Esileht Pereelu ja suhted Kui sugulase korter läks sundmüüki

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Kui sugulase korter läks sundmüüki

Postitas:
Kägu

Olid võlad ja viinaviga ja kupli all ka kõik pole korras. Korter läks kohtutäituri poolt sundmüüki, kas tõstetakse tänavale, jääb kodutuks? Pole aimugi kuidas need asjad käivad. Kuhu peaks inimene siis pöörduma? Kas  on mingi võimalus eluaset leida?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kohalik omavalitsus.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Välja tõstetakse muidugist.

Olen ise ühele lapsepõlvesõbrale täpselt selles olukorras ostnud ühes maaalevis enda nimele korteri. Elabki seal nüüd. Kuna on invalid, saab invaliidsuspensionit (pole pensioniealine muidu). Joob korralikult.  Sellegipoolest polnud mul südant seda olukorda tuima näega pealt vaadata. See on minu sotsiaalpanus, mis vaatamata ebaratsionaalsusele ei maksnud nii palju, et mu enda elu sellest kummuli oleks.

 

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ei jaksa pärast müüki enesele korterit üürida, pöördub kov sotsiaalosakonna poole ja leitakse lahendus. Kui just ise ka kaasa aitab ja ei pirtsuta, siis päris lageda taeva alla kedagi vastu talve ei jäeta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maksumaksjana mind selliste isikute poputamine marru. Enamik peavad ise saama eluga hakkama, kasvatavad lapsi, maksavad laene ja makse riigile.  Aga joodikule tuleb leida maksumaksjate raha eest peavari.  Olin ka hea inimene ja otsin tuttavale joodikule korteri, enda nimele, et seda maha ei parseldaks, palusin vaid, et maksa elektrit ja kommunaale (ahiküte oli, maksta tuli väga vähe) –  muidugi selgus, et härra ei maksnud, lisaks korraldas seal pummelunge, et naabrid hakkasid kaebama, lõhkus aknad ära jne. Heategevus lõppes – tõstsin ta kohtuga välja, tegin lagastatud korteris remondi ja müüsin ära.  Paari tuhandega jäin miinusesse.

n

+18
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui suured on võlad? Mis hinnaga korter müügis on?  Võib-olla jääb sundmüügist pisut raha üle,  mille eest saabki kuskil alevis korteri osta? Tundub mõistlik seda võimalust uurida. Üldiselt tuleks inimese maksekäitumisel edaspidi silm peal hoida, äkki annab ta näiteks teovõimetuks tunnistada. Tõenäoliselt mingi sissetulek tal pension näol siiski on kui kupli all kõik korras ei ole. Muidu võib inimene küll tänavale jõuda, sest ka sotsiaalkorteris elamise eest tuleb maksta.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen ise ühele lapsepõlvesõbrale täpselt selles olukorras ostnud ühes maaalevis enda nimele korteri. Elabki seal nüüd. Kuna on invalid, saab invaliidsuspensionit (pole pensioniealine muidu). Joob korralikult. Sellegipoolest polnud mul südant seda olukorda tuima näega pealt vaadata. See on minu sotsiaalpanus, mis vaatamata ebaratsionaalsusele ei maksnud nii palju, et mu enda elu sellest kummuli oleks.

Sa oled hea inimene. Aga sa ikka mõtlesid korralikult asja läbi? Kui see joodik peaks mingi jama korraldama (uputus või tulekahju nt), siis sina ju vastutad ja maksad ka naabrite ja ühistu kahjusid kinni. Just oli jutuks tuttavaga, kelle ajas hiljuti tulekahju oli. Omanik sai surma, ühistu hetkel remondib oma rahaga, aga hiljem nõuab raha pärijatelt tagasi.

Tee vähemalt vastutuskindlustus sellele korterile.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olin ka hea inimene ja otsin tuttavale joodikule korteri, enda nimele, et seda maha ei parseldaks, palusin vaid, et maksa elektrit ja kommunaale (ahiküte oli, maksta tuli väga vähe) –  muidugi selgus, et härra ei maksnud, lisaks korraldas seal pummelunge, et naabrid hakkasid kaebama, lõhkus aknad ära jne. Heategevus lõppes – tõstsin ta kohtuga välja, tegin lagastatud korteris remondi ja müüsin ära.  Paari tuhandega jäin miinusesse.

Ma ei saa aru, mida sa siis ootasid? See on ju loogiline, et selline inimene ei maksa, lagastab ja teeb korterist bombzipesa.

Kujutasid ette, et kui ostad joodikule ja võlglasele korteri, siis ta hakkab korralikuks inimeseks?

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olin ka hea inimene ja otsin tuttavale joodikule korteri, enda nimele, et seda maha ei parseldaks, palusin vaid, et maksa elektrit ja kommunaale (ahiküte oli, maksta tuli väga vähe) – muidugi selgus, et härra ei maksnud, lisaks korraldas seal pummelunge, et naabrid hakkasid kaebama, lõhkus aknad ära jne. Heategevus lõppes – tõstsin ta kohtuga välja, tegin lagastatud korteris remondi ja müüsin ära. Paari tuhandega jäin miinusesse.

Ma ei saa aru, mida sa siis ootasid? See on ju loogiline, et selline inimene ei maksa, lagastab ja teeb korterist bombzipesa.

Kujutasid ette, et kui ostad joodikule ja võlglasele korteri, siis ta hakkab korralikuks inimeseks?

Ta keeldus muudel tingimustel majast välja kolima, aga kooselu temaga oli võimatu. Enne elas emaga, aga siis jäi üksi ja hakkaski jooma rohkem, käsi ei tõusnud teda ka tänavale viskamiseks. Tegu siis eramajaga, kus elas koos emaga üürnikutena.  Vanaema kunagi ta ema võttis üürnikuks – tegemist oli väikse tuba-köök elamisega.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Välja tõstetakse muidugist.

Olen ise ühele lapsepõlvesõbrale täpselt selles olukorras ostnud ühes maaalevis enda nimele korteri. Elabki seal nüüd. Kuna on invalid, saab invaliidsuspensionit (pole pensioniealine muidu). Joob korralikult. Sellegipoolest polnud mul südant seda olukorda tuima näega pealt vaadata. See on minu sotsiaalpanus, mis vaatamata ebaratsionaalsusele ei maksnud nii palju, et mu enda elu sellest kummuli oleks.

Ahhaaa,  jube heategija enda meelest!

Milline piin, kui meil selline joodik-kuppelsegi-invaliid kortermaja l korrusel elas. Pläru läks juba koridoris põlema,  ukse esine oli suitsetamise ja elamise koht,  akna peal sama.  Lisaks veel kerjas ja tüütas inimesi.  Selle haisu pärast mille tekitas kaalusin juba oma korteri müüki. Arvasin, et korter kuulus talle,  aga tuli välja et mingile nn “heategijale”.  See oli õnnis päev, kui mees hooldekodus lõpetas.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis sa siis arvad, et ostja ehk uus omanik peaks kolima võõra, viinavea ja sassis kupliga kokku elama või?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olid võlad ja viinaviga ja kupli all ka kõik pole korras. Korter läks kohtutäituri poolt sundmüüki, kas tõstetakse tänavale, jääb kodutuks? Pole aimugi kuidas need asjad käivad. Kuhu peaks inimene siis pöörduma? Kas on mingi võimalus eluaset leida?

Sotsiaalkorter. Aga kas ta seal reegleid jälgida suudab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Pereelu ja suhted Kui sugulase korter läks sundmüüki