Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui soovin töötada sünnituseni, mis ma siis kaotan/võidan? Või mis oleks kõige kasulikum rahaliselt?

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Kui soovin töötada sünnituseni, mis ma siis kaotan/võidan? Või mis oleks kõige kasulikum rahaliselt?

Postitas:

Mul on palk sel aastal kõrgem, kui eelmisel. Dekreedirahad ja VH Tulevad aga eelmise aasta järgi.
Ma ei suuda välja arvutada, kas mul oleks kasulikum töötada viimse hingetõmbeni ja minna a’la töölt sünnitama(kas siis algab 140-30=110p dekreeti alates sünnist+LHP ja VH) või on kasulikum ikkagi võtta see väike dekreet?
Kõik on segamini.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.04 14:57; 07.04 22:17; 09.04 08:04; 09.04 13:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina mäletan, et hiljemalt 30 p enne ametlikku sünnitähtaega tuleb minna RSP-le siis ei kaota mingites rahades ega kuupäevades. Miks, ei tea?

Kui sul jäävad synnikuupäevad ja RSP algus ja lõpukuupäevad aastavahetuse kanti, siis on juba tõesti peenem matemaatika.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus siiin ikkagi seaduses, mitte matemaatikas. Kui ma jään rsp-le 30p enne, aga töötan sünnituseni, siis kas mul on õigus 110-le RSP-päevale ikka? Sel juhul on mul rahaliselt kõige kasulikum töötada sünnituseni ja saada maksimaalset palka, mis mul praegu.
Sünnitähtaeg on juba suvel ja VH tuleb nagunii 2011 järgi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.04 14:57; 07.04 22:17; 09.04 08:04; 09.04 13:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

tõstan teemat Zensus ja Kohalik, lugege ka nüüd palun:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.04 14:57; 07.04 22:17; 09.04 08:04; 09.04 13:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, sel juhul väljastab arst sulle sünnituslehe alates sünni kuupäevast ja mitu päeva Haigekassa maksab, sõltub, mitu päeva enne tähtaega või pärast tähtaega laps sündis.

Kui täpselt tähtajal, makstakse tõesti 110p.

http://www.haigekassa.ee/kindlustatule/hyvitised/synnitushyvitis
/Kui naine jääb rasedus- ja sünnituspuhkusele vähemalt 30 päeva enne eeldatavat sünnitamiskuupäeva, on tal õigus saada sünnitushüvitist 140 päeva eest. Jäädes sünnituspuhkusele hiljem, peab arst või ämmaemand vähendama vastavalt ka sünnituslehe kestust, misläbi kahaneb hüvitis nende päevade võrra, mille võrra hiljem sünnituslehele jäädi./

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa jääd RSP 30 päeva enne – siis ju 140 päevast perioodi ei vähendata. Siis tuleb seaduse järgi 140 päeva.

Kui kavatsed sünnituseni töötada ja alles peale sünnitust antakse RSP leht, siis vähendatakse 30 päeva – saad 110 päevase lehe.

Samuti on võimalik kohe peale sünnitust hoopis VH jooksma panna ja dekreet ära jätta. Sellisel juhul kaotad dekreedi raha ja VH hakkab jooksma lapse sünnist. Kui töötav ema ei kasuta RSP lehte, siis rakendatakse talle ka 70 päevane miinimum VH ja sealt edasi normaalsuuruses VH.
Kui aga kodus väiksem laps olemas, siis võimalik minna uuesti hoopis enne sündi lapsehoolduspuhkusele ja siis hakkab VH lapse sünnist kohe täissummas.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Küsimus siiin ikkagi seaduses, mitte matemaatikas. Kui ma jään rsp-le 30p enne, aga töötan sünnituseni, siis kas mul on õigus 110-le RSP-päevale ikka? Sel juhul on mul rahaliselt kõige kasulikum töötada sünnituseni ja saada maksimaalset palka, mis mul praegu.
Sünnitähtaeg on juba suvel ja VH tuleb nagunii 2011 järgi.[/tsitaat]

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 09:08; 09.04 16:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära väga kindlaid plaane tee – raseduse lõpp on ettearvamatu isegi täiesti tervel ja noorel naisel. Võib-olla sa ei saa nii kaua tööl käia, kui tahad.
Lapse tervis on ikka kõige tähtsam ja su enda oma ka muidugi.
Ise olin noorena ühe lapsega pool aega haglas, kaksikutega aga lõpuni tööl, kuigi 20a vanem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei teegi kindlaid plaane. Aga raha on hetkel hädasti tarvis ja kui tervis lubab, siis töötan kasvõi sünnituseni. Sest sedasi tuleb mul kõige kasulikum. LHP-le ma minna ei saa, laps on ammu sellest east väljas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.04 14:57; 07.04 22:17; 09.04 08:04; 09.04 13:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sellisel juhul valiksin RSP lehe ära jätmise. Eriti kui dekreedi rahad ei tule ka väga suured.
Sest selle rahaga pead ikka 4 või 4 ja pool kuud vastu pidama. Siis alles laekub VH.
Samas kui sünnituselt minna uue lapsega LHP ja koheselt VH saada, siis 70 päeva vaja miinimumiga läbi saada + erinevad sünnitoetused ja peretoetused. See nagu veidi leebem.
Samuti võid võtta viimasel kuul haiguslehe.
Eelmise lapsega nii tegin. Jäin haiguslehele. Ja kui sünnitama läksin, siis arst, kelle jälgimisel olin, lõpetas haiguslehe ja vormistas sünnituslehe. Ehk siis haigusleht lõppes lapse sünniga.

Kuna haiguslehele lubamine oli uus teema, siis sai ka haigekassalt uuritud ja päritud ja selline võimalus on olemas.
Samuti näitas ka praktika, et selline süsteem töötab. (infoks, kui keegi hakkab väitma, et enne sünnitust ei ole võimalik haiguslehte võtta.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]ei teegi kindlaid plaane. Aga raha on hetkel hädasti tarvis ja kui tervis lubab, siis töötan kasvõi sünnituseni. Sest sedasi tuleb mul kõige kasulikum. LHP-le ma minna ei saa, laps on ammu sellest east väljas.[/tsitaat]

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 09.04 09:08; 09.04 16:49;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui soovin töötada sünnituseni, mis ma siis kaotan/võidan? Või mis oleks kõige kasulikum rahaliselt?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.