Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui raha ei ole, tehakse toorainetest süüa, mitte ei osteta rämpsu

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 177 )

Teema: Kui raha ei ole, tehakse toorainetest süüa, mitte ei osteta rämpsu

Postitas:
kat78

Aga ma ei ole nii julge, et seda neile otse öelda.

Link on siin

https://lounaeestlane.ee/roovitud-portugalis-8-kuidas-ma-poe-kassas-sente-lugesin-vaese-inimese-oudne-elu/

minu meelest on see artikkel päriselt vaeste inimeste solvamine

+43
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Igateine

Eurtsi, eurtsi, eurtsi, eurtsi, järtsu… oh jumal 😵‍💫

Aga noh, mida on iial tulnud asjalikku Irja ja Inno sulest??
Nagu oleks lugenud mõne kergelt arengus mahajäänud teismelise üllitist.

+44
-1
Please wait...

Postitas:
tooni

Ega see või taoline lugu ei olegi säästunippidest ega reaalsest soovist hoida kokku või reaalsest vajadusest osata väheste võimalustega valmistada tervislikku toitu ja see ei ole isegi mitte suurte võimalustega inimeste püüe ja soov proovida näidata, kuidas tulla toime vähemaga. See  on lihtsalt teatud stiilis jutt, mis näitab neid, millised nad on. Lõpuni ei lugenud.

+22
-1
Please wait...

Postitas:
Simulant

Mulle on ka nii vastumeelne lugeda, kuidas sulli on ja sulli pole ja muud teismeliste slängi, mis pole osatud isegi humoorikalt järtsi panna. Pole vaja pingutada, kui tead, et ei kanna.

+33
-2
Please wait...

Postitas:
vassilissa

Pole nende tegemistest enam 10+ aastat midagi kuulnud. Kas elavad jälle Portugalis? Ja kui vana laps juba on? Mäletan, et kirjutas omal ajal, et laps raske puudega.

+19
-5
Please wait...

Postitas:
Igateine

Sattusin hiljuti lugema, et Irja sai 42 aastaselt (?) kolmanda lapse.

Neil nende laste nimedega mingi huvitav teema – kui lihtsatel ja tavalistel inimestel tekivad HÜÜDNIMED aja jooksul või sündmuste tagajärjel (kui üldse tekib hüüdnimi) jne, siis neil ei ole nii. Neil on kõigil kolmel lapsel pandud suursugused passinimed ja kohe algusest peale on siis ka nö kodune nimi, millega last tegelikult kutsutakse.

Ei, eks igale oma… lihtsalt väike mõtisklus 🤭

+10
-9
Please wait...

Postitas:
OriginalTaste

Link on siin

https://lounaeestlane.ee/roovitud-portugalis-8-kuidas-ma-poe-kassas-sente-lugesin-vaese-inimese-oudne-elu/

Mõttetu suunamudija mõtetud lood. Tõsiselt ka keegi usub neid heietusi? Need on ju ainult lugejale meeldimiseks kokku treitud, äkki teenib mingi rahakese.

+10
-5
Please wait...

Postitas:
OriginalTaste

Ega see või taoline lugu ei olegi säästunippidest ega reaalsest soovist hoida kokku või reaalsest vajadusest osata väheste võimalustega valmistada tervislikku toitu ja see ei ole isegi mitte suurte võimalustega inimeste püüe ja soov proovida näidata, kuidas tulla toime vähemaga. See on lihtsalt teatud stiilis jutt, mis näitab neid, millised nad on. Lõpuni ei lugenud.

Pole tervislikku toitu olemas. Võiks juba lõetada selle jutu. Köögiviljad on pestitsiide täis, elades “tervislikult” ja toitudes suuresti “tervislikust” köögiviljast, võib varem vähi saada kui süüa tavalisi toiduaineid.

+6
-42
Please wait...
Postitas:
kadri00

Selle asemel et seal keksisa, kuidas ta ikka ise süüa ei tee ja ainult restos sööb võiks sellele Juulile või kes iganes tal see eriline laps on, normaalsed riided selga osta ja juuksed ära kammida. Rõve lihtsalt kuidas see erivajadusega laps tal riides on ja see teine pisike siis kõrval ilus ja korralik, miks nii vahet teha?

+23
-4
Please wait...
Postitas:
JuuliaB

Nemad on oma vaesuses küll ise süüdi! Kas keegi soovib sellele vastu vaielda?

Õudne mõelda, et virisevad isegi Toidupanga üle! Keegi hea inimene, kellel endalgi võib-olla väga palju raha pole, on oma vaevaga teenitud rahast pannud Toidupanga korvi paki makarone ja konservi, ning siis need muidusööjad vinguvad selle üle. Häbematud ja tänamatud inimesed. Ja nüüd siis käivad muudkui väljas söömas, ja kui siis ühel päeval pole võimalik, siis kohe halavad.

Nende mentaliteet tundub olevat selline, et nad on nagu mingi kaitsealune liik, keda kõik peavad toetama ja aitama. Nemad aga võivad vinguda, kui see toetus ja abi pole küllaldane. Neile pole see kunagi.

+54
0
Please wait...

Postitas:
Porgand1

Lugesin ja imestasin, et see ei saa olla ”päris”. Tööd pole nad muidugi kunagi armastanud teha ja mäletan, et avaldasid kunagi pahameelt selle üle, et riik ei maksa nende puudega lapse mähkmeid jm igapäevaseid tarbeid viimse sendini kinni. Aga see toidupanga teema – kui ise ainult veeretad ennast ühelt küljelt teisele, siis miks sulle keegi peaks jumala muidu jagama toitu, mille eest ülejäänud rahvas hommikust õhtuni tööd rabab.  Kui ”makarontsid ja koerakonserv” ei sobi, kobi tööle. Minumeelest sellistele sedagi liiga helgelt antud, endal paari peale neli töötavat kätt küljes. Viimase raha eest kartulikrõpse ja pirnimahla osta on minu jaoks üldse täiesti hoomamatu tase.

+46
0
Please wait...

Postitas:
mirjem

Kurb oli lugeda, väga väga nõrgalt kirjutatud, milline taandareng.  25 aastat tagasi ülikooli ajal kirjutas Irja igati kenasid luuletusi.

+23
0
Please wait...

Postitas:
K4gu

Sattusin hiljuti lugema, et Irja sai 42 aastaselt (?) kolmanda lapse.

Neil nende laste nimedega mingi huvitav teema – kui lihtsatel ja tavalistel inimestel tekivad HÜÜDNIMED aja jooksul või sündmuste tagajärjel jne, siis neil ei ole nii. Neil on kõigil kolmel lapsel pandud suursugused passinimed ja kohe algusest peale on siis ka nö kodune nimi, millega last tegelikult kutsutakse.

Ei, eks igale oma… lihtsalt väike mõtisklus 🤭

Kõigil ei teki hüüdnimesid. Mina kutsun oma lapsi, miniat ja lapselast passinimedega. Kui on ilusad lühikesed nimed, ei teki mingit vajadust lolli mängida. Kui on mingid peenutsevad monstrumid, siis muidugi tekib.

+9
-9
Please wait...

Postitas:
K4gu

Link on siin

Mõttetu suunamudija mõtetud lood. Tõsiselt ka keegi usub neid heietusi? Need on ju ainult lugejale meeldimiseks kokku treitud, äkki teenib mingi rahakese.

Kas see lugu siis meeldib kellelegi tõesti? Kirjaoskamatu, rumal, sisutu…

+20
0
Please wait...

Postitas:
grüüne

Rõve lihtsalt kuidas see erivajadusega laps tal riides on ja see teine pisike siis kõrval ilus ja korralik, miks nii vahet teha?

Ma püüdsin leida mingeid pilte, kus oleks sinu kirjeldatud olukorda näha, aga ei leidnud. Mõlemad lapsed on täiesti korralikult riides ja samavõrra “kammimata.” Ma ei saa küll aru, mis selle suurema tüdruku juustega nii hullu lahti on, tavalised poolpikad lahtised juuksed. Kas need peaksid kindlasti patsis olema või klambritega kinni? Ma ootasin mingit salgumari, et juuksed pusas ja ei tea, mis sealt vastu vaatab, aga paistis et täiesti kammitud, lihtsalt mänguhoos tuulega veidi sassis. Riided ka mõlemal puhtad ja korralikud, valge top, leopardiseelik, valge kampsun, valge seelik – mis seal nii õudset on?

Nad ei ole mu lemmikinimesed, aga materdamisega ei tasu päris lolliks ka minna.

+18
-9
Please wait...

Postitas:
K4gu

Eurtsi, eurtsi, eurtsi, eurtsi, järtsu… oh jumal 😵‍💫

Aga noh, mida on iial tulnud asjalikku Irja ja Inno sulest??

Nagu oleks lugenud mõne kergelt arengus mahajäänud teismelise üllitist.

Kas mitte Inno polnud kunagi päris asjalik ajakirjanik? Enne kui tal piss pähe lõi ja ta oma eksnaise kohta rõvedusi kirjutama hakkas?
Võrreldes nende ingridivihkamise kampaania aegsete tekstidega on praegune muidugi samm paremuse poole.

+26
-1
Please wait...

Postitas:
JuuliaB

Üks mõte tuli küll, kuidas seda paarikest ja nende kirjatöid saaks ühiskonna hüvanguks ära kasutada. Gümnaasiumis võiks olla majandusõpe, kus räägitaks noortele iseseisvast toimetulekust, säästlikust rahakasutusest, kiirlaenudest, järelmaksudest, riigi toimimisest, pere rahakotiga ümberkäimisest jne jne. Tähismaa-paarikese osasid tekste, mis puudutavad nende elu olmepoolt, võiks seal õppematerjalina kasutada.

+29
-1
Please wait...

Postitas:
Tähesära

Räägitakse, et 22. augustil peavad välja kolima ja siis juba kolitigi hotelli, kas Portugalis on teine ajaarvamine? Või see jutt on mingist varasemast aastast?

Vaja oli tekitada midagi kibekiiresti 22-23 augustiks! 

https://lounaeestlane.ee/roovitud-portugalis-4-mangu-tiriti-ka-maire-aunaste/

Samas pangakaardi saabumise 2. august ei ole ikka veel käes Aaah?

+3
0
Please wait...

Postitas:
Indra c

Üks mõte tuli küll, kuidas seda paarikest ja nende kirjatöid saaks ühiskonna hüvanguks ära kasutada. Gümnaasiumis võiks olla majandusõpe, kus räägitaks noortele iseseisvast toimetulekust, säästlikust rahakasutusest, kiirlaenudest, järelmaksudest, riigi toimimisest, pere rahakotiga ümberkäimisest jne jne. Tähismaa-paarikese osasid tekste, mis puudutavad nende elu olmepoolt, võiks seal õppematerjalina kasutada.

Lisaks peaks need üllitised olema näidiseks, kuidas täiskasvanud, haritud inimene ei tohiks kirjutada, kui soovi endast mingitki muljet jätta.

+23
0
Please wait...

Postitas:
kat78

Rõve lihtsalt kuidas see erivajadusega laps tal riides on ja see teine pisike siis kõrval ilus ja korralik, miks nii vahet teha?

1. Ma püüdsin leida mingeid pilte, kus oleks sinu kirjeldatud olukorda näha, aga ei leidnud. Mõlemad lapsed on täiesti korralikult riides ja samavõrra “kammimata.” Ma ei saa küll aru, mis selle suurema tüdruku juustega nii hullu lahti on, tavalised poolpikad lahtised juuksed. Kas need peaksid kindlasti patsis olema või klambritega kinni? Ma ootasin mingit salgumari, et juuksed pusas ja ei tea, mis sealt vastu vaatab, aga paistis et täiesti kammitud, lihtsalt mänguhoos tuulega veidi sassis. Riided ka mõlemal puhtad ja korralikud, valge top, leopardiseelik, valge kampsun, valge seelik – mis seal nii õudset on?Nad ei ole mu lemmikinimesed, aga materdamisega ei tasu päris lolliks ka minna.

Sa pead silmas 2 nooremat last arvatavasti, mitte seda kõige vanemat tüdrukut. Teda on piltidel ka päris vähe näha. Kommentaari kirjutas ehk mõni kes lapsi päriselt näeb. Lapsi on neil kolm.

+17
0
Please wait...

Postitas:
Tähesära

Minule meenutab nende muretsemata elamine laulu

Don’t Worry Be Happy

https://www.youtube.com/watch?v=d-diB65scQU

+2
-8
Please wait...

Postitas:
pläraleenu

Mitu aastat neil läkski, et miljonäridest  Toidupanga klientideks saada?

+27
0
Please wait...

Postitas:
Igateine

1. Ma püüdsin leida mingeid pilte, kus oleks sinu kirjeldatud olukorda näha, aga ei leidnud. Mõlemad lapsed on täiesti korralikult riides ja samavõrra “kammimata.” Ma ei saa küll aru, mis selle suurema tüdruku juustega nii hullu lahti on, tavalised poolpikad lahtised juuksed. Kas need peaksid kindlasti patsis olema või klambritega kinni? Ma ootasin mingit salgumari, et juuksed pusas ja ei tea, mis sealt vastu vaatab, aga paistis et täiesti kammitud, lihtsalt mänguhoos tuulega veidi sassis. Riided ka mõlemal puhtad ja korralikud, valge top, leopardiseelik, valge kampsun, valge seelik – mis seal nii õudset on?Nad ei ole mu lemmikinimesed, aga materdamisega ei tasu päris lolliks ka minna.

Sa pead silmas 2 nooremat last arvatavasti, mitte seda kõige vanemat tüdrukut. Teda on piltidel ka päris vähe näha. Kommentaari kirjutas ehk mõni kes lapsi päriselt näeb. Lapsi on neil kolm.

Huvitav tõesti, et Juulikest ei ole üldse näha. Kui nad nüüd viimati läksid Portugali, siis sattusin just lugema nende “reisiblogi” ja esiti arvasin, et Juulike on Eesti jäetud, sest mitte mingit jutukest või pilti temast ei olnud. Pika lugemise peale siiski mingi väike lause oli. Kas nüüd on rohkem temast juttu, ei tea, ei hakka lugema.

Aga kurb, sest jäi tunne, et selle positiivse tähelepanu saavad siiski pisemad ja Juulike on kuskile tahaplaanile jäetud.

+7
-4
Please wait...

Postitas:
OriginalTaste

Huvitav tõesti, et Juulikest ei ole üldse näha. Kui nad nüüd viimati läksid Portugali, siis sattusin just lugema nende “reisiblogi” ja esiti arvasin, et Juulike on Eesti jäetud, sest mitte mingit jutukest või pilti temast ei olnud. Pika lugemise peale siiski mingi väike lause oli. Kas nüüd on rohkem temast juttu, ei tea, ei hakka lugema.

Aga kurb, sest jäi tunne, et selle positiivse tähelepanu saavad siiski pisemad ja Juulike on kuskile tahaplaanile jäetud.

Jätaks lapsed välja, las neil olla eraelu ja nad ei pea suurena lugema oma vanemate blogi kus nad said tähelepanu kellegi heaks. Nemad peavad siis terve elu seda blogi kaasas kandma, sina oled siis ammu unustanud või maailmast läinud.

+4
-7
Please wait...

Postitas:
Maret Vaa

Minu jaoks oli see kirjutis väga solvav. No tõesti, palun vabandust, Irja, et ma oma palga juures ei ole saanud panna Toidupanga kasti värskeid mahlasid, vaid olen esmajoones pannud pastat jm kuivaineid ning purgisuppe, et inimesed MIDAGIGI hamba alla saaks. Ja et see sul siiani südame pahaks ajab.

+53
-2
Please wait...

Postitas:
kat78

Minu jaoks oli see kirjutis väga solvav. No tõesti, palun vabandust, Irja, et ma oma palga juures ei ole saanud panna Toidupanga kasti värskeid mahlasid, vaid olen esmajoones pannud pastat jm kuivaineid ning purgisuppe, et inimesed MIDAGIGI hamba alla saaks. Ja et see sul siiani südame pahaks ajab.

ühinen sinuga, näiteks mu 4 liikmeline pere sai täna lõunaks 1 pakist makaronidest, metsast ise korjatud kukeseentest, oma peenra suvikõrvitsast ja vähekesest juustust imehea pastaroa, külmkappi oli jäänud 2 viilu suitsuvorsti ka, selle peenestasin ka sisse,  söök mille omahind jäi sinna 1-1.50 vahele.  Lidli makaronipakk maksis mõne aja eest veel 52 senti. Ja ma ei pea koonerdama, aga ma ei näe põhjust praegu ka laristada

+34
-2
Please wait...

Postitas:
UunoR

Mina ei pane sinna ammu midagi, sest olen neid virinaid lugenud rohkem kui kord. Lisaks sellised inimesed pole tegelikult vaesed, vaid lihtsalt elavad üle võimete. Parem toetan Vähiravi fondi.

+36
-2
Please wait...

Postitas:
kat78

Nõus, et lastest ei peaks rääkima aga oma suhtumisega, et teraapiaid pole vaja ja las laps areneb omas rütmis, tegid nad valesti.  Juhuslikult tean ühte  sama sündroomiga  last, kellega tegeleti kohe kui diagnoos tuli, kasutati ära kõik teraapiad, tugiisku  abi jms. Ning poiss kõnnib, räägib, saab asjadest aru, oskab ise süüa ja ennast riidesse panna.  Iga asja jaoks on oma aeg, kui lapse arengus mingi aeg mööda lasta, siis tagantjärgi on üsna võimatu asju muutma hakata. Füüsiliselt kasvab tüdruk edasi, kas te kujutate ette, kui raske on 70 kilosel inimesel mähet vahetada, tema menstruatsiooniperioodidega tegeleda, pubeka tujudega            ( normintellektiga lapsedki mingis vanuses on pöörased, uksed pauguvad jms.  Usun, et omal ajal proovisid arstid ja lastekaitsespetsialistid neid ka selles suunas mõjutada aga siis keelduti abist, sest nii oli mugavam, lihtne oli öelda et kõik tuleb omal ajal. Aga tundub et ei tulnud. Kui on väike armas 3 aastane naeratav laps, on raske ennast ja teisi petta jutuga, et kõik saab korda, kasvab välja, küll me hakkama saame.  muidugi igaüks elab nagu oskab ja tahab, me ei ole totalitaarses riigis, kus inimesi juhitakse keeldude ja käskudega. Oma valikute tagajärgedega peab lihtsalt elama. Võimalik, et neil on juba olemas tulevikuks mingi plaan, erihooldekodu näiteks. Puudega lapse pensioni ja toetusi makstakse ainult 16 eluaastani.

Vabandust, kui see minu kirjutatu võiks solvamisena tunduda, see ei ole sellisena mõeldud. Loodan, et see vähemalt pani nad mõtlema, midagi on võimalik ka praegu teha.

+39
-2
Please wait...

Postitas:
tervist

Tegemist ei ole vaesega, vaid inimesega, kes tunneb ,et on vaene. Olen üsna kindel, et Eestis on hulga inimesi, kes vahetaks enda elu nende elu vastu. See, et poes peab rahaga arvestama, see pole vaesus. Vaesus on siis kui sul polegi raha poodi minna.
Kes tähelepanelikult luges, siis sai teada, et asi pole ju selles, et raha ei ole,, asi on selles, et pole pangakaarti ja raha ei saa kätte.  Need on kaks eri asja ju, kui sul on raha ja sa ei saa seda kasutada või sul ei ole raha.

+25
-4
Please wait...

Postitas:
km70

Küll nad teevad oma kirjutistele osavalt reklaami, ausalt. Pole muud trikki vaja kui panna perekooli mõni teema, milles teed maha lingitava artikli sisu – ja klikid tulevad mühinal. Igaüks peab vajalikuks läbi lugeda, et saaks kaasa norida.

Geniaalne.

+11
-6
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 177 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui raha ei ole, tehakse toorainetest süüa, mitte ei osteta rämpsu