Esileht Väikelaps Kui suur on sõnavara, kui laps oskab kõiki igapäevasõnu?

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Kui suur on sõnavara, kui laps oskab kõiki igapäevasõnu?

Postitas:

Mul on vaja ankeedis märkida lapse ligikaudne sõnade arv, aga sõnavara on juba nii suur, et raske on arvestada. Sõnu kokku lugeda pole enam võimalik, sest laps teab enam-vähem kõiki lapse maailma kuuluvaid sõnu. Kas keegi teab, kui suureks loetakse sõnavara, kui laps räägib kolme-neljasõnaliste lausetega ja teab kõiki sõnu, millega kokku puutub? Näiteks kõiki esemeid kodus, kõiki toiduaineid, kehaosi, mänguasju, tegevusi (hüppan, jooksen, kiigun), riideesemeid, kohti, kus on käinud (kohvik, pood, buss, mänguväljak), ütleb ka mõned määrsõnad (homme, kaugel). Omadussõnu on vähe.
Keerulisemaid sõnu muidugi ei tea, millega laps oma elus kokku ei puutu ja pole eakohane.
Kui suureks sellist sõnavara loetakse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 10:38; 13.02 12:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

200?

Kas seal ei saa märkida, et üle …? Et ainult kindla nr saad märkida?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahemikud on, aga ma ei oska vahemikkugi arvata.
Paljudes artiklites mõõdetakse laste keelelist arengut sõnade hulgas, aga mind paneb imestama, kuidas seda sõnade hulka siis vanemad mõõta saaks. No näiteks kui artikkel ütleb 1000 sõna. Kust peaks teadma, millal on omandatud 1000 sõna.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 10:38; 13.02 12:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pakun 300-500, ma oma lapsel lugesingi nädala jooksul üle ja sain 400+, kui ta kirjelduse järgi sarnases arenguetapis oli. Temal oli verbe paarkümmend (ehk vähe), määr- ja omadussõnu palju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ilmselt teeksin keskmise arvutuse selleealise lapse kohta, võttes aluseks harju keskmise.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Väikelaps Kui suur on sõnavara, kui laps oskab kõiki igapäevasõnu?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.