Esileht Väikelaps kui sünnipäevale ei tulda

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: kui sünnipäevale ei tulda

Postitas:

On kellegi kogemusi, kui lapse sünnipäevale enamus kutsututest ei saa tulla? Kuidas te olukorra lahendate

Meil on esmakordselt lapsel mängutoas sünnipäev, saab 5. ja järjest on teatatud haigustest ja ma täitsa õnnetu juba. Isegi tema parim sõber ei saa tulla. laps niiväga ootab oma pidu ja mina täitsa mures, et tuleb üks suur pettumus.

Mul endal juba pisarad silmi tulemas, kui jälle tuleb teade haigusest. tasapisi juba loodan, et jääks mu oma laps ise haigeks, siis vähemalt ei pea seal mängutoas tühjas ruumis olema 🙁

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.11 13:35; 08.11 15:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui juba pooled ei tule, võiks ära jätta või edasi lükata. päris sünnipäeva päeval võid koju külla kutsuda ta parima sõbra, kasvõi väikse nohuga.
inimesed ju saavad aru, kui pooled on haiged, ei saa pidu korraldada.

+17
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii kurb, pahal ajal on sünnipäev, sügisel on tõesti igasugu haigusi lasteaedades ja koolides liikvel. Kas lapse vanavanemad ja teised sugulased on ka kutsutud? Mina selles vanuses hirmsasti tahtsin just sugulasi sünnipäeva peole kutsuda, sest neid nägi harva. Sõpru näeb ju lasteaias iga päev. Mina teeks kas
A) kutsukski peole sugulased, lisaks veel mõned oma sõbrannad kes lapsele meeldivad ja peaks peo mängutoas, nagu algselt plaanis
B) pakuks lapsele varianti minna hoopis lähemate sugulaste või ainult perega veeparki, Soome või Lätti või mõnda teise linna reisile, loomaaeda, kommivabrikusse ekskursioonile, poniga sõitma, kuhu iganes laps minna tahaks ja lubaks lapsel lähemad sõbrad millalgi kui nad terveks saavad endale külla kutsuda, või veel parem, pidžaamapeo teha. Siis oleks nagu kaks pidu. Kui mõlemal päeval veel torti ka saab, on ju veel parem kui üks suur pidu.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.11 14:10; 12.11 11:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vanemal lapsel oli palju sõpru sp. ei olnud prolbeemi sünnipäevadega. Nooremal on vaid 1 sõber, seega korraldan peo, kuhu kutsun sugulased, sõbrad, nende lapsed – et lapsel oleks ikkagi suurem pidu.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis asjad on 5-aastaste pidzaamapeod? Kas tullakse lihtsalt külla pidzaamades või jäädakse lausa ööseks ilma vanemateta sõbra juurde?

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sugulased on meil eraldi kutsutud koju, kuna enamus nende lastest juba üle 10aastased. Olengi mõelnud rääkida mehe õega, et kui neil plaane pole, siis tuleksid ka mängutuppa. Võibolla tõesti on hea mõte uurida oma lastega tuttavatelt, kas keegi saaks tulla – kingitust ju pole vaja või täitsa piisab ka õhupallidest jne sümboolselt.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.11 13:35; 08.11 15:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli mängutoas ainult 1 sõber ja vanaemad/vanaisad. Pidu oli ikka tore – lõpuks mängisime kõik pikka-nina ja laps oli vägagi õnnelik.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on mängutoasünnipäev ja tuleb kasvõi 3-4 last, siis on neil omavahel seal ikka tore: mängutoas on ägedad atraktsioonid ja uued mänguasjad, mida koos avastada. Kui on isegi kohal 20 last, siis kõik nad omavahel koos ikka ei mängi. Kui tõesti ühtegi last tulemas pole, siis jätaks mängutoa sünnipäeva ära ja läheks teeks midagi muud ägedat perega, mis lapsele rõõmu pakub.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oeh, minu lapsel just oli sünnipäev eile. Iga kord loodan, et osad ehk ei saa tulla, aga kõik on kohal nagu viis kopikat. Huvitav, kuidas minu lapse rühmas pole haigusi ega mitte midagi. Kui on hirm, et liiga vähesed tulevad, siis kutsu lasteaias terve rühm, pooled ikka tulevad ja see on juba täiesti paras ports, pole rohkem vajagi. Meil on vastupidine probleem, et laps tahab lisaks tervele lasteaiale kutsuda veel lapsi erinevatest trennidest, naabrilapsi ja jumal teab keda. Sugulaste lapsed ei mahu nagunii sinna mängutoa sünnipäevale.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui meil oli rühmas eelmisel aastal viirus, mille said vist 2/3 rühma lastest korraga, siis sellesse aega jäänud kaks sünnipäevapidu lükati edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meile meeldib teiste sünnipäevadel mängutubades käia, aga ise oleme me vaid korra vanavanematega mängunurgaga kohvikus pidanud pisikese peo. Muidu käime just tema sünnipäeva ajal SPA-des sulistamas ja ööbimas ning ta ootab seda väga ka nüüd 5 aastaseks saades, sest ta saab siis täis tähelepanu. Hommikul anname kingid üle ja sõidame minema.
Õnneks ta ei küsi ka mängutoa sünnipäeva, kuigi ta saab lasteaias kõigiga väga hästi läbi.

Ehk hoolib sinu lapski rohkem koos veedetud ajast perega väljaspool kodu st keskkonnavahetust ?
Kasvõi planeerida väike reis sellel ajal ?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.11 15:55; 10.11 18:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sugulased on meil eraldi kutsutud koju, kuna enamus nende lastest juba üle 10aastased.

Kelle jaoks pidu on? Kui on teada, et lasteaiakaaslaste jaoks kehval ajal, siis kutsu just pere ka mängutuppa. Saab sünnipäevalapsega mängida ja endagi lapsepõlve meenutada.
Milleks nii kinni hoida harjumustest (sugulastega teeme eraldi peo ja kodus), kui teisiti oleks tulemus parem?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sugulased on meil eraldi kutsutud koju, kuna enamus nende lastest juba üle 10aastased.

Kelle jaoks pidu on? Kui on teada, et lasteaiakaaslaste jaoks kehval ajal, siis kutsu just pere ka mängutuppa. Saab sünnipäevalapsega mängida ja endagi lapsepõlve meenutada.

Milleks nii kinni hoida harjumustest (sugulastega teeme eraldi peo ja kodus), kui teisiti oleks tulemus parem?

jääb ka arusaamatuks, milleks kaks pidu ? Ega lasteaiakaaslastele peo tegemine ei ole kohustuslik ja keegi ei solvu ka, pigem on neid sünnipäevi liiga palju ja ei jõuta igale poole minna niikuinii, tuleb valida. Meil teevad lasteaiakaaslastele sünnipäeva vast ehk 40% kõigist lastest üldse, ja jumal tänatud, muidu oleks süümekad äraütlemistega 😀

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.11 15:55; 10.11 18:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lapse vanavanemad ja teised sugulased on ka kutsutud? Mina selles vanuses hirmsasti tahtsin just sugulasi sünnipäeva peole kutsuda, sest neid nägi harva. Sõpru näeb ju lasteaias iga päev.

Tõsiselt eelistasid omavanustele sõpradele vanatädi?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen teinud nii, et sünnipäeva ikka ära pidanud, vaadanud, et vähemalt mõni sugulanegi kindla peale mängutoas olmas on. Ja siis selle haige parima sõbranna oleme lihtsalt terveks saanuna endale koju külla kutsunud, toa õhupallidega täitnud, midagi vähest aga maitsvat lauale pannud ja rõõmu rohkem kui küll.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.11 10:18; 11.11 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis asjad on 5-aastaste pidzaamapeod? Kas tullakse lihtsalt külla pidzaamades või jäädakse lausa ööseks ilma vanemateta sõbra juurde?

Minu lapsed pidasid jah üsna noorelt pitsaamapidusid. U kaks naabrilast või parim sõbranna tulid külla (tavaliselt siis, kui lapsevanemad tahtsid minna hilisõhtusele kontserdile, ise saime vastu ka sama teenuse). Meil kodus kolm enam-vähem sama vana tüdrukut. Katsime põranda madratsitega, lapsed enne magamaminekut tegid a la kukerpallivõistluseid, lühike disko pimedas toas vilkuva jõuluvana juures, kaisukate valimine kaissu, siis kõik lapsed nagu silgud madratsitele ritta magama. Sünnipäeva paljude lastega muidugi nii ei teeks nii noorelt.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.11 10:18; 11.11 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selles mõttes on jah targem kutsuda terve rühm, et siis vähemalt keegi tuleb. Elu on näidanud, et 20st lapsest tulevad kohale umbes 5. Meil selline rühm ka, et peaaegu pooled on vene lapsed, no ja kõik omavahel ei suhtle nii väga.

Ma ise pole lapsele saanudki mängutoa sünnipäeva teha, sest tal on sünnipäev täpselt pühade ajal ja niikuinii siis keegi ei saa tulla õigel päeval. Mul on lihtsam viia lasteaeda mingi kook vms ja heal juhul orgunnida mingi lõbustus.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lapse vanavanemad ja teised sugulased on ka kutsutud? Mina selles vanuses hirmsasti tahtsin just sugulasi sünnipäeva peole kutsuda, sest neid nägi harva. Sõpru näeb ju lasteaias iga päev.

Tõsiselt eelistasid omavanustele sõpradele vanatädi?

Mul polnudki vanatädi. Aga olid teises linnas elavad vanaema, tädi ja minust vanemad tädilapsed, keda ma üpris harva nägin, aga kes mulle väga väga kallid olid ja siiamaani on ja ma tõesti eelistasin võimaluse korral just nendega aega veeta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.11 14:10; 12.11 11:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub nagu ühele eespool vastajalegi, et kui juba 3-4 tuleb, on hea. 10+ ongi liiga palju möllu (sh lärmi ja tormamisest tulenevaid ohtlikke olukordi) ja nauditakse hoopis vähem. Ära sisenda lapsele, et oi kui kahju, et keegi tulla ei saa, vaid pigem, et oi kui tore, et … ja …. saavad tulla. Proovi 3 külalist kokku saada, ja usu mind, kõik on hästi :). Laps ei pruugi seda üldse nii emotsionaalselt võtta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu lapsel jaanuaris sünnipäev ja kutsusin mängutuppa ikka alati terve rühma ja kõik sugulased oma lastega. Väga paljud on sel ajal haiged, aga nii sai vähemalt paraja kamba kokku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse 7-aastane sünnipäev oli pidzaamapidu. Väga uhke oli vaadata, kui 12 tüdrukut väntasid pidzaamades ja kiivrid peas meile külla. Ööseks ei jäänud kedagi.
Pole küll teemasse, lihtsalt kommentaariks siin ühele.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil see mängutubade-aeg küll möödas(õnneks!), aga mäletan, et närvesööv oli tõesti. Jama oli ka see, et alati on kellelgi sinu lapse sünnipäevast tähtsamaid tegemisi ja haigusega ju vabandatakse suht kõik asjad välja.
Mina ei lükanud midagi omal ajal edasi. Nagunii on kellelgi koguaeg mingeid tegemisi-olemisi-minemisi, nagunii jääb keegi päriselt ka haigeks. Ja mis siis. Elu läheb edasi. Ainus suur mure oli, et oma laps sünnipäevapeo ajaks rajalt maas poleks.
Minu kaksikutel oli üks sünnipäev selline, kus mängutuppa tuligi kaks last. 12 oli kutsutud. Ja neil oli neljakesi nii tore, sest kogu see väli oli nende pärast.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lasteaia rühma puhul on tark tegu kogu rühm kutsuda. Kui just mõnda vägivaldset tüüpi rühmas ei ole. Nagu juba kirjutatud on, siis keegi jääb haigeks, keegi teeb miskit muud jne.
Ma kutsusin hiljuti kogu rühma (23) ja kohale tuli 16. “Tabavusprotsent” päris ok. Lisaks mõni sugulane ja saigi paraja suurusega kamp kokku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Väikelaps kui sünnipäevale ei tulda