Esileht Koolilaps Kui pole arvutit?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )

Teema: Kui pole arvutit?

Postitas:

Kuidas laps siis õpib? Meil vaid telefon ja see imepisike

+4
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.03 19:09; 13.03 19:36; 15.03 12:36; 15.03 15:39; 15.03 19:48; 15.03 20:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda oleks pidanud koolis ju ütlema. Mõnes koolis nt anti kooli sülearvuteid siis kasutada selleks perioodiks. Nüüd tuleb ilmselt kooli juhtkonnale oma murest kirjutada, äkki keegi sealtpoolt veel nt esmaspäeval saab aidata selle probleemiga.

+20
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.03 19:28; 14.03 09:47; 15.03 20:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma isegi ei kujuta kuidas see käib, sest koolist ei mingit infot ja laps ise kodus haige ammu juba.

+3
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.03 19:09; 13.03 19:36; 15.03 12:36; 15.03 15:39; 15.03 19:48; 15.03 20:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma isegi ei kujuta kuidas see käib, sest koolist ei mingit infot ja laps ise kodus haige ammu juba.

Olenevalt lapse vanusest võtab laps või lapsevanem nüüd klassijuhatajaga ühendust. Laps võiks ka mõne klassikaaslasega suhelda. Perekool tõesti ei tea kuidas see kool asja on korraldanud.

+30
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks arvuti? Õpikud, töövihikud on ju olemas, sealt õpitegi. Internetis on testid, lisamaterjal jms ilma milleta saab ka õppida.

+5
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.03 09:39; 14.03 10:50; 15.03 13:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks arvuti? Õpikud, töövihikud on ju olemas, sealt õpitegi. Internetis on testid, lisamaterjal jms ilma milleta saab ka õppida.

Neid teste ju hinnatakse. Seda e-õpe tähendabki. Mõni õpetaja nõuab ka ilmselt tv harjutustest fototõestust (saab muidugi telefoniga hakkama sel juhul). Kui see olukord nüüd mai lõpuni kestab, nagu mõni pessimist (aga eks aeg näitab, ehk hoopis realist) siin on arvanud, siis tuleb ju ikka teadmiste kontrolle ka teha (eraldi küsimus on, kas testi lahendab ikka laps või hoopis mõni lahke sõber või sugulane, aga mis sa teed: e-õppe rõõmud).

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.03 19:28; 14.03 09:47; 15.03 20:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks arvuti? Õpikud, töövihikud on ju olemas, sealt õpitegi. Internetis on testid, lisamaterjal jms ilma milleta saab ka õppida.

Neid teste ju hinnatakse. Seda e-õpe tähendabki. Mõni õpetaja nõuab ka ilmselt tv harjutustest fototõestust (saab muidugi telefoniga hakkama sel juhul). Kui see olukord nüüd mai lõpuni kestab, nagu mõni pessimist (aga eks aeg näitab, ehk hoopis realist) siin on arvanud, siis tuleb ju ikka teadmiste kontrolle ka teha (eraldi küsimus on, kas testi lahendab ikka laps või hoopis mõni lahke sõber või sugulane, aga mis sa teed: e-õppe rõõmud).

Jah, ja siis? Kui telefon on nii suur, et saab Perekoolis kirjutada, siis saab ka testis linnukesi teha. Ei usu, et õpetaja avatud küsimusi kasutab.

+18
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.03 09:39; 14.03 10:50; 15.03 13:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil hakkab asi käima nii, hommikul pannakse ülesanded üles ja kella 21.00 pead vastused ära saatma, muidu tuleb x, mis muutub hiljem 2.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.03 12:33; 15.03 07:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas laps siis õpib? Meil vaid telefon ja see imepisike

Internet ju sul on. Kas selle imepisikese telefoniga oled siis perekoolis. Ju siis laps õpib samuti selle imepisikese telefoniga

+19
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.03 13:19; 15.03 13:38; 20.03 09:52; 23.03 10:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil pole ka koolist mingeid juhendeid, kuidas hakkab toimuma.

Mida peaks pered tegema, kus lapsi rohkem, vanemad ka saadetud kodukontori, samas arvutit vb ainult üks, printerit pole, nutikaid pole kõigil lastel jne.

Kas üldse e-kool peab sellele koormusele vastu.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.03 18:13; 16.03 09:10;
To report this post you need to login first.

kui pääsete perekooli, siis vast saab ka mingile sotsmeediakanalile ligi.
küsige ometi tuttavatelt. inimestel on riiulis eelmise mudeli tahvleid, sülearvuteid jmt küll ja küll.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaks võimalust: sugulastelt/tuttavatelt laenata või pöörduda klassijuhataja/õppejuhi/direktori poole ning palu tahvelarvutit laenuks. Mure ongi lahendatud.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil pole ka koolist mingeid juhendeid, kuidas hakkab toimuma.

Koduõpe algab esmaspäevast, muideks. Praegu on nädalavahetus. Kannata ometi natuke, anna õpetajatel ka aega atra seada. Ka neile on see esimene riiklik eriolukord, esimene kord nii laialdaselt koordineerida koduõpet. Veidike mõistmist pole vist palju paluda?

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

FB on olems vastab grupp “Kodune kaugõpe”, seal on sama küsimus üleval ja seal soovitati kohe kooliga ühendust võtta. Soovitan grupiga liituda, sealt saab täpsemat teavet-
Täna kell 12 on veebiseminar “Kuidas last koduõppes toetada”, kus HITSA spetsialistid juhendavad ja pakuvad nõu.
Küsimusi saab ette saata ja seminari ajal saata http://www.slido.com, vebinari juurdepääsukood on 7989. Kogu vebinari sisu ja koolituse juhendid pannakse esimesel võimalusel üles Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutuse Youtube’i kanalisse.

HITSA täiendab ja süstematiseerib pidevalt koduõpet puudutavat infot. Kasulik on salvestada nende KKK lehekülg ja seda regulaarselt külastada.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.03 12:33; 15.03 07:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on kolm last, kellel on nutitelefonid. Kodus on minu kodukontori läpakas, mida ma tööpäeval kasutan loomulikult töö tegemiseks. Ühe läpaka saan ehk veel nädala pärast parandusest kätte. Päris kindlasti ei ole see digiõpe nii mõeldud, et näiteks viielapselisel perekonnal on igale lapsele üheaegselt anda viis läpakat. Mina koolis küsisin, seal öeldi, et ei kavatseta nii totaalset digiõpet teha, sest tõesti kui ühelapselised pered veel igale lapsele arvuti saavad kasutada anda, siis rohkemate lastega see ei ole realistlik. Telefonist saab videot vaadata, kuiõpetaja mõnd õpiku ülesannet seletab. Kõigil lastel aga pole ju nutitelefonigi. Siin perekooliski küsitakse pidevalt, miks on esimese klassi lapsele vaja nutitelefoni. Meil igatahes õpetaja kinnitas, et niisugust totaalset digiõpet ei tule sest pooled õpetajad ei oskagi neid tehnoloogilisi vahendeid kasutada.

+9
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 08:10; 15.03 08:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte ühelgil koolil ei ole nii palju läpakaid, et igale mitmelapselisele perele neid välja laenata. Samuti ei ole tuttavatel ülearuseid läpakaid, sest neil läheb neid kodus karantiinis tööd tehes vaja. Rääkimata sellest, et meiö siin metsatalus ei kannata internetiühendus nelja videochati korraga välja ( minul endal on ju ka töised arutelud ja seminarid nüüd netis). Riiklikult toodi küll üle eesti küladesse valguskaabel aga selle taludeni viimine on üksikisiku rahakoti najal ebarealistlik ja pilootprojekt alles algas.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 08:10; 15.03 08:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õppida saab tõepoolest õpiku, töövihiku ja vihiku abil. Kõige olulisem on ju see, et laps teadmisi omandab. Kui hindamisel tekib tehnilisi probleeme, kirjutage või helistage õpetajale, kindlasti leitakse lahendus.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.03 08:23; 15.03 08:24; 20.03 13:12; 23.03 10:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma isegi ei kujuta kuidas see käib, sest koolist ei mingit infot ja laps ise kodus haige ammu juba.

Olenevalt lapse vanusest võtab laps või lapsevanem nüüd klassijuhatajaga ühendust. Laps võiks ka mõne klassikaaslasega suhelda. Perekool tõesti ei tea kuidas see kool asja on korraldanud.

Tõepoolest, haiged olid lapsed ka enne arvuteid. Elu toimis!

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.03 08:23; 15.03 08:24; 20.03 13:12; 23.03 10:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt ei kujuta ette, mul on nutikas ja net mahupõhine, lapsel on telefon ainult helistamiseks ja stuudiumit ei kasuta. Ise teen 10h töòpäevi ja ilmselt sama päeva õhtul ta neid asju tegema ei hakkaks. Saaksin talle välja kirjutada, mida tehti ja pusib kodus üksi. Tänu viirusele on mul iga päev töòpäev 10h va pühapäev.
Ja ma tõesti ei kujuta kuidas laps üksi kõigega hakkama saab, kui õhtul alles 20 koju jõuan

+3
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.03 19:09; 13.03 19:36; 15.03 12:36; 15.03 15:39; 15.03 19:48; 15.03 20:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt ei kujuta ette, mul on nutikas ja net mahupõhine, lapsel on telefon ainult helistamiseks ja stuudiumit ei kasuta. Ise teen 10h töòpäevi ja ilmselt sama päeva õhtul ta neid asju tegema ei hakkaks. Saaksin talle välja kirjutada, mida tehti ja pusib kodus üksi. Tänu viirusele on mul iga päev töòpäev 10h va pühapäev.

Ja ma tõesti ei kujuta kuidas laps üksi kõigega hakkama saab, kui õhtul alles 20 koju jõuan

No siis on viimane aeg Stuudumiga liituda. Või ootad, et õpetaja paberkandjal kirju õppimisega postitama hakkab?
Milleks tekitada paanikat? Laps õpib iga päev ühe peatüki vastavalt tunniplaanile ja asi vask. Kui pisut kaugele perutab, sest enamasti on teemade käsitlemiseks varuaeg, siis pole probleemi. Oluline on iga päev õppida, mitte jätta lünki sisse.

+16
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.03 09:39; 14.03 10:50; 15.03 13:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte ühelgil koolil ei ole nii palju läpakaid, et igale mitmelapselisele perele neid välja laenata. Samuti ei ole tuttavatel ülearuseid läpakaid, sest neil läheb neid kodus karantiinis tööd tehes vaja. Rääkimata sellest, et meiö siin metsatalus ei kannata internetiühendus nelja videochati korraga välja ( minul endal on ju ka töised arutelud ja seminarid nüüd netis). Riiklikult toodi küll üle eesti küladesse valguskaabel aga selle taludeni viimine on üksikisiku rahakoti najal ebarealistlik ja pilootprojekt alles algas.

Kui tõepoolest midagi sul ei ole ja midagi ka võimalik ei ole, siis lapsed täidavad töövihikuid, neid ehk ikka on ja lahendavad õpikutest ülesandeid vihikusse, vihikuid ehk ikka on võo on võimalik osta poest.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.03 13:19; 15.03 13:38; 20.03 09:52; 23.03 10:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt ei kujuta ette, mul on nutikas ja net mahupõhine, lapsel on telefon ainult helistamiseks ja stuudiumit ei kasuta. Ise teen 10h töòpäevi ja ilmselt sama päeva õhtul ta neid asju tegema ei hakkaks. Saaksin talle välja kirjutada, mida tehti ja pusib kodus üksi. Tänu viirusele on mul iga päev töòpäev 10h va pühapäev.

Ja ma tõesti ei kujuta kuidas laps üksi kõigega hakkama saab, kui õhtul alles 20 koju jõuan

No siis on viimane aeg Stuudumiga liituda. Või ootad, et õpetaja paberkandjal kirju õppimisega postitama hakkab?

Milleks tekitada paanikat? Laps õpib iga päev ühe peatüki vastavalt tunniplaanile ja asi vask. Kui pisut kaugele perutab, sest enamasti on teemade käsitlemiseks varuaeg, siis pole probleemi. Oluline on iga päev õppida, mitte jätta lünki sisse.

Minul on stuudium, probleem on, et näen last alles õhtul kell 20, kuna pikad päevad tänu viirusele ja seega veedab ta terve nädala omapead. Tema telefonis stuudium ei toimi. Seni oli ta pikapäevarühmas ja õpiabis, mida hetkel pole. Tegu on algklassi lapsega

+3
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.03 19:09; 13.03 19:36; 15.03 12:36; 15.03 15:39; 15.03 19:48; 15.03 20:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ausalt ei kujuta ette, mul on nutikas ja net mahupõhine, lapsel on telefon ainult helistamiseks ja stuudiumit ei kasuta. Ise teen 10h töòpäevi ja ilmselt sama päeva õhtul ta neid asju tegema ei hakkaks. Saaksin talle välja kirjutada, mida tehti ja pusib kodus üksi. Tänu viirusele on mul iga päev töòpäev 10h va pühapäev.

Ja ma tõesti ei kujuta kuidas laps üksi kõigega hakkama saab, kui õhtul alles 20 koju jõuan

No siis on viimane aeg Stuudumiga liituda. Või ootad, et õpetaja paberkandjal kirju õppimisega postitama hakkab?

Milleks tekitada paanikat? Laps õpib iga päev ühe peatüki vastavalt tunniplaanile ja asi vask. Kui pisut kaugele perutab, sest enamasti on teemade käsitlemiseks varuaeg, siis pole probleemi. Oluline on iga päev õppida, mitte jätta lünki sisse.

Minul on stuudium, probleem on, et näen last alles õhtul kell 20, kuna pikad päevad tänu viirusele ja seega veedab ta terve nädala omapead. Tema telefonis stuudium ei toimi. Seni oli ta pikapäevarühmas ja õpiabis, mida hetkel pole. Tegu on algklassi lapsega

Lähed hommikul tööle. Vaatad oma arvutist Stuudiumis üles pandud kodutöid ja helistad lapsele. Laps lahendab iseseisvalt töövihiku- õpiku ülesandeid. Milles küsimus?

+16
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie kool nt nõuab, et kõik õpilased istuvad täpselt tundide ajal arvuti taga ja ootavad saabuvaid ülesandeid… Näis, kuidas see reaalselt välja nägema hakkab.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on stuudium, probleem on, et näen last alles õhtul kell 20, kuna pikad päevad tänu viirusele ja seega veedab ta terve nädala omapead. Tema telefonis stuudium ei toimi. Seni oli ta pikapäevarühmas ja õpiabis, mida hetkel pole. Tegu on algklassi lapsega

Kui sul on algklassiealine laps, siis tegelikult peaks tööandja lubama sul üldse kodus olla. Koolide kinnipaneku üks eesmärkidest ongi ju see, et siis ka vanemad jäävad koju.

Eks see eriolukord oli õppetund edaspidiseks – et lapse kooliminekuga kaasnevate kulutuste juurde peaks kuuluma automaatselt ka koduarvuti soetamine (kasutatud ja normaalselt töötava arvuti saab ka 100-200eur eest)

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen lehmatallis lüpsja, varahommikul tööle jne. Maapiirkonda pole internetiga jõutud, üle telefoni on aga kallis. Arvuti küll on, aga vana ja aeglane. Minu lapsed jäävad seega lolliks või siis koroona võtab ära.
Edit: juba neli miinust, teie lapsed jäävad varsti piimata!

+3
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on stuudium, probleem on, et näen last alles õhtul kell 20, kuna pikad päevad tänu viirusele ja seega veedab ta terve nädala omapead. Tema telefonis stuudium ei toimi. Seni oli ta pikapäevarühmas ja õpiabis, mida hetkel pole. Tegu on algklassi lapsega

Kui sul on algklassiealine laps, siis tegelikult peaks tööandja lubama sul üldse kodus olla. Koolide kinnipaneku üks eesmärkidest ongi ju see, et siis ka vanemad jäävad koju.

Eks see eriolukord oli õppetund edaspidiseks – et lapse kooliminekuga kaasnevate kulutuste juurde peaks kuuluma automaatselt ka koduarvuti soetamine (kasutatud ja normaalselt töötava arvuti saab ka 100-200eur eest)

Et nagu mille eest ma selle ostma pidin? Meil pole seda raha, et osta ja siiani sai koolis arvutit kasutada või raamatukogus. Seda võimalust pole.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.03 19:09; 13.03 19:36; 15.03 12:36; 15.03 15:39; 15.03 19:48; 15.03 20:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolide kinnipaneku üks eesmärkidest ongi ju see, et siis ka vanemad jäävad koju.

Mis loogikaga?

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.03 19:28; 14.03 09:47; 15.03 20:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolide kinnipaneku üks eesmärkidest ongi ju see, et siis ka vanemad jäävad koju.

Mis loogikaga?

Mis alusel? Vastupidi, tänu viirusele tòötavad mõned topeltkoormusel ja pidevas ohus

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 13.03 19:09; 13.03 19:36; 15.03 12:36; 15.03 15:39; 15.03 19:48; 15.03 20:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kellel on keeruline, suhelge kooliga. Kool aitab lahendused leida. Ja arvuti. Facebookis isegi eraldi grupp, kus pakutakse lastele kasutamiseks arvuteid. Meie koolis algklassi lapsed saavad nädala alguses ülesanded ja lahendavad vihikusse, pildid joonistavad paberile jne. Kõik kodutööd korjatakse mappi ja õpetaja kontrollib, kui piirangud läbi. Vajadusel saab õpetajalt nõu küsida.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 48 )


Esileht Koolilaps Kui pole arvutit?