Esileht Pereelu ja suhted Kui saaksite teada?

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Kui saaksite teada?

Postitas:

Kui saaksite teada, et teie tuttav räägib teid taga räigelt ning valesti, mida siis teeksite? Näo ees teeb head nägu, selja keerates kirub kõike taga. Asjaolu on aga see, et tagarääkija on mees ning ise olete naine. Kunagi oli teil flirt, suhtlesite. Nüüd on teil oma elu. Mida arvaksite?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tean sellist inimest. Silmade ees on mesimagus, seljataga ussitab. Muigan vaid.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui saaksite teada, et teie tuttav räägib teid taga räigelt ning valesti, mida siis teeksite? Näo ees teeb head nägu, selja keerates kirub kõike taga. Asjaolu on aga see, et tagarääkija on mees ning ise olete naine. Kunagi oli teil flirt, suhtlesite. Nüüd on teil oma elu. Mida arvaksite?

Sügavalt savi oleks.
(Elaksin oma elu)

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

teada said seda teiselt “ausalt”? Enamus inimesi ongi valelikud sead, sa ei teadnudki? Selle pärast mul sõpru polegi, kedagi ei saa usaldada. Kõik kohad neid täis

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No oleneb. Et mida räägib.
Ma olen mõelnud, et olen juba maru vana, et midagi maailmas ei üllata ja savi ja pohh ja üldse – elan oma elu. Aga hinges tunneksin ikka, et läheb korda. Vägagi läheb.
Kui see oleks oluline ja puudutaks mind, siis teeksin noka lahti. Ilmselt mitte ümber palava pudru käies, vaid küsides miks ta nii teeb. Mul on mõni kord elus seda juhtunud ja ei kahetse, et enda sisse ei jätnud seda. Vähemalt on edaspidi ettevaatlikumad. Vähemalt ei ulatu jutud enam minuni, olgu need millised tahes.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui saaksite teada, et teie tuttav räägib teid taga räigelt ning valesti, mida siis teeksite? Näo ees teeb head nägu, selja keerates kirub kõike taga. Asjaolu on aga see, et tagarääkija on mees ning ise olete naine. Kunagi oli teil flirt, suhtlesite. Nüüd on teil oma elu. Mida arvaksite?

Kas tead, et edasi räägitakse jutte, mida edasirääkija ise peab tõeseks, aga ei julge ise otse rääkida, räägib nagu keegi oleks rääkinud. Nii et kõigepealt vaata sellele sügavalt otsa, kes sulle neid jutte tuleb rääkima. Oletatavalt tagarääkijalt aga küsi otse, et sinuni jõudsid jutud, et ta räägib sinust seda ja seda, et kas see vastab tõele. Mis siis kui see, kes jutud sinuni tõid on ise räige valetaja ?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen mõelnud seda oma kolleegide kontekstis. Meil on toredad, põhiolemuselt pigem head (ja juba amet eeldab, et ka mitte lollid) inimesed – aga väike koht, kõik tunnevad kõiki, ja see klatš on lihtsalt… no pidev. Pidev vadin selle ümber, kes ütles mida, kes käis kus, kes kellele kes on ja kes kellele kes tahaks olla jne. See nagu ongi, mis kolleege omavahel seob, neil ongi omavahel väga tugevad sidemed, käiakse üksteisel külas, aidatakse, selles mõttes täitsa nagu suur suguvõsa, aga nii kui keegi ruumist kaob või kuskilt puudub, algab lat-lat-lat-lat-lat…
No järelikult hekseldavad minu üle samamoodi, ma olen veel uus ka, ainult 6 aastat samas kohas töötanud, teised juba kõik miinimum kümme. Saame kõigiga hästi läbi ja mingeid erilisi intriige see klatš kellegi vahel ei tekita (on lihtsalt mingid selgelttajutavad, aga üpris leebed hoovused, mis kuul kes kellega lähedasem ja kellega veidi kaugem on, aga see muutub perioodiliselt), seega ma endale sellest enam probleemi ei tee. Algul häiris väga, muretsesin lausa, et mu tõeliselt toredat kolleegi teine sama tore kolleeg äkitselt “Ega ma ei taha üldse klatšida, aga tead, mis…” sõnade saatel “analüüsima” hakkas, püüdsin teemat mujale viia. Nüüd juba enam ei püüa ka, võimatu on seda rongi rööbastelt kõrvale juhtida, kui ise selle alla ei taha jääda. Õudne on mõelda, et võib-olla olen ise ühel hetkel samasugune klatšija, “ega ma paha pärast ütle, aga..” 🙁

Aa, okei, nüüd sain aru, et kirjutasin vist teemast mööda ka veel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen alati sellistega suhtluse katkestanud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui saaksite teada, et teie tuttav räägib teid taga räigelt ning valesti, mida siis teeksite? Näo ees teeb head nägu, selja keerates kirub kõike taga. Asjaolu on aga see, et tagarääkija on mees ning ise olete naine. Kunagi oli teil flirt, suhtlesite. Nüüd on teil oma elu. Mida arvaksite?

Alati räägib keegi kedagi alusetult taga, ALATI. Seega, pole mingit mõtet selle üle pead vaevata, mida Mati, Kati või Iti sinust arvavad. Palju tähtsam on see, mida sina ise endast arvad. Väärtusta ennast ja siis kaob ka hirm teiste arvamuse ees.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kah asi, mind räägitakse kogu aeg taga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alati räägib keegi kedagi alusetult taga, ALATI. Seega, pole mingit mõtet selle üle pead vaevata, mida Mati, Kati või Iti sinust arvavad.

Aga teemaalgataja jaoks see ongi kõige olulisem elus, mida mati räägib…
Ja ütleb küll, et nii temal kui matil on nüüd OMA elu, aga ilmselt pole siis seda kumbalgi.
Kui üks viitsib rääkida ja teine viitsib tähtsaks pidada. Ja kus kuulajaid, seal rääkijaid.
Vastupidi alati vist ei ole, kes ikka viitsiks seinaga rääkida. Kui just puudega ei ole.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, et kedagi analüüsitakse või tema käitumist lahatakse, ei tähenda veel “taga rääkimist” selles mõttes, et seda tehakse halva kavatsusega või räägitakse ainult halba. Inimesed räägivadki teistest, eriti kui neil oma elus muud pole kui vaid teised inimesed.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui saaksite teada, et teie tuttav räägib teid taga räigelt ning valesti, mida siis teeksite? Näo ees teeb head nägu, selja keerates kirub kõike taga. Asjaolu on aga see, et tagarääkija on mees ning ise olete naine. Kunagi oli teil flirt, suhtlesite. Nüüd on teil oma elu. Mida arvaksite?

ei ole sul mingit oma elu, ära aja kägu.

esiteks: sa suhtled sulle ebameeldivate inimestega, sh oma eksidega.

teiseks: sa suhtled lisaks veel inimestega, kes sulle edastavad tagarääkimisjutte – seega need edastajad on ka ise tagarääkijad, kuna su eksi lausvaled (?) lähevad peale vaid sellistele, kes ise kõiki ja kõike taga klatšivad.

nii et tule oma mullist välja – alles siis saad hakata seda oma elu hankima.

oma elu on sul siis, kui sa ei näe enda ees miskiseid eksidest jorsse, kes sulle naeratavad – sest oma elu korral sa üleüldse ei suhtlekski taoliste peerudega.

oma elu on sul siis, kui sa lävid ainult
omadega (vt my people),kes ei vaevu mingite peerudega sõnagi vahetama.

oma elu on sul siis, kui sa jõuad arusaamisele, et sa ei pea end vaevama ühegi mõttega selle üle, mida keegi kusagil su kohta ütleb või mida keegi sinust selja taga arvab.

vot siis selline lugu su “oma eluga”.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui saaksite teada, et teie tuttav räägib teid taga räigelt ning valesti, mida siis teeksite? Näo ees teeb head nägu, selja keerates kirub kõike taga. Asjaolu on aga see, et tagarääkija on mees ning ise olete naine. Kunagi oli teil flirt, suhtlesite. Nüüd on teil oma elu. Mida arvaksite?

Sügavalt savi oleks.
(Elaksin oma elu)

Kerge öelda, eks. Aga kui selle tõttu kaotaksid sa oma harjunud seltskonna ja sõbrad ning ka töö juures hakataks sind taga kiusama, siis ilmselt pole enam niiväga savi. Üks tige klatsimutt (antud juhul siis klatsiätt!) suudab teha palju kurja, paraku.

Kusjuures mina panen siin põhisüü ja -vastutuse mitte tollele klatsiätile, vaid hoopiski neile, kes ilma mingi kriitikameeleta igasugu jama usuvad! Ka mulle endale on tulnud keegi meie ühise tuttava kohta halba rääkima, ent mulle pole kunagi tulnud mõttessegi igat halvustavat lauset automaatselt puhta kullana võtta – alati uurin teistest allikatest järele, palun täpsustada, vahel küsin ka kuulujutu peategelaselt endalt tema versiooni järele. Samas teine kolleeg uskus kõike, mis temale kokku räägiti, ja hakkaski ühist kolleegi selle tõttu rängalt kiusama, sundides tolle lõpuks lahkuma. Nüüd on kahetsus suur – too valejuttude tõttu lahkumasunnitud kolleeg on tunnustatud spetsialist, kuid tagaselja pealekaebaja, kelle tõttu töökoht heast töötajast ilma jäi, ei oska oma tööd üldse ja suurt kasu tast pole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ameeriklastel on kõnekäänd, mida eesti keelde just hästi ei ei oska tõlkida, aga mõte selline: see, mida Mary räägib Sarah’ kohta, räägib rohkem Maryst kui Sarahst.
Nii ongi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Pereelu ja suhted Kui saaksite teada?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.