Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui raha ei ole, tehakse toorainetest süüa, mitte ei osteta rämpsu

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 177 )

Teema: Kui raha ei ole, tehakse toorainetest süüa, mitte ei osteta rämpsu

Postitas:
AmandaRosaalie

Lõpetage see Agathe kallal nääksumine.

30-40 inimese vastuvõttu, toitlustamist, majutamist ei ole ta ilmselt kaugelt ka näinud.

Te ise ei ole ilmselt ühtegi liikumispuudega inimest kaugelt ka näinud. Arvate, et ratastool tähendab seda, et inimene liigub ainult tooli ja voodi vahet.. Mina olen näinud ratastoolis inimesi, kes tõesti väga-väga palju jõuavad. Üks neist ei suutnud liigutada lisaks jalgadele ka käsi, aga ta jõudis väga palju. Suuri rahvahulkasid küll ei toitlustanud, aga suutis ennast ise ära elatada ning pintslit suus hoides imeilusaid pilte teha. Sotsiaalne elu, kontsertid ja peod lisaks.  Agathel on  ainut liikumispuue, ta on palju paremas seisus. Kui tal on samasugune tahe, nagu sel minu ägedal sõbral, siis ei imesta ma küll, kui kõige kirjutatuga hakkama saab.

Agathe, et sul on vist mõistlik nime vahetada ja edaspidi veidi vähem oma iskliku infot jagada. Nad nokivad su muidu surnuks.

+13
-18
Please wait...

Postitas:
Tähesära

Miks igal nädalavahetusel see mass Agathet ründab, mina ei mäleta, et vastu külaskäikudest kordagi juttu oleks olnud? Kas teised on kõik vaesed töötud või, võtavad lapsed juba neljapäeval toidult maha, sest pühapäeval Agathe juures saab ju süüa.

Siin mõnus video kus ise kõike kasvatatakse ja väliköögis toiduks tehakse, aga süüakse oma väikse perega äragi. Kuidas, millega 40 külalist toitlustada?

https://www.youtube.com/watch?v=3IoZfzNzt2A

Siin ainult 7 väimeest külla tulemas, kellest igaüks pistaks terve kana pintslisse, aga Agathel on külalisi viis korda rohkem

https://www.youtube.com/watch?v=oy5_41uWkK0

Kas kujutate 40 inimeselist rivi ette, sõjaväes on see brigaad või jagu?

+15
-2
Please wait...

Postitas:
AmandaRosaalie

Jah, kujutan. Kujutan lausa paarituhande inimese päevas toitlustamist, olen ühe ürituse korraldamise juures seda kõrvalt näinud (ise küll toitlustamisega seal  ei tegelenud). Agathe pole kuskil öelnud, et tal igal nädalavahetusel kõik need 40 inimest lauas on. Vastupidi, ta just ütles, et seekord oli 11 inimest.  Need 40 on ilmselt mingitel suurematel pidudel ainult, mitte alati. Ja kuidas nad seda täpselt majandavad, mis see sinu asi on. Ju ikka need küllatulijad ise ka toitu kaasa toovad (kui otse rahaliselt toetada ei taha). Ja see, kelle juures täpselt kogunetakse, ei ole ka sinu asi. Ju  siis on  kombeks just ema-isa juures koguneda (mõtlen siis Agathe lapsi ja  lapselapsi).

+8
-15
Please wait...

Postitas:
Tähesära

AmandaRosaalie

Sa vist Agathe juures ahjualusena ametis?

+13
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
AmandaRosaalie

AmandaRosaalie

Sa vist Agathe juures ahjualusena ametis?

Jah, kõik kes kiusamisega kaasa ei lähe ja kiusatavat kaitsta julgevad, on kiusatava “ahjualused”. See, et mõne inimese õiglustunne lihtsalt ei pea kiusamist õigeks ning  vajadusel ka sekkub, on ju ilmvõimatu. Aga näed on võimalik. Ma juba teismelisena olin see, kes kiusamisele reageeris ja vahele läks. Aga jah, ega kiusaja aju seda ei võta, kiusaja jaoks on hämming, et kõik ei tahagi kiusata.

+16
-12
Please wait...

Postitas:
Wanda

Jah, kõik kes kiusamisega kaasa ei lähe ja kiusatavat kaitsta julgevad, on kiusatava “ahjualused”. See, et mõne inimese õiglustunne lihtsalt ei pea kiusamist õigeks ning  vajadusel ka sekkub, on ju ilmvõimatu. Aga näed on võimalik. Ma juba teismelisena olin see, kes kiusamisele reageeris ja vahele läks. Aga jah, ega kiusaja aju seda ei võta, kiusaja jaoks on hämming, et kõik ei tahagi kiusata.

Olgu pealegi! Aga see, mida ta siia on kirjutanud, on tõesti väga ebausutav ja ebaloogiline. Keegi ei kahtlegi, et tänapäeval on puudega inimesed ja ratastooli inimesed aktiivsed ja tegusad, kuid see, mida tema kirjutab ei ole tõsi. Selline eluviis ei ole ju jõukohane ka ühele täiesti tervele ja tegusale inimesele – korraldada igal nädala lõpul 30-40 inimesele lõunasööke. Ja veel inimestele, kelle kõikide nimesidki ta ei tea, ehkki kõik on omad pereliikmed. Käia aasta jooksul mitukümmend korda välisreisidel. Lõputult spaatada, kus on korrad, mil ta üksi spaaatab. Nendest veel omakorda on osad sellised spaatamised, mil ta on ratastoolis, osad sellised, kus ta saab ise käidud. Kahjuks tõesti ei kõla usutavalt.

Kipub kahtlaselt kollaseks kassiks kätte ära minema tema lugu. Eks neid fantaasiameistreid siin perekoolis on ennegi olnud.

+19
-3
Please wait...

Postitas:
AmandaRosaalie

Selline eluviis ei ole ju jõukohane ka ühele täiesti tervele ja tegusale inimesele

Sa seda ikka adud, et terve ja tegus inimene enamasti tegeleb 48 nädalat *40 tundi  aastas  palgatööga, samal ajal, kui liikumispuudega inimene on tõenäoliselt töövõimetuspensionär, mis tähendab, et tal on aega selleks kõigeks palju rohkem sellest tervest inimesest.

Ja veel kord, igal nädalalõpul tal lõunasöögil 30-40 inimest ju ei ole. Selle te mõtlesite ise välja. Tema ainult ütles, et tal lähimaid hõimalsi on nii 40. Aga nt sel nädalavahetusel oli lõunal 11 inimest. See ei ole nii megaarv inimest. Selliseid 10  ja  mõni inimene peale lõunasööke oleme me kõik ju korraldanud. Mina küll olen ja  see ei ole nii hirmus hull töö, kui asjad korralikult läbi mõelda.

+6
-13
Please wait...

Postitas:
Kaegu887

Selline eluviis ei ole ju jõukohane ka ühele täiesti tervele ja tegusale inimesele

Sa seda ikka adud, et terve ja tegus inimene enamasti tegeleb 48 nädalat *40 tundi aastas palgatööga, samal ajal, kui liikumispuudega inimene on tõenäoliselt töövõimetuspensionär, mis tähendab, et tal on aega selleks kõigeks palju rohkem sellest tervest inimesest.

Ja veel kord, igal nädalalõpul tal lõunasöögil 30-40 inimest ju ei ole. Selle te mõtlesite ise välja. Tema ainult ütles, et tal lähimaid hõimalsi on nii 40. Aga nt sel nädalavahetusel oli lõunal 11 inimest. See ei ole nii megaarv inimeis selliseid 10 ja mõni inimene pelae lõunasööke oleme me kõik juk orraldanud. Mina küll olen ja see ei ole nii hirmus hull töö, kui asjad korralikult läbi mõelda.

Enne kui kaitsele hüppad, loe tema postitusi.

+15
-4
Please wait...

Postitas:
Wanda

Ja veel kord, igal nädalalõpul tal lõunasöögil 30-40 inimest ju ei ole. Selle te mõtlesite ise välja.

Seda on ta ise ühes teises teemas kirjutanud. Samas kommentaaris ütles, et ei mäleta kõikide nende (oma laste kaasade ja laspselaste)) nimesid, mistõttu kutsub kõiki mehi Erikuteks.

Nädalalõpu lõunasööke korraldan ka mina oma perele. Neid (lapsed oma peredega) on 9-17 tavaliselt söögilaua taga. Saab hakkama küll, aga ratastoolis või karkude najal oleks see suhteliselt keeruline. Veel vähem kujutan ette seda tegemas iganädalaselt 30-40-le inimesele.

+15
-2
Please wait...

Postitas:
Kutsarhobusel

Miks igal nädalavahetusel see mass Agathet ründab, mina ei mäleta, et vastu külaskäikudest kordagi juttu oleks olnud? Kas teised on kõik vaesed töötud või, võtavad lapsed juba neljapäeval toidult maha, sest pühapäeval Agathe juures saab ju süüa.

Siin mõnus video kus ise kõike kasvatatakse ja väliköögis toiduks tehakse, aga süüakse oma väikse perega äragi. Kuidas, millega 40 külalist toitlustada?

https://www.youtube.com/watch?v=3IoZfzNzt2A

Siin ainult 7 väimeest külla tulemas, kellest igaüks pistaks terve kana pintslisse, aga Agathel on külalisi viis korda rohkem

https://www.youtube.com/watch?v=oy5_41uWkK0

Mina kujutan. Mehepoolse pere jõulud kui üks välismaal elav perekond jääb tulemata. Kui nemad ka tulevad, on 46 inimest. Kuna ämm ja äi elavad kaunis talukohas merele lähedal ning äi on sinna rajanud kõik võimalused laiendatud perekonnale mugavaks ööbimiseks, käiakse seal tihti ja eriti suveperioodil. Köögis on naised ikka abiks ka.

+3
-11
Please wait...

Postitas:
AmandaRosaalie

Seda on ta ise ühes teises teemas kirjutanud.

No siin teemas kirjutas ta:

Täna tuleb ainul 11 inimest lauda, tunni aja pärast on siin.

Ja ok, otsisin tolle teise teema ka üles:

“Vanust küll veidi vähem, aga pühapäeviti on söögilauas ikka 20-30 inimest. Parimatel päevadel 40-45, kui ka mõni sõber või õde-vend perega läbi astub. “

Niiet see 40 IGA nädalavahetus on endiselt teie liialdus. Ja seda, et ta kõiki Erikuks kutsub, ei ütle ta ka. See Eriku osa oli siis selline:

Asi ikka, et kui ütled “E(e)rik, palun too veel kaminapuid” või “Maria, kas ulataksid palun sinepit”, siis tõuseb u 7 inimest, kari Eerikud trügib ühe puukorviga esikus ja pakutakse 3-4 sinepituubi. Seetõttu on lihtsam püüda esimese inimese pilk ja öelda, et hei, ulata palun sinepit.

Ehk siis ta mitte ei kutsu  kõiki Erikuteks, aga kuna seltskonnas on mitu sama nimelist, siis tekitab nimepidi kutsumine segadust, seega suhtlevad pigem nimedeta.

Teema ka, kui keegi oma silmaga soovib üle kontrollida, et ma ta sõnu ei muutnud:

https://foorum.perekool.ee/teema/hajameelne-professor-naljakad-juhtumid/page/3/

Jah, ka 20-30 inimesele kord nädalas lõunat pakkuda on suur ettevõtmine, aga see on tehtav. Eriti, kui oled olnud suure pere ema ja harjunud suurte kogustega igapäevaselt majandama. Ja ta ei ole minu teada ka öelnud, et ta mees ja lapsed  selle lõunasöögi valmistamisel kaasa ei aita. Mehed oskavad ka kartuleid koorida ja liha ahju panna jne.

+11
-12
Please wait...

Postitas:
Agathe

Samas kommentaaris ütles, et ei mäleta kõikide nende (oma laste kaasade ja laspselaste)) nimesid, mistõttu kutsub kõiki mehi Erikuteks.

Vat seda pole kirjutanud 🙂 Ära jama. Kirjutasin umbes sedaviisi, et kuna ühenimelisi on tihti laua taga mitmeid, näiteks Mariasid ja E(e)rikuid, siis seltskond kõnetab üksteist peamiselt “hei!, palun ulata…” Mitte ainult mina.

Teiseks, ma töötan enamasti kodust, kuigi kuidas see asja puudutaks. Kolmandaks, abikaasa on ka kõva toimetaja köögis ja töötab ka 4 p nädalast kodust. Neljandaks, lõunasööke ei ole, kui oleme reisil või ise kutsutud kuskile. Mõistagi 🙂 Viiendaks. Kodus ma kasutan max 1 küünarkarku, sest meil on ühekorruseline ja lävepakkudeta maja. Kuuendaks, pere toob osa lõunalauast kaasa, näiteks magusa või puuviljad.

See jutt, et inimene ei jaksaks oma õdesid-vendi ja lapsi-lapselapsi võõrustada, on pisut hämmastav. Kord nädalas paar-kolm tundi ja osa nädalaid jääb vahele. Mina jaksan, vabalt. Mis see kartulite keetmine, kahe kana grillimine, salati hakkimine, kastmekannu toomine, heeringa ja hapukoore liuale panemine, sepiku, või ja maitseainete lauale asetamine, seeenepurgi avamine, laua katmine, siis kahel inimesel aega võtab ka teie meelest? 🙂 Tund vaikset tuterdamist + kana ettevalmistusaeg.

Üks pikem reis abikaasaga aastas on väga mõnus. Tasub proovida, soovitan. Ka siis, kui olla osa ajast pehmelt öeldes kehva sammuga. Ent jätan teid nüüd arutama, mida ma suudan või ei, sest paistab, et osa teist on eksperdid isegi meie laste ning minu ja mu mehe õdede-vendade arvu suhtes, sest seda ju ei saavat olla.

+13
-14
Please wait...

Postitas:
angie

Mis see kartulite keetmine, kahe kana grillimine,

Kahest kanast küll 20-30 inimest söönuks ei saa.

+15
-5
Please wait...

Postitas:
Wanda

Paistab, et Agathe loomingul on oma austajaskond täiesti olemas. Las ta siis jätkab, kui lugajaid ja kaasaelajaid jätkub.

Kollane kass oli ka populaarne. Teda tunnustati ja talle tunti kaasa. Nagu ka Werbatimilegi. Ju siis mõne inimese jaoks on vajalik sedalaadi tähelepanu.

+17
-6
Please wait...

Postitas:
Kaegu887

Mis kujuga peab olema see ühekordne maja, kuhu söögituppa mahub “parimatel päevadel 40-45 inimest”?
Tal vähemalt ei jää kogu see kaader ööbima, nagu nagu ühel teisel, kelle “äi on loonud mugavad võimalused 46le inimesele ööbimiseks”.

Ja muidugi PK klassika- kogu see seltskond toidetakse ära kahe grillkanaga.

+20
-5
Please wait...

Postitas:
UunoR

Üks pikem reis abikaasaga aastas on väga mõnus.

Kust see üks siis nüüd tuli, ühes teemas oli, et neid reise on ikka kuni 20. Juba sellepärast polegi usutav, et see jutt kokku kuidagi ei klapi. 20 reisi aastas tähendab iga kuu kahte reisi, kui need kestavad nädalaid, siis peaksid pidevalt reisil olema, mitte seda 40 inimest võõrustama. Aga ju vist saad ise ka juba aru, et kõik see jutustamine läheb juba liiale. Ei uskunud seda ennegi, aga kui nüüd tuli välja, et oled veel ratastoolis ja karkudega (kuigi ka siin juba jutt muutub, läheb mingi ühe küünarkargu peale, millega kepsutad ringi nagu noor põder), läheb jutt aina ebausutavamaks. Ja lisaks nüüd tuleb välja, et käid ka tööl? No ei klapi kohe kuidagi see jutt. Äkki siis, kui oleks alustanud sellest, et sul on suur mõis ja 10 teenijat-koduabilist, siis äkki ehk veaks välja kuidagi. Aga tundub jah, et mõnele meeldib neid väljamõeldisi lugeda ja on kohe solvunud, kui hakatakse kahtlema.

+15
-3
Please wait...

Postitas:
Wanda

Mis kujuga peab olema see ühekordne maja, kuhu söögituppa mahub “parimatel päevadel 40-45 inimest”?

Tal vähemalt ei jää kogu see kaader ööbima, nagu nagu ühel teisel, kelle “äi on loonud mugavad võimalused 46le inimesele ööbimiseks”.

Ta on ju kirjeldanud end rikka ja heal järjel perena. Lõpmatud reisid, spaatamised, ATV-d, maasturid, seenemets, mis ukse ees. Täielik idüll, mida varjutab ainult tervisemure. Aga tubli ja tegusa inimesena suudab ta sellest oma õige suhtumisega üle olla.

Asi tal siis oma villas 40-pealist seltskonda võõrustada, toita ja majutada.

+13
0
Please wait...

Postitas:
piret005

Jah, ka 20-30 inimesele kord nädalas lõunat pakkuda on suur ettevõtmine, aga see on tehtav. Eriti, kui oled olnud suure pere ema ja harjunud suurte kogustega igapäevaselt majandama. Ja ta ei ole minu teada ka öelnud, et ta mees ja lapsed  selle lõunasöögi valmistamisel kaasa ei aita. Mehed oskavad ka kartuleid koorida ja liha ahju panna jne.

30 inimese peale kulub 10 kana. Kuidas sa neid küpsetad, kui sul kodus pole suurkööki? Või nüüd on jutt, et see on ka olemas? Kartuleid kulub minimaalselt 6 kg, seda koorib päris tükk aega. Karkudega saab kõike teha küll, aga see aeglustab oluliselt protsessi, seega tunniga siin küll välja ei vea. Ei ole kuidagi reaalne jutt mitte ühegi nurga pealt.

+15
-2
Please wait...

Postitas:
Kaegu887

Ta on ju kirjeldanud end rikka ja heal järjel perena. Lõpmatud reisid, spaatamised, ATV-d, maasturid, seenemets, mis ukse ees. Täielik idüll, mida varjutab ainult tervisemure. Aga tubli ja tegusa inimesena suudab ta sellest oma õige suhtumisega üle olla.

Asi tal siis oma villas 40-pealist seltskonda võõrustada, toita ja majutada.

See villa peab olema endine laudahoone vms, kui ühele korrusele mahub hiiglaslik söögituba, suurköök, muud eluruumid jne. WC-sid peab olema vähemalt 5. Lastel peab olema mänguruumi, sest ega nad terve päev pika laua taga istu.

+10
-4
Please wait...

Postitas:
piret005

See villa peab olema endine laudahoone vms, kui ühele korrusele mahub hiiglaslik söögituba, suurköök, muud eluruumid jne. WC-sid peab olema vähemalt 5. Lastel peab olema mänguruumi, sest ega nad terve päev pika laua taga istu.

Kui see kõik reaalne oleks, kuluks sellise elustiili finantseerimiseks peale aja ka veel meeletult raha. Kuidas need poolkodused mitte esimeses nooruses mees ja tema puudega naine seda finantseerida suudavad, on samuti müstika. Lisaks tööd nagu eriti ei pea ka tegema, aega on väga laialt käes nii reisimiseks kui mööda metsi kondamiseks.

+14
-2
Please wait...

Postitas:
Punkar

30 inimese peale kulub 10 kana.

Eks inimeste elud ja arusaamad lihtsalt ole ka väga erinevad, samuti visioon, kuidas midagi teha tuleks. Mina pean tõdema, et olen selline kooner, et kui mu lähipere külla tuleb ( meil mehega  kokku on 8 õde- venda, nende lapsed, kaasad, vanavanemad, kui kõik on kohal, teeb see 33 inimest ) siis ma teen tunduvalt väiksema koguse liha tükkideks ja teen sousti, siis ei jää mu oma pere pärast külaliste invasiooni nälga. Iseenesest kui muud peale lihasousti, suure pajatäie kartulite ja salati ei pakuks, saaks vabalt tunniga hakkama. Kartulite koorimine harjunud koorijal nii jube palju nüüd ka aega ei võta. Enamasti aga vaaritad ikka mingeid ägedaid pipstükke juurde ja see võtab aega. Aga kui eesmärk on lihtsalt sugulastega juttu ajada, siis iseenesest ju need snäkid on ebaolulised.  Inimeste ettekujutus külaliste vastuvõtust on väga erinev. Mina ilmselgelt raban rohkem kui vaja, mõni suudab külalisi palju väiksema stressi olukorras võõrustada.

+7
-5
Please wait...

Postitas:
piret005

Iseenesest kui muud peale lihasousti, suure pajatäie kartulite ja salati ei pakuks, saaks vabalt tunniga hakkama.

Kanad tulid mängu sellepärast, et ta ise rääkis nendest. Et paar kana ahju ja korras. 30 inimese puhul on see ebareaalne.

+15
-2
Please wait...

Postitas:
piret005

Kus kohas on öeldud, et ta paari kanaga 30 inimest ära toidab?

Tema ise ütleb, loe eespoolt:

See jutt, et inimene ei jaksaks oma õdesid-vendi ja lapsi-lapselapsi võõrustada, on pisut hämmastav. Kord nädalas paar-kolm tundi ja osa nädalaid jääb vahele. Mina jaksan, vabalt. Mis see kartulite keetmine, kahe kana grillimine, salati hakkimine, kastmekannu toomine, heeringa ja hapukoore liuale panemine, sepiku, või ja maitseainete lauale asetamine, seeenepurgi avamine, laua katmine, siis kahel inimesel aega võtab ka teie meelest? 🙂 Tund vaikset tuterdamist + kana ettevalmistusaeg.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Loki

Iseenesest kui muud peale lihasousti, suure pajatäie kartulite ja salati ei pakuks, saaks vabalt tunniga hakkama.

Kanad tulid mängu sellepärast, et ta ise rääkis nendest. Et paar kana ahju ja korras. 30 inimese puhul on see ebareaalne.

Kui ta on vanaema (vanavanaema?) siis seal 30 pea hulgas on kindlasti lapsi – kes veel püreetoidul, kes ilmselt mööda minnes vaid nokivad.

Hunnik kartuleid ja natuke liha+kastet ei ole rahaliselt kallis, pigem aeganõudev. Samuti nt pannkoogid moosiga. Lisaks oma aia kurk+tomat, võileivamaterjal (sai, leib, juust, või, sink). Mõtlen selle peale kuidas meil kombeks on. Vanaemale lausa pakkus rõõmu kui saab midagi lauale panna või pannkooke teha.

Otseloomulikult võtamegi alati ka ise midagi kaasa, eriti kui teame, et suurem seltskond on. Kui on suvel ja palju tulijaid siis saadamegi vanaema puhkama (või asjatabki köögis nt kartuliga) ja mehed grillima, naised teevad salatit vmt (jah, klassikalised soorollid”). Magustoit on tihti kas linnas juba valmis tehtud või poest ostetud – enamasti valikut mitu ja kes peredega tulevad ja teavad ei tule ka tühjade kätega.

Seega ma seda 20-40 pea toitmist (kus ka lapsed hulgas) midagi väga ulmeliseks ei pea. Eriti kui suhted head, tullaksegi ju peredega nt jaanipäeval jne just maale kokku. Ja ma arvam, et keegi ei eeldagi, et vanaema? üksi peaks need 20-40 pead ära toitma, paar kana ilmselt on täiesti ok panna nt võileiva materjaliks lauale või salatiks/salatikõrvaliseks teha. Keegi ilmselgelt ei ootagi, et vanaema? 30l inimesel kõhud ääreni täis söödab ja iga üks ei kahmagi endale kintsu või mitu taldrikusse.

+6
-9
Please wait...

Postitas:
AmandaRosaalie

Kartuleid kulub minimaalselt 6 kg, seda koorib päris tükk aega. Karkudega saab kõike teha küll, aga see aeglustab oluliselt protsessi, seega tunniga siin küll välja ei vea.

Einoh, kartuli koorimine iseenesest on täiesti tehtav, eriti kui seda mehega kahekesi teha. Võtab aega küll, aga saab tehtud. Ma kunagi üheksakümnendatel ämma talus külas olles, kui mõni suuren seltskond kokku tulemas oli, olen ikka palju kordi ämbritäie kartuleid söögiks koorinud.  Keedeti neid sellise  12-liitrises potis, kui õigesti mäletan. Neil oli ka 5 last (kuna minu mees oli vanim, siis tol ajal olin kaasadest esialgu ainult mina, teised olid veel ise lapsed)  ja nii ämm kui äi ise olid paljulapselisest perest pärit. Nii  et kui emma-kumma õed-vennad koos peredega külla tulid, oli rahvast ikka palju.

Aga jah, kuna nüüd tuli jutuks kaks kana grilli, siis pean ka mina tunnistama, et jutt  läks ebareaalseks. Olgu,   sel korral olnud 11 inimese pelae võib tõesit nibin-nabin kahest kanast välja tulla, kui osa külalisi veel väikesed on ja vähe söövad. Kuigi mina ka sel juhul pigem grilliksin vähemalt kolm kana, et nelja inimese peale kana. Ja tavapärase 20-30 inimese peale läheks ikka palju rohkem. Mul ämm-äi pidasid ise sigu ja neil selle suure seltskonna peale ikka suur seapraad tehti. Kilodes ei oskagi öelda, aga mitme suure panniga.

Kui see kõik reaalne oleks, kuluks sellise elustiili finantseerimiseks peale aja ka veel meeletult raha. Kuidas need poolkodused mitte esimeses nooruses mees ja tema puudega naine seda finantseerida suudavad, on samuti müstika. Lisaks tööd nagu eriti ei pea ka tegema, aega on väga laialt käes nii reisimiseks kui mööda metsi kondamiseks.

Nojah, see oleks reaalne siis, kui on nooremas eas edukas oldud ja piisavalt investeeritud. Töövõimetuspensonist tõesti sellist elu endale lubada ei saa.

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Kutsarhobusel

Minu ämma-äia maja on renoveeritud rehialemu ja seal traditsioonilist söögituba polegi. On eraldi köök, õues veel suveköök ja kui enamus perest on koos, kaetakse olenevalt ilmast ja hooajast laud enamasti kas rehealusesse või õue. Rehealune on seal ilusasti korda tehtud, seda renditakse inimestele ka sünnipäevadeks ja pulmadeks. Samas mingit erikujulist maja selleks ei vaja, kuna ka elutuppa oleme laua katnud. Tavaline antiikne lahtikäiv laud, kuhu käib 4 lisaplaati vahele ja saab hakkama, kuigi veidi kitsamalt. Pole isegi väga suur elutuba.

Ööbimiseks on välja ehitatud majal teine korrus, lisaks on hoovi peal suur saunamaja-abihoone mille teisel korrusel on magamistoad + saunas lahtikäiv diivan. Neid samuti renditakse ka välja, seega me peame natukene arvestama oma tulekute-minekutega, aga tegu pole nii populaarse kohaga, et me seal üldse käia ei saaks ja kohti on ehitatud rohkem kui meie oma pere liikmeid.

+6
-8
Please wait...

Postitas:
numbat

Kui ta on vanaema (vanavanaema?) siis seal 30 pea hulgas on kindlasti lapsi – kes veel püreetoidul, kes ilmselt mööda minnes vaid nokivad.

Lastelastearv on meile umbes teada vastavalt teemale.

Ühes teemas on neid üheksa ja teises teemas mitu ühikut alla kümne. Seega vastavalt vajadusele. Aga selles teemas, kus neid üheksa on, käiakse igal pühapäeval koos vähemalt osaliselt (konkreetselt taas tema sõnad). Mis siis, et üks kord või paar korda (vastavalt teemale taas) käiakse abikaasaga pikkadel 10-21-päevastel reisidel. See siis lisaks kõikidele muudele reisikestele ja väljasõitudele.

Muude inimeste arvuga on samad lood. Ühes teemas elab nendega koos vanainimene, kel on külalisabielu, see proua on ka alati lauas koos nende kahe lapsega ja ühe väimehe ja ühe lapselapsega (*kopeeritud sõnastus tema jutust). Teises teemas elavad nad mehega kahekesi.

Saate ju ise aru, et vastavalt teemapüstitusele andmed veidi muutuvad või on kirjutamistuhin nii suur ja ei suuda meenutada, mida eelnevalt kirja on saanud teistes teemades.

Nüüdseks on lisandunud ka ratastool ja erinevad kargud.

+19
-4
Please wait...

Postitas:
Alfa

Appi, kui hea

Naeran lihtsalt nii, et tõesti kõik olmemured ununevad.

Aitäh, Perekool ja Agathe!

+11
-1
Please wait...

Postitas:
billa

Kõlab rohkem nagu õnnetu ja üksildase inimese roosa unistus – et kõik lapsed-lapselapsed ja muud sugulased teda kõik nii palavalt armastaksid, et iga nädalavahetuse tema juures tahaksid veeta. Tegelikkuses on see pilt ilmselt palju vaiksem ja kurvem. Aga kui unistamine aitab reaalsust unustada, on tegelikult ju hästi.

+16
-4
Please wait...

Postitas:
K4gu

Ükspuha, jätke see Agathe rahule, oluline on üks –

invaparkimisluba ei jagata rahaliste toimetulekuprobleemide tõttu vaid liikumispuude või muu liikumist takistava puude alusel.  Invaliid ei võrdu toimetulekutoetuse saajaga.

Ja invaliid ei pea elama vaesuses, sellist kohustust ei ole.

+3
-10
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 177 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui raha ei ole, tehakse toorainetest süüa, mitte ei osteta rämpsu