Esileht Pereelu ja suhted kui sinu poeg käitub oma kaasaga halvasti

Näitan 25 postitust - vahemik 31 kuni 55 (kokku 55 )

Teema: kui sinu poeg käitub oma kaasaga halvasti

Postitas:

Sa siis ei ole ema, vaid kujutad ette mida teeksid.

Olen poja ema. Mul lihtsalt pole miniat, kelle vastu minna. Aga ma olen suure õiglustundega ja ei näe põhjust, miks ma peaks oma lapse ebaõiglast käitumist tolereerima. Olen oma poega nahutanud, kui on sõbrasuhetes halvasti käitunud, miks ma peaks minia suhtes erandi tegema? Kas minia ei ole inimene? Minia ei ole konkurent. Mu lapsed ei ole minu omand. Jah, mul on mitu last.

Lõpuks maksab siiski poeg sinu hooldekodu arved, mitte minia. Kanseda tasub meeles pidada oma suures õiglustundes.

ma arvan, et poeg keda on õpetatud inimestest (eriti naistest) üle sõitma, ei tasu ühtegi hooldekodu arvet.
pigem võib arvestada heatahtliku minia abiga, kes sulle vanuigi veeklaasigi kätte ulatab, kuna õigel hetkel tema eest seisid.

+22
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.12 10:19; 02.12 11:48; 02.12 13:20; 02.12 13:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kas te ise kuulaksite, kui teie isa tuleks teile moraali lugema, et miks te käitute oma mehega halvasti? Või saadaksite isa kukele?

Minu puhul on see hea näide, sest kui ma üldse kedagi elus kuulaks selliseid epistleid pidamas, siis oleks see mu oma isa. Tema on lihtsalt oma elutarkusega tõestanud, et tasub kuulata, kui tema midagi ütleb!

Paadunud türannile ei loe muidugi muti kägin midagi. Aga hiljemalt siis tuleb mutil peeglisse vaadata ja mõelda, kuidas tema pojakesest selline kasvas.

+12
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.12 10:52; 02.12 11:35; 02.12 11:52; 02.12 12:11; 02.12 13:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Saadab samamoodi kukele, et mutt, ela oma elu ja ära topi nina, kuhu pole tarvis. Õige ka ju.

Paadunud türannile ei loe muidugi muti kägin midagi.”

Teie peredes peetakse ema mutiks, tema juttu käginaks ja tema arvamusega ei arvesta keegi?!

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 02.12 10:19; 02.12 11:48; 02.12 13:20; 02.12 13:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

poja suhtumine miniasse ei tule mitte emast, vaid sellest, kuidas poeg on näinud oma isa ema kohtlemas. Minu mees kohtleb mind hästi ja ma usun, et mu pojad võtavad sellise käitumise üle. Mu tütar on samuti öelnud, et tulevikus püüab ta ilmselt valida mehe samuti oma isa kõrgele seatud lati järgi. Kui aga isa kohtleb ema halvasti, saab ema teha seda, et lööb selja sirgu, likvideerib vägivallatseja oma elust ja annab sellega oma poegadele selge signaali, et selline käitumine ei ole tolereeritav.

+13
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga hästi siin keegi eelnevalt kirjutas: “ei taha ju pojaga tülli minna.” Umbes nagu need emad, kelle 40 aastane turske tupsununnu vahel suitsuraha välja pressib ja kui seda ei saa, siis hakkab ema kodus laamendama. Sellest siis ema mure, et ei taha ju tülli minna (ja pojalt sõimu/peksa saada nagu minia saab).

Normaalses peres maksab ema sõna ka midagi ja see pole tülli minemine, kui ema kasvõi kurjalt ütleb, et poisid, õhtuks olgu toad korras – ja sellele mõistlikule ema palvele ei vaidle ega solvu ükski normaalselt kasvatatud laps, vaid teeb, mis kästakse. Analoogselt siis juba täiskasvanuikka jõudes, kui ema ikka ütleb, et poeg, naistega nii ei käituta ja mina sind selliseks ei kasvatanud… mees, kes lapsena toa koristamise palvele uksi ei paugutanud, saab ka sellisest jutust aru ja oskab käituda.

Need mehed, kes oma naist terroriseerivad, on tegelikult juba teismeeast saati oma ema terroriseerinud. (Sõimanud, mitteaustavalt käitunud, uksi paugutanud, raha nuianud.) Kui ema on selline nõrk, et tupsununnule on kõik lubatud (muidu võib ju pojakesega tülli minna), ja kõrval pole ka ühtegi isafiguuri, kes poisile paar mõjuvamat sõna ütleks, siis kasvabki selline ebard, kes ootab sama kaltsu käitumist kõigilt naistelt.

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minumeelest kõik naised terroriseerivad teisi naisi, olgu see siis minia või ämm. Meeste puhul sellist käitumist on palju vähem.

Sul ei ole lihtsalt vedanud seltskonnaga, kuhu oled sattunud. Minu tuttavad naised ei ole õelad. Minu ämm oli väga meeldiv ja armas inimene ja kui ta minu mehega nõus ei olnud, siis astus ämm ikka minu kaitseks välja. Mitte et väga sageli oleks vaja olnud mind kaitsta, aga naistel kipuvad ikka mõnes teemas meestest erinev arusaam olema. Ise ma naisterahvale ämmaks ei saa, kuna mul on kolm tütart. Aga ka praegu ma annan oma lastele vajadusel tagasisidet nende käitumise osas ja ei näe põhjust, miks see kunagi muutuma peaks. Tagasiside ei pea olema tingimata kurjalt või alandavalt antud olema.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 16:04; 02.12 17:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise ma ämmaks ei saa, kuna mul on kolm tütart.

Mis loogika see nüüd on?

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.12 12:31; 02.12 16:09; 02.12 17:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need mehed, kes oma naist terroriseerivad, on tegelikult juba teismeeast saati oma ema terroriseerinud. (Sõimanud, mitteaustavalt käitunud, uksi paugutanud, raha nuianud.) Kui ema on selline nõrk, et tupsununnule on kõik lubatud (muidu võib ju pojakesega tülli minna), ja kõrval pole ka ühtegi isafiguuri, kes poisile paar mõjuvamat sõna ütleks, siis kasvabki selline ebard, kes ootab sama kaltsu käitumist kõigilt naistelt.

Tabavalt öeldud. Siinjuures läks mul mõte kärgperevõsukestele, kes kahe vanema vahet rändavad. Ise oleme om alapsed pannud olukorda, kus nad sellist elu peavad elama ja kõik peaks justkui tore olema, kaks armastavat vanemat ja kaks kodu ja blablabla. KAKS KODU??? No mida kurja, me kasvatame oma lastele sellised mustrid sisse, et nii on normaalne? Ei ole ju. Ühes kodus eekuju puudub ja teise pole sageli oodatud. Mõtlete ka kokku-lahku joostes, mida oma lastele teete?

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 11:42; 02.12 16:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa siis ei ole ema, vaid kujutad ette mida teeksid. Aga kui sa oleksid ema, siis sa oleksid ikkagi minia vastu, sest minia on sulle konkurent. Olla oma poja vastu ja olla sinule võõra naise poolt… see on midagi väga ulmelist.

Sellised siis ongi need emad, kelle võsukesed terroriseerivad lasteaedu ja koole ja kes alati oma tibununnukest õigustavad ja kaitsevad.

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise ma ämmaks ei saa, kuna mul on kolm tütart.

Mis loogika see nüüd on?

Vabandust, tahtsin öelda, et “naisterahvale ämmaks ei saa”, nii et ma ei tea kas miniale olen halb ämm. Ämmad kuulu järgi väimeeste suhtes ei olevat nii kurjad kui miniate suhtes.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 16:04; 02.12 17:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise ma ämmaks ei saa, kuna mul on kolm tütart.

Mis loogika see nüüd on?

Vabandust, tahtsin öelda, et “naisterahvale ämmaks ei saa”,

Tead, ega sa tänapäeval ei saa ka selles kindel olla.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.12 12:31; 02.12 16:09; 02.12 17:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

naised tulevad ja lähevad, ema jääb.

Miks peaks naised tulema ja minema? Soovid oma pojale igavese poissmehe elu? Püsiv partner on välistatud? Ema muide ka sureb kunagi, kui naised on kõik tulnud ja läinud kellega siis poeg on? Mul kaks poega ja mitte iial ei ütleks ma sellist lauset. Elus on ikkagi kõige tähtsam elukaaslane mitte ema. Vähemalt peaks olema.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka seda meelt, et ämma asi ei ole sekkuda noorte ellu, hakata pooli valima. Täiskasvanud inimesed peavad ise oma eluga hakkama saama.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.12 17:36; 02.12 19:01; 12.12 08:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa siis ei ole ema, vaid kujutad ette mida teeksid. Aga kui sa oleksid ema, siis sa oleksid ikkagi minia vastu, sest minia on sulle konkurent. Olla oma poja vastu ja olla sinule võõra naise poolt… see on midagi väga ulmelist.

On ka natuke parema iseloomuga inimesi olemas kui sina oled. Et sulle see pähe ei mahu, tegutsed rohkem instinktide pinnalt, ei tähenda, et neid ei oleks. On olemas väga õiglaseid inimesi, muidugi on sinugusugseid rohkem.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kutsuksin poja eraldi ja räägiksin nelja silma all. Küsiksin mis sellise käitumise taga on ja annaks tagasisidet. Noorte ees otseselt ei sekkuks, sest kunagi ei tea mis asjade taga tegelikult on. Kui leiaksin, et poja käitumine ei ole ok, siis loomulikult ütleksin talle, aga mitte teiste ees.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahaks ikka õiglane olla. Ja lambist ei sekkuks samuti. Tahaks teada, kes alustas ja mismoodi. Olen seisukohal, et võrdsus valitseb. Kui üks ütleb teisele lambist – mine pe…e, siis ma suhtun täpselt ühtemoodi, kas ütleja on mees või naine, kas poeg miniale või minia pojale. Selline lihtne näide. Kui minu poeg ütleb minu kuuldes miniale niimoodi, siis ma ütleks pojale ilma tausta teadmata et nii ei räägita teisega. Ja kui minia ütleks minu kuuldes mu pojale nii, siis ma ütleks samamoodi – nii et räägita teisega, kas tahad, et sulle nii öeldaks.
Samuti suhtun löömisesse. Mees ei tohi naist lüüa, ka kõrvakiilu mitte. Täpselt sama kehtib naiste kohta. Alahindlust pole.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te tõesti arvate, et ämm, mehe õde või keegi veel omab teie mehele nii suur mõju, et mehe peale kaevates loodate oma abielu parandada? Et nemad teevad sõrmedega nipsti ja teie pereprobleemid on lahendatud?

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.12 17:36; 02.12 19:01; 12.12 08:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Astun selle poolele, kellele minu meelest liiga tehakse. Ja emana oleksin väga õnnetu, kui mu poeg enda valitud kaaslast halvasti kohtleks. Tänapäeval ei vali ju ema ja isa pojale pruuti.

See näitab ju, et kõik need väärtused, mida ma oma pojale olen tahtnud edasi anda, et temast saaks tõeline mees, on lihtsalt mööda külgi maha jooksnud. Läbi kukkununa tunneksin.

Sa siis ei ole ema, vaid kujutad ette mida teeksid. Aga kui sa oleksid ema, siis sa oleksid ikkagi minia vastu, sest minia on sulle konkurent. Olla oma poja vastu ja olla sinule võõra naise poolt… see on midagi väga ulmelist.

Sa ei ole jällegi inimene.
Mul on kaks poega ja mõlema puhul oleks mul sama tunne, kui inimesel, keda sa tsiteerid. Ema ja minia ei ole konkurendid. Ma ei tea, kust nii ilge haige mõte üldse tuleb. Äkki sa peaksid ravile minema?

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 21:15; 02.12 21:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

teemaalgataja olen. ei tahtnud teemaga ei tüli norida ega saagi käima tõmmata. teema on elust enesest ja tähendab väga komplitseeritud olukorda, seepärast olengi segaduses. ja minia kehva käitumise jätame mängust välja, seda ei ole selles loos.

Kui asi on kindel ja mitte kellegi kuulujutt, siis ilmselt räägiksin miniaga ja küsiksin ettevaatlikult, kas ta vajab abi.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.12 21:15; 02.12 21:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need mehed, kes oma naist terroriseerivad, on tegelikult juba teismeeast saati oma ema terroriseerinud. (Sõimanud, mitteaustavalt käitunud, uksi paugutanud, raha nuianud.) Kui ema on selline nõrk, et tupsununnule on kõik lubatud (muidu võib ju pojakesega tülli minna), ja kõrval pole ka ühtegi isafiguuri, kes poisile paar mõjuvamat sõna ütleks, siis kasvabki selline ebard, kes ootab sama kaltsu käitumist kõigilt naistelt.

Tabavalt öeldud. Siinjuures läks mul mõte kärgperevõsukestele, kes kahe vanema vahet rändavad. Ise oleme om alapsed pannud olukorda, kus nad sellist elu peavad elama ja kõik peaks justkui tore olema, kaks armastavat vanemat ja kaks kodu ja blablabla. KAKS KODU??? No mida kurja, me kasvatame oma lastele sellised mustrid sisse, et nii on normaalne? Ei ole ju. Ühes kodus eekuju puudub ja teise pole sageli oodatud. Mõtlete ka kokku-lahku joostes, mida oma lastele teete?

Lugesin, ainus mis kõrvus kõlas sellise jutu peale oli, mine p… Minu eks kasvas täisperes, täismölakas sai. Naisi ei austa, sest isa ees kohtles naist põrandamatina. Minu lapsed õpivad, et sitas suhtes ei pea kannatama. Sa võid endale paguneid kleepida, jäta kärgpered rahule.

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ämmana olen miniat kaitsnud oma poja ees ja pojale selgituseks öelnud, et ma sündisin naisena, ema sai minust hiljem. Ja ma ei luba naistele liiga teha.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie perekonnas toimusid sarnased asjad, kui mina veel üsna nooreke olin ja väga imelik oli seda pealt vaadata.

Minu vanem vend, kes kodus oli olnud tavaline korralik poiss, käitus abikaasana nagu viimane kaabakas. Oli oma naisega ebaviisakas, käitus egoistlikult ja täpsemalt seletama ei hakkakski. Minu ema hoidis oma poja poole. Eriti ei sekkutud kuni sündisid lapsed. Siis kuulsin küll, kui isa püüdis mu vennale nõu anda, kuidas ikka peaks kodus ka aitama jne.
Kui mu vend lahutas, siis hakkas mu isa aitama just miniat ja lapselapsi. Aitas maja lõpuni ehitada ja muuga ka, kui vaja oli. Ütles ikka, et poiss nii otsustas, oma asi, küll jalad alla saab, aga lapselapsed vajavad veel tuge kaua.
Austan isa väga sellise otsuse eest.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vanem vend, kes kodus oli olnud tavaline korralik poiss, käitus abikaasana nagu viimane kaabakas. Oli oma naisega ebaviisakas, käitus egoistlikult ja täpsemalt seletama ei hakkakski

Huvitav. Kuidas siis muutus tavaline korralik poiss, normaalse isaga kasvanud, oma naisega kaabakaks?
Ja kas vend on praegu normaalne?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu onupoeg abiellus noorelt ja põhjusel, et pruut jäi rasedaks. Kaks täiesti erinevat inimest lõid pere ja midagi head sealt ei tulnud – riiud, tülid, ei ütleks et ka onupoeg kõige paremini käitus, väidetavalt oli ka vägivaldne. Tean, et onunaine üritas neid suhteid ikka lappida ja poega paremini käituma mõjutada.
Lahutati ja vend abiellus 3 aastat hiljem uuesti – selle naisega elavad väga kenasti juba 20 aastat. On ise öelnud, et esimene abielu oli vale, pruuti tundis vaid 2 kuud ja aumehena võttis rasedana ära. Majadnuslikult olid kindlustamata, kohe sündis laps jne.
Aga nüüd saavad oma eksnaisega väga hästi läbi, palju paremini, kui oma abielu ajal.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 02.12 17:36; 02.12 19:01; 12.12 08:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

poja suhtumine miniasse ei tule mitte emast, vaid sellest, kuidas poeg on näinud oma isa ema kohtlemas. Minu mees kohtleb mind hästi ja ma usun, et mu pojad võtavad sellise käitumise üle. Mu tütar on samuti öelnud, et tulevikus püüab ta ilmselt valida mehe samuti oma isa kõrgele seatud lati järgi. Kui aga isa kohtleb ema halvasti, saab ema teha seda, et lööb selja sirgu, likvideerib vägivallatseja oma elust ja annab sellega oma poegadele selge signaali, et selline käitumine ei ole tolereeritav.

See, ja siis see:

Tabavalt öeldud. Siinjuures läks mul mõte kärgperevõsukestele, kes kahe vanema vahet rändavad. Ise oleme om alapsed pannud olukorda, kus nad sellist elu peavad elama ja kõik peaks justkui tore olema, kaks armastavat vanemat ja kaks kodu ja blablabla. KAKS KODU??? No mida kurja, me kasvatame oma lastele sellised mustrid sisse, et nii on normaalne? Ei ole ju. Ühes kodus eekuju puudub ja teise pole sageli oodatud. Mõtlete ka kokku-lahku joostes, mida oma lastele teete?

Kuidas see kõik ühilduma peaks?
Et kui mees hakkab naist halvasti kohtlema, siis on IGAL JUHUL naine süüdi lapse elu rikkumises. Jääb – tegi pahasti, süüdi. Lahutab – tegi pahasti, süüdi.

Et peale selle, et kodus on terroriseeriv mees (ja selles ka naine ise süüdi – ei osanud valida või ei osanud käituda), siis ühiskonna poolt lisaks igal juhul solgiämber kaelas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 31 kuni 55 (kokku 55 )


Esileht Pereelu ja suhted kui sinu poeg käitub oma kaasaga halvasti