Esileht Pereelu ja suhted Kui sul on ¨okolaadilaps

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 170 )

Teema: Kui sul on ¨okolaadilaps

Postitas:
Kägu

RE: Kui sul on ¨okolaadilaps

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tegelikele probleemidele ma valgust tahan heitagi. Minu ees avaneb praegu pilt, kus mustemanahalisega suhtes naine, kel pole väga paksu nahka, peab vaat et Eestist ära kolima, kui ta ei taha, et tema lapsetele sisendataks kogu aeg alaväärsuskompleksi. Või kui ta ei taha igal tänavanurgal anda keele- ja kodakondsus- ja Õigeks Eestlaseks olemise eksamit. Ja lisaks veel Amoraalsuskomiteele ülevaadet oma suhte ausatest ja õilsatest tagamaadest.

Mina nimelt alguses, enne kirjutama asumist arvasin, et see ei ole nii.

Mis puutub õnnetutesse kooseludesse teisest rassist inimestega, siis minu meelest on siin probleem universiaalne. Täpselt samamoodi astuvad naised õnnetutesse kooseludesse ka eestlastega ja protsentuaalselt kindlasti märksa enam.

Kuidas tegeleda suhteprobleemidega, kuidas leida endale õiget partnerit ja temaga elada – sellest on kõik naisteajakirjad kirjutanud juba kümnendeid. Mina sealhulgas – nii Lilitis kui ka AnneStiilis.

Miks astuvad naised õnnetusse suhtesse manipuleeriva mesikeelega, et pärast end õuduste keskelt leida? See on väga teine teema praegusest. Ma olen ka sellest kirjutanud ja, hmm, täiesti tõsimeeli – vist kirjutan ka veel. Kes nõus oma kogemustest pajatama? Manona.paris@kirjastus.ee [/tsitaat]
kle, sul on artikkel praktiliselt valmis ju 😛 natuke liha veel luudele.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

See teema kummitab mind juba mitu päeva.
Suvel nägin vilksamisi äärelinnas hurmavat noort naist, blond, pikajalgne, kahekümnendate alguses. Lendleva suvekleidiga, pikad juuksed hoogsas rütmis lahtiselt. Tütarlaps lükkas käru, laps võis olla aastane, ja laps oli süsimust. Ma tõepoolest ei jõllitanud teda, ehk sekund paar kestis pilk üle tänava, ja vaatepilt oli imekena.
Nüüd pean üles tunnistama, mida ma mõtlesin, kui seda musta last nägin- tean, et see oli minust inetu ja ma ei räägi sellest kunagi valju häälega, sest see on poliitiliselt ebakorrektne. Mind valdas kurbus ja kahjutunne, et nii kena eesti tüdruk on otsustanud lapse saada mustanahalisega. Mind on maast madalast kasvatatud isamaalises vaimus, ja minu arvates ei ole tore, kuidas tänapäeva noored enam Eestisse ei usu. Naistel on oluline leida välismaa mees, ükskõik mis värvi, peaasi, et eksootiline, ükskõik, mis rahvusest ja usutunnistusega. Sest erinevus rikastab ja eks see ongi igaühe vaba valik. Maailm on lahti ja noored tahavad ära, välismaale elama, välismaa meest, ükskõik mida, sest mujal on parem ja huvitavam.
Mul ei ole kahju mitte sellest, et kenad blondid tüdrukud toovad põlle all laiast ilmast koju shokolaadilapsi, vaid mul on kahju Eestist. Kui me oleme viisakalt ükskõiksed (loe tolerantsed) rasside ja rahvuste segunemise suhtes (pole ju lubatudki valju häälega midagi sel teemal öelda, ilma et hirmus kisa piiratusest ja väiklusest ja rassismist lahti läheks), siis mis saab meie väikesest Eestist? Multikulti ja kosmopoliitsus on kõik väga tore, aga ütlemata hea tunne on tulla koju \”omade\” keskele, siia imepisikesse maailmanurka, kus elavad maatõugu eestlased. Kui aga maatõugu eestlased pole laias ilmas ringivaadanud ja kõiksugu värvidega harjunud noortele naistele enam piisavalt head ja huvitavad- siis milles on asi? Kas on vaja neid maatõugu eestlasi tempida kõikmõeldavate rahvustega, kes palju agressivsemalt oma nõuavad (ei luba emal lapsega rääkida eesti keeles näiteks, kas olete kursis, kui paljud välismaa mehe valinud eesti naised ei õpeta oma lastele eesti keelt? neid on palju!) Eestlasi on nii vähe, et meil ei ole neid kauneid tüdrukuid lõputult raisata teise rahvuse ilmalekandjateks.

Minu oma klassiõed- ühel kaks last rootslasega, elab Eestis, teisel kaks last rootslasega, elab Rootsis, kolmandal kolm last ameeriklasega, lapsed ameeriklased, neljandal üks laps ameeriklasega, laps eestlane, viiendal kolm last norralasega, elab Norras, kuuendal kolm last inglasega, elab Eestis, lapsed eestlased, sõbrannal kaks last taanlasega, elab Taanis, kodune keel eesti keel. Kellelgi ei ole küll shokolaadilast ette näidata, kuid ei julge arvutadagi- tundub, et Eestis elavaid ja eestlasega pere loonud naisi on vähemuses ning ka neid lapsi on kokku vähem kui segarahvusest lapsi. Päris mitmel ei ole üldse lapsi ja vanus kukub kohe 40.

Mitte et ma kedagi taga kiusaksin või viltu vaataksin, aga mis saab Eestist? Kas minu kolm kartulikoorelast suudavad seda tohutut puudujääki lappida? Või peaksin \”Eesti eest\” rohkem sünnitama, 7-10 last? Või peaksin ka laia ilma seiklusi otsima siirduma, musta mehe ära proovima, ehk leian ka oma õige ja ülemaailmse armastuse? Praegu tundub mulle küll, et olen ainus loll siia jäänud, kes lastega vanaema juures porgandeid kasvatab, rahvuslikku käsitöd teeb, regilaule laulab ja vanavanavanavanematest jutte pajatab. Minu hinges on segadus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

ahoi manona! jõudu sulle selles ettevõtmises. tahtsin ka ise mõned aastad tagasi sarnasel teemal kirjutada, võtsin ühendust konkreetsete inimestega, aga ka pakutud anonüümsus ei veennud neid rääkima. hirm oli liiga suur, just selliste inimeste ees, nagu neid siingi teemas palju paistab olevat.

minu lapse mulatist koolivend on näiteks üliandekas noor muusik, paneb järjest kõik konkursid kinni. tütar ütleb, et on üksikuid idioote, kes teda koolis norivad, aga ta on sellest üle ja suurem üldsus võtab teda ühena endi seast. kindlasti ei tule sellest poisist sihitut sotsiaaltoetustest elajat.

aga äkki proovid seda peret, kes oli telesaates kus käidi keelekursusel ja olid eri rahvusest paarid. seal oli üks tumedanahaliste paar Paldiskist, tundusid väga avalad ja suhtlemisaltid, ehk on neil teisigi sarnaseid peresid pakkuda. Kui vaatad arhiivist saadet, siis viimases osas ütles pereisa ka oma meili.

Tervitades, kunagine tuttav, Agnes

Please wait...
Postitas:
Kägu

Muidugi, see lugu on end ise kirjutanud. Aga ma siiski vastan teemasse, sellele kes arvab, et mustanahalised on eestluse halvendamine.

Ärge ajage sassi isamaalisust ja nahavärvi.

Mulle hirmasti meeldis ühes vene raamatus \”Vene saar\” kirjas mõte: rahvus on usk. Sa oled sellest rahvusest kuhu sa end tunned. Seal oli peategelane näiteks neeger ja väga venelane.

Miks ei võiks eestlane olla ka otsus?

Miks sa arvad, et see noor naine läks mustale mehele ainult raha ja eksootika pärast? Kas sulle ei tule pähe, et see võis siiras ja suur armastus olla?

Kui rikutud peab olema, et arvata nagu kõik noored naised jooksevad vaid raha ja eksootika järel? Milline kibestumus põhjustab sellise väärarusaama?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Muidugi, see lugu on end ise kirjutanud. Aga ma siiski vastan teemasse, sellele kes arvab, et mustanahalised on eestluse halvendamine.

Ärge ajage sassi isamaalisust ja nahavärvi.

Mulle hirmasti meeldis ühes vene raamatus \”Vene saar\” kirjas mõte: rahvus on usk. Sa oled sellest rahvusest kuhu sa end tunned. Seal oli peategelane näiteks neeger ja väga venelane.

Miks ei võiks eestlane olla ka otsus?

Miks sa arvad, et see noor naine läks mustale mehele ainult raha ja eksootika pärast? Kas sulle ei tule pähe, et see võis siiras ja suur armastus olla?

Kui rikutud peab olema, et arvata nagu kõik noored naised jooksevad vaid raha ja eksootika järel? Milline kibestumus põhjustab sellise väärarusaama?[/tsitaat]

Ma ei ole suurem asi sulesepp ja ehk jäi tõesti vale mulje, nagu minu arvates kõik noored naised jookseksid raha ja eksootika järel.
Praegu siin pannakse esikohale inimese isiklik õnn ja isiklikud soovid- tahan, lähen laia maailma, hakkab meeldima must mees, saan temaga kohe ka lapsed, sest mul on armastus.
Eestlaseks olemine on otsus- jah, see ongi otsus, et vaatamata vahvatele erinevast kultuurist pärit meestele sa lõpuks otsustad oma lastest eestlased kasvatada.
Võtame näiteks miss Estonia Kadri Väljaotsa. Imekena naine, abielus liibanonlasega. Oma lapsega räägib ta inglise keeles (kunagisest intervjuust)- kuidas siis on eestlaseks olemine otsus? Sellest lapsest ei kasva eestlane.
See ei ole üksikjuhtum, praegu on selline asjade käik massiline. Muidugi, on suuri armastusi ja rahvustel ei ole tähtsust, otsustagu need lapsed hiljem ise, mis rahvusest nad on. Kuid tõele näkku vaadates on nad 50% mingist muust rahvusest, teises kultuuriruumis üles kasvanud, eesti keelt ei oska- miks peaksid nad otsustama, et on eestlased?
Ka fenotüüp on osa rahvuse identiteedist ja pole siinmail veel musta meest adra taga käimas nähtud. Eks sellest ka võõristavad pilgud teistsuguse välimusega lastele.

Perekond Frier eespool nimetatud Piirideta armastuse saatest on hoopis teine teema. Seal leidis mustanahaline USA korvpallur Eestist mulati tüdruku.

Kui nüüd lp autor aega saab kitsarinnaliste ja piiratud eestlaste mahategemise kõrvalt, kes ei oska tema soovile vastavalt piisavalt kiiresti rõõmust lakke karata laiast ilmast kogutud dna proovide nägemise peale, nagu ometi oleks loomulik ja viisakas ja eestlastele omane, siis võiks minusuguste muretsejate rahustuseks kirjutada hoopis teistsuguse loo. Sellise loo, mis räägib võõrsil kasvanud lastest, kellel on teisest rahvusest isa, teisest rahvusest sõbrad, kuid eestlasest ema. Kuidas see laps kasvas suureks teadmisega, et on eestlane. Kuidas ta armastab meie kuplilist maastikku ja pimedat sügist, jaanipäeva ja heinamaad, tunneb ära kõik need seitse lille ja oskab neid eesti keeles nimetada, millest jaaniööks pärg padja alla pannakse, et oma tulevast näha. Kuidas ta tahab tulla elama Eestisse ja kasvatada oma lastest eestlased. Kui selline suhtumine on võõrsil kasvanud 50% eesti verd laste seas valdav, siis pole mul ka põhjust ülearu muretseda segarahvusest armastuse viljade tulevase identiteedi pärast ega neid lapsi kärus kõõritada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]

Minu oma klassiõed- ühel kaks last rootslasega, elab Eestis, teisel kaks last rootslasega, elab Rootsis, kolmandal kolm last ameeriklasega, lapsed ameeriklased, neljandal üks laps ameeriklasega, laps eestlane, viiendal kolm last norralasega, elab Norras, kuuendal kolm last inglasega, elab Eestis, lapsed eestlased, sõbrannal kaks last taanlasega, elab Taanis, kodune keel eesti keel. Kellelgi ei ole küll shokolaadilast ette näidata, kuid ei julge arvutadagi- tundub, et Eestis elavaid ja eestlasega pere loonud naisi on vähemuses ning ka neid lapsi on kokku vähem kui segarahvusest lapsi. Päris mitmel ei ole üldse lapsi ja vanus kukub kohe 40.

[/tsitaat]
Paljud naised on just meeste nappuses riigipiirid kaotanud ja seeläbi valikut suurendanud.

Tean ka mitut naist, kel kohe 40 kukub ja kuigi tegemist on igati väärt naistega, pole neil ei meest ega lapsi. Tõtt öelda ainus võimalus neil keegi sobiv leida, on kellegi pere lõhkuma minna. Seda siis juhul, kui nad PEAVAD eestlasega abielluma. Üksikemaks ka paljud just ei ihale saada.

Kuna näid teiste pärast südant valutavat, siis äkki sul on neile mõni lahendus? Kust leida korralik, pereväärtusi hindav, lahtise peaga, sobivas vanuses, vallaline eesti mees? Minu tutvusringkonnas neile sellist valikut pakkuda pole.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 33 korda. Täpsemalt
Postitas:
panasonik

[tsitaat]See teema kummitab mind juba mitu päeva.
Suvel nägin vilksamisi äärelinnas hurmavat noort naist, blond, pikajalgne, kahekümnendate alguses. Lendleva suvekleidiga, pikad juuksed hoogsas rütmis lahtiselt. Tütarlaps lükkas käru, laps võis olla aastane, ja laps oli süsimust. Ma tõepoolest ei jõllitanud teda, ehk sekund paar kestis pilk üle tänava, ja vaatepilt oli imekena.
Nüüd pean üles tunnistama, mida ma mõtlesin, kui seda musta last nägin- tean, et see oli minust inetu ja ma ei räägi sellest kunagi valju häälega, sest see on poliitiliselt ebakorrektne. Mind valdas kurbus ja kahjutunne, et nii kena eesti tüdruk on otsustanud lapse saada mustanahalisega. Mind on maast madalast kasvatatud isamaalises vaimus, ja minu arvates ei ole tore, kuidas tänapäeva noored enam Eestisse ei usu. Naistel on oluline leida välismaa mees, ükskõik mis värvi, peaasi, et eksootiline, ükskõik, mis rahvusest ja usutunnistusega. Sest erinevus rikastab ja eks see ongi igaühe vaba valik. Maailm on lahti ja noored tahavad ära, välismaale elama, välismaa meest, ükskõik mida, sest mujal on parem ja huvitavam.
Mul ei ole kahju mitte sellest, et kenad blondid tüdrukud toovad põlle all laiast ilmast koju shokolaadilapsi, vaid mul on kahju Eestist. Kui me oleme viisakalt ükskõiksed (loe tolerantsed) rasside ja rahvuste segunemise suhtes (pole ju lubatudki valju häälega midagi sel teemal öelda, ilma et hirmus kisa piiratusest ja väiklusest ja rassismist lahti läheks), siis mis saab meie väikesest Eestist? Multikulti ja kosmopoliitsus on kõik väga tore, aga ütlemata hea tunne on tulla koju \”omade\” keskele, siia imepisikesse maailmanurka, kus elavad maatõugu eestlased. Kui aga maatõugu eestlased pole laias ilmas ringivaadanud ja kõiksugu värvidega harjunud noortele naistele enam piisavalt head ja huvitavad- siis milles on asi? Kas on vaja neid maatõugu eestlasi tempida kõikmõeldavate rahvustega, kes palju agressivsemalt oma nõuavad (ei luba emal lapsega rääkida eesti keeles näiteks, kas olete kursis, kui paljud välismaa mehe valinud eesti naised ei õpeta oma lastele eesti keelt? neid on palju!) Eestlasi on nii vähe, et meil ei ole neid kauneid tüdrukuid lõputult raisata teise rahvuse ilmalekandjateks.

Mitte et ma kedagi taga kiusaksin või viltu vaataksin, aga mis saab Eestist? Kas minu kolm kartulikoorelast suudavad seda tohutut puudujääki lappida? Või peaksin \”Eesti eest\” rohkem sünnitama, 7-10 last? Või peaksin ka laia ilma seiklusi otsima siirduma, musta mehe ära proovima, ehk leian ka oma õige ja ülemaailmse armastuse? Praegu tundub mulle küll, et olen ainus loll siia jäänud, kes lastega vanaema juures porgandeid kasvatab, rahvuslikku käsitöd teeb, regilaule laulab ja vanavanavanavanematest jutte pajatab. Minu hinges on segadus. [/tsitaat]

Lugesin sinu pika jutu läbi ja ei saa nüüd aru. Sa muretsed Eestlaste tuleviku pärast, ei suhtu mõistvalt nendesse kes endale mujal pere loonud ja samas pead end lolliks et oled ise Eestisse jäänud? Kas kodumaale jäämine on siis sinu meelest ohverdus ja sunnitud vastumeelne käitumine?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kui nüüd lp autor aega saab kitsarinnaliste ja piiratud eestlaste mahategemise kõrvalt, kes ei oska tema soovile vastavalt piisavalt kiiresti rõõmust lakke karata laiast ilmast kogutud dna proovide nägemise peale, nagu ometi oleks loomulik ja viisakas ja eestlastele omane, siis võiks minusuguste muretsejate rahustuseks kirjutada hoopis teistsuguse loo. Sellise loo, mis räägib võõrsil kasvanud lastest, kellel on teisest rahvusest isa, teisest rahvusest sõbrad, kuid eestlasest ema. Kuidas see laps kasvas suureks teadmisega, et on eestlane. Kuidas ta armastab meie kuplilist maastikku ja pimedat sügist, jaanipäeva ja heinamaad, tunneb ära kõik need seitse lille ja oskab neid eesti keeles nimetada, millest jaaniööks pärg padja alla pannakse, et oma tulevast näha. Kuidas ta tahab tulla elama Eestisse ja kasvatada oma lastest eestlased. Kui selline suhtumine on võõrsil kasvanud 50% eesti verd laste seas valdav, siis pole mul ka põhjust ülearu muretseda segarahvusest armastuse viljade tulevase identiteedi pärast ega neid lapsi kärus kõõritada.[/tsitaat]
Mis seos on Eestis sündinud ja kasvanud tumedanahalistel või lihtsalt teisest rahvusest isaga lastel ja väljamaal kasvanud teisest rahvusest lastel? Miks peaks väljamaal sündinud, seal kasvanud ja sealsetes lasteaedades-koolides käinud lastel olema suur huvi Eestisse tulemise vastu? Miks keegi üldse sellist asja eeldab? Sellised lapsed ei kasva eestlasteks, üksikud erandid välja arvatud. Isegi nende perede lapsed, kus nii ema kui isa on eestlased, aga kes on parema elu otsingul välismaale kolinud, on suure tõenäosusega eestlastena kaotsi läinud. Mul on väljamaalasega laps (rahustuseks ütlen kohe, et nii lapse isa kui lapse välimus eestlaste omast ei erine). Elame Eestis. Ja üks põhjus minu jaoks, miks nii otsustatud sai oli just see, et ma sain väga hästi aru, et laps hakkab end tulevikus identifitseerima selle maa järgi, kus ta üles kasvab. Praegu peab ta end eestlaseks. Isa kodumaal kasvades ta ilmselt seda ei teeks. Ja see oleks täiesti normaalne asjade kulg.
Mis puutub ¨okolaadilastesse, siis ma ei saa aru siinsest hüsteeriast ei selle sõna, ega laste enda suhtes. Nendest lastest siin kasvavad eestlased, mis siis et välimus on teine. Ja muide, nende laste lapsed võivad vabalt olla blondid ja sinisilmsed.

Please wait...
Postitas:
Kägu

mina saan pikajutukirjutast aru küll. nagu ma mõnes eelnevas postiski mainisin, et mul ei teki mingeid neegrilisi assotsiatsioone eesti tõmmumate noorte suhtes, kes siin sündinud, kasvanud, läbi imbunud regilaulust, pasteldest jms. no ei tule pähegi kõõritada. meie rassismi-ilmingus ei ole ju otseselt tegu rassismiga, vaid hirmuga, et meid süüakse ära. nahavärv ja juukselokk ei ole tegelikult probleem. probleem ongi selles, et KES need segaperede lapsed on siis lõpuks. on nad meie? on nad nemad? shokolaadilaps on ainult üks osake sellest rahvaste paabelist. vaadake tähelepanelikult ka eesti perekonna suhtumist, kui eesti neiu vene mehele läheb. suht sama paanika, kuigi kultuuriliselt ollakse üksteisele veidi mõistetavamas läheduses, kui iraan, nigeeria, somaalia, vietnam, tai, mehhiko. isegi itaalia, kreeka jms väga lõunapoolsed euroopa riigid. kas mõistavad need kolme lühikest intensiivset suvekuud ja siis üheksat pikka külma ja pimedat talvekuud? aga kas meie mõistame päevast tulikuuma pea neljakümnekraadist päikesepaistet ja siis pea null-kraadini kukkuvat pilkast ööpimedust. kas me mõistame kuut kuud täies päevavalguses ja siis kuus kuud polaarööd? kõik need klimaatilistest erinevustest tingitud, töökultuur, ellujäämiskultuur, uskumuste ja usundite algpõhjused ehk juured. multikulti ei ole mitte midagi muud kui tolereeritud kommunikatsioonihäire.

ja veel kord, meie lapsed on meie lapsed. mitte keegi ei ütle meie laste kohta pahasti, olgu ta siis väheke jumekam või kitsama silmalõikega.

vanem põlvkond on järgmise generatsiooni peale pahane, sest, nagu öeldud, kommunikatsioonhäire segab, aga kas ükski vanaema lubab oma lapselapse kohta sõnagi kobiseda või ise mõtleb rassistlikult, kuigi ta kord tütre musta peigmeest kõõrdi vaatas. eks vanasti külaelus võeti ka alles kolmas-neljas generatsioon omaks. iseasi on aga kogukonnad, kes kunagi omaks saada ei tahagi ja loovad oma suletud mulli ning häirivad selliselt nagu vistrik ninaotsas.

see mustadevärk on umbes samasugune nagu kapa-kohilas eestlased ja venelased kisuvad omavahel, aga kui tulevad jõmmid tallinnast, siis on kapa-kohilased ehk meie vs tallinna jõmmid ehk nemad. see kõik on nii ürginimlik, et seda ei peaks üldse üle afi¨eerima.

Please wait...
Postitas:
spindel

[tsitaat]minu jaoks koorus välja veel üks põnev probleem, seoses piiks-piiks-piiks-lastega ja üldse nende piiks-piiks-piiks nahavärvi inimestega, keda ei tohi nimetada mustaks (solvab), shokoaadiks (solvab), aafriklaseks(geograafiliselt ebakorrektne), neegriks (no tule jumal appi, seda ammugi mitte). neid subkultuurseid nigga ja negro, need on veel halvemad ja lubatud ainult vendade endite vahel. aga kuidas siis tohib kutsuda? hakkamegi nimetama, et need, kellede nime ei tohi öelda? kas vana-eesti sõna mooramaalane võib öelda? ja neeger… ma pole kindel, aga kas see sõna ei tulene mitte ühest aafrika riigi nimest nigeeria? mis on selles halba?

nahavärv on ju üks inimese väline tunnus, aga mis me ei tohi inimest kirjeldada, kaasates tema nahavärvi. mis on värvil viga? valge on valge, must on must, kollane on kollane, punane on punane, pruun on pruun. mis on nahavärvis solvavat? blondiinide nalju teavad kõik, aga kui kirjeldadakse inimest, et ta on pikk, blond, pika ninaga, siis kas blond peaks solvuma?

kas äkki ei oleks aeg lahti lasta ka eelarvamusest lihtsalt mingite sõnade suhtes ja võtma sõnu nagu nad on, tähenduse aga leidma alles kontekstist, viisist, inimese enda hoiakutest. kas vihkava inimese suust tõesti afro-kariibi kõlab vähem solvavalt, kui eesmärk on solvata? aga kui ei ole eesmärk solvata, milleks siis vaesed sõnad peavad järjest tabu alla jääma? no neegritega oleme jõudnud ju sinna etappi, et ükskõik, mis uus poliitiliselt korrektne sõna on leiutatud, muutub see peagi ülitundlike multikultitolerantide leksikas peagi patuseks sõnaks.
[/tsitaat]

Rootsis elanuna pikka aega meenub mulle, et kedagi ei nimetatudki mingi nahavärvi järgi (nt must, värviline, neeger v mis iganes), vaid öeldi lihtsalt, et nüüd saan Muhhammediga kokku või eile rääkisin Mumbawambaga. Kohtasin eile üht meest, ta nimi on Ahmed….jne

St pole vaja seda nahavärvi toonitada tegelikult. Küsimust saaks püstitada teistmoodi, nt, et kuidas suhtuvad eestlased lastesse, kelle isa v ema on teisest kultuurist ?
Nt mina ja mu sõbranna oleme põlised eestlased, aga kui võrrelda meie nahavärvi, siis see ei ole täpselt sama. Mõlema kohta võib öelda, et valge inimene, kuid tegelikult üks on meist valgem kui teine.

Kui rääkida rassismist, siis see nagu tähendaks just värvuse vaenulikkust. Minuarust on see täiesti absurdne. Saan aru, kui keegi mingitel kindlatel põhjendustel on vaenulik Somaallaste vastu, aga siis ikka miski kultuuri, isikliku kogemuse vms põhjal. Mis vahet on sellel, mis värvi keegi on ?
Tänapäeval on igasuguseid võimalusi end värvida. Küll grillitakse endid nii solaariumis kui ka rannas. Ka saab osta rohelist värvi ja värvida end roheliseks. Kas see muudab siis inimese olemust kuidagi ? Ma proovin end roheliseks värvida ja sõpruskonna sekka minna ja vaatan, kas nad siis suhtuvad minusse halvustavalt 🙂

Please wait...
Postitas:
spindel

tahtsin veel lisada, et äkki mõnele ei meeldi tedretäpid, punapea, blond v brünett……. on need siis ka rassistid ?
Hinnakem inimest ikka iseloomu, tema tausta ja kultuuri ning väärtushinnangute järgi.

Please wait...
Postitas:
RebaseMaie

no ma ei tea, poleks nagu sellepealegi tulnud, et kristlane oma pojale ümberlõikamist nõuab! kõige peale lihtsalt ei anna tullagi enne, kui prohmakas käes…[/tsitaat]

Ma küll oleks tulnud. USA-s lõikavad ju ka just kristlased (kusjuures eelkõige valged, mustanahaliste hulgas on see protsent tunduvalt väiksem, sest nad peavad seda kommet barbaarseks) oma poegi ümber, ei ole see midagi ainult juudi või moslemi värk. Nojah, selles mõttes kasulik küll, et HIV-i nakatumise tõenäosus on tunduvalt väiksem (sest peenisepea on siis kogu aeg paljas, seega seal olev nahk tugevam ja mikrohaavandeid ei teki nii kergesti) ja seks kestab kauem (riist pole eelmainitud põhjusel lihtsalt nii tundlik), nii et eks nad leiavad põhjendusi ka selle kombe jätkamiseks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei ole suurem asi sulesepp ja ehk jäi tõesti vale mulje, nagu minu arvates kõik noored naised jookseksid raha ja eksootika järel.
Praegu siin pannakse esikohale inimese isiklik õnn ja isiklikud soovid- tahan, lähen laia maailma, hakkab meeldima must mees, saan temaga kohe ka lapsed, sest mul on armastus.
Eestlaseks olemine on otsus- jah, see ongi otsus, et vaatamata vahvatele erinevast kultuurist pärit meestele sa lõpuks otsustad oma lastest eestlased kasvatada.
Võtame näiteks miss Estonia Kadri Väljaotsa. Imekena naine, abielus liibanonlasega. Oma lapsega räägib ta inglise keeles (kunagisest intervjuust)- kuidas siis on eestlaseks olemine otsus? Sellest lapsest ei kasva eestlane.
See ei ole üksikjuhtum, praegu on selline asjade käik massiline. Muidugi, on suuri armastusi ja rahvustel ei ole tähtsust, otsustagu need lapsed hiljem ise, mis rahvusest nad on. Kuid tõele näkku vaadates on nad 50% mingist muust rahvusest, teises kultuuriruumis üles kasvanud, eesti keelt ei oska- miks peaksid nad otsustama, et on eestlased?
Ka fenotüüp on osa rahvuse identiteedist ja pole siinmail veel musta meest adra taga käimas nähtud. Eks sellest ka võõristavad pilgud teistsuguse välimusega lastele.

Perekond Frier eespool nimetatud Piirideta armastuse saatest on hoopis teine teema. Seal leidis mustanahaline USA korvpallur Eestist mulati tüdruku.

Kui nüüd lp autor aega saab kitsarinnaliste ja piiratud eestlaste mahategemise kõrvalt, kes ei oska tema soovile vastavalt piisavalt kiiresti rõõmust lakke karata laiast ilmast kogutud dna proovide nägemise peale, nagu ometi oleks loomulik ja viisakas ja eestlastele omane, siis võiks minusuguste muretsejate rahustuseks kirjutada hoopis teistsuguse loo. Sellise loo, mis räägib võõrsil kasvanud lastest, kellel on teisest rahvusest isa, teisest rahvusest sõbrad, kuid eestlasest ema. Kuidas see laps kasvas suureks teadmisega, et on eestlane. Kuidas ta armastab meie kuplilist maastikku ja pimedat sügist, jaanipäeva ja heinamaad, tunneb ära kõik need seitse lille ja oskab neid eesti keeles nimetada, millest jaaniööks pärg padja alla pannakse, et oma tulevast näha. Kuidas ta tahab tulla elama Eestisse ja kasvatada oma lastest eestlased. Kui selline suhtumine on võõrsil kasvanud 50% eesti verd laste seas valdav, siis pole mul ka põhjust ülearu muretseda segarahvusest armastuse viljade tulevase identiteedi pärast ega neid lapsi kärus kõõritada.[/tsitaat]
Mina unistan aga sellisest maailmast, kus head inimesed lõpetaksid ilmsüüta laste olemasolu hukka mõistmise, ükskõik kas need mahuvad nende idüllilisse maailmapilti või ei. Ma armastan meie loodust, ma armastan meie ilma. Selline ussitamine aga minu meelest kahandab eestlaseks olemise väärtust.

Please wait...
Postitas:
spindel

mis ümberlõikamist puudutab, siis seal on mul kindel arvamus. Mul ei ole õigust oma poega ja tütart lõigata, sest nemad kujundavad oma arvamuse usust ja muust täiskasvanuks saades. Kui ma lõikan oma lapsel kõrvalesta ära, siis ei pruugi ta selle üle tänulik olla täiskasvanuna.
Laskem lastel ise otsustada oma lõikusi.

See teema on mul olnud pinnuks silmas rääkides moslemitele läinud naistele. Usu osas otsustab ju iga inimene ise. Seda väidavad ka nemad. Miks siis lõigutakse 1-2 aastast last ja tehakse veel pidu ka siis ? See näitab, et see laps(inimene) ei oma võimalust ise oma usku leida/otsida tulevikus.

Mul ei oleks üldse hea meel, kui mu vanemad oleksid mul lasknud kõrva ära lõigata, kuna nad usuvad, et nii on parem.

Please wait...
Postitas:
Laetud Püss

Teemaalgataja, OLEKS AEG SEE TEEMA NÜÜD KUSTUTADA. Said oma materjali, aitab?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Vabandage, mida tähendab \”kudistama\”?

Minul haakub selle teemaga selline seos: miks varblane paneb alati varblast ja tihane tihast ja ööbik ööbikut? Ühed värvulised ju kõik?
Mis toimub nende peas? Ja kuidas nad üksteist nii täpselt ära tunnevad? Ei ole näinud, et tihane ja leevike koos rõõmsalt pesa punuvad. Ja ei oleks ju üldse tore, kui 100 aasta pärast kõik linnud enam-vähem segatud ja ühesugused-keskmised välja näeksid.

Ja miks inimestel ei toimu selline liigiselektsioon? Miks peab toimuma selline segunemine? Miks mustad ei võikski olla mustad ja valged valged?

[/tsitaat]

vaata, selle pärast, et leevike on leevike ja tihane on tihane. INIMENE aga on INIMENE, vaatamata rassile, nahavärvile, keelele ja kultuurile.
Endal valge mehega valged lapsed, kuid olen kokku puutunud 2 lapsega, kes on valge ema ja mustanahalise isa lapsed. Hetkel nad juba puberteetikud. Mõlemad on supertoredad, ei vaadata neid koolis ega tänaval kõõrdsilmselt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Pigide ja tsurkadega lapsi saanud ja/või abiellunud naisi on omajagu aga palju on selliseid mehi ?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Laetud Püss kirjutas:[/small]
[tsitaat]Teemaalgataja, OLEKS AEG SEE TEEMA NÜÜD KUSTUTADA. Said oma materjali, aitab? [/tsitaat]

miks see teema sind segab? miks ei või teema omasoodu edasi kulgeda, kui siit leiab mõtteainest ja on tekkinud arutelu?

Please wait...
Postitas:
Sessa

Mul pole õigust seda teemat kustutada. Liiga paljud inimesed on siia oma vaateid pannud kirja.

Ma küll palun kolleegidel seda teemat mitte tsiteerida…

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]Pigide ja tsurkadega lapsi saanud ja/või abiellunud naisi on omajagu aga palju on selliseid mehi ?[/tsitaat]

Hehee, muidugi muidugi- eesti mehed ju ei v6ta eksootilist naist isamaa armastuse ja v66raviha pärast 😀
Eks seal ole ikka muud p6hjused. L6una- ja idamaa naised üldiselt on traditsioonilisemad ning neil on meestele ootused, millele eesti/euroopa mees oma napsu-, nalja- ja naistelembusega ei vasta. Lisaks ei ole v6imalik ka proovis6itu teha, millega euroopa mees üldiselt ei lepi.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Veeriku Anna

[tsitaat]Tere!

Olen seekord käona, aga oma õige nime alt. Ma olen vabakutseline ajakirjanik, kes teeb AnneStiilile lugu naiste elust, kel on keskmisest eestlasest tõmmum beebi. Ehk kes on olndu, on suhtes mustanahalise inimesega ning omab ka lapsi.

1. Küsin, kas, kui, siis mil moel oled tundnud tänaval või poes või kohvikus kõõrdpilke? On sul oma stoori sellest?

2. Mulle on räägitud et kui tõmmu inimesega suhtes naine on oma shokolaadilapsukestega avalikus ruumis, tullakse enamasti kudistama. Kui aga kõrval on ka mees, kelle nö abil on need lapsed saadud, olevat suhtumine väga jahe. Oled sa midagi sellist kogenud?

3. Kuidas on su perekond sinu partneri valikusse suhtunud?

4. Kuidas sulle üldiselt tundub, kas Eesti on rassistlik riik?

5. Kui, siis mida teha, et seda parendada?

Mulle absoluustelt väga meeldiks näha, et elu pole tegelikult nii kuri ja kurb, nagu aegajalt välja paistab. Et võõraviha pole suurem kui arenenud riikide keskmine. Ent vist ei tasu nii naiivne olla, eh?

Teretulnud on kõik arvamused. Ma tõepoolest soovin saada võimalikult palju lugusid, arvamusi, kogemusi, et sellest hea artikli sünteesida.

Mulle saab ka oma vastused saata kirja teel : manona.paris@kirjastus.ee. Vajadusel luban varjunimega esineda. [/tsitaat]
Kas ainult mulle näib, et kellegi nimetamine \”shokolaadilapseks\” on juba iseenesest solvav? Selline rassipõhine lähenemine ei ole sugugi parem, kui rääkida valgete vanemate lastest kui \”bezeeküpsistest\” ja õngitseda lugusid kui mõne last on kõvera pilguga vaadatud ja seejärel teha kerge järeldus \”rassismist\”.

Neegrid, nii imelik kui see sulle ka ei näi, on samuti inimesed. Erinevad sellised.
Küsi näiteks Dave Bentonilt, kas teda on kunagi nahavärvi alusel eestis halvustatud. Minu teada on ta mitu korda avalikult öelnud, et tal pole olnud iial ühtegi probleemi. Aga samas kui Emelai käest küsida?
Muide, kas Bentoni tütred on ka shokolaadid? Või Karumsi kohukesed hoopis?

Please wait...
Postitas:
Kägu

[tsitaat]See teema kummitab mind juba mitu päeva.

Mitte et ma kedagi taga kiusaksin või viltu vaataksin, aga mis saab Eestist? Kas minu kolm kartulikoorelast suudavad seda tohutut puudujääki lappida? Või peaksin \”Eesti eest\” rohkem sünnitama, 7-10 last? Või peaksin ka laia ilma seiklusi otsima siirduma, musta mehe ära proovima, ehk leian ka oma õige ja ülemaailmse armastuse? Praegu tundub mulle küll, et olen ainus loll siia jäänud, kes lastega vanaema juures porgandeid kasvatab, rahvuslikku käsitöd teeb, regilaule laulab ja vanavanavanavanematest jutte pajatab. Minu hinges on segadus. [/tsitaat]

Mul on ka eesti maatõugu abikaasa ja kolm kartulikoorekarva poega. Aga ei ole seda arusaama, et Eesti tütred ja pojad on mingi minu isiklik omand, mille \”raiskamise\” üle ma otsustan või ahastan või aru pean.

Mu meelest kõige lihtsam siin ilmas elada on nii, et elatakse oma elu nii hästi kui osatakse, ja lastakse teistel elada nende elu, nii hästi, kui nemad oskavad. Võibolla selle nimi ongi tolerantsus, kuigi see kahjuks ei ole inimkonnale mitte kunagi omane olnud ja ei saagi kunagi olema.

Loe ja laula oma regilaule ja räägi vanavanematest (minagi teen nii), aga ära ussita teemal, kuidas üks klassiõde on julgenud norrakaga lapsed teha ja kuidas teine polegi veel lapsi teinud, kuigi ise juba 40. Ära hala stiilis, et kas sina pead 7-10 last tegema, et \”Eestit päästa\”.

Ei pea. Eesti regilaul elab nii kaua, kuni teda on eestlastele vaja. Eesti rahvus pole kunagi olnud nn puhta verega, arvestades, kes kõik siit aegade jooksul on üle käinud.
Igasugune puhta eesti kartulikoorekarva tõu jutt ajab mulle judinad peale (kuigi mul endalgi selline pere), sest kohe tuleb meelde Hitler.

Õpi vahet tegema asjadel, mis puudutavad sind isiklikult ja mida sa saad ka mõjutada, ja neil, mis ei puuduta sind isiklikult mitte kuidagi ja mida muuta sa ammugi ei saa. Ja õpeta seda vahet ka oma kolmele lapsele. Selle vahe tegemise oskus on regilauludest oluliselt väärtuslikum.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

[/tsitaat]

Kulla inimene! Otsus pere luua ongi inimese ISIKLIK otsus, millest sõltub tema ISIKLIK õnn. Normaalne ongi teha lapsed inimesega, kellega soovid kogu elu koos elada ja kellega on armastus. Normaalne ei ole sealjuures lähtuda naabrinaise eelarvamustest või hitlerlikust mõtteviisist.

Jah, eestlaseks olemine on otsus. Aga selle otsuse teeb igaüks ise. Sina oled teinud selle otsuse enda ja oma laste suhtes, mina ka, aga kõik ei tee. Ja kõik ei peagi tegema. Miks on täiskasvanud inimestel nii raske sellega leppida, et kõik teised ei taha samu asju mis nemad?

Please wait...
Postitas:
Rabakana

Teemasse ei oska mitte kui midagi lisada.
Mina olen elus ainult ühe korra neegrit kaugelt näinud. Joonistas Tallinna loomaaias tiigrit.

Aga millal artikkel ilmub? Tundub, et tuleb elu esimene Anne ja Stiil osta. 😀
Väga huvitav arutelu on.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Rabakana kirjutas:[/small]
[tsitaat]Teemasse ei oska mitte kui midagi lisada.
Mina olen elus ainult ühe korra neegrit kaugelt näinud. Joonistas Tallinna loomaaias tiigrit.

Aga millal artikkel ilmub? Tundub, et tuleb elu esimene Anne ja Stiil osta. 😀
Väga huvitav arutelu on. [/tsitaat]

Ära muretse, usun, et Sa ei ole mitte millestki ilma jäänud, aga kui huvi väga suur…Osta kruiisipilet Soome või Rootsi. Miks? Ma kohe seletan:
Luban, et Sul tiirleb mitu tsurkat ümber, ma luban, et neil kõigil on oma suured FIRMAD ja ma luban, et nad hakkavad Sind samal õhtul palavalt armastama…Muidugi see kõige tähtsam, õhtu jooksul saad ikka korralikult k…i nii eest kui tagant…Kas kummi kasutada-noo,pole oluline…
Juhtub sealt shokolaadilapski tulema, mis siis Eesti riigi maksumaksjad aitavad ta üles kasvatada. Juhtud HIV-i saama, mis siis, Eesti riigi maksumaksjad maksavad ravi…
Ilus mälestus jääks, alates laevareisist…

Ära kaasmaalaste kõõrdpilke tähelepane, aga usu mind nad ei jälest ja ei kõõrita sind kadedusest…

Please wait...
Postitas:
Rabakana

Oi jeerum, kui ahvatlev! 😀

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kulla inimene! Otsus pere luua ongi inimese ISIKLIK otsus, millest sõltub tema ISIKLIK õnn. Normaalne ongi teha lapsed inimesega, kellega soovid kogu elu koos elada ja kellega on armastus. Normaalne ei ole sealjuures lähtuda naabrinaise eelarvamustest või hitlerlikust mõtteviisist.

Jah, eestlaseks olemine on otsus. Aga selle otsuse teeb igaüks ise. Sina oled teinud selle otsuse enda ja oma laste suhtes, mina ka, aga kõik ei tee. Ja kõik ei peagi tegema. Miks on täiskasvanud inimestel nii raske sellega leppida, et kõik teised ei taha samu asju mis nemad? [/tsitaat]
10 points!

Please wait...
Postitas:
Veeriku Anna

Jah, eestlaseks olemine on otsus. Aga selle otsuse teeb igaüks ise. Sina oled teinud selle otsuse enda ja oma laste suhtes, mina ka, aga kõik ei tee. Ja kõik ei peagi tegema. Miks on täiskasvanud inimestel nii raske sellega leppida, et kõik teised ei taha samu asju mis nemad? [/tsitaat]Olen nõus, et igaüks langetab oma ISIKLIKKU elu puudutavad otsused ise ja omaenese tunnetest lähtuvalt. Aga see kui keegi sinu isiklikke otsuseid heaks ei kiida, sest talle on tähtsam Eesti rahva heaolu, on jällegi tema ISIKLIK õigus ja sul pole mingit õigust omakorda tema arvamust rassistlikuks või hitlerlikuks nimetada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

[small]Veeriku Anna kirjutas:[/small]
Olen nõus, et igaüks langetab oma ISIKLIKKU elu puudutavad otsused ise ja omaenese tunnetest lähtuvalt. Aga see kui keegi sinu isiklikke otsuseid heaks ei kiida, sest talle on tähtsam Eesti rahva heaolu, on jällegi tema ISIKLIK õigus ja sul pole mingit õigust omakorda tema arvamust rassistlikuks või hitlerlikuks nimetada. [/tsitaat]

Loomulikult on mul õigus rassistlik-hitlerlikku mõtteavaldust selliselt ka nimetada.

Kui tahad, et kõik tegeleksid oma isikliku pereõnne asemel tõuaretusega \”Eesti rahva huvides\”, oled täpselt samal pulgal Hitleriga, kes kinnitas, et aaria rass vajab päikese all oma kohta teistest rohkem, ning et aaria rassi naine sigigu vaid samasuguse mehega. Minu arvates loovad perekonna kaks inimest ja Suur Vend kellegi pereõnne nüüd küll ei tohiks reguleerida.

Kui sa oled natsiideoloogia pooldaja, siis miks sind solvab, et seda ideoloogiat just nii kirjeldatakse? Rassistlikke avaldusi esitad mõnuga, aga ärritud, kui sind rassistiks peetakse? Kuidas siis on? Häbened? Ei häbene?

Ja kui sinul on õigus rünnata kaasinimeste pereelu sildi all \”valutan Eesti rahva pärast südant\”, siis minul on täpselt samasugune õigus ja sõnavabadus nimetada seda tülgastavaks ellusuhtumiseks.

Please wait...
Postitas:
Veeriku Anna

[tsitaat] [small]Veeriku Anna kirjutas:[/small]

Loomulikult on mul õigus rassistlik-hitlerlikku mõtteavaldust selliselt ka nimetada.

Kui tahad, et kõik tegeleksid oma isikliku pereõnne asemel tõuaretusega \”Eesti rahva huvides\”, oled täpselt samal pulgal Hitleriga, kes kinnitas, et aaria rass vajab päikese all oma kohta teistest rohkem, ning et aaria rassi naine sigigu vaid samasuguse mehega. Minu arvates loovad perekonna kaks inimest ja Suur Vend kellegi pereõnne nüüd küll ei tohiks reguleerida.

Kui sa oled natsiideoloogia pooldaja, siis miks sind solvab, et seda ideoloogiat just nii kirjeldatakse? Rassistlikke avaldusi esitad mõnuga, aga ärritud, kui sind rassistiks peetakse? Kuidas siis on? Häbened? Ei häbene?

Ja kui sinul on õigus rünnata kaasinimeste pereelu sildi all \”valutan Eesti rahva pärast südant\”, siis minul on täpselt samasugune õigus ja sõnavabadus nimetada seda tülgastavaks ellusuhtumiseks.[/tsitaat]Sellisel juhul on siis Eesti Vabariigi konstitutsioon rassistlik, hitlerlik, natsistlik ja kõik need muud halvad sõnad. Kas sa väidad seda?
Kuulud äkki Notshnoi Dozori?

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 170 )

Esileht Pereelu ja suhted Kui sul on ¨okolaadilaps

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.