Esileht Väikelaps Kui ruttu AB mõjuma hakkab?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Kui ruttu AB mõjuma hakkab?

Postitas:

Laps saanud seda siis reede õhtul ühe korra ning laupäeval sai ilusti hommikul ja õhtul ning nüüd annan samuti kohe siis neljanda korra. Aga eile lõunal ning õhtul oli tal ikka väike palavik. AB toimeaine on amoksitsilliin. Arsti jutust sain nii aru, et kui pühapäeval on ka palavik siis esmaspäeval ei tohi veel aeda minna. Sellest eeldan, et palavik võib siis kuni tänaseni püsida? Praegu tal igatahes pole palavikku.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.01 09:07; 15.01 09:42; 15.01 11:10; 15.01 15:51; 15.01 16:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väike palavik võib ka AB-d võttes olla. Aga palavik ei tohiks väga kõrgeks tõusta ning muud sümptomid peaks hakkama hiljemalt 48h kaduma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 09:11; 15.01 12:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa tahad teda homme lasteaeda saata? Endal ravi pooleli… Iga AB kuur nõrgestab organismi, samas ka palavikust on möödas liiga vähe aega. Kui homme lasteaeda saadad, siis võid kindel olla, et nädala lõpuks on ta sul haigem, kui enne. AB kuuri ajal on vajalik rahu ja organismi taastumine. Lasteaias on lärm, käiakse õues (võimalik, et ei kontrollita sinu lapse riietust korralikult), AB korral ei soovitata teatud toiduaineid (mis lasteaias on paratamatult)jne… Miks sa last karistad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina ei saadaks last lasteaeda nii kaua kui AB võtab ja peale seda veel nädala hoiaksin kodus. Enda lapsel oli just selline juhus, kus arst kirjutas lapsele AB 7 päevase kuuri, selle sama amoxiliini. teisel päeval hakkas juba mõjuma. Kui kuur aga läbi sai, siis 3 päeva pärast oli sama haige kui alguses enne AB, kirjutati uus AB 10 päeva. Nüüdseks see ka läbi, kuid hoian kindlasti 1 nädala veel kodus

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi ma ei saada aga see soome arst ütles mulle, et see on väga okey kui ma saadaksin 😀
Ma tean väga täpselt mis mind siis ees ootaks, ma ei saadaks last elu seeski nii ruttu peale haigust lasteaeda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.01 09:07; 15.01 09:42; 15.01 11:10; 15.01 15:51; 15.01 16:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sa tahad teda homme lasteaeda saata? Endal ravi pooleli… Iga AB kuur nõrgestab organismi, samas ka palavikust on möödas liiga vähe aega. Kui homme lasteaeda saadad, siis võid kindel olla, et nädala lõpuks on ta sul haigem, kui enne. AB kuuri ajal on vajalik rahu ja organismi taastumine. Lasteaias on lärm, käiakse õues (võimalik, et ei kontrollita sinu lapse riietust korralikult), AB korral ei soovitata teatud toiduaineid (mis lasteaias on paratamatult)jne… Miks sa last karistad?[/tsitaat]
Kusjuures mina ei tea, et teatud toiduaineid ei või AB kuuri ajal tarbida! Miks arst midagi ei maininud? :S kas sa ütleksid mis toiduained need on siis tean neid ka kodus vältida… ja mis juhtuda siis võib kui ikka sööb nn. ,, keelatud toiduainet ,,? Ja miks ei tohi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.01 09:07; 15.01 09:42; 15.01 11:10; 15.01 15:51; 15.01 16:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul endal hakkas viimane kord AB mõjuma alles 6. päeval. sinnani oli väga halb olla.

aga keelatud toiduained… mina tean, et ainult alkoholi ei tohi tarbida. aga see vaevalt lapsi puudutab 😀 .

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

AB hakkas mõjuma paari tunni pärast, väike palavik oli veel järgmisel päeval ja ülejärgmisel 37 lähedal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaata oma rohu infolehte. Mõnesid AB-sid ei soovitatud vist koos piimaga võtta. Aga samas piimast loobuma ei pea kuuri ajal, lihtsalt tableti võtmise ja piima joomise vahel pidi mingi aeg olema. Ma päris kindel pole selles siiski. AB-l on enamasti öeldud, kas võetakse enne või pärast sööki, seda peaks jälgima.

A ja mulle ütles perearst kunagi, et kui 48h pole märgatavat mõju AB-l, siis see ei toimi, peaks teada andma ja analüüsi uuesti tegema ning võimalik, et välja vahetama. Oleneb ilmselt haigusest ka, aga kui kõrvapõletiku, kopsupõletiku, angiini vms akuutse üldhaigusega tegemist, siis kehtib. Kui AB hakkab mõju 6. päeval, siis ma kahtlustaks, et AB toime oli minimaalne ja toimus pigem iseparanemine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 09:11; 15.01 12:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Infolehel polnud kirjas, et ei tohiks tarbida teatud toiduaineid.
Laps on 4.aastane ja AB on vedeliku kujul.
Ja kuramus ma ei saa aru kuidas lapsel üks mädaplekk kurgukaare peale sai :S kui arst kurku vaatas reedel siis seda polnud seal ( arst ainult ütles, et kurk on punane ). Reede õhtul sai esimese annuse AB-d. Viimane kord laps oli 7 kuune ) kui lapsel angiin oli siis anti rohtu ja sai suht kiiresti palavikust lahti. Eile päeval ja eile õhtul oli ka väike palavik aga täna enam pole olnud. Mis ma nüüd teen? Krdi soome eraarstid, võtnuks siis kasvõi vatitikuga mandli pealt see bakteri külv vms, oleks täpselt ju teadnud mis bakter lapsel seal on ja mis rohtu vajab. ma ise mõtlesin, et kas nii võis olla, et AB polnud veel päris mõjuma hakanud kui tal see plekk sinna tuli, sest punane pole kurk enam üldse eriti. Ainult see mädaplekk paneb mind muretsema :S

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.01 09:07; 15.01 09:42; 15.01 11:10; 15.01 15:51; 15.01 16:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Infolehel polnud kirjas, et ei tohiks tarbida teatud toiduaineid.
Laps on 4.aastane ja AB on vedeliku kujul.
Ja kuramus ma ei saa aru kuidas lapsel üks mädaplekk kurgukaare peale sai :S kui arst kurku vaatas reedel siis seda polnud seal ( arst ainult ütles, et kurk on punane ). Reede õhtul sai esimese annuse AB-d. Viimane kord laps oli 7 kuune ) kui lapsel angiin oli siis anti rohtu ja sai suht kiiresti palavikust lahti. Eile päeval ja eile õhtul oli ka väike palavik aga täna enam pole olnud. Mis ma nüüd teen? Krdi soome eraarstid, võtnuks siis kasvõi vatitikuga mandli pealt see bakteri külv vms, oleks täpselt ju teadnud mis bakter lapsel seal on ja mis rohtu vajab. ma ise mõtlesin, et kas nii võis olla, et AB polnud veel päris mõjuma hakanud kui tal see plekk sinna tuli, sest punane pole kurk enam üldse eriti. Ainult see mädaplekk paneb mind muretsema :S[/tsitaat]
Ei tasu üleliia muretseda. Kirjelduse järgi tundub kõik täitsa normaalne olevat. Küll see AB ka sellele mädaplekile mõjub:)

Igasugused ebasoovitavad toidud jms. võid ära unustada. Kui infolehel midagi kirjas pole, siis pole vaja mingit eridieeti järgida. Muide, isegi see, et alkoholi ei tohi koos AB-ga tarbida, on müüt:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ei tasu üleliia muretseda. Kirjelduse järgi tundub kõik täitsa normaalne olevat. Küll see AB ka sellele mädaplekile mõjub:)

Igasugused ebasoovitavad toidud jms. võid ära unustada. Kui infolehel midagi kirjas pole, siis pole vaja mingit eridieeti järgida. Muide, isegi see, et alkoholi ei tohi koos AB-ga tarbida, on müüt:)

[/tsitaat]
Ma vist muretsen jah liialt. Aga lihtsalt hulluks ajab see juba, et laps kuidagi terveks ei saa :S viimati oli mingi kerge viirus 4 kuud tagasi, peale seda sai lasteaias ilma probleemideta käia ning nüüd järsku tuli selline haigus :S mul endal ka kurguga lapsest saadik pidev jama, ei tea kas see võib olla pärilik? Kas selline leige kummelitee oleks hea? Olen kuulnud, et päris sooja ei soovitata…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.01 09:07; 15.01 09:42; 15.01 11:10; 15.01 15:51; 15.01 16:40;
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Väikelaps Kui ruttu AB mõjuma hakkab?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.