Esileht Kodunurk Kui sageli kasutate tolmuimejat ja moppi?

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Kui sageli kasutate tolmuimejat ja moppi?

Postitas:

Peres kolm last, kaks põhikoolis ja üks lasteaias. Lisaks mehele ja minule veel kaks koera ja kass. Üks koer on toakoer.
Ise kasutan tolmuimejat igapäevaselt ja sageli kaks korda päevas. Aurumopiga pesen u 3x nädalas, aga tegelikukt võiks iga päev seda teha.
Põrandal on laminaat.
Mulle tundub, et seda on palju, aga samas põrandad saavad kiirelt mustaks.

Kui sageli teie tolmuimejat kasutate ja põrandaid pesete.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.08 10:45; 28.08 15:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See teema tekitab kirgi, ma ennustan. Inimesed ja nende standardid on nii erinevad.
Mõni aurutab iga nädal elutoa kardinaid, teine peseb iga 2 aasta tagant masinas. Ja siis on 99 % inimesi seal vahel.

Mul on koer (karva ei aja, diivanitel ei käi) ja 3 last (suht suured), suur maja.
Tolmuimejaga tõmban köök-elutoa-esiku 3-4 korda nädalas. (kööki iga päev harjaga ka), pesen 2-3 korda. Magamistoa põrandaid korra nädalas kui sedagi.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil üks laps ja kass. Tolmuimejat kasutan üle päeva. Laisematel nädalatel kord või kaks nädalas.
Elutoas on vaip, kust paistab puru hästi välja.
Pesemisega ma nii usin ei ole. Kusagil 1-2x nädalas pesen põrandad. On laminaat ja pvc taoline materjal.
Küll aga pühin kummilastaga põrandat(elutuba/köök eriti) mitu korda päevas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

võiks teha tihedamalt kui praegu. iga päev ei viitsigi tolmu imeda, kuigi purud maas. Ehk siis keskeltläbi ülepäeviti. Põrandat pesen kord nädalas umbes. Kaks last, mees ja null looma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pesen ja imen nii harva kui võimalik ja nii tihti kui vaja. Oleneb ilmast ja aastaajast.
Koerad, kassid, mees. Lapsed ja lapselapsed käivad ka sisse-välja, aga mitte just iga päev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põrandaid ei pese praktiliselt kunagi, koristan niiskelt nii naturaalset parketti, laminaati kui ka marmoleumi, sest ükski neist materjalidest ei taha palju vett.
Kasutan niiskeid mikrokiudrätikuid ja põrandakummi, taldmopp jääb liiga märjaks hoolimata heast väänamissüsteemist, seda saan kasutada kiviplaatidel ainult. Ja nn tuustakas (nöörmopp) on puhas mõttetus.
Niiske koristus u 2x nädalas. Esikut pühin vahepeal põrandakummiga lisaks.
3 last ja koer, mina ja mees.

Tolmuimejaga ülepäeviti, köögis ja esikus vahel sagedamini (oleneb asjaoludest), magamistoas ehk kord nädalas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.08 13:57; 28.08 17:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil kolm last ja koer.Roomba toimetab allkorrusel igapäevaselt, mopiga pesen vastavalt vajadusele 1-2 korda nädalas. aurutajat laminaat ei kannata, taldmopiga pole veel kaheksa aasta jooksul põrandat ära rikkunud. Ülakorrusele tõstan roomba kord nädalas ja pesen ka korra nädalas. Enne roomba majja võtmist olin koerakarvadest ja liivakihist põrandal hullumas, nüüd on rahu majas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaks töölkäivat täiskasvanut. Ilmselget ei teki mul päisel päeval niisama puru ega rooma ringi lapsed ega loomad.
Ehk kord nädalas. Või üle nädala, kui nädalavahetusel kodus pole.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis see põrandakumm on?
Robottolmuimeja on ka minu unistus, aga majas on uksepakud ja siis peaks teda pidevalt ühest toast teise tõstma. 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.08 10:45; 28.08 15:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põrandakumm on asi, mis asendab harja pühkimiseks (liiv, tolm), saab kokku pühkida ka vee ja selle ümber saab panna niisked koristuslapid. Reguleeritava pikkusega varrega.
Selline:
https://www.google.com/search?rlz=1C1RUCY_enEE711EE711&q=p%C3%B5randakumm&tbm=isch&source=univ&sa=X&ved=2ahUKEwiprvfM5aXkAhVyx4sKHZxBCmcQ7Al6BAgAECQ&biw=1350&bih=648#imgrc=m2DEzskWNlqh4M:

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.08 13:57; 28.08 17:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

4-liikmeline pere, koduloomi ei ole. Ülepäeviti tõmban põrandad niiske lapiga üle. Mees tõmbab aeg-ajalt tolmuimejaga kogu elamise üle, nii umbes kord nädalas, kui vaja siis tihedamini.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viis inimest majas, nendest 4 täiskasvanut ja üks teismeline. Kolm kassi. Kaks koera, kes küll toas ei käi, aga karvu kanname ikka riietega sisse. Ja jalgadega.

Suur tolmuimeja umbes iga 3-4 nädala tagant. Põrandapesu umbes kord 6 nödala tagant. Väike akuga tolmuimeja laadijas nii köök-söögitoas kui ka teisel korrusel magamistubade ees. Kasutame igaüks mitu korda päevas. Kui puru maha läheb, kui magamistoas sulg tekist välja tuleb, kui märkad sisenedes enda järel liivast jälge, kui kass karva ajab, kui köögis midagi maha pudeneb, kui näed tolmurulli – võtad masinakese, 2 sekundit ja puhas. Kui teismeline näiteks üksi sööb, ta võtab täiesti omal initsiatiivil väikese tolmuimeja kohe eos enda juurde laua alla, et pärast nii laua pealt kui ka laua alt pudi ära tõmmata, kui seda peaks olema.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1x nädalas on koristamine, siis tõmbab mees põrandad tolmuimejaga ja mopiga üle. On ka käsitolmuimeja – sellega tõmbame köögis, esitus vastavalt vajadusele. Kass ja 2 suurt last.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb hooajast. Kuna meil on kass, siis karvaajamise perioodil tõmban iga päev tolmu, aga muidu vast 2 korda nädalas.

Pesen põrandaid suht harva. aurumopiga vbla korra kuus, rohkem ei viitsi. Välisukse ees maas on pikk kitsas kaltsuvaip, see tõmbab suuema sodi enda sisse, kaltsuvaipa pesen porisel perioodil umbes kaks korda kuus, mitteporisel perioodil vastavalt väljanägemisele, suvel vast ühe korra pesen. Neid ukseesiseid kaltsuvaipasid on meil kaks tükki, kui üks on pesus, siis läheb kohe teine maha.

Muid vaipu puhastan (st pesen) kord aastas või kui sinna mingi ootamatu plekk peale läheb, siis muidugi suht kohe. Punase veini plekk tekkis korra, tuli ilusti välja. Või kui kass/laps vaiba peale oksendab 😀 No seda ei pruugi mõnel aastal üldse juhtuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tolmuimejat kasutan (või kamandan lapse kasutama) ca 3-4x kuus, kui mingis kohas palju sodi maha läheb või vaja midagi erilist kuskilt kokku koguda (nt küpsisepuru koolikotist)
moppi kasutanud ca kord viimase 10a jooksul.
põrandaid pesen vaid siis, kui selleks hädavajadus on, ja siis ka sellest kohast, kust täpselt vaja. nt koer tegi porised käpajäljed välisuksest vannitoani või ajas keegi midagi köögis maha vmt.
kõik minu koristamised on vaid siis, kui selleks tõesti hädavajadus on.

lihtsalt “koristamise” mõttes mina ei korista – selleks tööks on mul eraldi inimene palgatud, käib korra nädalas.
oma maja, peres 3 liiget + suur koer.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil peres peale minu veel mees ja kaks last (2,5 ja 7), loomi pole. Tolmuimejaga teen kogu korteri üle umbes kaks korda nädalas, aga kui kuskil on mingi silmnähtav ja jalgtuntav sodi, siis selle tõmban jooksvalt tolmuimejasse. Näiteks märja ilmaga toovad lapsed palju liiva esikusse, siis tõmbangi esiku vajadusel kaks korda päevas üle. Põrandapesuga on kehvad lood, teen seda umbes kahe kuu tagant. Eks see on selline kättevõtmise asi, muudkui lükkan edasi, samas kui ennast lõpuks kokku võtan, siis leian, et polnudki üldse hull ja luban endale, et hakkan jälle iga nädal põrandaid pesema, nagu enne laste sündi. Jajah… Kui põrand kuskilt kleepub või nähtavalt must on, siis selle koha tõmban muidugi kohe niiske lapiga üle.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolm täiskasvanut ja loomi toas pole. Seega eelkirjeldatud vahetpidamatu koristamise vajadus loomulikult puudub ja iga liivatera järgi ka ei jookse.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga päev.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei kujuta ausalt öeldes ette, kust see aeg tuleks, et iga päev tolmuimejaga teha ja pesta kogu elamist. Peaks koduseks vist jääma 🙂

Kodus 3 last ja koer. Esiku-elutoa-köögi tõmbame üle vastavalt vajadusele varstolmuimejaga. Ehk siis esikut vahest 3x päevas. Elutuba ja kööki u korra. Magamistubadesse jõuame tolmuimejaga korra nädalas. Köögi põrandat pesen ka u korra nädalas. Kogu elamise põrandad peseb koristaja, kes käib üle nädala.

Erandiks muidugi siis silmnähtavad plekid või kui keegi midagi maha valab.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peres kolm last, kaks põhikoolis ja üks lasteaias. Lisaks mehele ja minule veel kaks koera ja kass. Üks koer on toakoer.

Ise kasutan tolmuimejat igapäevaselt ja sageli kaks korda päevas. Aurumopiga pesen u 3x nädalas, aga tegelikukt võiks iga päev seda teha.

Põrandal on laminaat.

Mulle tundub, et seda on palju, aga samas põrandad saavad kiirelt mustaks.

Kui sageli teie tolmuimejat kasutate ja põrandaid pesete.

Kas sa oled kodune?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina, mees, algklassilaps, täiskasvanud laps, kes elab kodus umbes kord kuus nädalavahetusteks. Ja siis kolm pikakarvalist kassi.

Kord nädalas käib koristaja, kes tõmbab kõigist tubadest tolmud ja peseb põrandad. Vahepeal kasutan varstolmuimejat iga päev suuremate karvatortide eemaldamiseks elutoast ja köögist. Max 2 minutit läheb. Kastist välja pudenenud kassiliiva koristan ka liivakastiümbrusest ainult siis kui kord nädalas neil kogu liiva välja vahetan. Muul ajal need paar kristalli mind ei häiri.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peres 2 täiskasvanut, lasteaialaps ja kass. Koristame üldiselt korra nädalas, kõik ruumid tolmuimejaga üle ning laminaadi- ja pvc-kattega põrandad peseme. Kui nädala sees köögipõrandale purusid tekib siis need pühime jooksvalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Kodunurk Kui sageli kasutate tolmuimejat ja moppi?