Esileht Beebi ja mitmikud Kui soolane on soolane?

Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )

Teema: Kui soolane on soolane?

Postitas:

Ilmselt olen tõeline hüpohondrikust ema, aga… vaatasin ETV pealt sarja “Kutsuge ämmaemand” ja seal tuvastati ühel beebil tsüstiline fibroos – arst suudles laupa ja hiljem katsus oma huuli ja ütles, et soolane, järelikult see haigus. Soolane nahk on üks sümptomitest, muidugi sarjas oli neid kõvasti veel. Seepeale katsusin keelega ka enda beebi laupa ja tundus ka nagu kirbe/soolane, aga samas mu enda nahk tundub ka olevat selline veidi…? Kui “soolased” teie beebid on? Muidu on beebil kõik hästi, mingeid murettegevaid sümptomeid ei ole, aga Dr Google ajab hulluks, sest seal osad emad kirjutasid, et muid sümptomeid polnudki peale soolasuse. Välismaal testitakse kõiki vastsündinuid selle haiguse suhtes, meil mitte. Oeh, rahustage mind maha palun, ja öelge, et soolakas nahk on normaalne… 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.01 13:41; 31.01 17:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jumal küll, rahune maha, kõigi inimeste higi on kergelt soolane! 0,9% soolasusega, füsioloogilise lahuse soolsusega. TF haigel on higi vähemalt 2x soolasem. Kui on mingi mure, siis küsi perearstilt, mitte ära hakka “Kutsuge ämmaemand!” järgi oma lapsel diagnoosima haigust, mille esinemissagedus on 1 : 7700 !

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sügisel sündinud lastele tehti küll juba haiglas (TÜK) sõeluuring, kus muuhulgas testiti ka selle haiguse olemasolu. Muidu tehakse mingi higistamistest ka selle tuvastamiseks. Aga kui minu lapsel seda haigust välistama hakati (õnneks polnud siiski), siis ka olin täiesti paanikas ja limpsisin muudkui oma last, et kui soolane on. Väike soolasus on normaalne, aga kuna puudub ka võrdlusmoment, siis ei oska ka muud öelda. Igatahes mäletan, et ka see vähene soolasus ajas närvi.
Arvan ka, et kui teisi kaebusi pole, siis ära muretse. Sa ei kujuta ette, kui palju erinevate sümptomitega letaalseid haiguseid maailmas on. Ka suvaline sügelus või lööve võivad olla tühise ärrituse tunnuseks, kui ka tähendada surmavat haigust.
Aga mind pani see osa kurvalt ohkama…60 aastaga pole ikka suudetud sellele haigusele ravi leida…

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.01 17:23; 01.02 08:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimane kägu – mul ka laps sündis sellel sügisel, aga haiglast kojusaamise lehel on just selle haiguse skriiningu ees rist tegemata, seega loen välja, et seda ei testitud…? Sa kirjutasid, et sinu lapsel hakati seda haigust välistama – kas alguses vihjas miski sellele?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.01 13:41; 31.01 17:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimane kägu – mul ka laps sündis sellel sügisel, aga haiglast kojusaamise lehel on just selle haiguse skriiningu ees rist tegemata, seega loen välja, et seda ei testitud…? Sa kirjutasid, et sinu lapsel hakati seda haigust välistama – kas alguses vihjas miski sellele?

Mul sai jutt jah veidi segane, rääkisin tegelikult kahest erinevast lapsest. Vanem laps, kellel haigust välistama hakati, käib nüüd juba koolis. Jah, olid ka muud hädad: pidevalt bronhiidid ja üldse kehv tervis, samuti kakas umbes aastane laps ikka 3-4 korda päevas. Laps oli ka kasvukõvera alumises otsas. Ehk siis kõik justkui viitas sellele hirmsale haigusele. Lisan veel, et kokkuvõttes ei leitudki midagi, tõdeti vaid, et väikest sorti inimese geenid ja kiire ainevahetus.
Teine laps, kes osales sõeluuringus, sündis eelmisel sügisel. Mina ei saanud enda mäletamist mööda üldse mingeid pabereid kaasa…öeldi, et kui midagi leitakse, siis võetakse telefonitsi ühendust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 31.01 17:23; 01.02 08:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ärge hakakae diagnoosima kõiki haigusi, m ida te kuskil filmis näete. Tõsiselt.

jah, higi ongi soolane. Lisaks oleme kõik võimelised oma lastel tuvastama vähemalt 1 autismi tunnuse, vähemalt 100 hüperaktiivsuse tunnust, vähemalt miljon alaarengule viitavat tunnust jne.

ärge otsige, mis teil lastel viga on. otsige parem seda, kuida sna don tublid ja targad ja head 🙂

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh teemaalgataja, tean mida tunned.
Olen oma mõlemaid lapsi nii öelda limpsinud. Ja kahtlustanud ja endiselt kahtlustan ja muretsen erinevate haiguste pärast.
See on nii kuramuse kurnav. Suurem on nii suur juba, et temaga on lihtsam, aga väike on 1,6 aastane ja no ei ole lihtne.
Olen jah kalduv hüpohondriale, aga enda puhul ma ikka väga enne veendun, kui arstile läheb. Käin ise väga harva, aga mis lapsi puudutab, see on ületanud juba igasugused piirid. Ja ma ei oska midagi sellws suhtes ka ette võtta. Ainuke asi aitab aeg, nagu olen aru saanud. Kui lapsed kasvavad suuremaks.

Seega kummalisel kombel oli mul hea meel seda postitust lugeda. Ma pole ainuke selline.
Aga tõsimeeli, suht suur tõenäosus, et sinu laps täiesti terve.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soolane võis olla laup ka sellepärast et beebid higistavad (nahk läheb märjaks kas nuttes, mütsi all jne) ning see mis sinj huulele jääb tundubki soolane. Ma olen musi teinud ja siis on ka huuled natuke soolased.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 8 postitust - vahemik 1 kuni 8 (kokku 8 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kui soolane on soolane?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.