Esileht Väikelaps Kui raske või kerge oli lapsel harjuda lisapiimaga rpa või lehmapiim?

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Kui raske või kerge oli lapsel harjuda lisapiimaga rpa või lehmapiim?

Postitas:
Kägu

1,3-aastane laps, kes sööb tavapärast toitu, ent siiamaani joob ainult rinnapiima.
Sooviks anda veidi rammusamat vitamiiniderohkemat lehmapiima või siis rpa-d. Olen proovinud mitmeid erinevaid pulbreid valmispiimasid,kuid laps keeldub täielikult, keerab pea ära ja suu kinni.
Kuidas teil lapsed lisapiima aksepteerisid?
Võin veel proovida lusikast anda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga miks peaks üle aastasele rpa toppima? Ka tavaline piim ei ole hädavajalik. Ta saab ju tavatoitu, kuk see on mitmekesine, saab kõik vajaliku sealt. Võib proovida hoopis hapendatud piimatooteid – keefir, maitsestamata jogurt.

Kumbki laps ei tarbinud rpa pärast rinnaga toitmise lõpetamist u 1a ja 4 kuu vanuselt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rpa pole ühelegi lapsele andnud. Praegu pooleteisene (saab ka veel rinda) joob toidu kõrvale vett, sööb juustu, jogurtit, kodujuustu. Piima aeg-ajalt pakun aga seni pole tahtnud. Ise ka piima väga ei joo, ei näe selles probleemi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ei pea rpa ega ka lehmapiima andma, kui ta sööb muud toitu normaalselt ja saab ka muid piimatooteid(kohupiim, juust, kodujuust, maits. jogurt jne).
Janujook on ikka kõige õigem vesi!
Piim põhitoiduks on kuni aastasele. Üle aastasele on piim juba lihtsalt toidukõrvane.
Pealegi minu kogemus näitab, et see rikub söögiisu(tahke toidu osas).

Please wait...
Postitas:
Kägu

nii vana laps tõesti ei peaks saama Rpa’d v.a. kui on allergiline lehmapiimale, siis on vaja anda spets rpa’d.
Meil hakkas laps jooma hoopis keefiri. Tissitamise lõpetasin aastaselt ära ja selle asemele tuligi keefir, hiljem lehmapiim.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Rpa ei annaks. Milleks?
Minu laps sai selles vanuses lehmapiima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina pole selle peale tulnudki, et nii vanal lapsel selle üle muretseda. Lisatoitu niikuinii sööb juba, isegi kui lehmapiim ei maitse, ei pea seda talle toppima, kaltsiumit saab muudest piimatoodetest ka. Minu lastel ei ole lehmapiima joomisega kunagi mingeid probleeme olnud aga janu kustutavad nad parema meelega tavalise veega. RPA-d küll ei kaaluks enam selles vanuses. Sa tahad ju ikka, et ta beebistaatusest vaikselt väljuks ja normaalset igapäevast toitu hakkaks sööma.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Nii vanale ei hakkaks mingit rpa-d jootma. Piimajoomine ei ole ka hädavajalik, kasuta keefiri ja jogurtit, kui lapsele rõõsk piim ei maitse.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Esimene laps harjus kergesti lehmapiim ajooma, kui oli selleks soovi avaldanud – isegi ei mäleta, kuidas ta piima jooma hakkas, aga praegu 5-selt eelistab toidu kõrvale juua piima ja vett joob muul ajal janusena.

teine laps on 3-aastane ja tema lehmapiima ei joo, joob vett ainult (või mahla). Hommikuhelbeid sööb küll piimaga. RPA-d ka ei joonud – st ei võtnud pudelit ega juba istuvana polnud nõus ka tassist jooma, kui katsetasime (kui eemal olin, püreesid ei tahtnud ta ka).

Otsest vajadust ma ei näe lapsele lehmapiima või RPA-d anda – see on mingi tootjate ajupesu. RPA-d nii vanale üldse enam ei annaks. Lehmapiima siis, kui laps ise soovi avaldab, aga toppima ka ei hakkaks. Noorem laps sööb küll nt juustu hea meelega, jogurtit ja vahel ka keefiri.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Selles vanuses saab ju juba mitmekesist kodust toitu, nii et ei pea enam piimasegusid või isegi lehmapiima juurde andma. Kui sööb kodujuustu ja juustu, joob keefiri, siis ei ole otseselt piima andmine üldse vajalik. Lehmapiima hakkavad lapsed paremini seedima u vanuses 2+.

Meil on mõlemad lapsed saanud rinnapiima aastaseks saamiseni. Seejärel veidi keefiri, kodujuustu, juustu, maitsestamata jogurtit. Lehmapiima ei andnud, ega ka piimasegusid. Tervisega probleeme polnud, kõik oli korras. Piima jooma hakkasid tegelikult u 4-5-aastaselt, seni neile väga ei maitsenudki. Noorem laps (6 a) siiani piima väga ei taha, mõnikord harva kallab endale ja joob. Suurem (8 a) tahab piima veidi sagedamini, talle maitseb. aga seda harjumust, et toidu kõrvale piima juua pole kummalgi. Piima loetakse ikkagi toiduks, kui on janu, janu kustutamiseks on vesi.

Please wait...
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Esileht Väikelaps Kui raske või kerge oli lapsel harjuda lisapiimaga rpa või lehmapiim?