Esileht Lapse ootamine Kui rase naine peab üksi jätkama..

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Kui rase naine peab üksi jätkama..

Postitas:
Kägu

Otsustasin 6ndal raseduskuul oma lapse isast lahku minna. Raseduse alguses tegime selgeks, et laps jääb. Lapse isa käis igal visiidil kaasas, oli õnnelik. Samas oli meil mitmeid rahalisi probleeme ning vihahoos unustas ta täiesti ära, et ma rase olen. Sõimas mind idioodiks, kuni läksin oksendama (mitte iiveldusest vaid stressist) siis parastas, et vaata jumal karistab sind. Loopis kõhusuunas sokke ka lõhkus asju. Nüüd pean üksi jätkama. Ma ei loodagi, et ta muutuks, mul on lihtsalt arusaamatu, kuidas saab üks mees nii vastutustundetult tegutseda, sõimata ja alandada, samas eelnevalt olla lapse tuleku pärast õnnelik. Kuna ma ta juurest lahkusin, siis kirutas, et tema last enam ei tunnista, et nüüd oled üksi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ta võib midaiganes kirjutada, aga seaduse ees on tal kohustus oma last rahaliselt toetada. Kui ta seda vabatahtlikult ei tee, siis küll kohus ja kohtutäitur seda tegema panevad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Väga kahju, et pead midagi sellist läbi elama, pikk pai Sulle. Mul on hea meel, et oled tugev naine ja ei lase ennast väärkohelda. Isegi kui selline mees tuleb andeks paluma, siis inimest nii naljalt ei muuda, loodan, et pead vastu!

Elatist saad lapsele nõuda ilma probleemideta kohtu kaudu. Praegu on kõige olulisem keskenduda endale ja lapsele, ära lase ennast halvasti kohelda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas olete abielus?
Mõnikord tasub läbi mõelda plussid ja miinused ja ehk ongi parem sellise mehega mitte tegemist teha. St laps registreeridagi vallaslapsena, isa ei tee isaduse omaksvõtu avaldust. Nii ei saa sa küll elatist nõuda, aga samas oled 100% üksi lapse eest vastutaja ja ei pea vägikaigast vedama mehega, kes ehk hoopis kiusu pärast hakkaks nõudma lapse nägemist vms. Jah, isal on alati õigus nõuda isaduse tuvastamist, aga kui ta on praegu teist nö lahti öelnud, siis ehk ongi nii parem. Ei ole lapsel hiljem ka selle mehe ees kohustusi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tean inimest, kes sama läbi elas. Läks lahku mehest, sest mees oli algul rasedusest kuuldes üli õnnelik, kuid paar kuud hiljem muutus. Hakkas naist samamoodi solvama ja alandama
ja asju loopima. Naine jättis ta maha ja kasvatas last üksi. Jumal tänatud, et sellest mehest lahti sai. Lapsel ja naisel on palju parem elu ilma selle meheta. Nii et vaata helgelt tulevikku. Sul ja lapse on ilma selle meheta parem. Ja parem ongi, et ütles et ta ei osale lapse elus. Sellisega on ikka väga raske lapse kasvatamises jageleda. Hoia see sms või kiri alles, kus ta ütleb, et ei osale.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tänan vastajatele. Jah olen praeguseks otsustanud üksikvanemana jätkata. Kuigi olen ka veendunyd, et tulevikus võib lapse isa oma sõnu kahetseda, aga siis on juba hilja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma saan aru, et see on sinu esimene laps. Sel juhul sa ilmselt ei kujuta ette, mismoodi on esimesed kuud titega. Sa vajad kindlasti kedagi endale toeks ja abiks ja kui päris elukaaslast ei ole, siis mida rohkem neid abilisi on, seda parem. Räägi juba varakult oma emaga, kui on, siis õega-õdedega või teiste lähisugulastega, parimate sõbrannadega – et kui oled hädas, siis keegi saaks alati läbi tulla ja aidata. Käia poes või apteegis, kui laps haige on või ise haigeks jääd, on tunnikese lapse juures, kui sina ennast tuulutad või kasvõi pikemalt duši alla lähed. Sul võib vedada, et laps on rahulik, sööb hästi ja magab rahulikult oma voodis, on terve ja saad iga päev temaga jalutamas käia – siis ei olegi mingit probleemi ka üksi hakkama saada. Aga tuleb valmis olla ka kehvemaks: et laps magab ainult süles või kaisus, et imetamisega ei saa kuidagi otsa peale, tekib rinnapõletik, oled magamata jne. Ka sünnitusjärgne depressioon ei ole mingi haruldane asi. Toetavad lähedased aitavad niisuguste hädadega toime tulla.
Peale selle soovitan kindlasti hankida kandelina ja õppida seda kasutama. Samuti ei tee paha enne sünnitamist mingi imetamisteemaline koolitus. Ma ise mõtlesin üleolevalt, et see on ju elementaarne, miks seda peaks õppima, aga oi, kuidas tegelikult oleks vaja olnud…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas olete abielus?

Mõnikord tasub läbi mõelda plussid ja miinused ja ehk ongi parem sellise mehega mitte tegemist teha. St laps registreeridagi vallaslapsena, isa ei tee isaduse omaksvõtu avaldust. Nii ei saa sa küll elatist nõuda, aga samas oled 100% üksi lapse eest vastutaja ja ei pea vägikaigast vedama mehega, kes ehk hoopis kiusu pärast hakkaks nõudma lapse nägemist vms. Jah, isal on alati õigus nõuda isaduse tuvastamist, aga kui ta on praegu teist nö lahti öelnud, siis ehk ongi nii parem. Ei ole lapsel hiljem ka selle mehe ees kohustusi.

Tahtsin sama soovitada. Kui abielus ei ole, on lihtne. Ei mingit isaduse omaksvõttu ega nime sünnidokumentidesse. On lihtsam sul ja edaspidi ka lapsel, pole tal mingeid kohustusi selle inimese ees. Sina aga leiad enda kõrvale ehk kellegi, kellega abielluda ja kes ehk su lapse lapsendaks ja kõik on õnnelikud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ka sellises olukorras jätaks isa üldse sünnitunnistuselt välja.
Ei ole vaja pärastist jagelemist ja manipuleerimist isa pool, kui ta peaks millalgi sinu kiusamise eesmärgil ümber mõtlema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere teemaalgataja. 🙂
Nähes kõrvalt sõbrannat, kes nõudis isa nime sünnitunnistusele (majanduslikel põhjustel) … siis selgus, et see oli suur viga. See mees/lapse isa, kes ei soovinud lapsest midagi kuulda, nõuab nüüd last näha, lastekaitse saatis kallale, mõtleb lollusi välja jne – lihtsalt kiusuks. Ütleski “kiusan Sind, sest nõuad raha”. Nö ebastabiilsete meestega asjad positiivselt ei lõppe.
Kui võimalik, jätkakegi lapsega kahekesi. Kui mees juba loobib asju ja alandab, siis see võib vaid võimenduda (ei pruugi).
Pigem turvaline keskkond, kui et igapäevane “terror” ja kunagi ei tea, mis homne päev selliselt tuua võib. 🙂 Soovin Sulle edu kõiges!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nõus eelkõnelejatega – ära ise rohkem selle mehega tegemist tee, laps registreeri ainult enda nimele, siis vastutad-kasvatad ise ja temal pole midagi kobiseda (ma muidugi ei tea, millised on täpselt “eeskirjad” selle kohta, kuidas mees võib lapse isaduse tuvastamist nõuda). Praeguses seisus on lootust, et jätab su ehk rahule ja rohkem ei tülita, aga kui tema isana registreerid ja elatist hakkad nõudma, siis lähebki vägikaikaveoks ja oled pool elu veel õnnetu.

Teine asi on asja reaalne ja materiaalne külg – nagu üks vastaja väga kainelt selgitas, sul peab olema abilisi. Loodan, et sul on vanemad, kellelt abi loota, ja eelkõige pean silmas mitte rahalist abi, vaid puhtalt füüsiliselt olemasolemist, et saaksidki tite kõrvalt natuke magada, pesta ja kodus kasvõi natukenegi midagi teha. Sest tõesti, kui laps osutub selliseks, et pidevalt peab temaga möllama, siis ei jää aega enam millekski ja kui sa ise ka korrlaikult süüa ei saa, siis kukud lihtsalt kokku.

Edu sulle! Kui laps on juba selline kolmene ja suurem, siis näed, kui tore kaaslane ta on ja oled õnnelik, kui ei pea mingi jorsiga maid ja puid jagama.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ainuüksi elatise pärast ma küll sellist “isa” sünnitunnistusele ei märgiks. Raha ei korva iial neid hingehaavu, mida see isa lapse hinge tegema võib hakata!

Pigem tõesti pea püsti, tubli emme! Algus võib olla raske, kuid nagu eespool soovitati, siis räägi oma lähedastega, ära häbene vajadusel abi paluda ning mõtlegi sellele, et nii on sulle ja lapsele absoluutselt kõige parem!

Edu! 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei tea kui kaua sa selle mehega koos oled olnud ja kui hästi teda tunned. Võimalik, et siinsetel kommenteerijatel on õigus ja ongi hea kui sa temast eemale hoiad. Ma olen ise pikalt vägivaldse suhte all kannatanud ja tean kui õudne see võib olla. Samas on ka võimalik, et toimuv oli kehvade asjade kokkulangemine – rahalised raskused on kahtlemata stressiallikaks, aga tegelikult on seda ka suur elumuutus nagu lapse saamine.

Raseduse ajal on naise hormonaalne tase kõikuv, mina näiteks ei mõelnud sel ajal päris samamoodi nagu enne ja peale rasedust, aga nägema hakkasin seda alles siis kui rasedus läbi oli. Mehe jaoks on samuti isaks saamine suur ja vastutusrikas muutus, tüüpiline eesti mees oma hirmudest ja muredest muidugi ei räägi, aga seda, mis sees toimub, me ei tea.

Tahan lihtsalt seda öelda, et ühtki suppi ei sööda kuumalt. Võta endale aega, kaalu erinevaid variante. Sa ei pea keset rasedust ära otsustama, mis teie suhtest lõpuks saab. Kui pole kindel, kas meest lapse ellu tahad, registreeri ta esialgu vallaslapsena ja kui teie suhe peaks kriisist välja tulema, võib iga kell isa sünnitunnistusele kanda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

ära põe! mu eelmine rasedus oli terror, peale sünnitust asjad ei muutunud, kannatasid lapsed ja mina. aasta eest õnnestus mul ta majast välja visata. oli kaua ja pikalt kadunud. narko, alko, vabdus… aga andurid töötasid! kui julgesin kellegagi kohtuda oli kui võluväel kohal! öösiti käis kontrollimas, et kas ikka olen üksi jne.

nüüd mõni aeg tagasi laekus siia (on töötu, koduta vahelduseks ei joo ja narkot ei pane – raha pole!) tuletadin siis meelde, et me ei ela ega hakka enam kunagi koos elama- tahab suheldgu lastega, kuid ei mingit kooselu enam… (5 aastat põrgut seljataga) täna ka helistas, et tema ostis plikale juba lutid ja tuleb ära tooma…

usu, saad üksi hakkama. mul pole mitte kedagi abiks. jah algus oli veidi raske, olin surm väsinud ja kogu elamine lõputu kaos… aga see kõik saab mööda. hetkel ma enam ei karda üksi sünnitama minna, üksi poolikus majapidamises toimetada… siht silme ees. sünnib beebi, lõpetame siin lastega koos koolid, taastub sünnitusest ja augustis hakkame siis kodu ehitama – pesemine, köök, beebile tuba, mulle tuba, aed ümber ja mänguväljak. septembrist tööle tagasi (emapalk+palk+lasteraha) usun, et saab kõigega hakkama. sain eelmisega saan ka nüüd. abi oleks tore – kuulan “kadedusega” ema tegi seda, toda… kingiti see ja teine, vanavanemad kinkisid need ja nood asjad jne.. tema käis abis, tema käis beebiga jalutamas jne jne jne… JAH tahaks ka 🙂 AGA kõik toimib ka üksi lastega 😉 pea püsti ja edasi. ametlikult kui rahasid ei küsi, pole lapsel kohustusi tulevikus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

ära põe! mu eelmine rasedus oli terror, peale sünnitust asjad ei muutunud, kannatasid lapsed ja mina. aasta eest õnnestus mul ta majast välja visata. oli kaua ja pikalt kadunud. narko, alko, vabdus… aga andurid töötasid! kui julgesin kellegagi kohtuda oli kui võluväel kohal! öösiti käis kontrollimas, et kas ikka olen üksi jne.

nüüd mõni aeg tagasi laekus siia (on töötu, koduta vahelduseks ei joo ja narkot ei pane – raha pole!) tuletadin siis meelde, et me ei ela ega hakka enam kunagi koos elama- tahab suheldgu lastega, kuid ei mingit kooselu enam… (5 aastat põrgut seljataga) täna ka helistas, et tema ostis plikale juba lutid ja tuleb ära tooma…

usu, saad üksi hakkama. mul pole mitte kedagi abiks. jah algus oli veidi raske, olin surm väsinud ja kogu elamine lõputu kaos… aga see kõik saab mööda. hetkel ma enam ei karda üksi sünnitama minna, üksi poolikus majapidamises toimetada… siht silme ees. sünnib beebi, lõpetame siin lastega koos koolid, taastub sünnitusest ja augustis hakkame siis kodu ehitama – pesemine, köök, beebile tuba, mulle tuba, aed ümber ja mänguväljak. septembrist tööle tagasi (emapalk+palk+lasteraha) usun, et saab kõigega hakkama. sain eelmisega saan ka nüüd. abi oleks tore – kuulan “kadedusega” ema tegi seda, toda… kingiti see ja teine, vanavanemad kinkisid need ja nood asjad jne.. tema käis abis, tema käis beebiga jalutamas jne jne jne… JAH tahaks ka 🙂 AGA kõik toimib ka üksi lastega 😉 pea püsti ja edasi. ametlikult kui rahasid ei küsi, pole lapsel kohustusi tulevikus.

Aasta tagasi viskasid mehe majast välja ja nüüd sünnib beebi? Mitu kuud sina siis rase oled?

Please wait...
Postitas:
Kägu

sünnitus ukse ees, loen päevi

Please wait...
Postitas:
Kägu

ametlikult kui rahasid ei küsi, pole lapsel kohustusi tulevikus.

See on küll vale arusaam. Kui isa sünnitunnistuse, siis kui ei küsi pole lastel kuidagi tulevikus tõestada, et isa ei panustanud. Seega peab just küsima toetust ja kui isa elatist ei maksa saab riigipoolse elatisabi taodelda. Sealt ka tulevikus lastel tõestus, et isa ei panustanud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ka soovitan selline isa jätta mängust välja – pärast ei jõua ära kiruda, kui peab isalt saama loa reisile minekuks või siis elukoha vahetuseks. Laps seob teid terveks eluks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

sünnitus ukse ees, loen päevi

Ja mitu korda sa teda tagasi oled voodisse võtnud? Eriline lammas pead olema ikka, ime siis, et see narkar ja joodik sul seal edasi kakerdab kui sa teda aegajalt magatama oled nõus.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kes saab lapsi suguelu elades ja kes saab lapsi kitlites abilistega.

vali oma sõnu ja ole avatud maailma vaatega. kui sina magatad – tubli!

aga teeemaalgataja ole positiivne, lapsed on parimad me elus 😉

Please wait...
Postitas:
Kägu

kes saab lapsi suguelu elades ja kes saab lapsi kitlites abilistega.

vali oma sõnu ja ole avatud maailma vaatega. kui sina magatad – tubli!

aga teeemaalgataja ole positiivne, lapsed on parimad me elus 😉

Jajah, kindlasti sa tegid üksikemana kahele titele lisaks veel ûhe kunstliku viljastamisega 😂

Please wait...
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Esileht Lapse ootamine Kui rase naine peab üksi jätkama..