Esileht Pereelu ja suhted Kui sul on ¨okolaadilaps

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 132 )

Teema: Kui sul on ¨okolaadilaps

Postitas:
Anonymous

Tere!

Olen seekord käona, aga oma õige nime alt. Ma olen vabakutseline ajakirjanik, kes teeb AnneStiilile lugu naiste elust, kel on keskmisest eestlasest tõmmum beebi. Ehk kes on olndu, on suhtes mustanahalise inimesega ning omab ka lapsi.

1. Küsin, kas, kui, siis mil moel oled tundnud tänaval või poes või kohvikus kõõrdpilke? On sul oma stoori sellest?

2. Mulle on räägitud et kui tõmmu inimesega suhtes naine on oma shokolaadilapsukestega avalikus ruumis, tullakse enamasti kudistama. Kui aga kõrval on ka mees, kelle nö abil on need lapsed saadud, olevat suhtumine väga jahe. Oled sa midagi sellist kogenud?

3. Kuidas on su perekond sinu partneri valikusse suhtunud?

4. Kuidas sulle üldiselt tundub, kas Eesti on rassistlik riik?

5. Kui, siis mida teha, et seda parendada?

Mulle absoluustelt väga meeldiks näha, et elu pole tegelikult nii kuri ja kurb, nagu aegajalt välja paistab. Et võõraviha pole suurem kui arenenud riikide keskmine. Ent vist ei tasu nii naiivne olla, eh?

Teretulnud on kõik arvamused. Ma tõepoolest soovin saada võimalikult palju lugusid, arvamusi, kogemusi, et sellest hea artikli sünteesida.

Mulle saab ka oma vastused saata kirja teel : manona.paris@kirjastus.ee. Vajadusel luban varjunimega esineda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 23.01 10:04; 23.01 12:20; 23.01 13:38; 23.01 14:59; 23.01 21:16; 25.01 07:57; 27.01 21:02; 28.01 09:35; 28.01 10:02; 29.01 08:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandage, mida tähendab \”kudistama\”?

Minul haakub selle teemaga selline seos: miks varblane paneb alati varblast ja tihane tihast ja ööbik ööbikut? Ühed värvulised ju kõik?
Mis toimub nende peas? Ja kuidas nad üksteist nii täpselt ära tunnevad? Ei ole näinud, et tihane ja leevike koos rõõmsalt pesa punuvad. Ja ei oleks ju üldse tore, kui 100 aasta pärast kõik linnud enam-vähem segatud ja ühesugused-keskmised välja näeksid.

Ja miks inimestel ei toimu selline liigiselektsioon? Miks peab toimuma selline segunemine? Miks mustad ei võikski olla mustad ja valged valged?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.01 10:42; 23.01 11:48; 23.01 13:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]

Ja miks inimestel ei toimu selline liigiselektsioon? Miks peab toimuma selline segunemine? Miks mustad ei võikski olla mustad ja valged valged?

[/tsitaat]

sulle võib tulla üllatusena, aga valged ja mustad ei olegi eri liigist. kõik on inimesed! Kui loomadega võrrelda tahad, siis pane tähele, sinu husky jookseb naabri puudli järgi küll.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.01 10:45; 23.01 12:09; 24.01 10:34;
To report this post you need to login first.

Mina tahtsin märkida, et teemaalgatus on juba iseenesest rassistlik. Mis kõõrdpilke? Siin riigis on nii vähe mustanahalisi, et iga tumedam tõmbab kohe tähelepanu. Enamasti ei vata keegi kõõrdi, vaid kõik vaatavad huviga, sest nii teistmoodi on. Väike pruun beebi on lihtsalt nii huvitav ja armas, aga siin näeb neid üliharva.

Mujal maailmas ringi rännates saan oma uudishimu rahuldatud. Võin südamerahuga imetleda igat möödaukerdavat tumedanahalist titte. Meil siin tohib ainult salaja korraks kõõritada ja kohe peab pilgu ära keerama, sest muidu arvatakse et suhtun kindlasti halvustavalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mu laps tänaval neegrit näeb, siis ta jumala eest keerab ikka kaela kangeks ja vahib suu ammuli. Eks ma ise samamoodi.
Palju me siin lumehangedes neid neegreid ikka näeme. Lihtsalt huvitav on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

sulle võib tulla üllatusena, aga valged ja mustad ei olegi eri liigist. kõik on inimesed! Kui loomadega võrrelda tahad, siis pane tähele, sinu husky jookseb naabri puudli järgi küll. [/tsitaat]

Aga inimesed: üks on mustanahaline ja teine valgenahaline, s.t. me liigitame neid ju. Ma pole ehk zooloogia definitsioonides nii kodus, kui siiski me liigitame inimesi nahavärvi järgi. Daa, koerte ja kasside osas on sul õigus. Aga miks linnud teistmoodi käituvad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.01 10:42; 23.01 11:48; 23.01 13:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Aga inimesed: üks on mustanahaline ja teine valgenahaline, s.t. me liigitame neid ju. Ma pole ehk zooloogia definitsioonides nii kodus, kui siiski me liigitame inimesi nahavärvi järgi. Daa, koerte ja kasside osas on sul õigus. Aga miks linnud teistmoodi käituvad? [/tsitaat]

sul on need asjad veidi sassis jah. Varblane ja leevike ei ole mitte ühest liigist, vaid on lausa eri sugukondadest ja perekondadest (leevike on vintlaste sugukonnast, varblane varblaslaste sugukonnast). Inimene on nt hominiidide sugukonnast, kuhu kuuluvad veel orangutanid, gorillad, ¨impansid. Nii et küsida, miks varblane leevikesega ei paljune on nagu küsida, et miks sulle gorilla partneriks ei sobi.

Varblaste liikideks on nt põldvarblane ja koduvarblane. Vat seda ei tea minagi, kas need kaks omavahel paljunevad. Aga näiteks kukk, kui võimalust on, liigisiseselt kodukanadel vahet ei tee, olgu need siis valged, punased või mustad.

PS vabandust teemaalgataja et siin teemavälist juttu kirjutasin, aga meist veidi erinevate inimeste aktsepteerimiseks on sellised teadmised vast ka olulised.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.01 10:45; 23.01 12:09; 24.01 10:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lindudega on teistmoodi sellepärast, et loomadest ei saa lõvi ja jänes ka omavahel järglasi. Samuti ei saa öökull ja varblane.
Aga loomade puhul paarituvad ka hundid ja koerad.
Ja inimeste puhul kuhu panna see piir, et üks on liiga valge ja teine liiga must. On veel araablased, lõuna – eurooplased, indialased….
Ja üldse tumeda pealised pikad eestlased elagu omavahel ja heledapäilised vaadaku ainult omasuguseid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Naah, pole hullu 🙂 Ma sain suurepärase teemaarenduse killu oma artiklile. Et kust ikkagi see rassim tuleb. Ja vabandust, tõega, ma veidi olin ise rassistlik selle teemapüstitusega, aga nagu me varblaste pealt nägime on teema Eestis täiesti olemas.

Uudishimu on muidugi väga inimlik. Teatud piirini vähemalt. Vahel aga… Ehh… Mina muuseas pidin omal ajal maa alla häbenema, kui terve külakool jooksis tõmmu beebi saanud kirjandusõpetaja sabas, et äkki saab teistmoodi titat näha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 23.01 10:04; 23.01 12:20; 23.01 13:38; 23.01 14:59; 23.01 21:16; 25.01 07:57; 27.01 21:02; 28.01 09:35; 28.01 10:02; 29.01 08:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul ei ole endal teisest rassist mehega last, küll aga on mitu tuttavat, kellel on. Kirjeldan suhtumist, mida olen kõrvalt nende puhul näinud ja mida ise tunnen.
Kõigepealt rassistlikust suhtumisest. See sõltub täpselt sellest, kui lai on inimese silmaring. Vanemad inimesed, sellised nõuka-aegsed, kes musti pole oma elusees näinud, muidugi kihistavad ja ebalevad, kui keegi noorematest sugulastest vanaema juubelile ilmub musta kavaleri käevangus. Olen sarnasel üritusel kuulnud ka rassistlikke kommentaare onudelt: näe, ruberoid, jne.
Ka nooremad, kes sealsamas vanade kõrval maakolkasse elama jäänud, on sama piiratud.
Aga need, kes on juba ringi käinud, maailma näinud, nende suhtumine on hoopis teine. Eriti veel, kui igapäevase töö käigus suheldakse igasuguste inimestega.
Minu enda suhtumine sõltub, kes ja miks. Kas must (või tõmmu) mees on mu täditütretütrel käevangus armastuse pärast, või nö roheline pilet Ameerikasse. Ja see on ju suhtlemisest-suhtumisest selgelt aru saada.
Eriti kummaline, kui mingid Eesti maamatsid põlastavad kusagilt a la Kongost siia saabunuid, aga ise on Soomes \”küprokiteks\” – sisuliselt ju samasugune parema elu otsingul odavtööjõud, nagu mõned meie maale saabunud mustad.
Minu jaoks on küsimus hoopis kultuurilistes erinevustes. Näiteks ei saa ma aru, miks moslemitega abiellunud sõbrannad kõik moslemiteks hakkavad? Miks ükski nende moslemimees ei hakka kristlaseks või selliseks usuleigeks suvategelaseks, nagu enamus eestlasi on? Kas keegi tunneb mõnda eesti naist, kes on loonud suhte moslemiga ja sööb hea isuga sealiha edasi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 12:40; 23.01 14:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Lindudega on teistmoodi sellepärast, et loomadest ei saa lõvi ja jänes ka omavahel järglasi. Samuti ei saa öökull ja varblane.
Aga loomade puhul paarituvad ka hundid ja koerad.
Ja inimeste puhul kuhu panna see piir, et üks on liiga valge ja teine liiga must. On veel araablased, lõuna – eurooplased, indialased….
Ja üldse tumeda pealised pikad eestlased elagu omavahel ja heledapäilised vaadaku ainult omasuguseid.[/tsitaat]

Jajahhh, võiks ehk mingi värvipaleti alusel salle jama siin maakeral lõpetada ometi? 😛
Sest iseenesest on kurb küll, et valge rass, sinine silm ja hele juus on siin mailmas ohuststud liik. Mingi 1000 aasta pärast on maakera kaetud ühtlase kohvikarva rahvaga. Või siis sh…karva, kuidas see teemaalgataja ütleski?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.01 10:42; 23.01 11:48; 23.01 13:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas AnneStiil ei suuda normaalseid honorare maksta?! Et on vaja vabatahtlikke appi ajakirjanikule(?) artiklit kirjutama?!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 23.01 13:32; 23.01 14:20; 23.01 14:23; 23.01 14:26; 23.01 16:43; 23.01 16:49; 24.01 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kaksikute ja kolmikute peale keeratakse ka endal kael paigast. Pakse vahitakse suu lahti ja eks tumedamad inimesed pälvivad ikka Eestis tähelepanu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 13:34; 23.01 13:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Ma pean silmas ka negatiivset, pahatahtlikku tähelepanu. Umbes nagu need leevikeste-tegelased ja \”värvitpalette\” loovad inimesed siin.

Kõik ajakirjanikud koguvad infot. Mina ka. Seda nimetataksegi meie tööks. Seda ma siin teengi. Täiesti ausalt palun teie, head perekoolikad, abi!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 23.01 10:04; 23.01 12:20; 23.01 13:38; 23.01 14:59; 23.01 21:16; 25.01 07:57; 27.01 21:02; 28.01 09:35; 28.01 10:02; 29.01 08:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa teistes foorumites ka sama üleskutsega esinesid?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 13:34; 23.01 13:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kas AnneStiil ei suuda normaalseid honorare maksta?! Et on vaja vabatahtlikke appi ajakirjanikule(?) artiklit kirjutama?!
[/tsitaat]

Ajakirjanik siin praegu kogub infot. Appi artiklit kirjutama ei ole ju kedagi kutsutud. Kust siis ajakirjanik peaks välja võtma need teisest rassist meestega lapsed saanud naised? Minema lennujaama magamiskotiga, et siis kui mõnda näeb, lendab peale? Miks ei võiks siin foorumis arvamusi-kogemusi küsida? Sa ei pea ju vastama, see pole sunniviisiline. Liiati siin inimene ausalt ütleb, et on ajakirjanik, ütleb oma nime ja palub aidata. Oleks ju võinud ka teha teema \”mul on mees must ja kui lapsega viimati jõulude ajal Eestis olles Viru Keskuses käisime, siis pidin taluma kõõrdpilke, kas te olete ka sama asja kogenud …\” :pp

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 12:40; 23.01 14:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus on muidugi, kas asi on tegelikult ikka rassismis. Kui võtta kohalik pruun tibi kusagile neegrigetosse kaasa ja esineda seal – huvitav mis siis saab. Või kui minna vene kaunitariga mõnda siberi linna õhtusel ajal patseerima ja üritada kõigiga eesti keelt rääkida, kes vastu tulevad.Või noh erite hea oleks veel saksa keeles suhelda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Anonüümses portaalis kogutud info põhjal järelduste tegemine ja artikli koostamine ei ole nüüd küll mingi ajakirjandus 🙂 Õhutlehe (Posti kui soovite), ja tundub, et ka AnneStiili tase.

Samahästi võiks kogu info laest võtta! Viidatav ja usaldusväärne allikas, realistlik! info on normaalse ajakirjanduse lähtekoht.

Ma küll ei pea millekski nö Perekooli kogemusi, sest anonüümne Kägu on sama hea kui mitte keegi – ta ei vastuta sõnade eest, tema sõnadel ja arvamusel ei ole kaalu, kuna üks neist võib olla väljamõeldis siis võivad seda olla ka kõik arvamused. Kui artiklis oleks viide, et Perekooli kasutajate väitel on Eestis -seda või teist- ma küll vaataks, kes on see tuhm, kes sellist umbluud arvab inimestele korda minevat, siis vaataks üle ehk ka toimetaja nime, kes säärase allikata! loo laseb ajakirja panna, kuid edasi küll ei viitsiks lugeda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 23.01 13:32; 23.01 14:20; 23.01 14:23; 23.01 14:26; 23.01 16:43; 23.01 16:49; 24.01 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pole küll mustanahalisega laps, kuid ütleme siis nii, et t6mmu mehega ja oioioiiii, moslemiga ka veel.
Abikaasa on iraanlane ja 6nneks v6i kahjuks me ei ela Eestis. Nagu öeldud on ta sündinud Iraanis, ta vanemad on moselmid ja see tähendab, et tema on ka sünnipäraselt moslem. Suhe usuga on tal leige nagu minulgi, mina moslemiks pole hakanud, ei ole ka kristlane ja ei pea religiooni absoluutselt oluliseks. Sealiha sööme, kui isu on ja kultuurne suhe on ka alkoholiga.

See on omaette teema, milliseid pilke ja kommentaare ma sain, kui Eestis teatavaks tegin, et mees iraanlane on. S6brannad hakkasid ülepäeva küsima, et kas ma ikka TOHIN peol käia ja ega ma nüüd ometi rätti peas ei hakka kandma. Samuti manitseti mind, et mees teeb must kohe-kohe koduorja v6i kasutab niisama ära, kuni endale kombeka moslemineiu leiab.

Tegelikkus on risti vastupidine. Mees on hooliv ja pereväärtusi hindav. Kui meie laps beebi oli, hoidis mind nagu sitta pilpa peal. Laps ei maganud, et söönud, röökis ja väänles ja mind kimbutas kerge sünnitusjärgne depressioon. Abikaasa, kes on arst ja on tihti pikkadel ja vastutusrikastel operatsioonidel oli koos minu ja beebiga öösiti üleval ja andis endast parima, et laps magama saada ning et minul ka m6ni vaba hetk tekiks.

Perekoolis loen tihti, kuidas mehed lapsega ei tegele, nutva lapse peale ärrituvad, naise kallal vinguvad, et see neid enam ei poputa, majapidamisse ei panusta, joovad ja petavad jne. Minu \”moslem\” koristas ja kokkas meil kodus beebi kätel, et mina oma unevajaduse täis saaksin magatud. Ise tundsin ennast saamatu ja jobuna, aga mees armastas rohkem kui kunagi varem.

Ütleme nii, et laps on meil heledakene, seega keegi teda Eestis imelikult passinud pole, aga kui ma ütlen, et issi on iraanlane, siis läheb k66ritamine lahti ja muidugi sajab kohe eelarvamuslikke küsimusi.

Arvan, et eestlased on ikka parajad rassistid küll ja küllap mu lugu saab kohe kuhjaga miinuseid, sest ma ju ronisin välismaale ja läksin moslemile mehele. Aga teate mis, mulle oli hoopis üllatus ja kergelt ka solvav, kui mu mehe vanemad minusse alguses eelarvamusega suhtusid. Arvasid, et eks ma üks venelannast 6nneotsija olen, kes nende heas arstiperekonnas oma v6imalust näeb. Olen küll ise k6rgharidusega ja edukas oma töös, kuid mingist eliitperekonnast ei tule. Vanemad on tavalised keskklassi töölised ja iraanlastele on oluline, et kaaslase perekond tasemel oleks. Mu mees on küll teisest puust, aga pidin end alguses mehe perele k6vasti t6estama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.01 14:21; 23.01 14:32; 23.01 15:12; 27.01 22:18; 27.01 23:10; 30.01 14:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ah jaa, see nime sulgudesse panemine ja selle rõhutamine nagu mingiks usaldusväärsuseks või garantiiks, on ka ikka paras nali.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 23.01 13:32; 23.01 14:20; 23.01 14:23; 23.01 14:26; 23.01 16:43; 23.01 16:49; 24.01 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mul pole küll mustanahalisega laps, kuid ütleme siis nii, et t6mmu mehega ja oioioiiii, moslemiga ka veel.
Abikaasa on iraanlane ja 6nneks v6i kahjuks me ei ela Eestis. Nagu öeldud on ta sündinud Iraanis, ta vanemad on moselmid ja see tähendab, et tema on ka sünnipäraselt moslem. Suhe usuga on tal leige nagu minulgi, mina moslemiks pole hakanud, ei ole ka kristlane ja ei pea religiooni absoluutselt oluliseks. Sealiha sööme, kui isu on ja kultuurne suhe on ka alkoholiga.

See on omaette teema, milliseid pilke ja kommentaare ma sain, kui Eestis teatavaks tegin, et mees iraanlane on. S6brannad hakkasid ülepäeva küsima, et kas ma ikka TOHIN peol käia ja ega ma nüüd ometi rätti peas ei hakka kandma. Samuti manitseti mind, et mees teeb must kohe-kohe koduorja v6i kasutab niisama ära, kuni endale kombeka moslemineiu leiab.

Tegelikkus on risti vastupidine. Mees on hooliv ja pereväärtusi hindav. Kui meie laps beebi oli, hoidis mind nagu sitta pilpa peal. Laps ei maganud, et söönud, röökis ja väänles ja mind kimbutas kerge sünnitusjärgne depressioon. Abikaasa, kes on arst ja on tihti pikkadel ja vastutusrikastel operatsioonidel oli koos minu ja beebiga öösiti üleval ja andis endast parima, et laps magama saada ning et minul ka m6ni vaba hetk tekiks.

Perekoolis loen tihti, kuidas mehed lapsega ei tegele, nutva lapse peale ärrituvad, naise kallal vinguvad, et see neid enam ei poputa, majapidamisse ei panusta, joovad ja petavad jne. Minu \”moslem\” koristas ja kokkas meil kodus beebi kätel, et mina oma unevajaduse täis saaksin magatud. Ise tundsin ennast saamatu ja jobuna, aga mees armastas rohkem kui kunagi varem.

Ütleme nii, et laps on meil heledakene, seega keegi teda Eestis imelikult passinud pole, aga kui ma ütlen, et issi on iraanlane, siis läheb k66ritamine lahti ja muidugi sajab kohe eelarvamuslikke küsimusi.

Arvan, et eestlased on ikka parajad rassistid küll ja küllap mu lugu saab kohe kuhjaga miinuseid, sest ma ju ronisin välismaale ja läksin moslemile mehele. Aga teate mis, mulle oli hoopis üllatus ja kergelt ka solvav, kui mu mehe vanemad minusse alguses eelarvamusega suhtusid. Arvasid, et eks ma üks venelannast 6nneotsija olen, kes nende heas arstiperekonnas oma v6imalust näeb. Olen küll ise k6rgharidusega ja edukas oma töös, kuid mingist eliitperekonnast ei tule. Vanemad on tavalised keskklassi töölised ja iraanlastele on oluline, et kaaslase perekond tasemel oleks. Mu mees on küll teisest puust, aga pidin end alguses mehe perele k6vasti t6estama.[/tsitaat]

Kallis laps, see sinu, eesti kultuuri mõistes väga tavaline hea, mees ei muuda üldist moslemi kultuuri suhtumist naistesse, ja valgetesse naistese. Seda oleks võinud oma uuel kodumaal tähele panna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 23.01 13:32; 23.01 14:20; 23.01 14:23; 23.01 14:26; 23.01 16:43; 23.01 16:49; 24.01 14:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kallis laps, see sinu, eesti kultuuri mõistes väga tavaline hea, mees ei muuda üldist moslemi kultuuri suhtumist naistesse, ja valgetesse naistese. Seda oleks võinud oma uuel kodumaal tähele panna.[/tsitaat]

Miks mind see üldine suhtumine huvitama peaks??? Inimesi on igasuguseid. Ka eesti mehed peksavad oma naisi ja harrastavad mitmenaisepidamist, sama on ka moslemitega. Tean nii- ja naasuguseid moslemimehi. Mehe rahvuskaaslastest s6brad on k6ik korralikud mehed ja pereisad, aga töö kaudu olen kokku puutunud ka mosleminaistega, kellel t6esti meestega vedanud pole v6i siis eurooplannadega, keda t6mmud kutid ära kasutanud on.
K6ik on inimeses kinni ja ma kirjeldasin oma meest, mitte tervet gruppi iraanlasi v6i moslemeid.

Ja topi see oma üleolev \”kallis laps\” teadagi kuhu 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.01 14:21; 23.01 14:32; 23.01 15:12; 27.01 22:18; 27.01 23:10; 30.01 14:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mina avades teemat mõtlesin, et juttu on ¨okolaadi sõltuvuses lapsest… ausõna!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust on jahmatav et keegi avalikult kasutab väljendit shokolaadilaps. Samal tasemel rassistlik nagu pigi ja ruberoid, aga öeldud lihtsalt peenutsevamalt ja läbi lillede. Teemat avades arvasin et siin räägitakse lapsest kes liigselt magusat armastab aga näe, ajakirjanik siin arendab huvitavat vestlust rassismist. Oehh. Kallis Manona Paris, ära siis unusta artiklis kasutada sõnu kräsupea ja mulatt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui teemaalgataja viitsiks otsida, siis leiaks ta siit perekoolistki teemasid, kus arutatakse et milleks võõramaalasega laps? suhtumine on üldiselt halvustav, kui naine saab lapse neegriga. neeger muide ei tohigi öelda. aga ma olen veneaja inimene, see tuleb mul automaatselt ja mitte üldse pahatahlikult. no afroameeriklasega või mustanahalisega või nüüdse uudissõnaga-pruunlasega saadud laps.
minu arust pole suhtumine küll heatahtlik eestlaste poolt, nagu te siin tahate väita.
aga perekoolis ongi nii, et teemaalgataja saab tappa, ükskõik, mis teema ta teeb.
vaat kui teema oleks niipidi, et oled armunud musta ja küsid, et kuidas suhtute. siis oleks saanud vastuseid, et erinevad kultuurid pole hea. et nende koolis on küll narritud. et keegi on halvasti öelnud jne. ja mis peamine, otsi endale eesti mees ja saa eesti lapsed. teadagi perekool ju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Perekooli teemadega olen kursis, sealt ka ajend täpsustada ja otse artikli jaoks arvamusi küsida.

¦okolaadibeebi pärineb ühe tõmmu lapse ema suust. Ta kohe kindlasti seda halvasti ei mõelnud.

Palun, sina kes oled Iraanis, kirjuta endast lähemalt mulle meilile? Sinu lugu tahaks kindlasti jutustada. Manona.paris@kirjastus.ee.

Evelin Ilvese alias, identiteedivargus on muuseas karistatav…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt 23.01 10:04; 23.01 12:20; 23.01 13:38; 23.01 14:59; 23.01 21:16; 25.01 07:57; 27.01 21:02; 28.01 09:35; 28.01 10:02; 29.01 08:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ajakirjaniku postitustest on näha, et loo tonaalsus ja siht on juba paika pandud – järjekordne multikultijura mille eesmärk näidata, et rumalad eestlased ei taipa, kuidas erinevus rikastab ja kui tore oleks, kui Tallinnagi tänavapilt oleks selline nagu Malmös.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 23.01 15:07; 24.01 00:11; 25.01 00:14; 31.01 00:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

sul on need asjad veidi sassis jah. Varblane ja leevike ei ole mitte ühest liigist, vaid on lausa eri sugukondadest ja perekondadest (leevike on vintlaste sugukonnast, varblane varblaslaste sugukonnast). Inimene on nt hominiidide sugukonnast, kuhu kuuluvad veel orangutanid, gorillad, ¨impansid. Nii et küsida, miks varblane leevikesega ei paljune on nagu küsida, et miks sulle gorilla partneriks ei sobi.

Varblaste liikideks on nt põldvarblane ja koduvarblane. Vat seda ei tea minagi, kas need kaks omavahel paljunevad. Aga näiteks kukk, kui võimalust on, liigisiseselt kodukanadel vahet ei tee, olgu need siis valged, punased või mustad.

PS vabandust teemaalgataja et siin teemavälist juttu kirjutasin, aga meist veidi erinevate inimeste aktsepteerimiseks on sellised teadmised vast ka olulised.
[/tsitaat]

Ei põld- ja koduvarbalne omavahel ei paljune, või kui see juhtubki, siis on järglased viljatud. See ongi liigi definitsioon.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 15:10; 23.01 15:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me ei ela Iraanis vaid EL-is ning kahjuks ma ei sooviks midagi enamat kirjutada, et enda isikut mitte avalikkustada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 23.01 14:21; 23.01 14:32; 23.01 15:12; 27.01 22:18; 27.01 23:10; 30.01 14:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu arust on jahmatav et keegi avalikult kasutab väljendit shokolaadilaps. Samal tasemel rassistlik nagu pigi ja ruberoid, aga öeldud lihtsalt peenutsevamalt ja läbi lillede. Teemat avades arvasin et siin räägitakse lapsest kes liigselt magusat armastab aga näe, ajakirjanik siin arendab huvitavat vestlust rassismist. Oehh. Kallis Manona Paris, ära siis unusta artiklis kasutada sõnu kräsupea ja mulatt.[/tsitaat]

mõtlesin sama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 132 )


Esileht Pereelu ja suhted Kui sul on ¨okolaadilaps

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.