Esileht Pereelu ja suhted kui su pikaaegsed sõbrannad su elust kaovad

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: kui su pikaaegsed sõbrannad su elust kaovad

Postitas:

Mul oli väga noorest east saadik 3 väga head sõpra (seda enda arvates).

+4
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 06.10 17:33; 06.10 17:39; 06.10 17:55; 06.10 18:24; 06.10 18:27; 06.10 18:32; 06.10 18:54; 09.10 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa oled lapsik.

+12
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis selles lapsikut on?

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 06.10 17:33; 06.10 17:39; 06.10 17:55; 06.10 18:24; 06.10 18:27; 06.10 18:32; 06.10 18:54; 09.10 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui vana sa oled?
No aga ole siis üksi. Vähemalt ei saa keegi nuga selga lüü, seegi hea asi omaette.
Iseasi, kui mingil hetkel elus ikka puudust hakkad tundma, ega ilmaasjata pole vanemate inimeste suurim probleem üksildus (kas koos üksindusega või ka inimeste keskel annab üksildane olla). Küllap nemadki on siis oma sõbrannad erinevatel ettekäänetel elust välja lülitanud.
Andestamine ei kuulu vist sinu repertuaari ja sina ise pole elus kunagi kellegiga valesti käitunud ega ülekohut teinud?

+8
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.10 17:52; 06.10 18:03; 06.10 18:29; 06.10 18:34; 09.10 11:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisele kirjutajale. Olen 30 aastane. Ikka olen kunagi valesti ütelnud, aga mälrtan väga selgelt kui suure tõsidusega ma neid suhteid võtsin. Mulle tundub, et mulle tahetigi halba.

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 06.10 17:33; 06.10 17:39; 06.10 17:55; 06.10 18:24; 06.10 18:27; 06.10 18:32; 06.10 18:54; 09.10 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tubli oled! Elu ka kindlasti palju rahulikum.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuskile tööle pole olnud plaanis minna?
Ehk leiad mõne uue sõbragi…

Aga mingeid koolisuhteid taga nutta, see on pisut imelik. Eriti, kui juba 30 täis…

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub, et mulle tahetigi halba.

Selliste inimestega pole muidugi mõtet suhelda, kes noa selga löövad. Eks aeg ja sellised asjad olegi mõõdupuu, kes on väärt sõber olema ja kes mitte. Aga ometi on ju olemas ka häid inimesi, kellega sõbrustada?
Ma lihtsalt mõtlesin küsida vanust, kuna sinu kogemus piirdus mingi lasteaiaealiste ja koolilaste omavaheliste suhetega, kus ehk tehaksegi lollusi mõtlematusest ja ei osata arvestada, mis see teisele inimesele teeb.
Minu parim sõbranna on minu 1.klassi pinginaaber, oleme nüüdseks 40+, pole eales tülis olnud ega olnud põhjust viha pidada. Samasugusid suhteid soovin sulle edaspidiseks eluks!

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.10 17:52; 06.10 18:03; 06.10 18:29; 06.10 18:34; 09.10 11:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ka 30. Kooliaegsetest “parimatest” sõbrannadest ei ole enam kedagi alles jäänud. Suhtlus jäi soiku siis, kui nemad varakult juba pereelu alustasid. Kohe peale kooli. Üks abiellus ja sai lapse, teine kadus juba gümnaasiumi ajal, kui tal poissõber tekkis.
Mina olin üksik kuni 24.nda aastani. Siis leidsin kellegi enda kõrvale. Neil olid juba selleks ajaks mitu aastat suhet ja ka lapsed.
Kahju on, aga ma võtan seda kui paratamatust, sest elataksegi rohkem oma perele. Ja eks palju mõjutas ka see, et ma kolisin kaugele.

Tänaseks olen ma aga leidnud omale selle õige südamesõbranna, kellel õla najale nutma võib ka kasvõi kell 03.00 minna. Ja tema võib alati ja ükskõik mis kell minu juurde sisse sadada/helistad. Ta lihtsalt on ja jääb minu inimeseks.
Ja tema kaudu olen leidnud ka veel paar väga head tuttavat.

Ju siis need pikaaegsed sõbrannad ei olnud sinu inimesed. Ikka juhtub.
Aga sinu jutust kumab läbi, et sa ei suuda sellest lahti lasta.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kooliaegsetest sõbrannadest on järgi jäänud 0. Mina läksin ära ülikooli, nemad jäid kodulinna, abiellusid, said lapsed. Kui ma mehele läksin, siis esimene juba lahutas. Kui mul läks laps kooli, sai üks juba vanaemaks. Seega võõraks jäime.
Aga teemaagatajale – kui te enam ei suhtle, kust sa siis tead, et just kadeduse (noormehed tiirlevad minu ümber) sõprus otsa sai?

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.10 18:24; 06.10 20:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisele kirjutajale. Ma tõesti ei suuda sellest lahti saada, sest ühe reetmine oli nii valus, et ma annaks talle vastu vahtimist, et tal elulõpuni see meelde jääks. Ta pm rikkus mu elu Võimaluse kodulinnas ära. Mu teed sulgusid, Kuna töötan kodust ja olen välismaal ei ole neid sõpru kihe lihtne endale tekitada. Hetkel on elukaaslane parimaks sõbraks. Kõrgkoolis õppisin ka mitmeid aastaid, aga seal ei tekkinud kahjuks selliseid tutvuseid, mis oleksid võinud sõpruseks areneda, ikka tuli kadedus mängu. Käisin õppeaastate vahel v.lismaal puhkamas ja töötamas, paljudel sellist võimalust ei olnud. Mina olin aga julge ja tegi endast kõik et muud õhku hingata.

+1
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 06.10 17:33; 06.10 17:39; 06.10 17:55; 06.10 18:24; 06.10 18:27; 06.10 18:32; 06.10 18:54; 09.10 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisele kirjutajale. Sain teada, et kadedusest sai suhtlus läbi, sest üks sõbrannadest oli vihane, et ma meeldisin noormehele, kes talle meeldis. Sel ajal olime juba ka täisealiseks saamas. Meie suhtest selle noormehega midagi ei tekkinud. Siis hakkasidki minu ja sõbranna vahel kummalised asjad juhtuma. Küll tal ei llnud aega minuga koos midagi ette võtta. Pidime koos heategevuskontserdile esinema minema, tema mängib klaverit ja mina laulan, aga ta ütles kategooruliselt ei. Ja veel mõned aastad hiljem siis reetis ühe mu saladuse tervele linnale.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 06.10 17:33; 06.10 17:39; 06.10 17:55; 06.10 18:24; 06.10 18:27; 06.10 18:32; 06.10 18:54; 09.10 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas kõik su peale pidevalt nii kohutavalt kadedad on?

+21
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.10 17:52; 06.10 18:03; 06.10 18:29; 06.10 18:34; 09.10 11:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisele kirjutajale. Aga ei olegi kõik, lihtsalt need, kellest said sõbrannad olid alguses toredad, kui mul hakkas hästi minema, tuli ka kadedus välja.

0
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 06.10 17:33; 06.10 17:39; 06.10 17:55; 06.10 18:24; 06.10 18:27; 06.10 18:32; 06.10 18:54; 09.10 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga need kes kadedad ei ole, nendega ei ole põhjust sõbrustada või oled sina nende peale kade? Üldse on see kadedus sõbrasuhetes minu jaoks imelik ettekääne, kadedad on need, kes pole tõelised sõbrad kunagi olnudki. Tõelise sõbra edu üle ollakse õnnelik, mitte kade.
Kui elad välismaal, siis tuleb sul sealt omale sõbrannad leida, kellega reaalelus kohtuda, ühista huvide baasil jne.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.10 17:52; 06.10 18:03; 06.10 18:29; 06.10 18:34; 09.10 11:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kade olemise jutt on kahtlane jutt. Ma nõus, et jaa, kui keegi on ilus või andekas, siis jah, ka sõbrad võivad kadedad olla. Aga et lausa pidevalt seetõttu suhted katkevad ja et üks ilus, andekas ja tore inimene lausa üksik, no ei usu. Siis ikka niimoodi, et oled liiga ülbe või teed teistele kohatuid märkusi. Ise arvad, et oled aus, aga teistele jääb mulje, et meelega solvad. Ilusad neiud teevad ka tihti nii, et ise hõõruvad end algavatesse suhetesse sisse, kuigi meest ei tahagi. Lihtsalt näitavad oma võimu niimoodi. Eks sa nüüd väidad, et sa ei ole ülbe jne, aga vaata ringi, ilus ja andekas Getter Jaani ei tundu üksik näiteks, kuigi kadedust kohtab rohkem ilmselt kui sina.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://podcastid.ee/uhiskond-ja-kultuur/naistejutud/47-saade-14-04-2018-miks-moned-sobrannad-noa-selga-loovad/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 06.10 17:33; 06.10 17:39; 06.10 17:55; 06.10 18:24; 06.10 18:27; 06.10 18:32; 06.10 18:54; 09.10 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

30-aastaselt võiks ikka oma eluga juba edasi minna, mitte mingite kooliaegsete intriigide küljes rippuda. Sina elad ühes riigis, nemad teises, mingit kokkupuudet ju ei ole enam, pole kindel, kas nad neid sündmusi ja asjugi enam mäletavad, kõik on oma eluga edasi läinud.

Keskendu oma tööle, hobidele, käige rohkem väljas, leidke peresõbrad. Kui ise uusi sõpru seal riigis ei leia, siis keegi elukaaslase tutvusringkonnast äkki on selline, kellega rohkem suhtlust tekib.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisele kirjutajale. Ma tõesti ei suuda sellest lahti saada, sest ühe reetmine oli nii valus, et ma annaks talle vastu vahtimist, et tal elulõpuni see meelde jääks. Ta pm rikkus mu elu Võimaluse kodulinnas ära. Mu teed sulgusid, Kuna töötan kodust ja olen välismaal ei ole neid sõpru kihe lihtne endale tekitada. Hetkel on elukaaslane parimaks sõbraks. Kõrgkoolis õppisin ka mitmeid aastaid, aga seal ei tekkinud kahjuks selliseid tutvuseid, mis oleksid võinud sõpruseks areneda, ikka tuli kadedus mängu. Käisin õppeaastate vahel v.lismaal puhkamas ja töötamas, paljudel sellist võimalust ei olnud. Mina olin aga julge ja tegi endast kõik et muud õhku hingata.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.10 18:24; 06.10 20:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ju siis need pikaaegsed sõbrannad ei olnud sinu inimesed. Ikka juhtub.

Ega need nn lapsepõlvesõbrad ei jäägi alati, aga see ei tähenda, et uusi ei tekiks. Minul oli ka põhikoolis lähedane sõbranna, me veetsime sisuliselt 24/7 aega koos ja olime väga lähedased. Ta sai väga noorelt lapse (kes küll on minu teada siiani põhiliselt tema vanemate kasvatada) ja läks teise kooli, peale seda kuidagi meie suhtlus hakkas vähemaks jääma ja praegu me ei suhtle sisuliselt üldse. Vahel väga harva vahetame sotsiaalmeedias paar sõna ja kuna me üksteist jälgime, siis tema tegemistega olen ikka kursis. Hetkel ausaltöeldes ei kujutaks ette, et kas ja mida mul temaga üldse pikemalt rääkida oleks. Kooli ajal olid meie huvid ühised, aga kui ma teda praegu vaatan, siis ma hästi ei kujutaks ette teda nn südamesõbrannana – põhikooli ta vist lõpetas ära, aga mitte rohkem, kogu aeg on tal pidu ja pillerkaar, igal nädalavahetusel on uued pildid kuskil klubides jne. Mina olen aga läinud ammu juba teist teed, lõpetasin ülikooli ja töötan erialasel tööl. Aeg-ajalt ikka klubitamas või peol käin, aga sellist iga-nädalavahetus-näpud-püsti elu ei kujutaks küll enam ette.

Üks sõbrannade grupp on mul samuti põhikooli ajast ja saame siiani väga hästi läbi (ca 12-14 aastat oleme suhelnud). Oleme kõik küllaltki erinevad ja väga tihti enam kokku ei saa, aga üldiselt ikka iganädalaselt (vahel ka igapäevaselt) suhtleme. Teine sõbrannade grupp on aga ülikoolist, kellega oleme tuttavad vaid loetud aastaid ja võin öelda, et kohati usaldan neid isegi rohkem kui oma nn lapsepõlve sõbrannasid. Lisaks oleme me sama eriala inimesed ja ühiseid jututeemasid on ka rohkem kui nende teiste sõbrannadega. Nende inimestega ma tunnen, et nad ka rohkem mõistavad minu vaateid ja on nn minu masti inimesed. Seega lähedasi suhteid võib tekkida igal ajal ja igal pool, see, et lapsepõlveaegsete sõpradega minnakse lahku, ei ole üldse harv juhus, sest elu jooksul inimesed ikka muutuvad ja täiskasvanuks saades võivad lihtsalt elud väga erinevaks minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et teemaalgataja ei oska suhteid hoida ega ole võimeline ka uusi sõbrasuhteid looma. Kahjuks iseendas ta üldse põhjust ei näe, vaid paneb selle ainult teiste kadeduse arvele.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisele kirjutajale. Sain teada, et kadedusest sai suhtlus läbi, sest üks sõbrannadest oli vihane, et ma meeldisin noormehele, kes talle meeldis. Sel ajal olime juba ka täisealiseks saamas. Meie suhtest selle noormehega midagi ei tekkinud.

Mis kadedus? Sa ju selgelt lõid ise sõbrannale noa selga. Teadsid, et sõbranna on armunud, aga lõid ikka noormehega ise “suhte”, millest niikuinii midagi välja ei tulnud. Kui reetlikult veel üks inimene suudab oma sõbrannaga käituda?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tundub, et teemaalgataja ei oska suhteid hoida ega ole võimeline ka uusi sõbrasuhteid looma. Kahjuks iseendas ta üldse põhjust ei näe, vaid paneb selle ainult teiste kadeduse arvele.

Täpselt minu mõtted 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eelmisrele kirjutajatele. Mina ei teadnud, et sõbranna on armunud, ta ei rääkinud sellest ja seda ei olnud ka kuskilt välja paista. vb oli tal lihtsalt huvi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 06.10 17:33; 06.10 17:39; 06.10 17:55; 06.10 18:24; 06.10 18:27; 06.10 18:32; 06.10 18:54; 09.10 11:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis ongi võimalik sul üksi olla kui igaühes ainult vigu otsid ja keegi sulle ei kõlba. Mingi väga imelik jutt sul ka süüdistada oma sõbrannat oma poisi ülelöömises. Teda oleks võinud ükskõik kes üle lüüa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See “kõik käituvad minuga halvasti, sest on kadedad!” on nii armas enesepetujutt, kuidas minule tehti liiga, kuigi mina pole mingit paha teinud ega paha olnud, mina olen viks ja hea, aga nemad kadedusest teevad kõik mulle halba. Muud põhjust ei peagi siis otsima ega ennast analüüsima, kõik on jokk, teised on süüdi ja kõik.
Mida sul enam oma heietuse kustutamisest kasu on.
Sõprussuhted on vastastikused!

üks sõbrannadest oli vihane, et ma meeldisin noormehele, kes talle meeldis. Sel ajal olime juba ka täisealiseks saamas. Meie suhtest selle noormehega midagi ei tekkinud.

Naiseliku ussistumise musternäide, lõid teise naise (oma sõbranna!) armastatu üle lihtsalt sellepärast, et sa said seda teha, kuigi sul selle poisi vastu mingeid tundeid polnudki. No kahju jah, et su nuga vastu tema selga haiget sai! Ja siis ootad veel temalt sõprust.
Hea teemaalgataja, mine ja otsi peegli eest vastust, miks sul sõpru pole. Kui nii käitub üks, hea küll, oli sigasõbranna, aga kui sind reedavad kõik, siis on mingi viga ikka ka sinus.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.10 17:52; 06.10 18:03; 06.10 18:29; 06.10 18:34; 09.10 11:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu elust on ka mitu head sõbrannat kadunud, kuna eluteed on lahku viinud ja kumbki pole pidevat kontakti hoidnud.

Aga ise lõpetasin ma päevapealt suhtlemise oma ligi 15 aastat olnud sõbrannaga, kui sain teada, et ta mu boyfriendile külge lööma hakkas. Sealjuures ta üritas läheneda ka mu eelmisele elukaaslasele, kuid siis mõtlesin, et äkki oli juhus või sain valesti aru ja reageerin üle. Aga kui see muster uue mehega kordus, siis oli pilt selge ja sõprusel lõpp.

Meenus veel ka see, et see sõbranna ise oli mulle rääkinud olukorrast oma minevikus, kus üks tema varasem sõbranna temaga enam suhelda ei taha, kuna arvab et ta jahib tema meest… ühesõnaga patoloogiline

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli väga noorest east saadik 3 väga head sõpra (seda enda arvates).

Jah tõesti kurb, kui tuleb kohviku asemel käia surnuaias. Kui su 3 väga head sõpra on veel elus, rõõmusta. Nad on leidnud oma raja, see ei ühti enam sinu omaga, aga nad on ELUS!!! vahel vaja mõnda aastat vahet, et sõprus uuesti lõkkele lööks, aga vahel jäävad sellest head mälestused. Kõige hullem, mis teha saad, et viskad ägedad mälestused ka minema, kui sinu meelest “keegi” reedab. Tegelikult või ise olla see, kes on sõprade heades tunnetest ja mõtetest nii ülelasknud, et sind ei taheta enam näha. Aga viisakusest keegi midagi ei ütle, lihtsalt hoitakse eemale. Sõber on see, kes teeb silma rõõmsaks juba seetõttu, et ta on. Ta ei pea kuhugi tulema, midagi tegema. Lihtsalt rõõm, et ta on. KUi ootad sõbralt, mingeid teeneid, kooskäimisi jne, siis see, kes sõber pole, oled sa ise.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõrgkoolis õppisin ka mitmeid aastaid, aga seal ei tekkinud kahjuks selliseid tutvuseid, mis oleksid võinud sõpruseks areneda, ikka tuli kadedus mängu. Käisin õppeaastate vahel v.lismaal puhkamas ja töötamas, paljudel sellist võimalust ei olnud. Mina olin aga julge ja tegi endast kõik et muud õhku hingata.

Noh, ma arvan, et sul pole enam mõtet ka sõpru otsida. Sa lihtsalt elad nii hästi, et nagunii kõik on kadedad ja nii see jääb. Tead küll, et rikastel ei olegi sõpru, ainult konkurendid. Pead valima, kas sada rubla või sada sõpra!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Pereelu ja suhted kui su pikaaegsed sõbrannad su elust kaovad