Esileht Ilu ja tervis Kui sa oleksid mingi häire, viga, puue

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 67 )

Teema: Kui sa oleksid mingi häire, viga, puue

Postitas:
Kägu

Kes sa tahaksid olla ja miks? Mina oleksin süütu allergia, kes vahepeal tuleb ja siis taandub. Siis kui inimesed hakkavad ennast ja teisi inimesi ära unustama tahaksin ajada neid nihelema, et nad vaataksid hästi palju iseendasse.  Kus mul selline mõte üldse tekkis? ma lugesin erivajadusega lapse teemaalgatusi ja vaatan et on ikka hirmus küll. Autist, ath jne. Päriselt ka,  on hirmus. Täiskasvanu võtab ennast töötuks kuna töö ei meeldi, samas ta võiks ju vabalt olla ath, autist või keegi muu. Kui lapsele pähe istutada et ta on see, siis ongi. Täiskasvanuga sama, kui teda piisavalt tampida, siis ta hakkab ise ka uskuma, et ta võib/on see.  Kui laps ei õpi kõnelema, lugema (ei ütle, et seda olemas ei oleks), aga kas lapsevanem tegeleb lapsega piisavalt, intensiivselt. Arutame!

+3
-25
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mina oleksin süütu allergia, kes vahepeal tuleb ja siis taandub.

Jälle sina, häirega naisterahvas, teed oma segaseid ja tobedaid teemasid. Aga võin sulle öelda, et allergia pole süütu asi, vaid olen näinud palju inimesi, kelle elukvaliteeti see väga tugevalt häirib ja on enesetapu äärele sellega aetud, sest seda haigust ei saa ravida. Mul on endal allergiline koer, kelle peale on kulunud ulmesummad, kelle elukvaliteet on halb (ta ei saa magada, ta karv on kehv, sööb kangeid ravimeid, mis kahjustavad maksa, tema eluiga jääb lühikeseks jne, jne). See on ikka täiesti haige arusaam, et allergia on süütu asi. Raskel kujul on see kohutav haigus. Mul on ka tuttav, kellel on ravile allumatu allergia, mille tõttu on häiritud tema pereelu (tal on kehal mädanevad laigud), tööelu (ta pidi loobuma oma tööst, nüüd teenib kaks korda vähem kui enne), ta ei saa magada, tal kulub meeletult raha.

+12
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

pole süütu asi

Mismõttes sina häirega koerakasvataja siin vehid (vastan sulle sinu keeles). Kui diagnoosime lapsi, siis diagnoosime ka täiskasvanuid. Ilma kondoomita seksijad on puudega. Mis tegevused veel puudele viitavad? Analüüsige ennast! Lapsed võtame pilbasteks, kisume ennast ka alasti!

+1
-14
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mismõttes sina häirega koerakasvataja siin vehid (vastan sulle sinu keeles). Kui diagnoosime lapsi, siis diagnoosime ka täiskasvanuid. Ilma kondoomita seksijad on puudega. Mis tegevused veel puudele viitavad? Analüüsige ennast! Lapsed võtame pilbasteks, kisume ennast ka alasti!

Kas sa ise tõesti tunned, et see on adekvaatne jutt, mida peaks teistega jagama?

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

pole süütu asi

Mismõttes sina häirega koerakasvataja siin vehid (vastan sulle sinu keeles). Kui diagnoosime lapsi, siis diagnoosime ka täiskasvanuid. Ilma kondoomita seksijad on puudega. Mis tegevused veel puudele viitavad? Analüüsige ennast! Lapsed võtame pilbasteks, kisume ennast ka alasti!

Vahepeal ma mõtlen, et mis sinusuguste peas toimub, et niimoodi ennast väljendatakse.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vahepeal ma mõtlen, et mis sinusuguste peas toimub, et niimoodi ennast väljendatakse.

Aga see on su enda suhtluskeel. Mina peaksin küsima, mis sulle sinu enda juures ei meeldi.

+1
-11
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Lahe teema! Ma oleks nohu. Tihti mu olemasolu alahinnatakse-ah see on nagu nohu. Aga olge te nohus!  Kas te veel nii ütlete:) .

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lahe teema! Ma oleks nohu. Tihti mu olemasolu alahinnatakse-ah see on nagu nohu. Aga olge te nohus! Kas te veel nii ütlete:) .

Ja veel… vahel mind mäletatakse ka aastaid. Nt mina suutsin ühes ninas nii suure kaose põhjustada, et see inimene ei tunne juba aasta aega lõhnu ja kui midagi tunneb, on need moonutatud lõhnad. Ta on rääkinud küll ka arstiga, see käskis nuusutada erinevaid lõhnu. No las nuusutab. Mind mäletab ta ilmselt igavesti. Tal on need lõhnad ikka nii sassis.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

pole süütu asi

Mismõttes sina häirega koerakasvataja siin vehid (vastan sulle sinu keeles). Kui diagnoosime lapsi, siis diagnoosime ka täiskasvanuid. Ilma kondoomita seksijad on puudega. Mis tegevused veel puudele viitavad? Analüüsige ennast! Lapsed võtame pilbasteks, kisume ennast ka alasti!

Kas Sul on selle kuu puudetoetus juba laiaks tõmmatud? Rohtude ostmiseks ei jätkunudki? Võid jätta oma kontakti, ravimite ostmiseks oleks nõus Sulle raha andma.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas Sul on selle kuu puudetoetus juba laiaks tõmmatud? Rohtude ostmiseks ei jätkunudki? Võid jätta oma kontakti, ravimite ostmiseks oleks nõus Sulle raha andma.

Kas luukerede kapp vajus külili?  Mis sa arvad kui suurpuhaastus saaks seekord alguse sinust endast.

0
-12
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kas Sul on selle kuu puudetoetus juba laiaks tõmmatud? Rohtude ostmiseks ei jätkunudki? Võid jätta oma kontakti, ravimite ostmiseks oleks nõus Sulle raha andma.

Kas luukerede kapp vajus külili? Mis sa arvad kui suurpuhaastus saaks seekord alguse sinust endast.

Valus kloun oled ikka ????

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Valus kloun oled ikka ????

Väga hea, et niheled.

+1
-9
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Jälle sina, häirega naisterahvas, teed oma segaseid ja tobedaid teemasid.

Tead, lõpeta ära need jälle-sina-kraaksumised!

Kui nüüd allergia (mis tõesti võib olla raske kuluga, aga ei pruugi) välja jätta, siis on tal ju tegelikult õigus. Väga palju on ülediagnoosimisi neuropsühiaatriliste häirete osas. Näiteks skandinaavias on sellest aru saadud. Lisaks on päris palju täiskasvanuid, kes lapsena saadud nps- diagnoosist lahti üritavad saada.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina oleksin süütu allergia, kes vahepeal tuleb ja siis taandub.

Jälle sina, häirega naisterahvas, teed oma segaseid ja tobedaid teemasid. Aga võin sulle öelda, et allergia pole süütu asi, vaid olen näinud palju inimesi, kelle elukvaliteeti see väga tugevalt häirib ja on enesetapu äärele sellega aetud, sest seda haigust ei saa ravida. Mul on endal allergiline koer, kelle peale on kulunud ulmesummad, kelle elukvaliteet on halb (ta ei saa magada, ta karv on kehv, sööb kangeid ravimeid, mis kahjustavad maksa, tema eluiga jääb lühikeseks jne, jne). See on ikka täiesti haige arusaam, et allergia on süütu asi. Raskel kujul on see kohutav haigus. Mul on ka tuttav, kellel on ravile allumatu allergia, mille tõttu on häiritud tema pereelu (tal on kehal mädanevad laigud), tööelu (ta pidi loobuma oma tööst, nüüd teenib kaks korda vähem kui enne), ta ei saa magada, tal kulub meeletult raha.

Ma ei saa aru sinusugustest. Miks peab vastama, kui see teema või inimene selle taga häirib? Kui allergia pole kerge, on ravile allumatu ja mädaneb alalõpmata, kas loomaarst magama ei soovitanud panna? Hoopis seeon hullem kui teema ise. Teemat saab ignoreerida, aga saan aru, et koera piinu ei?

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

pole süütu asi

Mismõttes sina häirega koerakasvataja siin vehid (vastan sulle sinu keeles). Kui diagnoosime lapsi, siis diagnoosime ka täiskasvanuid. Ilma kondoomita seksijad on puudega. Mis tegevused veel puudele viitavad? Analüüsige ennast! Lapsed võtame pilbasteks, kisume ennast ka alasti!

Vahepeal ma mõtlen, et mis sinusuguste peas toimub, et niimoodi ennast väljendatakse.

Soovitan provokaatorite kontorisse töövarjule minna, siis ei küsi elukaugeid küsimusi.

0
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mina olen ise kehapuudega ja töötan igapäevaselt puuetega inimesi aidates. Ning ei oska ma puudeid kuidagi lahterdada, et mis on kergem, mis raskem. Tohutu palju oleneb inimese enda ja tema lähedaste, ümbritsevate suhtumisest, samuti riigi suhtumisest, ning olemasolevatest võimalustest.

Võtame näiteks 1. tüübi diabeedi. Iseenesest on tegemist väga raske, kroonilise, ravimatu eluaegse haigusega, mis võib lõppeda pimedaks või halvatuks jäämise või isegi surmaga.

Õnneks aga on selle haigusega seotud ühingute etteotsa sattunud väga tublid inimesed ja spetsialistid, kes on suutnud oma hääle kuuldavaks teha nii ühiskondlikul kui ka riigi tasandil. Tänu sellele ei vaadatud koolis viltu lapsele, kes põdes diabeeti, suvalised inimesed olid teavitatud (no vähemalt mingilgi määral), lisaks on riigipoolsed toetused diabeedihaigele lapsele sellised, et vanemad ei pea talle varustust (sensoreid, pumpa, suhkrumõõtmise vahendeid, insuliinisüstlaid) ostes end vaeseks maksma. Jah, täiskasvanuks saades need toetused võivad küll kaduda või tugevalt kokku tõmbuda, aga selle nimel veel töö alles käib. Kuid ikka mõtlen, nii hea, et vähemalt lastegi puhul on suudetud teha sedavõrd palju tööd, et need pered diabeedihaige lapsega saaksid elada edasi inimväärset elu.

Samas väga paljude teiste haiguste/puuete puhul pole see sugugi nii. Eriti harvikhaigused, mis põhjustavad omakorda puudeid. Mitte mingit riigipoolset toetust sageli pole ja perelt oodatakse, et nad ostaksid tuhandete eurode eest kuus lapsele ravimeid. Tuleb kerjata kampaaniate kaudu, ja siis ka ei tea, kas see uus katsetusjärgus olev ravim ikka aitab olukorda leevendada või ei. Kõigele lisaks ei tea keegi tollest haigusest/puudest eriti midagi, kõigile tuleb selgitada, ja ikka vahitakse silmad pärani, et mis pagana asi see on, äkki on nakkav, äkki on ikka inimene ise süüdi vms.

Nii et kui mina saaks endale haigust/puuet valida, siis valiks midagi, mida oleks võimalik ravida/leevendada, ja mis ei ajaks mind rahaliselt täiesti pankrotti. Harvikhaigust ei valiks endale mitte mingil juhul.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki tahad olla nugis?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

pole süütu asi

Mismõttes sina häirega koerakasvataja siin vehid (vastan sulle sinu keeles). Kui diagnoosime lapsi, siis diagnoosime ka täiskasvanuid. Ilma kondoomita seksijad on puudega. Mis tegevused veel puudele viitavad? Analüüsige ennast! Lapsed võtame pilbasteks, kisume ennast ka alasti!

Vahepeal ma mõtlen, et mis sinusuguste peas toimub, et niimoodi ennast väljendatakse.

Soovitan provokaatorite kontorisse töövarjule minna, siis ei küsi elukaugeid küsimusi.

Lol, mina ei treia igasuguseid napakaid teemasid siin.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lol, mina ei treia igasuguseid napakaid teemasid siin.

Las teeb siis. Küsimus on sinus, kes ei suuda vastamata jätta. Impulsiivsed inimesed!

0
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Lol, mina ei treia igasuguseid napakaid teemasid siin.

Las teeb siis. Küsimus on sinus, kes ei suuda vastamata jätta. Impulsiivsed inimesed!

Swl juhul oleksin ma bipolaarne häire. ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ei oska suhelda. Mina oman kõik oponendid alati ära. Ma teen nii sigrimigri teksti, et inimene ei saa aru. Õpi ka.

0
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Lol, mina ei treia igasuguseid napakaid teemasid siin.

Las teeb siis. Küsimus on sinus, kes ei suuda vastamata jätta. Impulsiivsed inimesed!

Swl juhul oleksin ma bipolaarne häire. ????

Vb oled, diagnoosimata. Mina olen ATH diagnoosimata. Ilmselt ka kerge depressiivik. Ilmselt on mul veel haigusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ei oska suhelda. Mina oman kõik oponendid alati ära. Ma teen nii sigrimigri teksti, et inimene ei saa aru. Õpi ka.

See on sul tõesti loomulik anne segaseid tekste toota, sellega olen nõus.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kulla teemaalgataja, su soov on ju täitunud- sa oledki paras häire, viga ja puue. Perekooli puue.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perekooli teemad lähevad järjest idiootsemateks …

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Perekooli teemad lähevad järjest idiootsemateks …

Lõpuks ometi jääb sul aega ka milleksi muuks.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ei oska suhelda. Mina oman kõik oponendid alati ära. Ma teen nii sigrimigri teksti, et inimene ei saa aru. Õpi ka.

Sa oled lihtsalt rumal, elu võõras ja vaimse hälbega. Terve inimene ei suudagi sellist haiget soppa toota.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on sul tõesti loomulik anne segaseid tekste toota, sellega olen nõus.

Aga mina olen vähemalt õppinud häirivast mööda tuhisema siin pk…päriselus oskasin juba 8. Klassis… aga paljud ikka ei õpi ja ikka vastavad ja ikka solvavad ja annavad hinnanguid. Mind TA küll ei häiri. Mul suva.

0
-2
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Sa oled lihtsalt rumal, elu võõras ja vaimse hälbega. Terve inimene ei suudagi sellist haiget soppa toota.

Ja sina oled TA. Ütlesin, et hakka hundiks. Aga ära oma teema eest mind sõima. Ise hakkasin hindiks juba davnoo.

+1
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ja sina oled TA. Ütlesin, et hakka hundiks. Aga ära oma teema eest mind sõima. Ise hakkasin hindiks juba davnoo.

Idikas oled sina, TA. Teised kõik on siin normaalsed. Miks sa oma rohtusid ei võta, nagu vaja?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 67 )


Esileht Ilu ja tervis Kui sa oleksid mingi häire, viga, puue