Esileht Väikelaps Kui soe ja veekindel on softshell?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Kui soe ja veekindel on softshell?

Postitas:

Kui mu esimene laps oli väike, siis seda materjali ei olnud või vähemalt ei olnud see nii levinud. Olid Lenne, HUppa, Reima jne tavalised kevadriided, voodriga ja ilma. Nüüd aga vaatan, et domineerib softshell.
Kui kõik ostavad, järelikult on hea, mina olen aga alati seda suvaliseks tuulepluusiks pidanud, mis ei anna ei sooja ega pea vett. Kas eksin? Mis ilmaga on softshelli paras kanda?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.03 11:37; 20.03 22:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No soojus sõltub ikka voodrist. On olemas paksema fliisvoodriga (neid vähe saada), õhema fliisvoodriga (sõltuvalt ilmast kas sviiter alla või mitte) ja võrkvoodriga.

Ega ongi raske hinnata, eriti kui laps veel ei oska ise öelda, kas külm või palav. Ma ei tea, kõige mõistlikum on endale samad riided osta, mis lapsele, nii saab aimu 😀

Ma kombesid ei ole proovinud, eelistan ikka kilepükse. Kavõi seetõttu, et kevadel on vaja rohkem kombineerimist, mõni päev on piisav pv pluus + kilepüksid ja ses mõttes ei ole kombe kõige praktilisem, kui just rahakott puuga seljas pole või ruumi lagedalt, kus kõiki neid versioone riietest hoida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on softshell üsna vastik materjal. Tuult peab, seega õhku läbi ei lase. Sünteetiline ja sooja ei anna. Peabki olema kas midagi all, et soe oleks, kui on jahedad kevadilmad näiteks, ja siis on oht hakata higistama. Soojemate kevadilmadega ja päikese käes on üsna umbne jällegi. Igatahes minul oli lapsele, kui ta oli nii kahe-kolmene, softshell kombe, voodrita, no minu arvates polnud kuigi praktiline. Lausvihma niikuinii ei pea, ainult sellist seenekat.

Kui osta, siis jah pigem jope, aga mitte kombe. Mul praegu on endal üks Icepeaki oma, aga täpselt sama lugu – palavaga on umbne, jahedaga aga külm. Mulle isiklikult ei meeldi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peab vett ja tuult, aga on selline kileka tüüpi kangas, ei hinga hästi. Kui soe ta on, oleneb voodrist, iseenesest ei ole ta soe.
Väiksematele lastele ma ei ostnud, neil oli muidu õues higine olla, aga koolilapsele kooli jalutamiseks jahedamal hommikul peale panna paras. Ja softshell püksid on koolilapsele sügis-talv-kevadel head, ilusamad kui kilepüksid, aga olemuselt ikkagi kilepüksi omadustega. Väiksemana olid sama head tuuletõkkefliisid- samuti pidasid tuult ja kerget vihma, aga olid pehmemad, mõnusamad seljas ja hingasid paremini, ka natuke soojemad kui samapaks ilma voodrita sohtshell. Ka tuuletõkkefliisid on tavaliselt ilma voodrita, siis tuleb alla panna vastavalt ilmale dressikas või vest vms.
Kevaderiided olid ikka tavalised kombekad, nn üleminekukombekad, k&s kasutasime väga vähe, sest päris ilma voodrita kombeka aeg on nii lühike, varsti saab siis dressikaga käia. Väikelastele oli jälle dressiriidest kombekad ideaalsed terveks varasuveks. Al 5a on olnud neil ikka komplektid ainult, on välja kasvanud tuukrimütsidest ja kombekatest. Kuigi kõige paksemad talvekombekad on siiski veel alles ja kasutuses, ega üle 128 pole kombekaid ka praktiliselt saada, siis on viimane aeg nn suurte inimeste riideid kandma hakata 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.03 12:16; 21.03 00:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu omadel on joped, kombekat ei pea praktiliseks.
Jopede eelis on tuulekindlus, sobib kõledate kevadilmadega hästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka softshell joped kasutuses sellest ajajast kui laps umbes 3-aastane oli. Vett ja tuult peab kenasti. Kui dressipluus alla panna siis oli kasutuses vahetult enne talveriideid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole ostnud. Teiste seljas olen näinud, omadusi ei tea öelda. Praeguse vihmase kõleda ilmaga ikka ei sobi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks need nii levinud on praegu? Kas lihtsalt moevärk, saab odavamalt või mis? Kui vaatan Facebooki müügigruppe, siis enamik ostab ja müüb softshelle, tavalised kevad-sügisriided on juba vähemuses.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.03 11:37; 20.03 22:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tehnilise poole pealt. Softshell on enamjaolt üsna umbne materjal, soe kehaniiskuse arvelt. Samas vihma ei pea, sest õmblused teibitud ei ole. Kunagi olid ISC-l küll isegi 20 000mm veepidavusega softshellid. Materjal küll, kuid toode mitte, sest õmblusekohad olid õmblusnõela auke täis. Ilmselt meeldib tarbijale sellepärast, et on pehmem, ühekihiline, ei sahise jne. Tootjate materjalidel on aga parajalt vahet – minu lemmik on Norra tootja Bergans, nende softshellid ei lase tõesti vihma läbi ja hoiavad tuult kinni, kuid samas ka hingavad. Miinuseks küll hind.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jaa, materjali vahe on tõesti, mõned on odavamad, umbsemad ja jäigemad ja samas rabedamad kui teised.
Ei ole minu lemmikmaterjal ikkagi, väiksemale lapsele ostaksin ikka tuuletõkkefliisi pealiskihiks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.03 12:16; 21.03 00:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vihma pidamise poolest on kummiriided ikka paremad, olen lapsele ostnud ntx hatley kummikombeka, kui väiksem oli ja kui suuremaks kasvas, siis meil on olnud Ticket to Heaven vihmariided, tasub vaadate alexandalexa ja babyshop.com lehel soodukaid. Ticket to heaveni kummikatel on sees pehme fliiskiht, nii et seespoolt on see justkui nagu softshellilgi, aga väljast on täiesti veekindel. Softshell ei ole ikka päris selline, et lähed istud porilompi ja märjaks ei lähe.

Kui on softshelli huvi, siis soovitan ka poolakate lehte: https://en.51015kids.eu/product/search_products?query=softshell

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Softshelle on üsna erinevaid, aga enamjaolt on nende võlu just selles, et saab kasutada nii suvel jahedama ilmaga kui ka talvel autosõiduks või täiendava fliiskombega ka niisama. Ta on pehme ja kerge ning selles on mugav end liigutada.

Veekindlaks riideesemeks ma seda ei pea, vihma ja lompide korral on kasutusel kummiriided. Väiksemat vihma ja kergelt vihmamärga liivakasti muidugi kannatab.

Minu jaoks on softshell alati vähem umbne tundunud kui tavalised kevadsügisriided, mis siiski ka enamasti kilest või mingist muust vetthülgavast materjalist on. Kasutan ka ise väga palju softshell-riideid, sobivad ka kergemaks sportimiseks hästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Väikelaps Kui soe ja veekindel on softshell?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.