Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui raha ei ole, tehakse toorainetest süüa, mitte ei osteta rämpsu

Näitan 27 postitust - vahemik 151 kuni 177 (kokku 177 )

Teema: Kui raha ei ole, tehakse toorainetest süüa, mitte ei osteta rämpsu

Postitas:
Wanda

Minu ämma-äia maja on renoveeritud rehialemu ja seal traditsioonilist söögituba polegi. On eraldi köök, õues veel suveköök ja kui enamus perest on koos, kaetakse olenevalt ilmast ja hooajast laud enamasti kas rehealusesse või õue. Rehealune on seal ilusasti korda tehtud, seda renditakse inimestele ka sünnipäevadeks ja pulmadeks. Samas mingit erikujulist maja selleks ei vaja, kuna ka elutuppa oleme laua katnud. Tavaline antiikne lahtikäiv laud, kuhu käib 4 lisaplaati vahele ja saab hakkama, kuigi veidi kitsamalt. Pole isegi väga suur elutuba. Ööbimiseks on välja ehitatud majal teine korrus, lisaks on hoovi peal suur saunamaja-abihoone mille teisel korrusel on magamistoad + saunas lahtikäiv diivan. Neid samuti renditakse ka välja, seega me peame natukene arvestama oma tulekute-minekutega, aga tegu pole nii populaarse kohaga, et me seal üldse käia ei saaks ja kohti on ehitatud rohkem kui meie oma pere liikmeid.

Kas sa loetust üldse aru saad? Siin ei ole küsimus selles, kas teoreetiliselt on võimalik võõrustada korraga mitukümmet inimest. Jah on! Samuti ei ole tähtis, milline on sinu äia-ämma maja. Milleks selline detailne ja täiesti ebaoluline kirjeldus?

Hetkel on teema sellest, et üks kodanik konkreetselt luuletab siin. Lihtsalt imelik, et leidub inimesi, kes valetamist ära ei tunne ja kes sellele kaasa elavad, jõuliselt kaitsele viskudes, kui keegi julgeb jutu tõesuse kahtluse alla seada.

Aga manipuleeritavaid ja lihtsameelseid inimesi, kes isegi näkku valetamist ära ei tunne, on ikka uskumatult palju. Sellised inimesed on ka kõiksugu armu-petuskeemide ohvrid. Just, see kõik, mida keegi sulle kokku sogab, see on ju igal juhul tõsi. Ja on väga ebaviisakas kedagi valetamises kahtlustada. Onju? Seda enam, kui “kurva jutu” rääkija on puudega inimene. Kas konkreetsel juhul see puuegi tõsi on? Võimalik, et lihtsalt illustreerib ja annab manipulatiivselt nukra alatooni tema muidu imeidüllilisele elule.

+16
-11
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kutsarhobusel

Minu ämma-äia maja on renoveeritud rehialemu ja seal traditsioonilist söögituba polegi. On eraldi köök, õues veel suveköök ja kui enamus perest on koos, kaetakse olenevalt ilmast ja hooajast laud enamasti kas rehealusesse või õue. Rehealune on seal ilusasti korda tehtud, seda renditakse inimestele ka sünnipäevadeks ja pulmadeks. Samas mingit erikujulist maja selleks ei vaja, kuna ka elutuppa oleme laua katnud. Tavaline antiikne lahtikäiv laud, kuhu käib 4 lisaplaati vahele ja saab hakkama, kuigi veidi kitsamalt. Pole isegi väga suur elutuba. Ööbimiseks on välja ehitatud majal teine korrus, lisaks on hoovi peal suur saunamaja-abihoone mille teisel korrusel on magamistoad + saunas lahtikäiv diivan. Neid samuti renditakse ka välja, seega me peame natukene arvestama oma tulekute-minekutega, aga tegu pole nii populaarse kohaga, et me seal üldse käia ei saaks ja kohti on ehitatud rohkem kui meie oma pere liikmeid.

Kas sa loetust üldse aru saad? Siin ei ole küsimus selles, kas teoreetiliselt on võimalik võõrustada korraga mitukümmet inimest. Jah on! Samuti ei ole tähtis, milline on sinu äia-ämma maja. Milleks selline detailne ja täiesti ebaoluline kirjeldus?

Hetkel on teema sellest, et üks kodanik konkreetselt luuletab siin. Lihtsalt imelik, et leidub inimesi, kes valetamist ära ei tunne ja kes sellele kaasa elavad, jõuliselt kaitsele viskudes, kui keegi julgeb jutu tõesuse kahtluse alla seada.

Aga manipuleeritavaid ja lihtsameelseid inimesi, kes isegi näkku valetamist ära ei tunne, on ikka uskumatult palju. Sellised inimesed on ka kõiksugu armu-petuskeemide ohvrid. Just, see kõik, mida keegi sulle kokku sogab, see on ju igal juhul tõsi. Ja on väga ebaviisakas kedagi valetamises kahtlustada. Onju? Seda enam, kui “kurva jutu” rääkija on puudega inimene. Kas konkreetsel juhul see puuegi tõsi on? Võimalik, et lihtsalt illustreerib ja annab manipulatiivselt nukra alatooni tema muidu imeidüllilisele elule.

Keegi konkreetselt viskas õhku küsimuse, millise kujuga meie ämma-äia maja olla saab kui kõik me sinna ööbima mahume. Vastasin sellele. Kogu maailm ei keerle ümber Agathe.

+6
-12
Please wait...

Postitas:
suur lind

Kuulge, see on ju Perekool, ajaviitefoorum. Mis vahet seal on, kas keegi räägib sulatõtt, moonutab natuke fakte või luuletab täies mahus – aega viita aitab ikka ühtmoodi ju. Ja kui nüüd teemaalgatuse juurde tagasi tulla, siis ka blogides võib igaüks luuletada nii palju kui soovib, kui just ei hakka valega annetusi nuruma vms.

+15
-4
Please wait...

Postitas:
Tähesära

Kutsarhobusel02.08.2022 10:46

See, mida kirjeldad, on turismitalu. Loodetavasti need ämmad-äiad on oma ettevõtluse ikka vormistanud ka. Agathe kodu vast selline ikka ei ole Pulmad.ee - Elu tähtsaim lehekülg. Kogu info pulmade korraldamisest!

+8
-7
Please wait...
Postitas:
UunoR

Agathe kodu vast selline ikka ei ole

Agathe kodu on ikka uhkem. Vähemalt tema unistustes. Ja tema oma karkudega muudkui katab lauda ja selleks kulub vaevu tunnike koos söögi tegemisega.

+15
-7
Please wait...
Postitas:
Tähesära

Kuulge, see on ju Perekool, ajaviitefoorum. Mis vahet seal on, kas keegi räägib sulatõtt, moonutab natuke fakte või luuletab täies mahus – aega viita aitab ikka ühtmoodi ju.

OK, aga palun kirjutage märkus juurde: Nüüd mina hakkan luulemaie, muinaslugu veeremaie.

Siis teaks sellised lugemata jätta.

+13
-9
Please wait...

Postitas:
maalijuuli

Teema pealkiri ja sisu ei lähe kokku!

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Alfa

Nooh, Agathe, pane ikka pilt üles ka oma 40 külalisega lauast, kus sa karkudega ja ratastooliga neid kõiki võõrustad. Mina nagu täitsa huviga ootan.

+15
-11
Please wait...
Postitas:
K4gu

Vaadake, ise te annate sellele teemale kõlapinda, seda muudkui jätkates ja jätkates. Teemaalgatus oli natuke millestki muust ja kellestki teisest. Muide, teemaalgatuses käsitletud paaril võib jumala vabalt olla inavaparkimiskaart, sest nende liitpuudega laps väga ilmselgelt ei kõnni vähemalt pikki vahemaid poodide parklates ise. Samas ei tähenda see, et nad oleksid tingimata vaesed. Üldse, kogu see praegune jauramine sai alguse rumalast võrdusmärgist, mille paratamatult paljud tõmbavad puude ja vaesuse vahele.

Äkki läheme nüüd I+I toitumisega edasi ja jätame kogu muu mudru selja taha? Või läheme edasi lihtsalt üleüldse toitumisega ja toidupanga teemaga? Olen olnud nii vaene, et elasin makaronidest, tomatist ja viiest viinerist. Sama raha eest, mis nendele toiduainetele kulus, ei oleks isegi poolt pitsat saanud, toitanete sisaldus aga pole sugugi kehvem kui pitsal. Nii, kas on keegi, kes siit jätkab?

+13
-5
Please wait...

Postitas:
K4gu

kui just ei hakka valega annetusi nuruma vms.

Kusjuures seda pole I+I vist tõesti teinud. Nad on oma raha (mida räägitavasti oli vahepeal päris palju) mõttetult ära pillanud, nad on nõudnud nii riigilt kui omavalitsuselt asju, milleks neil õigus pole, aga oma olukorra kohta valetanud nad tõesti minu teada ei ole.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
taivopalm

Inno ja Irja teemast (kuidas nad välismaal paljaks rööviti) sai Agathe teema (kas Agathe viskab villast või räägib tõtt). Samas üks ajaviide kõik, nagu keegi juba mainis. Põhiline on ju see, et inimesed saaksid mingi asja üle vaielda (näiteks kas Agathe valetab või ei valeta). Vaidlusest selgub tõde (või siis ei selgu). Aga mulle Agathe jutukesed omal moel isegi meeldivad, selline tunne, nagu loeks omaaegset huumoriajakirja “Pikker”;)

+11
0
Please wait...

Postitas:
Igateine

Minule ka Agathe jutukesed meeldivad, sulg/sülg vähemasti jookseb.

Imestan ainult, et ta selle invakaardi alles nüüd välja tõmbas.

Mulle meeldib ka taivopalm ☺️

+9
-4
Please wait...

Postitas:
eunuhh

See, mida kirjeldad, on turismitalu. Loodetavasti need ämmad-äiad on oma ettevõtluse ikka vormistanud ka. Agathe kodu vast selline ikka ei ole Pulmad.ee - Elu tähtsaim lehekülg. Kogu info pulmade korraldamisest!

Fotol on Koplimadise talu peamaja saal, mis on ise suurem kui üks rehielamu 😀 Rehealused on mitu korda väiksemad. Enamasti pool rehielamust või natukene vähem kui vahepealne endine vaheruum on eluruumidena kasutusse võetud.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Wanda

Keegi konkreetselt viskas õhku küsimuse, millise kujuga meie ämma-äia maja olla saab kui kõik me sinna ööbima mahume. Vastasin sellele. Kogu maailm ei keerle ümber Agathe.

Olgu! Oli tõsiselt “huvitav” kirjeldus.

+1
-6
Please wait...

Postitas:
Wanda

Kuulge, see on ju Perekool, ajaviitefoorum. Mis vahet seal on, kas keegi räägib sulatõtt, moonutab natuke fakte või luuletab täies mahus – aega viita aitab ikka ühtmoodi ju.

Las luuletab! Aga ei ole vaja ka pahandada, kui teised aru saavad, et valetab.

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Wanda

Vaadake, ise te annate sellele teemale kõlapinda, seda muudkui jätkates ja jätkates. Teemaalgatus oli natuke millestki muust ja kellestki teisest. Muide, teemaalgatuses käsitletud paaril võib jumala vabalt olla inavaparkimiskaart, sest nende liitpuudega laps väga ilmselgelt ei kõnni vähemalt pikki vahemaid poodide parklates ise. Samas ei tähenda see, et nad oleksid tingimata vaesed. Üldse, kogu see praegune jauramine sai alguse rumalast võrdusmärgist, mille paratamatult paljud tõmbavad puude ja vaesuse vahele. Äkki läheme nüüd I+I toitumisega edasi ja jätame kogu muu mudru selja taha? Või läheme edasi lihtsalt üleüldse toitumisega ja toidupanga teemaga? Olen olnud nii vaene, et elasin makaronidest, tomatist ja viiest viinerist. Sama raha eest, mis nendele toiduainetele kulus, ei oleks isegi poolt pitsat saanud, toitanete sisaldus aga pole sugugi kehvem kui pitsal. Nii, kas on keegi, kes siit jätkab?

Jauramine sai ikka alguse sellest, et üks kodanik sõitis teemasse sisse ja hakkas järjekordselt oma muinaslugu esitama. Minu arust on igati asjakohane teha märkus, et no aitab nüüd küll, sest see ei ole ju esimene teema, kus ta oma uskmatut lugu heietab.

Kui I-st ja I-st veel midagi kirjutada on, siis keegi väitis siin, et nad ei ole vaesed. Mind konkreetselt huvitab, miks mitte vaene käib toidupangas? Need paar harva korda, kui nende blogi avan, käib jutt täpselt sellest, et raha pole ja süüa midagi pole. Siit teemast selgub, et nad on ka toidupanga kliendid.

Seda, et invakaardiga parkija peab tingimata vaene olema ja ei saa kuidagi kallist autot omada, ei ole siin teemas mitte keegi öelnud. Mu meelest on see perekoolis juba ammu selgeks räägitud teema, et invaliid ei pruugi tingimata vaene olla.

+16
-3
Please wait...

Postitas:
Kutsarhobusel

See, mida kirjeldad, on turismitalu. Loodetavasti need ämmad-äiad on oma ettevõtluse ikka vormistanud ka. Agathe kodu vast selline ikka ei ole Pulmad.ee - Elu tähtsaim lehekülg. Kogu info pulmade korraldamisest!

Nii suur see küll pole, ikka palju väiksem. Ettevõtlus loomulikult ametlik. Neile endale oleks kahjulik kui peaksid kõiki ettevõtlusega seotud kulusid eraisikuna kinni maksma.

+3
-5
Please wait...

Postitas:
Tähesära

Hakkasin vaatama mida ans Vanad Sõbrad endast kujutab (tuleb meile parki täna esinema) ja imelugu kuidas 2 kepiga tantsitakse https://www.youtube.com/watch?v=sjfHR5aazWE

tegelikult täitsa armas, et hing veel tantsida tahab.

+2
-11
Please wait...

Postitas:
kat78

ei hakka uut teemat tegema, kiikasin täna veel Lõunaeestlase lehele ja ma ikka tõesti ei saa aru, kuidas kaks kõrgelt haritut inimest on nii väikese mõtlemisvõimega? Eeldavad et pin koodid koos pangakaardiga lihtkirjana Eestist Portugali saadetakse ühe ümbriku sees????

Turvakaalutlustel ei ole niiviisi mitte kunagi tehtud ja ei hakata ka kunagi tegema. Jah, kunagi saadeti teise ümbrikuga pinid aga nüüd on ju kaardi aktiveerimise järel internetipangast võimalik see pin kood saada. Ega Swedbank pole süüdi, et nad oma rahakotte ja kaarte nii halvasti hoidsid ja ära lasid varastada.

+15
0
Please wait...

Postitas:
Liis T

Mis kujuga peab olema see ühekordne maja, kuhu söögituppa mahub “parimatel päevadel 40-45 inimest”?

See oli ka minu esimene mõte. Kogu see jutt on mitte ainult ebareaalne, vaid pigem võimatu. Kes ei ole suuremat seltskonda võõrustanud, see ilmselt ei oska ka päris täpselt ette kujutada, mis aeg ja millele kulub. Kuna tegin ise hiljuti peo, kus oli  25 inimest nn pika laua taga, võin seda lühidalt kirjeldada. Mul on söögituba ja elutuba koos, st seina pole vahel. Söögitoa laua taha mahub 8 inimest. Seega pidin peo jaoks 2 lauda sõbralt laenama. 25 tooli mind ka kodus kuskil ei oodanud, seega võtsin rendist 25 banketitooli. Kokkuvõttes oli mul see pikk laud kogu toa pikkuses, mõlemas otsas jäi umbes meeter ruumi liikumiseks. Elutoa poolelt pidin kaks diivanit ja diivanlaua mujale ära viima, sest need jäid pikale lauale ette. Selleks, et mitte peo päeval end lolliks rabeleda, tõin lauad ja toolid päev enne pidu juba ära ja sättisin paika. Isegi kui inimesel käib regulaarselt palju külalisi, ja tal on endal laud/lauad ning toolid kodus olemas, ei hoia ta ju seda 46 inimesele mõeldu lauda 24/7/365 keset söögituba. Ikka tuleb mööbli liigutamisega tegeleda, lisaks tuleb laud katta. Jah, see ei pruugi võtta mega kaua aega, kuid iga liigutus siiski võtab mingigi aja ja kokkuvõttes ei ole sellise külaliste arvu puhul kuidagi võimalik, et kõik möödaminnes 15 minutiga siuh-säuh tehtud saaks.  Nii et jah, mul oleks väga huvitav näha, mis elamine see selline on, kuhu mahub 46 inimest ja mis tempos küll asju tehakse, et tunniga saab nii laud kaetud kui ka toit tehtud.  

+11
-4
Please wait...

Postitas:
maalijuuli

ei hakka uut teemat tegema, kiikasin täna veel Lõunaeestlase lehele ja ma ikka tõesti ei saa aru, kuidas kaks kõrgelt haritut inimest on nii väikese mõtlemisvõimega? Eeldavad et pin koodid koos pangakaardiga lihtkirjana Eestist Portugali saadetakse ühe ümbriku sees????

Turvakaalutlustel ei ole niiviisi mitte kunagi tehtud ja ei hakata ka kunagi tegema. Jah, kunagi saadeti teise ümbrikuga pinid aga nüüd on ju kaardi aktiveerimise järel internetipangast võimalik see pin kood saada. Ega Swedbank pole süüdi, et nad oma rahakotte ja kaarte nii halvasti hoidsid ja ära lasid varastada.

Arvata võib, et ettemakstud artiklid ja siis ikka täie “huumoriga” lugejaid kostitatud

+1
0
Please wait...

Postitas:
Tähesära

et tunniga saab nii laud kaetud kui ka toit tehtud.

Selles on veel suurem ebakõla, Agathe on ju kõiges kõige erilisem/parem, tema küll külalistele kiirelt valmivaid lihtsaid tavatoite ei pakuks. Kartulid oleks vähemalt hasselbackid kui mitte uhkemad
https://kodublog.blogspot.com/2012/01/hasselbacki-kartulid.html

+3
-4
Please wait...

Postitas:
piret005

Nii et jah, mul oleks väga huvitav näha, mis elamine see selline on, kuhu mahub 46 inimest ja mis tempos küll asju tehakse, et tunniga saab nii laud kaetud kui ka toit tehtud.

Agathel on veel ka küünarkark ja üle 40 m korraga liikuda ei saa. Ma ei tea, kuidas selle küünarkarguga saab asju tassida ja kiirelt liikuda. Minu vanaemal oli küünarkark ja tema sai ainult ühte kätte midagi kerget võtta, kuigi oli ka väga krapsakas. Ja eriti kiiresti tema liikumine ei toimunud, seega mingeid taldrikukuhjasid ja toiduliudasid niimoodi ikka ei vea.

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Wanda

Kuulge, see on ju Perekool, ajaviitefoorum. Mis vahet seal on, kas keegi räägib sulatõtt, moonutab natuke fakte või luuletab täies mahus – aega viita aitab ikka ühtmoodi ju. Ja kui nüüd teemaalgatuse juurde tagasi tulla, siis ka blogides võib igaüks luuletada nii palju kui soovib, kui just ei hakka valega annetusi nuruma vms.

Mina jälle mõtlen, mida see selline täies mahus luuletamine annab. Näitab, et inimesel on mingid kompleksid ja probleemid, mis valetajatel (ka päris elus valetajatel) ju on.

Mina tundsin perekoolis ära ühe tuttava. Juba ammu aega tagasi. Ja ma ei suuda ära imestada, mis asju tema siia kokku kirjutab enda kohta. Tõsi, ta ei ole küll ennast über-rikkaks valetanud, nagu tavaliselt alaväärsuse all kannatavad inimesed teevad. Küll aga esitleb ennast absoluutselt teistsuguse inimesena, kes ta päriselt on. Ehk siis valetab end väga heaks ja armastusväärseks inimeseks, kes ta tegelikult ei ole kunagi olnud. Jutt ka umbes nii, et päike paistab, aurav lõunasöök laual ning tema ootab koduuksel – valge põll ees, naeratava näoga oma lapsi ja lähedasi koju. Tegelikult on ta oma lapsi väärkohelnud, neid julmalt rihmaga peksnud. Nende peale röökinud, neid üksinda koju jätnud jne. On olnud aastaid lastekaitse teravdatud järelvalve all. Jne.

Jumal seda teab, milleks tal selliseid luulelugusid on vaja perekooli kirjutada. Imselt püüab kompenseerida midagi.

+9
-9
Please wait...

Postitas:
K4gu

Nad vist lihtsalt ei näe oma ninaotsast kaugemale.

0
0
Please wait...

Postitas:
Mette-Merithh

Mina jälle mõtlen, mida see selline täies mahus luuletamine annab. Näitab, et inimesel on mingid kompleksid ja probleemid, mis valetajatel (ka päris elus valetajatel) ju on.

Mina tundsin perekoolis ära ühe tuttava. Juba ammu aega tagasi. Ja ma ei suuda ära imestada, mis asju tema siia kokku kirjutab enda kohta. Tõsi, ta ei ole küll ennast über-rikkaks valetanud, nagu tavaliselt alaväärsuse all kannatavad inimesed teevad. Küll aga esitleb ennast absoluutselt teistsuguse inimesena, kes ta päriselt on. Ehk siis valetab end väga heaks ja armastusväärseks inimeseks, kes ta tegelikult ei ole kunagi olnud. Jutt ka umbes nii, et päike paistab, aurav lõunasöök laual ning tema ootab koduuksel – valge põll ees, naeratava näoga oma lapsi ja lähedasi koju. Tegelikult on ta oma lapsi väärkohelnud, neid julmalt rihmaga peksnud. Nende peale röökinud, neid üksinda koju jätnud jne. On olnud aastaid lastekaitse teravdatud järelvalve all. Jne.

Jumal seda teab, milleks tal selliseid luulelugusid on vaja perekooli kirjutada. Imselt püüab kompenseerida midagi.

Lihtsalt huvi pärast küsin, et kuidas Sa saad ära tunda enda tuttava kui ta kirjeldab enda elu absoluutselt teistmoodi kui see päriselt on? Ilmselt ta ei esine ka siin enda päris täisnimega ju, seega ma ei kujuta ette, kuidas see on võimalik. Või valetab ta ainult enda pereelu kohta, aga aadressi, töökoha, ametikoha, telefoninumbri  jne. laob ausalt lagedale?

+12
0
Please wait...

Postitas:
Wanda

Lihtsalt huvi pärast küsin, et kuidas Sa saad ära tunda enda tuttava kui ta kirjeldab enda elu absoluutselt teistmoodi kui see päriselt on? Ilmselt ta ei esine ka siin enda päris täisnimega ju, seega ma ei kujuta ette, kuidas see on võimalik. Või valetab ta ainult enda pereelu kohta, aga aadressi, töökoha, ametikoha, telefoninumbri  jne. laob ausalt lagedale?

No kuulutas laada all ühtaegu nii oma kasutajanimega kui ka oma päris nime ja kontaktidega.

Kommentaaride sisu vastas faktide osas (elukoht, laste arv, vanus jne) tõele, aga see mull, mis ta sinna ümber rääkis ei vastanud tõele.

+4
-3
Please wait...

Näitan 27 postitust - vahemik 151 kuni 177 (kokku 177 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui raha ei ole, tehakse toorainetest süüa, mitte ei osteta rämpsu