Esileht Pereelu ja suhted Kui psühhiaatriliselt haige inimene ahistab

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Kui psühhiaatriliselt haige inimene ahistab

Postitas:

Sõbranna mehel sõitis katus ära. Ikka totaalselt- luulud, sundmõtted, täiesti reaalsusest väljas mõtlemine. Nüüd tundub, et on mind oma vaenlaseks valinud. Käib ukse taga, saadab sõimavaid smse, helistab ja sõimab. Sõbranna põgenes lapsega kodust minema. Mees ise soovitustele arsti juurde minna, ei reageeri.
Minu mure aga on selles, et kardan, et agressiivsest jutust võib asi ka tegudeni minna. Ma ei julge enam naljalt kodust välja minna, olen pisikeste lastega, üksi neid kasvatav. Mida teha? Sundravi kui sellist ei eksisteeri vist enam? Mees vanuses 60 +

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.04 10:35; 29.04 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ossa tutt… sa oled siis küll portsu otsas.
Tee politseisse avaldus, vist võid ka kohtu kaudu lähenemiskeeldu taodelda. Aga iga kord, kui mees jälle ahistama tikub, kutsu politsei!
Sundravi mingitel tingimustel on võimalik, aga täpsemalt ma ei tea.
Sõbranna ei ela enam mehega koos? Abielus nad muidu olid? Tema peaks ka avalduse tegema politseisse, kui ta juba põgenes kodunt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Politseisse pöördu loomulikult.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pöördu politseisse. Nemad viivad ta siis psühhiaatriahaiglasse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sundravi eksisteerib ikka.
1) Isik võetakse tema enda või tema seadusliku esindaja nõusolekuta vältimatu psühhiaatrilise abi korras ravile haigla psühhiaatriaosakonda või jätkatakse ravi, tema tahtest olenemata (edaspidi tahtest olenematu ravi), ainult järgmiste asjaolude koosesinemise korral:
1) isikul on raske psüühikahäire, mis piirab tema võimet oma käitumisest aru saada või seda juhtida;
2) haiglaravita jätmisel ohustab isik psüühikahäire tõttu iseenda või teiste elu, tervist või julgeolekut;
3) muu psühhiaatriline abi ei ole küllaldane.

need 3 tingimust peavad olema täidetud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui mees on 60+, kui vana on siis sõbranna lapsed, et ta lastega kodust ära jooksis. mitte et see siind kuidagi aitaks, aga mul nagu tekkis küsimus. ja kuidas sina üldse nende peresse puutud? naise sõbranna, naaber? see on ka oluline nõu andes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.04 23:21; 29.04 00:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kui mees on 60+, kui vana on siis sõbranna lapsed, et ta lastega kodust ära jooksis. mitte et see siind kuidagi aitaks, aga mul nagu tekkis küsimus. ja kuidas sina üldse nende peresse puutud? naise sõbranna, naaber? see on ka oluline nõu andes.
[/tsitaat]
tegelikult pole see antud juhul nõu andmiseks absoluutselt oluline, vaid tegu on üksnes sinu uudishimuga.
Oluline on, et teemaalgataja sellisele ahistajale iga kord koheselt politsei kutsuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]rotsik kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ossa tutt… sa oled siis küll portsu otsas.
Tee politseisse avaldus, vist võid ka kohtu kaudu lähenemiskeeldu taodelda. [/tsitaat]

rotsik, urjuhh!
taodelda, vuihh!
taotleda!!!! on see sôna.

taodelda on midagi taatlema-sarnast, tundub mulle, igal juhul ei midagi taotlemisega yhist, kindel see.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kui mees on 60+, kui vana on siis sõbranna lapsed, et ta lastega kodust ära jooksis. mitte et see siind kuidagi aitaks, aga mul nagu tekkis küsimus. ja kuidas sina üldse nende peresse puutud? naise sõbranna, naaber? see on ka oluline nõu andes.
[/tsitaat]
mul tekkis sama küsimus. kas mehel enne seda ka pere oli? nemad pole midagi maininud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]rotsik kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

tegelikult pole see antud juhul nõu andmiseks absoluutselt oluline, vaid tegu on üksnes sinu uudishimuga.
Oluline on, et teemaalgataja sellisele ahistajale iga kord koheselt politsei kutsuks.[/tsitaat]
ma ütlesingi, et see pole küll antud kontektis ehk oluline, aga mine tea, äkki on ka. teema ju arutamiseks avatud ongi. või on rotsik ülevaatajaks pandud? aga see \”taodelda\” on sul jumala hea sõna :). kasuta seda ikka edaspidi ka :). kindlasti räägid sa ka \”töödata\” :). ai jummel, alati saab selle üle kõhutäie naerda, hea naljamees oled sa, rotsik :).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.04 23:21; 29.04 00:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki mees on kindel et sinu ja tema naisel oli ja on suhe. Mitte ainult sõbranna suhe. Et võtab sind kui konkurenti. Piirkonna konstaabel peaks teil olema. Lähed äkki tema vastuvõtule ja räägid loo ära. Vähemalt saad häid soovitusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Politsei pool võid pöörduda, aga ma kardan, et abi sealt ei saa. Vaimse ahistamise korral meie politsei ei aita. Alles siis, kui on reaalselt kallale tungitud, vigastused tekitatud ja need registreeritud. Või kui vägivallatseja teolt tabatakse. Täpselt nii see paraku ongi.
Minu sõbranna alustas eelmine suvi lahutust mehest, kes ka 60+. Sellele järgnes terve suvi vaimset ahistamist, mõnitamist, hirmutamist. Politseist abi ei saanud. Korra läks mees talle ka kallale, aga kuna nähtavaid vigastusi, mida kiirabis registreerida ei tekkinud, siis sinna paika see jäigi. Ahjaa. See keelati ka ära, et vahetab korteril ukseluku ja meest sisse ei lase. Ühisvara ju. (Ja muide, mehel on ka oma maja olemas, kus elada.)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keeleline märkus – inimene võib olla haige psüühiliselt, mitte psühhiaatriliselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kui mees on 60+, kui vana on siis sõbranna lapsed, et ta lastega kodust ära jooksis. mitte et see siind kuidagi aitaks, aga mul nagu tekkis küsimus. ja kuidas sina üldse nende peresse puutud? naise sõbranna, naaber? see on ka oluline nõu andes.
[/tsitaat]

Mina olen selle mehe abikaasa sõbranna. Ta võttis omale 20 aastat vanema mehe. Lapsed koolilapsed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.04 10:35; 29.04 11:22;
To report this post you need to login first.

Kui tuleb ukse taha lõhkuma, on täiesti õige politsei kutsuda. Isegi kui nad sel korral midagi ei tee, jääb n-ö märk maha. Samuti hoia alles need solvavad sms-id, neid saad kasutada politseile avalduse tegemisel. NB! politsei ei saa viia inimest psühhiaatriakliinikusse ravile, selleks on vaja kiirabi. Kohati tobe, aga nii see on, mõnikord on märatseja käeraudus ja politseiautos ja kiirabi sõidab lihtsalt sabas, aga haiglas üleandmiseks on vajalik kiirabi. S.T. politsei ei saa teha otsust ravile viimise kohta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]rotsik kirjutas:[/small]

ma ütlesingi, et see pole küll antud kontektis ehk oluline, aga mine tea, äkki on ka. teema ju arutamiseks avatud ongi. või on rotsik ülevaatajaks pandud? aga see \”taodelda\” on sul jumala hea sõna :). kasuta seda ikka edaspidi ka :). kindlasti räägid sa ka \”töödata\” :). ai jummel, alati saab selle üle kõhutäie naerda, hea naljamees oled sa, rotsik :).
[/tsitaat]
oinas oled, anonüümik.
Ei, ma ei räägi \”töödata\”, oskan emakeelt paremini kui sina ja muud kägulised.
Jah, ma tean, et ÕS-is pööratakse seda sõna teisiti.
Mulle lihtsalt meeldib seda nii pöörata. Nagu \”vaadelda\”, jt.
Õigupoolest on tobe, et sel teemal tuleb irvitama inimene, kes kirjutab \”kontektis\”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sõbranna ei saa mingit avaldust teha? Pöörduks kasvõi psühhiaatriahaiglasse ja uuriks, mida teha annaks. Sinu kimbutamine sinu kimbutamiseks, aga sõbranna pidi lastega kodunt põgenema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Pereelu ja suhted Kui psühhiaatriliselt haige inimene ahistab

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.