Esileht Hobinurk Kui sünniksite uuesti…

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Kui sünniksite uuesti…

Postitas:
Kägu

Kas sooviksite uuesti sündides sündida iseendana samasse perre (ehk teil oleks sama isa ja ema jne)?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sama isa, teine ema oleks hea variant.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimesele on antud kord surra ja peale seda kohus. Ei mingit taaskehastumist.

Elagem Jumalale meelepäraselt.

0
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, ma sünniksin samade vanemate juurde ja kui oleks minu teha, siis jääksid selles uuestisünni peres minu vanemad elu lõpuni kokku.

Mul oli super perekond seni, kuni isa uue naise leidis.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah! Ei oskaks paremaid vanemaid ja lapsepõlve tahtagi. Siiani väga head suhted ja väga kallid mulle.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea küsimus.

Mu lapsepõlv polnud õnnetu, aga samas õnnelik ka mitte. Majanduslikus mõttes me puudust ei kannatanud, aga armastuse põud oli suur. Ega lastele väga kiitust ei jagatud, rohkem ikka piitsa. Harva, kui vanemate arvates millegagi hästi hakkama sain. Enamasti olin ikka laitust väärt ja perele häbiks, nagu kuulda sain.

Lapsepõlvest sain kaasa ülimadala enesehinnangu ja ängistustunde. Mu vanemad olid head, aga nad ei osanud laste vastu armastust välja näidata. Samas püüan neid mõista, sest ju nad andsid oma parima. Seega… ilmselt ikka valiksin sama pere, aga pisutki rohkem armastust laste vastu.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Isa sooviksin küll teist. Ema oli ja on parim ema maailmas.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sama. Ja oma vead teeks ka samad – kuidas muidu ma targemaks saaks ja neist õpiksin.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tahaks samu vanemaid. Vanemad alkohoolikud.

Ideaalis tahaks sündida mõnusasse põhjamaa kliimasse, kus talvel on lumi maas ja suvel mõnus soe. Vanemad võiksid olla hästi soojad/armastavad, targad ja majanduslikult hakkamasaavad…

…kes mulle talvel palkmajas kuuma kakaod vahukommidega teeksid (samal ajal kui tuli kaminas praksub), mu pead paitaks ja huvitavaid lugusid pajataks. Ja kindlasti oleks meil ka mõni suurem sõbralikum koer, kes meiega koos mõnuleks.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samad vanemad võtan.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tahaks samu vanemaid. Vanemad alkohoolikud.

Ideaalis tahaks sündida mõnusasse põhjamaa kliimasse, kus talvel on lumi maas ja suvel mõnus soe. Vanemad võiksid olla hästi soojad/armastavad, targad ja majanduslikult hakkamasaavad…

…kes mulle talvel palkmajas kuuma kakaod vahukommidega teeksid (samal ajal kui tuli kaminas praksub), mu pead paitaks ja huvitavaid lugusid pajataks. Ja kindlasti oleks meil ka mõni suurem sõbralikum koer, kes meiega koos mõnuleks.

Aga sa ise oled oma lastele soe, armastav, tark ja majanduslikult hakkamasaav?

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samu vanemaid ei sooviks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindlasti! Olles ise 50+ ja kui siin oli teema, kas vanemad teiega lastena tegelesid, mängisid, siis tundsin, et küll mul on vedanud vanematega, nii palju ühiseid tegevusi, matku, sõite mööda Eestist, ka Venemaad jne sai tehtud, ilusad suved maakodus.

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei viitsiks küll uuesti otsast alustada ausalt öeldes 😀 aga kindlasti paremaid vanemaid kuskilt saada ei võiks, kui minu omad, nii et jah, sama lapsepõlve võtaks küll, kui peaks uuesti pihta hakkama 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tahaks samu vanemaid. Vanemad alkohoolikud.

Ideaalis tahaks sündida mõnusasse põhjamaa kliimasse, kus talvel on lumi maas ja suvel mõnus soe. Vanemad võiksid olla hästi soojad/armastavad, targad ja majanduslikult hakkamasaavad…

…kes mulle talvel palkmajas kuuma kakaod vahukommidega teeksid (samal ajal kui tuli kaminas praksub), mu pead paitaks ja huvitavaid lugusid pajataks. Ja kindlasti oleks meil ka mõni suurem sõbralikum koer, kes meiega koos mõnuleks.

Aga sa ise oled oma lastele soe, armastav, tark ja majanduslikult hakkamasaav?

Kusjuures olen jah 🙂 vaesusest ja paljudest negatiivsetest mustritest virelesin kõva visaduse ja töökusega välja. Lapsed on väga hoitud, kuna tean üsna hästi, kui palju nad oma vanemate tähelepanu, osavõtlikkust ja soojust vajavad.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tahaks samu vanemaid. Vanemad alkohoolikud.

Ideaalis tahaks sündida mõnusasse põhjamaa kliimasse, kus talvel on lumi maas ja suvel mõnus soe. Vanemad võiksid olla hästi soojad/armastavad, targad ja majanduslikult hakkamasaavad…

…kes mulle talvel palkmajas kuuma kakaod vahukommidega teeksid (samal ajal kui tuli kaminas praksub), mu pead paitaks ja huvitavaid lugusid pajataks. Ja kindlasti oleks meil ka mõni suurem sõbralikum koer, kes meiega koos mõnuleks.

Nii armas 🙂

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sooviksite uuesti sündides sündida iseendana samasse perre (ehk teil oleks sama isa ja ema jne)?

Ma ei sooviksi uuesti sündida, soovin pigem, et poleks ka praegu sündinud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sooviksite uuesti sündides sündida iseendana samasse perre (ehk teil oleks sama isa ja ema jne)?

Ma ei sooviksi uuesti sündida, soovin pigem, et poleks ka praegu sündinud.

Samad tunded! Miks sul nii?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sooviksite uuesti sündides sündida iseendana samasse perre (ehk teil oleks sama isa ja ema jne)?

Ma ei sooviksi uuesti sündida, soovin pigem, et poleks ka praegu sündinud.

Samad tunded! Miks sul nii?

Depressioon on ravitav. Soovitan.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ei sooviks uuesti sündida. Olen päris pika ja õnneliku elu elanud.
Minu meelest tuleb osata olemasolevast parimat võtta, oma elu ise elada ja ebaõnnestumistes mitte kedagi teist süüdistada.
Mingit lõputut küünlapäeva küll ei taha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahjuks mitte. Päris kindlalt. Olen sellist mõtet isegi mõned korrad kunagi veeretanud ja saanud aru, et kui mul olnuks täiesti teistsugused vanemad ja lapsepõlv, siis oleksin ise ka palju paremini hakkama saanud ja õnnelik. Nimelt mul sellised klassikalised töönarkomaanidest vanemad, kes kunagi kiindumust välja ei näidanud ega isegi ei kallistanud,. Omavahel ka ei näidanud ja tegelikult nad teinteist ei armastanudki. Kaklesid, tülitsesid palju ja üldiselt oli kodus selline tige ja pingeline õhkkond. Saime palju kriitikat ja vähe soojust. Mingil põhjusel olen olnud maast madalast väga ebakindel ja madala enesehinnanguga. Läbi elu tundnud, kuidas see takistanud mul edu saavutamast ja seadnud piiranguid ja takistusi eluga edasi liikumisel. Samuti olnud problemaatilised lähisuhted ja suur usaldamatus.

Kui oleks olnud selline tore ja toetav pere, siis kindlasti oleksin praegu palju õnnelikum ja enesekindlam, rõõmsameelsem inimene. Vanemad on siiani koos, aga sellest ajast saadik, kui lapsed välja kolisid, on sealne õhkkond iga aastaga üha hullemaks läinud. Praegu käin seal vähe ja see väga toksiline, pidevalt riiakas ja agressiivne keskkond on raske taluda. Pole siiani lapsi saanud ega püsivat kaaslast leidnud ning tunnen, et pigem olen elu lõpuni lastetu, kui loon ise samasuguse pere.

Sealjuures ma nende peale vimma ei pea ega süüdista. Täiskasvanuks saades ongi ju ainult iseendal vastutus ja võiks edasi liikuda olenemata sellest, mismoodi üles kasvanud. Paraku tunnen, et see keskkond on siiski korraliku põntsu mu enesehinnagule ja teiste usaldamisele pannud ja kuidagi pole suutnud sellest terveneda, kuigi aastakümned möödas. Paraku kujundab lapsepõlv inimeses ikka päris palju ja kui lapsena on väga madal enesehinnang, usaldus maailma vastu puudub, siis on raske sellest niisama lihtsalt vabaneda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Hobinurk Kui sünniksite uuesti…