Esileht Pereelu ja suhted Kui sind arvatakse sõprade hulgast välja

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 241 )

Teema: Kui sind arvatakse sõprade hulgast välja

Postitas:
Kägu

Täiskasvanud inimesed peavad arvet, kui palju neil FB-s sõpru on ja kas mõni sealt aeg – ajalt kaob? Päris sõbrad suhtlevad ikka teisiti. Ühe hea sõbraga alles naersime, et FB-s me polnudki sõbrad. FB sõbralist koosneb mul suuresti kunagistest klassikaaslastest, lastega seotud tuttavatest, huviringidega seotud tuttavatest jne. Kui sealt keegi kaoks, tõesti ei paneks tähele.

Ei pea arvet. Aga, kui sulle hakkab järsku pakkuma kedagi sõbraks, kellega sa enda teada juba oled sõber, siis saad ju teada.

Ma ka ei ole mitme päris hea tuttava või lähedase kolleegiga fb sõbrad. Ja ma ei näegi selles midagi imelikku. Aga kui sind järsku listist maha tõmmatakse inimeste poolt, kellega suhtled tihti ja päris lähedaselt, siis tekib tõesti küsimus. Seda imelikum, et meie ühised tuttavad, kellega nad on palju vähem lähedased kui meiega, on nende sõbrad edasi.

Küsima ma neilt midagi ei hakka. Eks siis kevadel, kui kolime maakoju, näeb. Lastest oleks väga kahju, kui nemad enam koos olla ei saa.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täiskasvanud inimesed peavad arvet, kui palju neil FB-s sõpru on ja kas mõni sealt aeg – ajalt kaob? Päris sõbrad suhtlevad ikka teisiti. Ühe hea sõbraga alles naersime, et FB-s me polnudki sõbrad. FB sõbralist koosneb mul suuresti kunagistest klassikaaslastest, lastega seotud tuttavatest, huviringidega seotud tuttavatest jne. Kui sealt keegi kaoks, tõesti ei paneks tähele.

Kui su sõbranna kustutab su oma fb sõprade seast, aga samal ajal on kõikide teie ühiste tuttavaga jätkuvalt sõber, siis ei teki sul mitte ühtegi küsimust? Tunduks igati normaalne? Ja, kui tahad teada, miks sõbranna nii tegi, siis on see lapsik?

Vähem lähedased inimesed ju ikka kaovad sõbralistist. Ja selle üle ilmselt keegi väga arvet ei pea. Aga, kui su peresõbrad, kellega veedate koos pidevalt sinu kodus aega, täiesti sõnatult su sõprade hulgast välja arvavad, siis on see tõesti imelik käitumine.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaks võimalust a) otsustasid lampi b) solvasid meelega/kogemata. Wokeness ja iga sõna on suure kaaluga.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei pea arvet. Aga, kui sulle hakkab järsku pakkuma kedagi sõbraks, kellega sa enda teada juba oled sõber, siis saad ju teada.

Vau, ma küll peaks. Inimesed käivad sinu nõudelt söömas ja klaasidest joomas, peesitabad tasuta ja ei peagi arvet? Kuidas nii?

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

! Peesitavad*

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

! Peesitavad*

Peesita siit teemast minema!

+4
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Peesita siit teemast minema!

Haha. See ongi see põhjus.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

FB sõbralist ei huvita mind üldse, viimasel ajal on FB üldse mõttetuks muutunud – ainult reklaam ja mingit loosimismängude jagamine. Olen ka eemaldanud  need, kes jagasid antivaccerite propagandat ja need, kes olid mingi valgustuse saanud.

Mul on ka mõnus maakodu, meri 200 m eemal ja sõbrad on sinna oodatud, kui keegi ei taha tulla, siis ei tule. Ja kui keegi külla tuleb, siis teengi oma raha eest süüa, mitte ei pane praadi lauale ja ei nõua selle eest 10 eurot.

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaks võimalust a) otsustasid lampi b) solvasid meelega/kogemata. Wokeness ja iga sõna on suure kaaluga.

Mis see wokeness on? Igal sõnal suur kaal? Mis mõttes?

Kas on mingi põhjus veel TA, peale sinupoolse öömaja ja toidu, miks sa just seda paari oma sõpradeks pidasid? See fb ei näita midagi, kuidas olid asjad päriselus? Kas olite päriselt lähedased, kas käisid neil ka külas, tegid nad midagi sinu heaks või teie sõpruse jaoks? Kui mitte, siis oligi tegu ühepoolse sõprusega, mida nende jaoks polnudki.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas on mingi põhjus veel TA, peale sinupoolse öömaja ja toidu, miks sa just seda paari oma sõpradeks pidasid? See fb ei näita midagi, kuidas olid asjad päriselus? Kas olite päriselt lähedased, kas käisid neil ka külas, tegid nad midagi sinu heaks või teie sõpruse jaoks? Kui mitte, siis oligi tegu ühepoolse sõprusega, mida nende jaoks polnudki.

Me pole küll päris südamesõbrad, aga siiski lävisime väga tihedalt.

Meie oleme neil ka külas käinud, aga vaid üksikud korrad ja pigem läbi astunud, mitte pikemalt viibinud. Kuna nad elavad korteris, siis ööbima ei ole kunagi jäänud.

Kerin mälupilte läbi ja ei suuda kuidagi meenutada, et oleksime midagi valesti öelnud või halvasti käitunud. Tahtmatult saab muidugi ka solvata, aga ühtegi ligilähedastki momenti ei suuda meenutada, kus selline asi oleks saanud juhtuda.

 

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas on mingi põhjus veel TA, peale sinupoolse öömaja ja toidu, miks sa just seda paari oma sõpradeks pidasid? See fb ei näita midagi, kuidas olid asjad päriselus? Kas olite päriselt lähedased, kas käisid neil ka külas, tegid nad midagi sinu heaks või teie sõpruse jaoks? Kui mitte, siis oligi tegu ühepoolse sõprusega, mida nende jaoks polnudki.

Me pole küll päris südamesõbrad, aga siiski lävisime väga tihedalt.

Meie oleme neil ka külas käinud, aga vaid üksikud korrad ja pigem läbi astunud, mitte pikemalt viibinud. Kuna nad elavad korteris, siis ööbima ei ole kunagi jäänud.

Kerin mälupilte läbi ja ei suuda kuidagi meenutada, et oleksime midagi valesti öelnud või halvasti käitunud. Tahtmatult saab muidugi ka solvata, aga ühtegi ligilähedastki momenti ei suuda meenutada, kus selline asi oleks saanud juhtuda.

Kui selle listist eemaldamise algatas naine, peab tema käest põhjust küsima. Iseasi, kas ka teada saab. Küsiks kellegi käest, kes neid paremini tunneb või siis lepiks tõsiasjaga, et inimesi pole võimalik lõpuni tunda ja liiguks eluga edasi.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Igal juhul on ju näha, et seda sõprust ei õnnestu taastada endisele tasandile nagu see oli. Vaevalt sa enam tahad oma kodus võõrustada inimesi, kes sulle lambist selja keeravad. Nad võivad isegi mingi aja järel jälle välja ilmuda, aga mis tunde see sulle jätaks.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki oled fb´s mingi teemaga seoses asju liiga palju jaganud või sõna võtnud?

Mina olen paar, küll kaugemat, tuttavat fb´st selletõttu eemaldanud, et ei jõua nende postitusi ja seda sapi pritsimist enam lugeda.

Fb-s olen täiesti ebaaktiivne. Ma olen lihtsalt fg-ga liitunud, aga ma ei jaga ega kommenteeri iialgi midagi seal. Olen vaid olemas. Samas, messengeri kaudu suhtlen oma erinevate tuttavatega aktiivselt. Nendega ei ole messengeris suhelnud.

No kui sa seal FBs kohe mitte midagi ei tee, siis miks sind seal oma sõbralistis pidada. Mina puhastan ka aegajalt oma sõbralisti, näiteks eemaldan inimesi, kes aastaid midagi postitanud pole. Hoian listi lühikese ja aktiivse. Mis huvi peaks mul olema hoida mingis FBs, mis pole ju reaalelu, nimekirjad kõiki, kes mitte eales ei postita ja seega võiks ka arvata, et on FB maha jätnud.

PS, et sa oma raha eest neid võõrustasid, oleks sa võinud jätta märkimata. Me kõik võõrustame aegajalt kedagi oma raha eest 🙂 Selle rõhutamine mõjub kitsilt, omakasupüüdlikult ja nii, nagu oleks see mingi imeaasi, et annad külla tulnud sõbrannale süüa.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

tehnilised apsud, solvumine (keegi rääkis, et sa olevat klatsinud vms), erinev maailmavaade – kui see sulle ikkagi hinge peale käib, küsi otse või läbi ühiste tuttavate (kuigi see klatsi teema võibki just nendega seotud olla…).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enne, kui hakata üldse kedagi sõbraks pidama ja sõbraks nimetama, võiks vestelda selle üle, mis on sõprus. Igaüks mõistab seda erinevalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sina kutsud neid külla või nad kutsuvad end ise külla?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enne, kui hakata üldse kedagi sõbraks pidama ja sõbraks nimetama, võiks vestelda selle üle, mis on sõprus. Igaüks mõistab seda erinevalt.

Ma ju polegi neid otseselt sõbraks nimetanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sina kutsud neid külla või nad kutsuvad end ise külla?

Rohkem nagu ise on tulnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina näen siin sellist põhjust, et nagu TA oma teemaalgatuses rõhutas kuidas tema oma raha eest peeneid roogi pakub ja tasuta ööbimist samuti oma majakeses, siis võib olla oled sama juttu rääkinud ka teie ühistele tuttavatele ( ja seda üldse mitte õelusest vaid mõni inimene rõhutab selliseid asju niisama ).Et kuidas sina ikka tasuta kõike pakkunud oled ja oma raha eest . Võib olla need ühised tuttavad siis rääkisid selle edasi neile tuttavatele ja võib olla nad said üldse shoki, sest nemad arvasid, et olete head tuttavad ja nad on oodatud külla ja igat nende käiku ei arvutata rahasse, mida nad siis ei maksnud. Ja nad ei tahagi olla tuttavad inimestega, kes nii käituvad ja sellist juttu ajavad. Mina nt oleks ka solvunud, kui mulle sellist asja öeldaks või kuuleks, sest minu jaoks on elementaarne et pakun külalisele sööki ja jooki kui nad külla tulevad ja vastupidi. Siinkohal jätaks välja need puugid, kes tulevadki teadlikult nädalaks külla tühjade pihkudega ja ootavad et neid nädal aega söödetakse. Aga ühe õhtu võõrustamine on elementaarne.

+13
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sina kutsud neid külla või nad kutsuvad end ise külla?

Rohkem nagu ise on tulnud.

Et inimesed, kellega muidu üldse ei suhtle, on kuidagi teada saanud, et teil on maakoht ja kirjutavad lambist, et 12. Juuli tuleme teile nädalaks. Ja pärast lõpetavad suhtluse fbs.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina näen siin sellist põhjust, et nagu TA oma teemaalgatuses rõhutas kuidas tema oma raha eest peeneid roogi pakub ja tasuta ööbimist samuti oma majakeses, siis võib olla oled sama juttu rääkinud ka teie ühistele tuttavatele ( ja seda üldse mitte õelusest vaid mõni inimene rõhutab selliseid asju niisama ).Et kuidas sina ikka tasuta kõike pakkunud oled ja oma raha eest . Võib olla need ühised tuttavad siis rääkisid selle edasi neile tuttavatele ja võib olla nad said üldse shoki, sest nemad arvasid, et olete head tuttavad ja nad on oodatud külla ja igat nende käiku ei arvutata rahasse, mida nad siis ei maksnud. Ja nad ei tahagi olla tuttavad inimestega, kes nii käituvad ja sellist juttu ajavad. Mina nt oleks ka solvunud, kui mulle sellist asja öeldaks või kuuleks, sest minu jaoks on elementaarne et pakun külalisele sööki ja jooki kui nad külla tulevad ja vastupidi. Siinkohal jätaks välja need puugid, kes tulevadki teadlikult nädalaks külla tühjade pihkudega ja ootavad et neid nädal aega söödetakse. Aga ühe õhtu võõrustamine on elementaarne.

Pole ma kellelegi neid klatšinud. Ja juttu pole olnud ka peente roogade pakkumisest.

Täiesti loogiline, et kui tullakse külla, siis pakutakse külalistele süüa. Aga, kui külasviibimised venivad mitmepäevaseks ning neid toimub kuu jooksul mitu korda… Ja siis paugust lõpetatakse suhtlemine, siis tundub kuidagi imelik küll, et oled kedagi võõrustanud ja öömaja pakkunud, toitnud ja mugavat äraolemist pakkunud, aga siis kaotakse sõna lausumata. Samal ajal on näha, et nad ei ole lihtsalt oma sõbralisti puhastanud, vaid neil on mingid pooltuttavad sõbralistis täiesti alles.

Mind ei ole üldse nende külaskäigud seganud ja söötmist-jootmist pean loomulikuks. Eks nad tõid ise ka aegajalt midagi kaasa. Mind ei häirinud kuidagimoodi need külaskäigud. Ja sellepärast ei ole võimalik, et nende kõrvu oleks saanud jõuda mingi klatšijutt, et mulle nende külaskäigud ei sobi. Ma lihtsalt ei ole rääkinud ega mõelnud nendest midagi halba.

Pigem mulle isegi meeldis, kui nad tulid, sest lastel oli alati väga tore koos olla.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on nt üks eks-kolleeg, kes pideval hõigub, et kui Hiiumaale satute, astuge kindlalt läbi. No ikka väga tungivalt. Lõpuks üks sõber siis viisakusest kirjutas talle, et me oleme perega hiiumaal, et me võime korra läbi hüpata, kui talle see sobib. Vastus oli, et no kui juba olete, eks siis tulge. Läksid ja olid kõva 15 minutit. Iga rakuga anti mõista, et pikalt kutsutud külalised segasid.

Eks sõber andis teistele ka teada ja ei ole kellegil ensm kavas külla minna. Ega ei suhelda ka enam.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina näen siin sellist põhjust, et nagu TA oma teemaalgatuses rõhutas kuidas tema oma raha eest peeneid roogi pakub ja tasuta ööbimist samuti oma majakeses, siis võib olla oled sama juttu rääkinud ka teie ühistele tuttavatele ( ja seda üldse mitte õelusest vaid mõni inimene rõhutab selliseid asju niisama ).Et kuidas sina ikka tasuta kõike pakkunud oled ja oma raha eest . Võib olla need ühised tuttavad siis rääkisid selle edasi neile tuttavatele ja võib olla nad said üldse shoki, sest nemad arvasid, et olete head tuttavad ja nad on oodatud külla ja igat nende käiku ei arvutata rahasse, mida nad siis ei maksnud. Ja nad ei tahagi olla tuttavad inimestega, kes nii käituvad ja sellist juttu ajavad. Mina nt oleks ka solvunud, kui mulle sellist asja öeldaks või kuuleks, sest minu jaoks on elementaarne et pakun külalisele sööki ja jooki kui nad külla tulevad ja vastupidi. Siinkohal jätaks välja need puugid, kes tulevadki teadlikult nädalaks külla tühjade pihkudega ja ootavad et neid nädal aega söödetakse. Aga ühe õhtu võõrustamine on elementaarne.

Nagu mingi katkise telefoni mäng oleks. Kõik räägivad kõiki taga ja pärast kõik räägivad kõigile ette, mida neist räägiti ja siis osad katkestavad selle räägitu pärast suhteid ja sõprusi jne. Mina näiteks küll ei usuks kellegi jutte kellegi kohta, mida keegi on kusagil kuulnud, veel vähem hakkaks taolise loba pärast suhteid katkestama. See, kes kellele süüa pakkus, on veel kõige väiksem mure.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks intsident meil üle-eelmisel suvel siiski oli. Meie koer, kes oli siis beebi, näris naisel ühe kinga ära. Ma arvan, et sellega me saime omavahel klatitud. Ja pärast seda suhtlus jätkus. Seega, see ei saa põhjus olla.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu mingi katkise telefoni mäng oleks. Kõik räägivad kõiki taga ja pärast kõik räägivad kõigile ette, mida neist räägiti ja siis osad katkestavad selle räägitu pärast suhteid ja sõprusi jne. Mina näiteks küll ei usuks kellegi jutte kellegi kohta, mida keegi on kusagil kuulnud, veel vähem hakkaks taolise loba pärast suhteid katkestama. See, kes kellele süüa pakkus, on veel kõige väiksem mure.

Teiste jutud on usaldusväärsed, eriti kui ühised sõbrad räägivad, mitte turumutid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on nt üks eks-kolleeg, kes pideval hõigub, et kui Hiiumaale satute, astuge kindlalt läbi. No ikka väga tungivalt. Lõpuks üks sõber siis viisakusest kirjutas talle, et me oleme perega hiiumaal, et me võime korra läbi hüpata, kui talle see sobib. Vastus oli, et no kui juba olete, eks siis tulge. Läksid ja olid kõva 15 minutit. Iga rakuga anti mõista, et pikalt kutsutud külalised segasid.

Eks sõber andis teistele ka teada ja ei ole kellegil ensm kavas külla minna. Ega ei suhelda ka enam.

Üldjuhul antakse läbiasutumisest ikka pisut varem teada. Kui küllaminek toimus 1-2-tunnise etteteatamisega,  siis on ju arusaadav, kui teisel perel juba selleks ajaks oma plaanid tehtud on.

Mina võõrustan külalisi alati hea meelega, aga eriti tore on siis, kui mul on aega ja vahendeid nende vastuvõtmiseks.  Kui läheme perega paariks päevaks maale, toiduga oleme arvestanud ainult oma pere tarbeks või on meil mingi suurem töö plaanis ja siis tulevad ootamatud külalised, võib pisut jamaks minna küll. Külalistele seda muidugi välja ei näita, aga häirib kindlasti.

Võib-olla oli sinu ekstöökaaslasel sama asi – ühelt poolt oleks ju nagu ise kutsunud,  aga teisalt ei oodanud selliseid  “oleme mõne kilomeetri kaugusel, kas olete kodus” külalisi.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina näiteks küll ei usuks kellegi jutte kellegi kohta, mida keegi on kusagil kuulnud

Seega sa ei saa uskuda midagi, mida sa oma ihusilmaga pole näinud. Huvitav. Teised inimesed üldiselt usuvad isegi seda, et Karl XII on surnud, kuigi pole surnukeha ise näppinud.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lõpuks üks sõber siis viisakusest kirjutas talle, et me oleme perega hiiumaal, et me võime korra läbi hüpata, kui talle see sobib. Vastus oli, et no kui juba olete, eks siis tulge. Läksid ja olid kõva 15 minutit

Tunnise etteteatamisega külla ei minda.
15 minutit ongi läbi hüppamine. 5 tundi grilimist ei ole enam korraks läbi hüppamine.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina näen siin sellist põhjust, et nagu TA oma teemaalgatuses rõhutas kuidas tema oma raha eest peeneid roogi pakub ja tasuta ööbimist samuti oma majakeses, siis võib olla oled sama juttu rääkinud ka teie ühistele tuttavatele ( ja seda üldse mitte õelusest vaid mõni inimene rõhutab selliseid asju niisama ).Et kuidas sina ikka tasuta kõike pakkunud oled ja oma raha eest . Võib olla need ühised tuttavad siis rääkisid selle edasi neile tuttavatele ja võib olla nad said üldse shoki, sest nemad arvasid, et olete head tuttavad ja nad on oodatud külla ja igat nende käiku ei arvutata rahasse, mida nad siis ei maksnud. Ja nad ei tahagi olla tuttavad inimestega, kes nii käituvad ja sellist juttu ajavad. Mina nt oleks ka solvunud, kui mulle sellist asja öeldaks või kuuleks, sest minu jaoks on elementaarne et pakun külalisele sööki ja jooki kui nad külla tulevad ja vastupidi. Siinkohal jätaks välja need puugid, kes tulevadki teadlikult nädalaks külla tühjade pihkudega ja ootavad et neid nädal aega söödetakse. Aga ühe õhtu võõrustamine on elementaarne.

Pole ma kellelegi neid klatšinud. Ja juttu pole olnud ka peente roogade pakkumisest.

Täiesti loogiline, et kui tullakse külla, siis pakutakse külalistele süüa. Aga, kui külasviibimised venivad mitmepäevaseks ning neid toimub kuu jooksul mitu korda… Ja siis paugust lõpetatakse suhtlemine, siis tundub kuidagi imelik küll, et oled kedagi võõrustanud ja öömaja pakkunud, toitnud ja mugavat äraolemist pakkunud, aga siis kaotakse sõna lausumata. Samal ajal on näha, et nad ei ole lihtsalt oma sõbralisti puhastanud, vaid neil on mingid pooltuttavad sõbralistis täiesti alles.

Mind ei ole üldse nende külaskäigud seganud ja söötmist-jootmist pean loomulikuks. Eks nad tõid ise ka aegajalt midagi kaasa. Mind ei häirinud kuidagimoodi need külaskäigud. Ja sellepärast ei ole võimalik, et nende kõrvu oleks saanud jõuda mingi klatšijutt, et mulle nende külaskäigud ei sobi. Ma lihtsalt ei ole rääkinud ega mõelnud nendest midagi halba.

Pigem mulle isegi meeldis, kui nad tulid, sest lastel oli alati väga tore koos olla.

Siis ei oska tõesti pakkuda mis seda põhjustada võib. Kas see tutvus on värske või juba aastate pikkune? Kuidas eelmine talv suhtlemine oli? Või suhtlus aktiveerub ainult siis kui suvi käes ja saaks külla tulla?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on kaks tuttavat, kes on minuga aastaid aktiivselt suhelnud. Nad on minu kodus kordi ja kordi ööbinud. Olen neid söötnud ja jootnud. Oma raha eest, ja ise vaaritanud neile peenemaid roogi. Ühel päeval avastasin, et naine on mind fb sõbralistist eemaldanud. Mõni aeg hiljem tegi seda ka tema mees.

Mida sellisest käitumisest peaks järeldama. Praegu on talv ja ma ei ole neid enam alates oktoobrist võõrustanud, kuna elan talvel mujal.

Mida sellisest käitumisest arvata?

sinu fb postitused on näiteks tüütud. või teie suhtumine  hetke olukorda on väga erinev

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 241 )


Esileht Pereelu ja suhted Kui sind arvatakse sõprade hulgast välja