Esileht Koolilaps kui range distsipliin on teile 6 a lapsega

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: kui range distsipliin on teile 6 a lapsega

Postitas:

laps käib viimast aastat lasteiast ja saab varsti 7. me ei ole väga ranget distsipliini pidanud. nüüd aga liiguvad ikka mõtted järgmise sügise peale, kui hakkab kool ja mõtlen, et peaks ikka rangemat reziimi hakkama pidama. või mõtlen üle?

meil on nii, et õhtul püüme lapse ikka tööpäevadel kl 21 ajal magama hakata sättima, aga ikka juhtub vahel nii, et hoopis 22 paiku jõuame alles voodisse, siis veel unejutt jne.

hommikul väga vara tõusma ei pea, u 8 paiku, sest ise ei pea ma punkti pealt tööl olema. siis kl 9 või 9.15 ajal alles lehvime lasteada. eks on teisigi sellel kellaajal tulijaid, aga enamus on ikka kohal, kelle vanemad nt 8.30 tööl peavad olema. kuna laps käib sel aastal eelkoolis 2 x nädalas, siis siiani trenni pole pannud. nüüd ostsisin ikka trenni ka välja 2 x nädalas hakkame käima peale lasteaeda, see peaks aitama ka distsipliini saavutada ja võtab lapsel üldse pinged ka maha.

nädalavahetusel lubame tal ikka kauem üleval olla, ei ole sama, et kl 21 ja magama. ikka 22-22.30. või peaks ikka ka nv sellist rutiini hoidma.

täitsa lõpp, tunneme ennast täitsa luuserite vanematena :). vaatan teised vanemad on nii tublid, juba aastaid käiakse peale lasteaeda 2 x n trennis (see ju vanemale ka koormav), teised käivad ju samuti sel a eelkoolis, ikka käivad ka trennis. siis tean, et osadel inimestel punkt kl 20.30 juba laps voodi, kl 7 äratus.

täitsa lõpp kohe, kas peaksime ka ümberkorraldusi sisse viima hakkama, kas jõuame veel 🙂 koolis ju nii ei saa, esimesse tundi hijaks jääda ei tohi. lasteias meil suht ükspuha, mis kell lähme, kl 9 söök ja kui selleks ajaks ei jõua pole ka midagi, sest sööme alati ka kodus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 13:42; 22.02 15:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust on hoopis need teised vanemad luuserid seoses oma laste lapsepõlve ära rikkumisega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Lakse lapsel laps olla. Lasteaias on tal eakohane tegevus, õues oldud aeg, muusika ja liikumise tunnid jms. Ma ei saa aru vanematest, kes oma tihti 8-9 tundi lasetaias olnud last veel mööda trenne veavad. Erandiks muidugi kui laps ise väga, väga tahab. Mina olen kohanud vist küll ainult selliseid lapsi, kes naudivad kodu ja vanemate lähedust.

Ja ette mingeid reziime harjutada on ka mõttetu. Issakene magage mõnuga niikaua kui veel saab. Küll kool ja sellega seonduv tuleb omal ajal ja kestab päris palju aastaid.
Aga sa oled vist isegi sellest aru saanud :)))

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

5-aastast vedasin laupäeviti ühe aasta laulma.
rohkem ta seal käia ei tahtndu, tagantjärgi mõtlen, et oleks ju võinud rahulikult laupäeva hommikuid nautida.
meil lasteaias on igasuguseid ringe.
kui neid ringe ei oleks, siis mina last kuskile õhtul ei veaks ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suur-suur tänu toredate vastuste eest. Mul läks tuju kohe paremaks.

Lisaks veel niipalju, et vahepeal kui see katsete hullus ja eliitkoolide teema siin pidevalt üleval oli, siis mõtlesin ka, et millest ma nüüd valesti olen aru saanud…meil on kodu lähedal tore 9-klassiline kool. täitsa tore ja korras, aga ei midagi erilist. ja võimalik, et peale selle lõpetamist ei saa ka eliitkooli gümnaasiumisse 🙂 aga mina olen alati pooldanud, et laps võiks ikka rahulikult siin kodu juures koolis käia ja miks mitte näidata ka eeskuju teistele vanematele. kõik ei pea mitte mööda eliitkoole ja linna ringi trallima (elame Nõmmel). mõtlesin tõesti, et millest ma nüüd valesti olen aru saanud. kuidas mina siis nüüd lapsele parimat ei taha ja eliitkooli teda ei suru. sest eks hariduse jm keelte tase jne on ju muidugi linnas palju parem. ja võimalik, et siit kodu koolist ei saa korralikult ühtki keelt selgeks.

keerasin ennast nii üles ja siis ikka katsetel käisime paaris koolis nii moe pärast (tulemusi veel ei tea) ja ilmselt pole ka suuri lootusi sisse saada, sest meil kohalikus eelkoois veel nii raskeid asju ei õpetata (etteütlu, teksülesanded) ja pole väga drillinud ka. õnneks nüüd olen rahunenud – minu arust on meie kodu kool ikka tore ja sinna me ka lähme (tõenäiliselt määratakse ikka).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 13:42; 22.02 15:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimesed on erinevad, lapsed ka. Mõni vajab ranget re¸iimi, teine ei kannata seda. Eks iga vanem tunneb oma last ja tema vajadusi kõige paremini.
Mina ei saa aru sellest, kuidas on üldse võimalik lasteaialast kell 8-9 õhtul magama saada, kui nad ju lasteaias magavad päeval mitu tundi. Või siis ärkate väga vara? Meil 6a lasteaialaps küll mingi nipiga enne kella 22 magama ei saa, tihti jääb veelgi hilisemaks. Ärkab kell 8. Kui arvestada juurde 2 tundi päevaund lasteaias, siis saab ikka minuarust piisavalt magada. Koolilaps kes on juba 13a läheb tihti varem magama kui 6a.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei muretse nii kaugele ette.
suvi ju tulemas ja siis asjad üldse hullud.kaua üleval ja nautida seda ,et õhtud valged ja päevad soojad.eks sügisel hakka pihta.

trenne pannakse lapsi koguaeg ja ei saagi aru,millal laps laps on ja mängida saab.ja lihtsalt olla ja oma huvidega tegeleda.

koolis hakkab käima mingis ringis,aga enne andke ikka nati asu ka:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil tundub kirjapanduna väga range re¸iim olevat, kuigi tegelikult reaalsuses see nii küll ei tundu. Laps käib lasteaias E-R 8.00-16.00ni. Lisaks peale lasteaeda käib 1x nädalas laulmas ja 1x nädalas tantsimas. Meeldivad mõlemad tegevused. Õhtul läheb voodisse kell 21.00 ja siis unejutt ning magama. Üleval saab olla laupäeviti nii kaua kui tahab. Kui ei ole ringipäeva, siis harjutame kodus veidi lugemist ja kirjutamist, aga tõesti ainult veidi, sest lasteaias ju õpivad ka. Jõuame käia nii väljas kelgutamas kui vahest ujulas. Jõuab mängida omi mänge ka ja väljas sõpradega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ringide, trennide ja eelkooli kohta pole mul eriti kommentaare. Mulle ei meeldi ülepingutamine ja ülekoormatud laps.

Unevajadus on aga lastel erinev, samuti meie pere lastel. Meie 2. klassi laps vajab vähemalt 10 tundi und, muidu muutub koheselt närviliseks ja emotsioonid käivad maast-lakke. Välja puhanuna on ta rôômus, tubli ja hea. Kahtlustan, et paljud lapsed, kes liialt närvilised vôi koostöövôimetud, vajaksid lihtsalt rohkem und.
6.30 on äratus, seepärast on ta 20.00 voodis, et 20.30 magaks. Nädalavahetustel on kauem üleval, aga siis saab ka tunnike rohkem magada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.02 10:10; 23.02 12:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on väga pahasti kodus selle reziimi asjaga…
Laps, nüüd juba 6a – lasteaaias käib ca 1-2 korda nädalas, muidu on kas minu või issiga kodus, kuna töötame enamusest ajast kodus. Siis hommikuti pöönab ca 9-10ni, päeval ei maga ja õhtul jääb magama ca 23-00 ajal. Mina ise tunnen end selle pärast nii halvasti, loen kuidas lapsed vajavad ööpäevas palju und, aga ma võin ta kell 21 voodisse panna, aga ega ta siis magama ei jää. Lihtsalt siis käib kella 23-ni üks suur tsirkus, magama ta ei jää. Olen proovinud kehtestada reziimi korduvalt – ja mitte vaid nii, et vaid paar päeva kupatan kell 21.30 magama, viimane kord lausa 2 kuud kannatasin välja selle õuduse -tralli. Meie igapäevased õhtud nägid välja nii – kell 21 koristas oma toa, pesime hambad ja 21.30 panin voodisse, lugesin jutu. Siis hakkas trall – pissihäda, kakahäda, peavalu, kõhuvalu, salaja mängimised, lollitamised, laulmised voodis, suvaliste küsimuste küsimine, jutustamine ning nii iga jumala õhtu. Kaks kuud kannatasin seda välja, siis olin ise nagu närvipundar ja lõin käega…ei suutnud enam kui iga jumala õhtu ei saanud kasvõi korraks maha istuda ja rahulikult olla. Vaid panin kolm tundi last magama. Käisime ka lastepsühholoogi juures, kes peale lapsega kohtumisi ütles, et täiesti terve laps, kellel on tundub, et ongi lihtsalt väiksem unevajadus…Ei ole ei keskendumishäireid, hüperaktiivsust, arenguhäired mitte midagi. Sotsiaalselt pädev ja igati tubli kooliküps tütarlaps. Ehk terve nagu purikas.

Õhtuti ei ole viril ega midagi, päeval pole väsinud ega midagi. Lasteaia päevadel ärkab kell 8, siis päeval ütleb, et tavaliselt ta ei maga ja kannatab seal voodis silmad lahti, aga õhtul magama jääb ikka hilja…Kui on vaja olnud meil varem lasteaeda minna või kuhugi sõita, ärkab ilusti varem, õhtul ikka enne 23 ei uinu. Nii et vot ei teagi. Mees ütleb, et las ta olla, terve nagu purikas, loeb-kirjutab-arvutab, ei jonni…mida ma punnitan siin oma reziimi, aga ma ka ei tea. Lisaks käib ujumistrennis ja kergejõustikus, nii et üleliigset energiat ka ei peaks olema, magusat armastab väga, aga palju ei saa (me lihstalt ei osta) ja enne magamaminekut mitte üldse. Ja see trall pole mitte vaid viimase aja teema, see on olnud algusest peale, ta on väga vähese unega olnud sünnist saati.

Nii et mina ei tea, kooliminekuga arvan, et ehk jookseb see kuidagi loomulikku rada pidi ise paika. Olen otsustanud, et mingeid uusi \”vägivaldseid\” reziimikehtestusi tegema ei hakka seni. Endal on närvid korras vähemalt:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik kes siin kiidavad, et oh kui tore, las laps olla, on kaua üleval ja läheb peale 22.00 magama. See mõjub lapsele väga halvasti, see nii vähese une saamine. Meil isegi nüüd koolis õpetaja ütles, et algklasside lapsed peaksid ikka juba kell 21.00 magama. Ta ju näeb koolis, kuidas lapsed käituvad, kes ei saa piisavalt und. Minu arust on see kohutav, et õpetaja peab seda eraldi koolis märkima, see ju puhtalt vanemate tegemata jäänud töö.
Isegi lasteaias on probleem, sest need lapsed kes lähevad nii hilja magama, tõusevad hilja, nad ei jää siis lõunaund magama. Siis segavad kõiki teisi. Hommikul tulevad uimastena. Kasvatajad on mitu korda vanematega vestelnud aga sellest rääkimisest pole kasu küll olnud.
Mul on lapsed kogu aeg läinud kõige hiljem kell 21.00 magama. Muidugi on olnud erandeid, kus lapsed on hilja üleval, kui on mingi üritus või tuleme mingist sõidust jne. Nii igapäevaselt siiski on meil rutiin olemas.
Nüüd üks laps koolis ja tema läheb iga õhtu kell 20.00 magama. Hommikul ei ole ärkamisega mingit probleemi, tõuseb ise puhanuna ülesse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 11.47 – kui sa tunnid kokku loed, siis sinu laps magab näiteks 9 tundi, meie lapse 10 tunni asemel. Tegelikult on see vaid tunnine kôikumine, aga ôhtune magamaminek 20.30 ja 23.00 tunduvad nii suure vahega. Lasteaias ongi see kohustuslik uneaeg môneti see, mis lükkab ôhtust uneaega edasi ja mingit närvesöövat rezhiimi pole môtet kehtestada. Koolialgus toob kaasa uue ôhtuse uneaja. Ma olen ônnelik, et meile saabub rahu kella poole üheksast. Meil on ôhtuti 3 tundi luksusaega 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.02 10:10; 23.02 12:36;
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Koolilaps kui range distsipliin on teile 6 a lapsega

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.