust on niigi pigem vähe kui palju. Kui puhkad veel mitu nädalat jutti, jääb juba mitmeid päevi nädalavahetust ka puhkuse sisse.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.06 21:13; 16.06 22:50; 20.06 22:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riigisektoris 28p+7p lisapuhkust. Võib kasutada endale sobival ajal.
Ma tavaliselt võtan suvel 2 nädalat korraga, vahel rohkem, kui on plaan kuskile reisile minna. Ülejäänu kasutan nädala kaupa muul perioodil. Lapsepäevasid pole kunagi võtnud.

Varem töötasin erasektoris ja seal oli meil ka 28+7p puhkus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil kollektiivpuhkus, juulis 3 nädalat ja detsembris nädal.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas sa 35 päeva pikkusele puhkusele nii palju lapsepäevi saad, et lausa 50 puhkusepäeva tuleb?

Minul on hariduses 56 päeva ja võtan välja ka 3 lapsepäeva (mul on 2 last) Kokku siis 59 päeva on suvel puhkust.

Mehel erafirmas on 28 päeva ehk et 2 nädalat + 2 nädalat suvel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas sa 35 päeva pikkusele puhkusele nii palju lapsepäevi saad, et lausa 50 puhkusepäeva tuleb?

3 tasulist + 10 tasuta lapsepäeva. Nende sisse jäävad nädalavahetusel veel lisaks. Tuleks üle 50 isegi, aga ma kõike ei võta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 13:02; 19.06 17:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paberi peal on puhkust 28 päeva, reaalis ei vaadata laisklejatele hea pilguga, seega pole aastaid puhkust välja võtnud.

Ma ei saa aru miks siin inimesed miinustavad sellist vastust. Reaalselt ongi erasektoris palju selliseid firmasid ja ameteid kus ei saagi puhata. Või kui puhkadki siis töö peab ikka kuidagi tehtud saama ja ei ole nii, et see töö kuskile ära kaob puhkuse ajaks. Näiteks lasteaed pannakse kinni, siis ei ole midagi järele teha. Minu erialal – raamatupidaja on vaja 12 kuud palka maksta, suvel eriti pukusetasusid arvestada, kui on veel raamatupidamisteenuseid osutav firma, siis eeldatakse, et kõik on tehtud õigeks ajaks. Kõik aruanded on vaja esitada 12 kuud ja kõik muu samuti.  Kui puhkad siis asendada järgmisel puhkusel teist raamatupidajat, kes selle aja sinu eest töö ära tegi ja siis tema asendab sind. Reealselt olen ka ennast asendanud aastaid ja saanud siis enda asendamise eest 13 palga – teise asendamise eest ju palka juurde ei maksta sentigi. Ei ole kunagi saanud raamatupidajana 4 nädalat järjest puhata.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 19:06; 06.07 18:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru miks siin inimesed miinustavad sellist vastust. Reaalselt ongi erasektoris palju selliseid firmasid ja ameteid kus ei saagi puhata. Või kui puhkadki siis töö peab ikka kuidagi tehtud saama ja ei ole nii, et see töö kuskile ära kaob puhkuse ajaks.

Ma töötasin riigiasutuses, kus oli sama töökorraldus. Võisid puhkama minna küll, aga töö pidi sellegipoolest tehtud olema ja asendajat, kes midagi vahepeal teinud oleks, ei olnud. Siis tuligi nii palju ette ära teha, kui sai ja puhkuselt tagasi tulles pidi hakkama tulekahjusid kustutama ja solvunud pilke taluma, sest inimesed pidid kaks nädalat oma hädadele lahendust ootama. Selle vältimiseks tegid inimesed puhkuse ajal ka tööd. Lisatasuta otseloomulikult.

Otsisin omale teise koha, kus töötada.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.06 18:34; 19.06 19:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru miks siin inimesed miinustavad sellist vastust. Reaalselt ongi erasektoris palju selliseid firmasid ja ameteid kus ei saagi puhata. Või kui puhkadki siis töö peab ikka kuidagi tehtud saama ja ei ole nii, et see töö kuskile ära kaob puhkuse ajaks.

Minu miinus väljendas hukkamõistu sellisele töökorraldusele. See, et selliseid firmasid on, ei muuda seda normaalseks. Selliseid ameteid tegelikult ei ole, kus puhata ei saa, on suutmatus nii korraldada, et saaks.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.06 21:55; 20.06 07:48; 07.07 06:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhipuhkus on 35 päeva, lisaks 3 tasustatud tervisepäeva.

Õnneks meil lubatakse lõpetada puhkus reedega, ka siis kui puhkad ainult ühe nädala. Eelmises asutuses, kus töötasin, seda ei tolereeritud ja alati pidi lõpetama puhkuse pühapäevaga, ka siis kui puhkasid pikemalt järjest.

See tähendab, et töötajad saavad ebaseaduslikult lisaks kuni +8 päeva puhkust. Huvitav, et tööandja nõus on, see on tööandjale ju lisakulu.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhipuhkus on 35 päeva, lisaks 3 tasustatud tervisepäeva.

Õnneks meil lubatakse lõpetada puhkus reedega, ka siis kui puhkad ainult ühe nädala. Eelmises asutuses, kus töötasin, seda ei tolereeritud ja alati pidi lõpetama puhkuse pühapäevaga, ka siis kui puhkasid pikemalt järjest.

See tähendab, et töötajad saavad ebaseaduslikult lisaks kuni +8 päeva puhkust. Huvitav, et tööandja nõus on, see on tööandjale ju lisakulu.

Mida siin ebaseaduslikku on, kui tööandja nii võimaldab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.06 21:55; 20.06 07:48; 07.07 06:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhipuhkus on 35 päeva, lisaks 3 tasustatud tervisepäeva.

Õnneks meil lubatakse lõpetada puhkus reedega, ka siis kui puhkad ainult ühe nädala. Eelmises asutuses, kus töötasin, seda ei tolereeritud ja alati pidi lõpetama puhkuse pühapäevaga, ka siis kui puhkasid pikemalt järjest.

See tähendab, et töötajad saavad ebaseaduslikult lisaks kuni +8 päeva puhkust. Huvitav, et tööandja nõus on, see on tööandjale ju lisakulu.

Mis siin ebaseaduslikku on? Kuskil seaduses ei ole kirjas, mis päevaga peab puhkuse lõpetama. Ainus, mida seadus reguleerib, on see, et vähemalt üks puhkus peab aastas olema vähemalt 14 päeva pikk. On ka neid tööandjaid, kes võimaldavad puhkust võtta ühe-kahe päeva kaupa. Selline tobe korraldus viibki selleni, kus inimesed hakkavad skeemitama ja lõpetavad oma puhkuse neljapäevaga ning on siis reedel “kodukontoris”.

Hea tööandja väärtustabki oma töötajaid ja saab aru, et inimene peab ka puhkama. Selline korraldus nagu siin eelpool kirjeldatud, et puhkuse ajast peab ka töö tehtud olema, on rohkem orjapidamine kui normaalne töösuhe, aga eks nii kaua sellised tööandjad saavadki oma nõudmisi esitada, kui inimesed sellise korraldusega lepivad. Ma ei tea kui südamelähedane või kui ülikõrge palgaga peaks ametikoht olema, et ma oleksin nõus puhkuse ajast tööd tegema. Loomulikult on teine asi, kui oled eraettevõtja, mitte palgatöötaja.

Ma teen oma tööd südamega ja kui mul on tööaeg, siis ma teen seda hästi, lisaks väärtustan väga oma kolleege, aga kui mul on puhkus või vaba päev, siis tõesti mind absoluutselt ei huvita, kuidas asutus töötab või teised hakkama saavad. Samamoodi asendan ise enda asendatavat tema puhkuse ajal ja teen seda rõõmuga, minu poolest puhaku või viis nädalat järjest.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.06 21:13; 16.06 22:50; 20.06 22:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhipuhkus on 35 päeva, lisaks 3 tasustatud tervisepäeva.

Õnneks meil lubatakse lõpetada puhkus reedega, ka siis kui puhkad ainult ühe nädala. Eelmises asutuses, kus töötasin, seda ei tolereeritud ja alati pidi lõpetama puhkuse pühapäevaga, ka siis kui puhkasid pikemalt järjest.

See tähendab, et töötajad saavad ebaseaduslikult lisaks kuni +8 päeva puhkust. Huvitav, et tööandja nõus on, see on tööandjale ju lisakulu.

Mis siin ebaseaduslikku on? Kuskil seaduses ei ole kirjas, mis päevaga peab puhkuse lõpetama. Ainus, mida seadus reguleerib, on see, et vähemalt üks puhkus peab aastas olema vähemalt 14 päeva pikk. On ka neid tööandjaid, kes võimaldavad puhkust võtta ühe-kahe päeva kaupa. Selline tobe korraldus viibki selleni, kus inimesed hakkavad skeemitama ja lõpetavad oma puhkuse neljapäevaga ning on siis reedel “kodukontoris”.

(5) Põhipuhkus tuleb kasutada kalendriaasta jooksul. Põhipuhkust antakse osadena üksnes poolte kokkuleppel. Vähemalt 14 kalendripäeva puhkust peab töötaja kasutama järjest. Tööandjal on õigus keelduda põhipuhkuse jagamisest lühemaks kui seitsmepäevaseks osaks. Kasutamata puhkuseosa viiakse üle järgmisesse kalendriaastasse.

Soodsamat puhkust võib alati anda, aga tegelikult on 7 päeva kirjas küll seaduses.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.06 19:06; 06.07 18:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soodsamat puhkust võib alati anda, aga tegelikult on 7 päeva kirjas küll seaduses.

Seal on ju ka selgelt öeldud, et tööandjal on õigus keelduda lühema puhkuse andmisest. Mitte ei ole lühem puhkus ebaseaduslik, nagu kägu väitis.

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.06 21:55; 20.06 07:48; 07.07 06:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See tähendab, et töötajad saavad ebaseaduslikult lisaks kuni +8 päeva puhkust. Huvitav, et tööandja nõus on, see on tööandjale ju lisakulu.

Kuidas see lisakulu on? Töötaja saab puhkuseraha kuni reedeni, mitte pühapäevani. 7 päeva asemel 5 päeva eest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 09:47; 07.07 10:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õnneks meil lubatakse lõpetada puhkus reedega, ka siis kui puhkad ainult ühe nädala. Eelmises asutuses, kus töötasin, seda ei tolereeritud ja alati pidi lõpetama puhkuse pühapäevaga, ka siis kui puhkasid pikemalt järjest.

Üldiselt polegi selline asi kuskil lubatud. Meil nüüd on hakatud niimoodi tegema, et neljapäevaga lõpetatakse ja siis ollakse reedel “kodutööl”. Nõme minu arust.

Muidugi on lubatud lõpetada puhkus reedega, kui puhkus algas laupäevast. Mina kasutan seda meetodit siis, kui mõni riigipühadest peaks langema eelmisele nädalavahetusele ja seega vabastama mulle ühe või kaks puhkusepäeva. Täiesti seaduslik (puhatud 5 tööp + 2 puhkep) nädal järjest puhkust.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 18:36; 10.07 16:52;
To report this post you need to login first.
Näitan 28 postitust - vahemik 31 kuni 58 (kokku 58 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui pikk on teie puhkus?