Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui suur on noorsootöötaja palk?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Kui suur on noorsootöötaja palk?

Postitas:
Kägu

Oskab siin keegi öelda kui suur on umbes tänapäeval noorsootöötajate ja noortekeskuste juhatajate palk? Kas see on igal pool ühesugune või sõltub vallast?

Please wait...
Postitas:
Kägu

sõltub vallast. võib olla miinimum, aga võib olla ka üle keskmise

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ikka vallast sõltub. 1000€ netona maksimum, pigem alla.

Please wait...
Postitas:
Kägu

§ 2. Noorsootöötajate töötasu alammäärad
(1) Noortekeskuse ja noorsootööasutuse juhataja töötasu alammäär on 1155 eurot kuus.

(2) Noorsootööalase kõrghariduse või noorsootöötaja kutsega töötaja töötasu alammäär on 1000 eurot kuus.

§ 3. Noorsootöötajate puhkuse kestus
Noorsootöötaja iga-aastase puhkuse kestus on 35 kalendripäeva.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sry, et küsin, aga… Kas tõesti on noorsootöötaja töö ja elu nii raske, et peab saama teistest rohkem puhkust?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sry, et küsin, aga… Kas tõesti on noorsootöötaja töö ja elu nii raske, et peab saama teistest rohkem puhkust?

pigem ikka hoopis vähem – pedagoogide puhkuse pikkus on seadusega ettenähtud 60 kalendripäeva. noorsootöötaja tegeleb samuti päevast-päeva laste kantseldamisega, aga puhkus on oluliselt lühem 🙁

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

pigem ikka hoopis vähem – pedagoogide puhkuse pikkus on seadusega ettenähtud 60 kalendripäeva. noorsootöötaja tegeleb samuti päevast-päeva laste kantseldamisega, aga puhkus on oluliselt lühem 🙁

Aga tavalise inimese puhkus on ju 28 päeva. Miks siis noorsootöötajal peab see nädala võrra pikem olema?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga tavalise inimese puhkus on ju 28 päeva. Miks siis noorsootöötajal peab see nädala võrra pikem olema?

Seadusega on paika pandud minimaalne puhkusepäevade arv ehk 28 päeva. Iga ettevõte võib anda rohkem, kui seadusega paika pandud. Mina olen ka tavaline inimene ja meie ettevõte annab meile 35 päeva puhkust.

Ametnikud saavad ka 35 päeva puhkust neil on see ATSiga paika pandud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

noorsootöötaja töö on sarnane pedagoogide tööga. ta küll ei anna tunde nagu õpetajad, kuid noorsootöötajate põhiklientuur on need teismelised ja pubekad, kel kodus probleemid, ehk siis just need “raskemad” lapsed

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mine siis kooli, kui pikk puhkus nii väga torgib. Nähtud noid noorsootöö tegijaid küll. On ka asjslikke, suurem osa lihtsalt nn laste sõbrad-mullipuhujad. Raskete lastega ei tegele.Need lükatakse ikkagi kooli ja klassijuhataja kaela.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mind ei torgi kellegi puhkuse pikkus. Pigem tekkis küsimus, miks noorsootöötaja ametit peetakse millekski eriliselt raskeks? Töö ju nagu iga teinegi. Vaatamata sellele, et mõnikord on vaja töötada ka raskete lastega, pole selle ameti töötajate töökoormus kindlasti midagi sellist, mis vajaks kuidagi teistest rohkem tunnustamist või esile toomist.

Enamik ameteid nõuavad ju pingutust ja pole kuigi mugavad.

Please wait...
Postitas:
Kägu

see pikem puhkus kompenseerib pigem madalat palka. see on üks väheseid võimalusi, mida KOV asutused motivatsiooniks pakkuda saavad. Ma ise olen raamatukoguhoidja ja mul on ka 35 päeva puhkus alati olnud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kadedus on ikka kole asi küll…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kadedus puudub. Pigem oli küsimus töö sisu kohta, miks noorsootööd kohutavalt raskeks ametiks peetakse. Aga kellegi vastus oli ammendav – pika puhkusega kompenseeritakse madalapoolset palka. Ja see on täitsa loogiline.

Mul on aastas 48 puhkusepäeva, mis on 100% tasustatud. Seega, mul ei ole vaja kedagi kadestada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minu tutvuskonnas enmaikul on puhuks 35 päeva – suvel 28 ja talvel 7. Töötabad nii eraettevõtetes, kui ka riigiettevõtetes. See 28 on tõesti min., millest vähem ei tohi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

noorsootöötaja töö on sarnane pedagoogide tööga. ta küll ei anna tunde nagu õpetajad, kuid noorsootöötajate põhiklientuur on need teismelised ja pubekad, kel kodus probleemid, ehk siis just need “raskemad” lapsed

+ noorsootöötajad teevad tegelikult väga palju tööd vabast ajast. Ilmselt on ka neid, kes ei tee, aga need, kellega mina tööalaselt kokku puutun, on küll väga pühendunud ja teevad E-R 12-20 töötamisele veel lisaks noortekaõhtuid ja väljasõite, mis venivad kellaajaliselt pikemaks ning korraldavad laagreid, mis hõlmavad ka nädalavahetusi. Üldjuhul noored ikka tahavad ju midagi muud ka teha, kui kellast kellani noortekeskuses vaid istuda.

See nüüd sõltub küll ka täiesti inimesest, aga minu (ja ilmselt enamus inimeste) jaoks on selline graafik ka päris niru ja eks puhkus ka kompenseerib seda. Viis päeva nädalas oled üsna hilja õhtuni tööl. Tööpäev algab küll tavapärasest hiljem ja pikema unega inimesed mõtlevad, et ideaalne töö, ei pea 6-7 ärkama, aga tegelikult sellel ametikohal jõuad ka sellisel kellaajal koju, et pere kõrvalt enamus selliseid inimesi vist seda tööd teha ei taha, kes ka oma perega koos aega tahavad veeta (kui on lapsed, siis tähendab see seda, et oma lapsi põhimõtteliselt nädala sees ei näegi). Mulle pakuti ülikooli ajal noortekeskusesse tööd, aga just selle graafiku pärast ütlesin ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kadedus puudub. Pigem oli küsimus töö sisu kohta, miks noorsootööd kohutavalt raskeks ametiks peetakse. Aga kellegi vastus oli ammendav – pika puhkusega kompenseeritakse madalapoolset palka. Ja see on täitsa loogiline.

Mul on aastas 48 puhkusepäeva, mis on 100% tasustatud. Seega, mul ei ole vaja kedagi kadestada.

Kui saladus pole, siis mis meeletult kontimurdvat tööd sa ise teed, et puhkus “tavalise inimese” omast lausa KOLM nädalat pikem on?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kui saladus pole, siis mis meeletult kontimurdvat tööd sa ise teed, et puhkus “tavalise inimese” omast lausa KOLM nädalat pikem on?

Kasvatan raske puudega last. Ja seetõttu saan aastas lisapuhkepäevi. Üks vaba päev kuus.

Please wait...
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Kui suur on noorsootöötaja palk?