Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui sul oleks sama palju raha?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Teema: Kui sul oleks sama palju raha?

Postitas:
Kägu

Mida sina teeksid/kuidas elaksid…kui sul oleks sama palju raha nagu maailma rikkamal inimesel- Amazoni asutajal Jeff Bezosel. Talle kuulub 165 miljardit dollarit (148,5 miljardit eurot).

Mina reisiks koos perega luksuslikult ringi. Mul oleks isiklik kokk, massöör, jumestaja jne. Lastele palaksin parimad eraõpetajad ja meest hellitaksin kallite kingitustega (autod, jahid jne). Vanemate soovid ja kallite sugulaste soovid täidaksin.
Maailmaparandamisega tegeleksin natuke hiljem- kõikepealt naudiks ja puhkas.

+3
-18
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida sina teeksid/kuidas elaksid…kui sul oleks sama palju raha nagu maailma rikkamal inimesel- Amazoni asutajal Jeff Bezosel. Talle kuulub 165 miljardit dollarit (148,5 miljardit eurot).

Oot, aga kas pool nüüd eksnaisele ei kuulu?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tead, mul on 22 aastat õnnelikku abielu ühe mehega – ei vahetaks seda lõhki läinud abielu, raha jagamise skandaalide, uute meeste (uus partner on suht kireva taustaga) jne vastu. Ja ma ei ole töönarkomaan.

+15
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Tead, mul on 22 aastat õnnelikku abielu ühe mehega – ei vahetaks seda lõhki läinud abielu, raha jagamise skandaalide, uute meeste (uus partner on suht kireva taustaga) jne vastu. Ja ma ei ole töönarkomaan.

Usume, usume. Sa kirjutasid kinnisvarateemas ka, et ei vahetaks oma nunnut 2-toalist korterit ja Ikea mööblit 2,3 miljonit maksva kinnisvara ja antiikmööbli vastu? Hapud viinamarjad, mis muud.

+4
-20
Please wait...

Postitas:
Kägu

Usume, usume. Sa kirjutasid kinnisvarateemas ka, et ei vahetaks oma nunnut 2-toalist korterit ja Ikea mööblit 2,3 miljonit maksva kinnisvara ja antiikmööbli vastu? Hapud viinamarjad, mis muud.

Paistab, et sina oled see, kes ühes teemas kurtis, kuidas ühetoalise sissemaksuks raha kokku ei saa.

+10
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Paistab, et sina oled see, kes ühes teemas kurtis, kuidas ühetoalise sissemaksuks raha kokku ei saa.

?
Ära rohkem peale võta.

0
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ostaksin kuhugi Narva-Jõesuhu või läänerannikule tüki mereäärset metsa ja lööksin sinna väiksemat sorti kõigi mugavustega majaköksi üles. Kahe tuhandega kuus elaksin luksuslikult ära ja ülejäänud raha jagaksin lastele, sugulastele või vaestele.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eksid, mul on 2 maja ja 2 korterit. Oma maja ja elukohta ma tõesti Tallinna kesklinna ei vahetaks. Olen olnud töönarkomaan ja tean seda elu, seega teen nüüd 6-7 tundi päevas tööd, olen oma perega ja naudin elu. Uskumatu küll – aga raha ei taga õnne.

+6
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis ma ikka teeks, lööks end üles ja siis läheks selle amazoni mehe ette saba keerutama, et me koos veelgi rikkamaks saaks.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellest oleks küll kahju, kui 150 miljardit niivõrd vaimuvaese inimese sülle kukuks.

+11
0
Please wait...

Postitas:
ninakaspreili

Ilmselt räägiksin, kuidas raha pole absoluutselt oluline. Seega olen õnnelik, et kunagi nii rikkaks ilmselt ei saa. Usun, et sellise rikkuse puhul pole võimalik sälitida reaalsustaju, mis on väärtus omaette.

/ninakaspreili

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ostaks kogu Eesti metsa ära ja ei laseks seda enam maha võtta. Samuti orgunniks mingi suurema tootmise vm Eestisse et majandust edendada. Kindlasti tegeleks ka heategevusega ja toetaks vähiravi.
Veidi remondiks maja ja ostaks uue auto ka (tavalise).

Olen mõelnud et kui võidaks lotoga suurema summa, siis osa annetaks kindlasti kohe ära (vähiravi fondile).

+13
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teeks Eestis heategevust.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina reisiks koos perega luksuslikult ringi. Mul oleks isiklik kokk, massöör, jumestaja jne. Lastele palaksin parimad eraõpetajad ja meest hellitaksin kallite kingitustega (autod, jahid jne). Vanemate soovid ja kallite sugulaste soovid täidaksin.

Aga arvuta nüüd valja, palju see mees on maksnud tulumaksu ja muid riiklikk makse ning töötajatele palka. Kui sa võtad töötaja, pead hakkama tema ülemuseks. Kui ma peaks saama nii rikkaks, siis ühte ma tean kindlalt. Mingid võõrad inimesed küll minu elamises ringi ei hakka liikuma. Tänapäeval on kõigil salvestavad vahendid, lõpuks müüvad sinu kui rikka inimese elu ajakirjandusele. Suudaksid sa toime tulla kõmuga, mis sinust hakkab ajakirjanduses ilmuma. Et kokk hakkab pidama blogi sellest, mida sa sööd, jumestaja sellest, millist kreemi kasutada. Kui oled nii rikas, siis ei jäta sind mitte üks kõmuajakirjanik rahule. Nii et sellesse ritta pead panema ka turvamehed. Nii lastele kui endile. Nemad siis valavad, et fotograafid sind pika ei jookseks. Sa ei saa iial enam kõndida lihtsa inimese mööda maailma. Sa oled tundud ja sinu peale hakatakse jahti pidama. Mingist rahulikust elust sellise rikkuse juures rääkida ei saa.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen ka väga vaimuvaene inimene, aga mina teeks eakatele mõeldud hmm, ma ei oska seda isegi eesti keelde tõlkida, aga inglise keeles on see Assisted Living Facility. Vanadekodu on minu jaoks nii vastik sõna. Ma eelistaks assisteeritud elamise kompleksi, mis oleks suur ja ilus, kauni pargiga ja väga mitmekesiste võimalustega (basseinid, füsioteraapia- ja sportimisvõimalused, üritused ja peod, raamatukogu, haigla-polikliinik, söökla ning restoranid, juuksur ning ilusalong jne), kus töötajad saaksid väga head palka ning millegagi ei koonerdata. Sinna saaks tulla mitutuhat vanainimest ning hind oleks selline, mis on enamikule taskukohane, et igaüks saaks veeta oma vanaduspõlve mugavalt ja muretult.

See pole eriline äriplaan, sest ma ilmselgelt kulutaks sinna rohkem kui sealt teeniks, aga selline on minu unistus. Ise tahaksin ka koos abikaasaga mõnes sellises kohas vanast peast olla.

+14
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Talle kuulub 165 miljardit dollarit (148,5 miljardit eurot).

See on umbes Eesti riigi kaheteistkümne aasta eelarve suurune summa.
Ostaksin Toompuiestee 27 ümbruses kinnisvara nii, et küll saab ja teeksin sinna üleeuroopalise lgbt keskuse.
Mitte, et see mind huvitaks, vaid lihtsalt sellepärast, et saaksin.
No ja siis tegeleksin antropoloogiliste vaatlustega.

+14
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ostaksin Toompuiestee 27 ümbruses kinnisvara nii, et küll saab ja teeksin sinna üleeuroopalise lgbt keskuse.

Hah, miks siin ainult ühe plussi panna saab!

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaataksin, ja uuriks, kus ma saan selle rahaga kõige paremini inimeste ja looduse elu parendada.

Forrest Gump on öelnud väga õigesti: inimene vajab üsna vähe, ülejäänud on lihtsalt poosetamiseks.

Üritaks rahastada teadusuuringuid, millega luua kättesaadavaid alternatiive plastitootmisele/või plastjäätmete taaskasutamisele. Planeet sureb (muidu).

Arvatavasti suunaks midagi kolmandasse maailma naiste (ja meeste) hariduseks ja toeks, et nende pereplaneerimine sõltuks nende vajadusest ja võimalusest. Kolmanda maailma demograafiline plahvatus on üks neid kataklüsme, mis toidavad sõjategevust ja selle kaudu ka rahvaste rännet.

Suure summa annaks vähiennetuseks ja teeks ise oma instituudi, mis töötaks ravimeid välja, ilma et sellega kaasneks jäledad patenditasud, mis muudavad ravimi vaid multimiljonäridele kättesaadavaks.

Ise hoiaks asjal silma peal, kui vähegi närvid ja tervis vastu peavad. Tegelikult ei peaks, ka mu raha oleks nagu viis eurot, mis kohe läbi saab…

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

meest hellitaksin kallite kingitustega (autod, jahid jne)

Mees, kes saab Eesti keskmist palka edasi, istub oma jahiga keset Tallinna lahte ankrus ja mõtleb, et mida kuradit ta nüüd tegema peab.
Kas minna Piritale või Vanasadamasse. Krt, auto on ju Pirital.

Kodus ootab tragoodia: mingi kamp sudaani pagulasi on koolist pihta pannud ühe lapse ning nõuavad miljonit eurot lunarahaks.
Naise jäik seisukoht oli, et helistame politseisse ja kõik saab korda ja et tema perekoolist saadud raha hakkab otsa lõppema.
(Röövija oli enne rõhutanud, et kui politsei asjasse segada, siis last elusalt tagasi ei saa.)
Peaks veenma ikkagi oma lolli naist, et maksame ära ja edaspidi palkame turva.

Kuidas see naisele selgeks teha? Või kust saada raha, kui naisel see ongi juba ära kulutatud? Ega röövijad ei tea seda ju…

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Käole, kes tahaks enne uhkelt tarbima hakata.

See suretab end väga kiiresti välja. Ku raha on nö lademetes, muutuvad kunagise ihuldusobjektid, enese ilusate asjade ja teenustega hellitamine tühisteks, prahiks. Väga kiiresti. Olen seda nii palju elus näinud.

Sis hakkad vinguma, et massöör pole ikka päris see ja õptajad ei taga laste õpivõimet ning autod ja jahid viivad mehe sinust nädalateks eemale…kurat teab kelle selstkonda. 😉

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina arvan, et see kõik on umbluu, mis te siin ajate. Kuidas tegeleks heategevusega ja aitaks vähiravifonde ja vanureid ja hoiaks loodust. Eestis on ju rikkaid ja väga rikkaid küll – kui paljud neist eelpool nimetatud asju teevad? Mitte keegi. Ja ei teeks ka teie, kui teil see raha oleks. Jutuks hea küll.

+7
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Küll sa vahetaks, kui REAALSELT selline situatsioon oleks! Muidugi on ilus ja õilis mõelda, et “õnn pole rahas v rahas pole õnn”, aga sa poleks ka esimene inimene, kes oma sõnu sööks. Ja usu – õnn ON rahas ehk selle koguses.

Teemasse: teemaalgataja on tüüpiline laristaja. Selline või teistsugune summa – kõik läheb “luksusliku” elu peale. Investeerimisest pole kuulnudki, lapsi-lapselapsi tõenäoliselt ei soovi pärandusega meeles pidada (nagu Gordon Ramsay).

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hah, miks siin ainult ühe plussi panna saab!

Rahast üksi ei piisa. Linnavalitsus ei annaks selleks iialgi luba ja seda luba ei saa raha eest osta. Nii et mõttetu vaimukus.

+4
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Linnavalitsus ei annaks selleks iialgi luba ja seda luba ei saa raha eest osta

Tallinna linnas? Ei saa?
Bf…haahaaahaaaahaaaaaaa…..

+14
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina arvan, et see kõik on umbluu, mis te siin ajate. Kuidas tegeleks heategevusega ja aitaks vähiravifonde ja vanureid ja hoiaks loodust. Eestis on ju rikkaid ja väga rikkaid küll – kui paljud neist eelpool nimetatud asju teevad? Mitte keegi. Ja ei teeks ka teie, kui teil see raha oleks. Jutuks hea küll.

Mina annetan täna palgast ka. Ja tulekski kohe suur summa suunata arengumaade koolihariduse toetamiseks ja pereplaneerimist õpetada neile.
Muud ei teekski kohe, õpiks investeerimist ja siis tasapisi prooviks õigeid valikuid teha.
Teemaalgataja on tüüpiline lotovõitja kes 5 aastat peale võitu oleks vaesem kui enne võitmist.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Küll sa vahetaks, kui REAALSELT selline situatsioon oleks! Muidugi on ilus ja õilis mõelda, et “õnn pole rahas v rahas pole õnn”, aga sa poleks ka esimene inimene, kes oma sõnu sööks. Ja usu – õnn ON rahas ehk selle koguses.

Teemasse: teemaalgataja on tüüpiline laristaja. Selline või teistsugune summa – kõik läheb “luksusliku” elu peale. Investeerimisest pole kuulnudki, lapsi-lapselapsi tõenäoliselt ei soovi pärandusega meeles pidada (nagu Gordon Ramsay).

Ma ei vahetaks oma elu Jeff Bezoseli elu vastu, raha vastu ei ole mul midagi, seda on praegugi. Ei nõustu, et eestis edukad ei tegele heategevusega, tegelevad küll – aga ei reklaami ennast. Sest kui reklaamiks – siis on raha küsijaid veelgi rohkem.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eestis on ju rikkaid ja väga rikkaid küll – kui paljud neist eelpool nimetatud asju teevad? Mitte keegi.

Kommentaar eemaldatud.
2.1. Kasutajal on kohustus käituda teiste suhtes viisakalt, lugupidavalt ning sõbralikult.
Perekooli Moderaator

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen ka väga vaimuvaene inimene, aga mina teeks eakatele mõeldud hmm, ma ei oska seda isegi eesti keelde tõlkida, aga inglise keeles on see Assisted Living Facility. Vanadekodu on minu jaoks nii vastik sõna. Ma eelistaks assisteeritud elamise kompleksi, mis oleks suur ja ilus, kauni pargiga ja väga mitmekesiste võimalustega (basseinid, füsioteraapia- ja sportimisvõimalused, üritused ja peod, raamatukogu, haigla-polikliinik, söökla ning restoranid, juuksur ning ilusalong jne), kus töötajad saaksid väga head palka ning millegagi ei koonerdata. Sinna saaks tulla mitutuhat vanainimest ning hind oleks selline, mis on enamikule taskukohane, et igaüks saaks veeta oma vanaduspõlve mugavalt ja muretult.

Õilis mõte, aga sa oled vist liiga palju vaadanud “The Golden Girls” sarja. Palju sa tead Eestis vanu inimesi, kes meelsasti koos oma vanade sõpradega või sõbrannadega või suisa võõraste vanuritega elukohta tahavad jagada? Et vanad inimesed muudkui sulistaks basseinis, teeksid sporti, kappaksid mööda üritusi, juuksureid, ilusalonge, restorane? Oled sa kindel, et sa kogu lõbu, suure raha korral, kinni maksaksid? Mõni rõõmus ja särtsakas vanur võib hakata koos paari sõbraga elama, kuid enamus ei taha oma kodust kuhugi kolida ja piirduvad aias nokitsemisega või mõne sünnipäevaga ja vanuritele mõeldud üritusega, sest pole enam jõudu, jaksu või huvi.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õilis mõte, aga sa oled vist liiga palju vaadanud “The Golden Girls” sarja. Palju sa tead Eestis vanu inimesi, kes meelsasti koos oma vanade sõpradega või sõbrannadega või suisa võõraste vanuritega elukohta jagada tahavad? Et vanad inimesed muudkui sulistaks basseinis, teeksid sporti, kappaksid mööda üritusi, juuksureid, ilusalonge, restorane? Kes selle lõbu kõik kinni maksab? Mõni rõõmus ja särtsakas vanur võib hakata koos paari sõbraga elama, kuid enamus ei taha oma kodust kuhugi kolida ja piirduvad aias nokitsemisega või mõne vanuritele mõeldud üritusega.

Tegelikult on sellised, kuigi võib-olla mitte nii grandioossed kompleksid nt USAs olemas ja ma sain inspiratsiooni pigem sealt. Ja ega seal mingid kommunaaltoad pole. Ikka suured kenad kortertoad nagu hotellides. Koli või kogu perega sisse! Üritused pole kohustuslikud ja ega seal kruiisilaevade programmi päris polegi. Aga seal on nt võimalus sünnipäevi pidada või kord kuus on kontsert nt. Üks kuu seal võiks maksta nt 500-1000€, sõltuvalt korteri suurusest. Abi on kõigile võrdselt kättesaadav ja toitlustus on sööklas hinna sees. Restoranid ja muu on lisaraha eest. Ja no eks suurema osa maksaksin ju ise kinni, sest mina olen see rahaboss!

+2
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siis sa muretseksid, et ettevõte ikka jätkuvalt aina rohkem raha sisse tooks, kontrolliksid selle töid/tegemisi ja juhte, et need pätti ei teeks. Lisaks mure kuidas järeltulijate vahel ettevõtet jagada ja neid jätkama veenda,neid koolitada ja kaitsta rikkusest hullumise eest. + tuhat muud muret.
Perekoolikas näeb ainult raha ja tõttab kulutama. Seepärast tal midagi ei olegi.
Kunagi oli artikkel kuidas vaene suudab ka väga suure lotovõidu kiiresti läbilüüa, õnn veel kui ise priisates ellu jääb.

+1
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 37 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui sul oleks sama palju raha?