Esileht Väikelaps Kui suur on/oli teie vanemahüvitis

Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )

Teema: Kui suur on/oli teie vanemahüvitis

Postitas:

Kas lapse heaolu ka kuidagi tähtis on?

Mulle on jäänud mulje, et paljud naised algusest peale arvestavadki sellega, et vanemahüvitis on 1,5 a ja pärast seda minnakse tööle ja laps hoidu. Et see on nagu mingi üldine norm, nii ongi ja muid variante eriti ei kaalutagi. Sest “kõik” ju teevad nii. Veel tundub mulle, et paljud ei mõtlegi selle peale, kui suur erinevus hoidu mineku mõttes on 1,5 ja 2,5 a lapsel. No ja ema ise on tülpinud ja tahab tagasi täiskasvanute maailma ja ta ilmselt arvab, et see kasu, mis tema tööl käimisest saab, on suurem kui lapse negatiivsed kogemused. Aga mis ma siin ikka teiste eest räägin, neid sõimeteemalisi vaidlusi on siin Perekoolis korduvalt olnud.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.09 17:19; 10.09 21:27; 10.09 22:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain vanemahüvitist miinimumi ja tööle pole siiani läinud (laps 5a). Mees teenib piisavalt, et pere ära elatada ja tema soovis juba esimest last planeerides, et koduseks jääksingi, aga siiski käisin raseduse lõpuni tööl. Hetkel üritame teist last saada.
On oma maja, aga laenu kuumakse väike. Peres kaks autot, aga järelturult ostetud ja kohe välja makstud.
Siin väikelinnas pole lihtsalt võimalik naistel normaalse palgaga tööd leida.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.09 22:40; 24.09 18:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sain vh 1000€ ümmarguselt, 70€ rohkem kui palka. Säästsin dekreedirahast poole ja edaspidi iga kuu 150-200€. Peale vh lõppu olin lapsega veel aasta kodus. Saime hakkama täitsa normaalselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palka sain kätte üle 600, vh sain kätte 460 igas kuus. Sellest rahast kõrvale midagi panna ei saanud. Ei teagi, kuidas nii vähe vh sain.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.09 10:05; 18.09 20:43; 20.09 10:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna tegu on anonüümse foorumiga siis miks on vale uurida sellist asja? Vaatan kolleege,sõpru, tuttavaid- kõigil tundub hästi minevat,saavad lubada reise ja kodud ilusad. Samas pole tõesti olnud kellegagi palganumbritest juttu. Veider oleks palkade üle arutleda (nii enda kui nende). Igal pool mujal on samuti palgad salajased. Ainult keskmise palga teemad, mis tegelikku elu ju otseselt ei kajasta. Mulle tundub, et mina olen kuidagi kehv majandaja, et ei ole suutnud säästa senini. Aga kui ikka koju on mööblit ja kodumasinaid vaja, auto vajab hooldust ja kütust,laps kasvab ja vaja kvaliteetseid riideid ja toitu lauale jne.

Tead, olen ka mõelnud, et ma kehv majandaja. AGA. mul sõbranna, kes saab sama palju või isegi rohkem palja kui ma (kolleegid). Mees teenib tal väga hästi, väga kõrge koht. Mehel firnaauto. Naisel ka suht kallis. Reisivad palju, kallid riided, kallid brändid (Talumees nt).

Aga tööle läks ikka 1a9k lapse kõrvalt ja kohe täiskohaga. Olin suht üllatunud, et ometi võimalused peaksid olema ju…ju see elatustase nõuab oma. Hoopis tema oli üllatunud, et ma osalise ajaga algul.

Eks meil tegelikult raskem ole need kuud, haiguspäevad võtavad ka ju sissetuleku, aga eks saame hakkama.

Ega tööle minda lapse kõrvalt ainult raha pärast. Minu lähemas tutvusringkonnas on praktiliselt kõik lapsed läinud hoidu/sõime enne 2 a saamist. Raha pole üheski neist peredest tegelikult põhjuseks olnud. Ma tean seda, sest oleme sellest rääkinud – mõni on otse öelnud, mõni vihjanud, mõnel on elustiilist aru saada. Ise olin esimese lapsega täpselt kolm aastat kodus ja mulle on mitu inimest öelnud, et nad ei tea peale minu mitte kedagi teist, kes nii kauaks lapsega koju oleks jäänud, jutt siis haritud ja hea töökohaga naistest. Kaugeltki mitte kõik naised ei taha 3 a lapsega kodus olla. Ja ma ei ütle seda sugugi etteheite mõttes, nii lihtsalt on, inimesed on erinevad.

jaa ma tean, et kõik ei taha. Ma ka ei taha 😀 Aga selleks ongi osaliselt töötamise võimalus, selles mõttes, et ma ju ise töötan samas asutuses ja tean, et tööandja selles osas paindlik. Nii näiteks tegi tema, erinevalt minust, juba LHP ajal kodus tööd väikese koormusega. Meil ollakse väga vastutulelikud selles osas, hea tööandja on. Ja seetõttu mind üllataski, et ta päris täiskohaga läks ja veel rohkem üllatas mind, et tema oli üllatunud, et ma läksin osa-ajaga. Just rahalises mõttes oli ta üllatunud, et palk on ju ka siis palju väiksem. Ja see osa pani mind mõistma, et tegelikult kõikidel nendel asjadel, mida ma näiteks kadestan majanduslikult paremal järjel olevate inimeste juures, on oma hind – et kui tahad palju reisid,a kanda tõelisel tkalleid riideid, nö tõesti tunda en drikkana…siis säästa ei olegi võimalik! Et ongi nii, et tuleb valida, kui oled keskklassis – ükskõik kas madalamas keskklassi otsas või rikkama keskklasis otsas – kas ägedad asjad ja meelelahutust palju või siiski säästud ja tagasihoidlikum elu. Ainult tõelisel trikkad on need, kes saavad mõlemat korraga lubada – head elu ja samas ka kindlat tagalat.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.09 17:15; 10.09 20:50; 17.09 14:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui loen neid jute, kus lapsed lähevad juba alla 2a lasteasutusse ja emad tööle ennast teostama, siis mõtlen alati, et jube hea, kui laps on haigustele nii vastupidav, et ema saabki ilusti tööl käia ja puha. Tegelikult mina eelistaksin ka, et laps oleks niipalju vastupidav, et käiks lasteaias ja mina tööl, aga reaalsus on see, et mõni päev ja jälle haige (ja nädalaid kestvad köhad, millega segaks lasteaias lõunaune ajal teisi).

Kunagi pidasin neid, kes on lapsega koolini kodus, mingiteks tavapedagoogikale vastandujateks (kelle ei meeldi õpetamismeetodid lasteaias), totaalseteks alternatiiv-inimesteks – nüüd olen üllatuseks avastanud ennast mõttelt, et äkki üldse ei kasutaks lasteaeda ja saaks koolini kuidagi 1 palgaga kodus hakkama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Säästma saab ju hakata juba last planeerides, seejärel raseduse ajal. Kui mitte midagi üle ei jää, kuidas saab siis planeerida perre uut liiget?

Miks ei saa?
Me ei säästa mehega kunagi sentigi kuskile arvele või hoiusele ja lapsi oleme saanud 3. Miks peab säästma? Võtad selle rahavaiba endale kirstu kaasa soojustuseks?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.09 11:57; 18.09 11:59; 18.09 21:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palka sain kätte üle 600, vh sain kätte 460 igas kuus. Sellest rahast kõrvale midagi panna ei saanud. Ei teagi, kuidas nii vähe vh sain.

Olid ilmselt haiguslehel enne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.09 11:57; 18.09 11:59; 18.09 21:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Säästma saab ju hakata juba last planeerides, seejärel raseduse ajal. Kui mitte midagi üle ei jää, kuidas saab siis planeerida perre uut liiget?

Miks ei saa?

Me ei säästa mehega kunagi sentigi kuskile arvele või hoiusele ja lapsi oleme saanud 3. Miks peab säästma? Võtad selle rahavaiba endale kirstu kaasa soojustuseks?

Selleks, et ei peaks pooleteiseaastast kodust ära saatma.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.09 14:40; 10.09 21:29; 18.09 14:44; 18.09 14:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui loen neid jute, kus lapsed lähevad juba alla 2a lasteasutusse ja emad tööle ennast teostama, siis mõtlen alati, et jube hea, kui laps on haigustele nii vastupidav, et ema saabki ilusti tööl käia ja puha. Tegelikult mina eelistaksin ka, et laps oleks niipalju vastupidav, et käiks lasteaias ja mina tööl, aga reaalsus on see, et mõni päev ja jälle haige (ja nädalaid kestvad köhad, millega segaks lasteaias lõunaune ajal teisi).

Kunagi pidasin neid, kes on lapsega koolini kodus, mingiteks tavapedagoogikale vastandujateks (kelle ei meeldi õpetamismeetodid lasteaias), totaalseteks alternatiiv-inimesteks – nüüd olen üllatuseks avastanud ennast mõttelt, et äkki üldse ei kasutaks lasteaeda ja saaks koolini kuidagi 1 palgaga kodus hakkama.

Miks ainult kaks äärmust – titt lasteaeda või koolini kodus?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.09 14:40; 10.09 21:29; 18.09 14:44; 18.09 14:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palka sain kätte üle 600, vh sain kätte 460 igas kuus. Sellest rahast kõrvale midagi panna ei saanud. Ei teagi, kuidas nii vähe vh sain.

Olid ilmselt haiguslehel enne.

Ei olnud kusjuures.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.09 10:05; 18.09 20:43; 20.09 10:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palka sain kätte üle 600, vh sain kätte 460 igas kuus. Sellest rahast kõrvale midagi panna ei saanud. Ei teagi, kuidas nii vähe vh sain.

Olid ilmselt haiguslehel enne.

Ei olnud kusjuures.

Eelneva kalendriaasta kõik 12 kuud töötasid 600€ eest kuus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.09 11:57; 18.09 11:59; 18.09 21:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõrvale panin kogu emapalga ja elasin mehe palgast(900 eur) ja rahast: dikreeti ja lasterahast. Kui emapalk lõpes siis läksin õhtuti tööle 3Xnädalas ja päeval olin kodune siis läks käiku emapalk(650eur+140palk). Lasteaia laps läks 2a5k.
Teemaalgataja, Eestis igalpool elamine pole just odav kuna me kõik maksame neid maksed. 😉 Lisaks tasub arvestada ka sellega, et umbes 10a pärast lasteharidus muutub tasuliseks.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.09 07:10; 29.09 09:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli vanemahüvitise suurus 900 eur, reaalsuses suutsin kõrvale panna vaid 100 euri kuus, aga mina maksin ka makse ja ostsin toitu ning rõivaid perele. Reisida sel ajal väga ei suutnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.09 07:37; 27.09 08:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palka sain kätte üle 600, vh sain kätte 460 igas kuus. Sellest rahast kõrvale midagi panna ei saanud. Ei teagi, kuidas nii vähe vh sain.

Olid ilmselt haiguslehel enne.

Ei olnud kusjuures.

Eelneva kalendriaasta kõik 12 kuud töötasid 600€ eest kuus?

Laps sündis kevadel 2016. Kui sa mõtled 2015.a.siis töötasin jaanuari keskpaigast 2015 kuni detsembri alguseni 2015 jah nimetatud palga eest igas kuus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.09 10:05; 18.09 20:43; 20.09 10:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Palka sain kätte üle 600, vh sain kätte 460 igas kuus. Sellest rahast kõrvale midagi panna ei saanud. Ei teagi, kuidas nii vähe vh sain.

Olid ilmselt haiguslehel enne.

Ei olnud kusjuures.

Eelneva kalendriaasta kõik 12 kuud töötasid 600€ eest kuus?

Laps sündis kevadel 2016. Kui sa mõtled 2015.a.siis töötasin jaanuari keskpaigast 2015 kuni detsembri alguseni 2015 jah nimetatud palga eest igas kuus.

Siis ongi ju kõik õige – töötasid 10,5 kuud, sellel ajal teenitud palk jagati 12 kuuga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõrvale panin kogu emapalga ja elasin mehe palgast(900 eur) ja rahast: dikreeti ja lasterahast. Kui emapalk lõpes siis läksin õhtuti tööle 3Xnädalas ja päeval olin kodune siis läks käiku emapalk(650eur+140palk). Lasteaia laps läks 2a5k.
Teemaalgataja, Eestis igalpool elamine pole just odav kuna me kõik maksame neid maksed. ???? Lisaks tasub arvestada ka sellega, et umbes 10a pärast lasteharidus muutub tasuliseks.

Mis raha on dikreetiraha?????

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.09 22:40; 24.09 18:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui loen neid jute, kus lapsed lähevad juba alla 2a lasteasutusse ja emad tööle ennast teostama, siis mõtlen alati, et jube hea, kui laps on haigustele nii vastupidav, et ema saabki ilusti tööl käia ja puha. Tegelikult mina eelistaksin ka, et laps oleks niipalju vastupidav, et käiks lasteaias ja mina tööl, aga reaalsus on see, et mõni päev ja jälle haige (ja nädalaid kestvad köhad, millega segaks lasteaias lõunaune ajal teisi).

Kunagi pidasin neid, kes on lapsega koolini kodus, mingiteks tavapedagoogikale vastandujateks (kelle ei meeldi õpetamismeetodid lasteaias), totaalseteks alternatiiv-inimesteks – nüüd olen üllatuseks avastanud ennast mõttelt, et äkki üldse ei kasutaks lasteaeda ja saaks koolini kuidagi 1 palgaga kodus hakkama.

No tegelikult ju emad ei lähe niivõrd ennast teostama, kuivõrd laste pikaajalist turvalisust tagama. Kui ma kõigi kolme lapsega oleksin nii pikalt kodus olnud, siis ei oleks ma näiteks mehe surma puhul võimeline oma kolme last ülal pidama ja koolitama. Minu lapsed olid väga sageli haiged ja seega palkasin ma lisaks lasteaiamaksu maksmisele ka lapsehoidjat üsna pidevalt. Kokkuvõttes läks lapsehoidmisele suur osa palgast aga ma tagasin selle, et ma käisin eriala tööalaste arengutega kaasas ning säilitasin kvalifikatsiooni. Nüüd on lapsed kõik koolis ja minul töökoht, mis pakub paindlikkust, normaalset palka, on huvitav ja kolleegid on meeldivad ning lisaks tean, et mul ei ole probleeme ka laste koolitamise ja toetamisega tulevikus. Üllataval kombel tundus mulle teisi peresid ja laste arengut vaadates, et mina ei tegelenud oma lastega sugugi vähem kui need, kes olid kogu aja lastega kodus. Kuna mulle väga meeldib igasugune meisterdamine, jutustamine ja rändamine koos lastega siis ma teen seda vaatamata sellele, et lapsed on varasest vanusest lasteaias käinud. Sest õhtud ja nädalavahetused on ju kõik vabad.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.09 07:37; 27.09 08:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sain maksimumi, lastetoetus 3 lapse pealt veel kena kopikas juurde. Lisaks jätkasin veel tööga niivõrd kuivõrd võimalik oli lapse kõrvalt. Sissetulekud olid piisavalt suured. Aga seda olid ka väljaminekud. Kuna enne lapse sündi ostsin maja, kus siseviimistlus oli tegemata, siis terve lapse beebiaja on saanud ehitada. Dekreedirahad olid mul ligi 10 000 eur. Selle eest lasin teha teise korruse magamistoad ja halli. Vanemahüvitise eest sai jooksvalt teha esimesel korrusel. Koguda ei õnnestunud midagi. Oli vanemahüvitis läbi, oli ka pidu läbi. Aga maja peaaegu, et valmis.
Laps läks lasteaeda 1,5. Õnneks sellega on kõik väga hästi. Haiguseid pole olnud. Nutmisi pole olnud. Tragi laps igatepidi. Ühe päeva hoian teda ise kodus ja 4 päeva käib lasteaias. Kuna olen nö vabakutseline, saan oma tööaega ja -kohta varieerida vastavalt vajadusele. Isegi terve lapse kõrvalt täiskohaga kellast kellani tööl käimine oleks raske.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõrvale panin kogu emapalga ja elasin mehe palgast(900 eur) ja rahast: dikreeti ja lasterahast. Kui emapalk lõpes siis läksin õhtuti tööle 3Xnädalas ja päeval olin kodune siis läks käiku emapalk(650eur+140palk). Lasteaia laps läks 2a5k.

Teemaalgataja, Eestis igalpool elamine pole just odav kuna me kõik maksame neid maksed. ???? Lisaks tasub arvestada ka sellega, et umbes 10a pärast lasteharidus muutub tasuliseks.

Mis raha on dikreetiraha?????

http://www.emmedeklubi.ee/rasedus/mis-on-dekreet-mis-sunnitushuvitis-kuidas-seda-arvutada-kuidas-taotleda-6842/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.09 07:10; 29.09 09:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Dekreet on riigipea või valitsuse poolt antud seadus.
https://et.wikipedia.org/wiki/Dekreet
Släng:
Eesti NSV ajal nimetati dekreediks vene keele eeskujul sünnituspuhkust (dekreetpuhkus). Levinud oli väljend dekreeti minema ehk sünnituspuhkusele minema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )


Esileht Väikelaps Kui suur on/oli teie vanemahüvitis

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.