Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui suur on teie kodulaen?

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 96 )

Teema: Kui suur on teie kodulaen?

Postitas:
Kägu

Huvitab, kui suuri kodulaenusid tavalised keskmised inimesed võtavad.

oleme tavalised keskmised inimesed, kodulaenu ei ole võtnud.

Ma ei saa aru mida sellised “sain päranduseks maja-korteri” siia teemasse tulevad mulisema? Sündisite kuldlusikas suus? Palju õnne.

teemaalgataja tahtis teada, kui suur on tavalise keskmise inimese kodulaen, ma vastasingi talle. esimese päranduse, kolmandiku 2-toalisest korterist lasnamäel, sain mõned aastad enne viiekümneseks saamist. meie perele kuuluv kinnisvara on ostetud palgaga.

+4
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Jääk on 129 500€, jookseb esimene aasta, võetud 30-aastaks. Uus maja Tartu külje all.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kolmetoaline Tallinnas, laen 75 000€ 25 aastat.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aitäh vastuse eest, kuid teema pealkirjast on selgelt näha, et küsimus on suunatud neile, kellel on kodulaen olemas.

Minuarust juba nimekirjas sellist küsimust nähes on ette teada, et käod kipuvad siin kaagutama, et “laenu polegi”.

Mõtlesin, et loen huvi pärast lollid üle, aga üle ühe ei viitsinudki, kui juba kolmas vastus selline.

+3
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on laenujääk ~65 000 ja maksta veel 25 aastat (2-toaline korter Kesk-Eestis).

Tundub väga või siis liiga kallis kahetoalise korteri eest kesk-eestis? Jääk 65 000. Mis see täishind siis oli? Selle eest saab või sai suurde linna, tallinn, pärnu, korteri. Kesk-eesti piirkonda saab maja ju?

Äkki alles ostis.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on laenujääk ~65 000 ja maksta veel 25 aastat (2-toaline korter Kesk-Eestis).

Tundub väga või siis liiga kallis kahetoalise korteri eest kesk-eestis? Jääk 65 000. Mis see täishind siis oli? Selle eest saab või sai suurde linna, tallinn, pärnu, korteri. Kesk-eesti piirkonda saab maja ju?

Äkki alles ostis.

See ei muudaks midagi, ikka jube hind.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ausalt – teema pealkirja lugedes tekkis ka minul tahtmine tulla siia vastama, et mul ei ole laenu. “Tavaline keskmine inimene” ei võta tingimata kodulaenu. Leian, et teema pealkiri on kallutatud (stiilis: palju teil praegu õues sooja on? – sest kõigil ju ometi on mingi temperatuur).

+4
-15
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Maksta 7500EUR, jäänud 2,5 aastat. Kui õnnestub maksame järgmine aasta kogusumma.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Laenujääk on 19800€, 8,5 aastat on makstud, teine 8,5 veel maksta.
Maja Saaremaal.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Laen võetud 1,5 aastat tagasi ja summas 140 000. 4-toaline korter Tallinnas. Üks laenuvaba 2-toaline korter on ka, selle laen juba makstud. Selle üür katab suure osa suurema korteri laenu kuumaksest õnneks.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

58 000 eurot, jääk 8000 eurot. Maja Harjumaal

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ausalt – teema pealkirja lugedes tekkis ka minul tahtmine tulla siia vastama, et mul ei ole laenu. “Tavaline keskmine inimene” ei võta tingimata kodulaenu. Leian, et teema pealkiri on kallutatud (stiilis: palju teil praegu õues sooja on?).

Minu arust tavaline inimene ei suuda osta raha eest kinnisvara välja. Kui see ei ole just alla 10 000 korter kuskil, mille jaoks kogub. Tavalisel inimesel on alla keskmine palk ja tal pole sularaha ega kogutud raha, et osta kuskile linna korter või maja.
Mul tuttava tuttav ostis eelmine aasta ilma laenuta maja, ja sai uurimiskomisjoni kaela. Et ei oleks rahapesuvõi terrosirahastamisega tegemist.

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ausalt – teema pealkirja lugedes tekkis ka minul tahtmine tulla siia vastama, et mul ei ole laenu. “Tavaline keskmine inimene” ei võta tingimata kodulaenu. Leian, et teema pealkiri on kallutatud (stiilis: palju teil praegu õues sooja on?).

Minu arust tavaline inimene ei suuda osta raha eest kinnisvara välja. Kui see ei ole just alla 10 000 korter kuskil, mille jaoks kogub. Tavalisel inimesel on alla keskmine palk ja tal pole sularaha ega kogutud raha, et osta kuskile linna korter või maja.

Mul tuttava tuttav ostis eelmine aasta ilma laenuta maja, ja sai uurimiskomisjoni kaela. Et ei oleks rahapesuvõi terrosirahastamisega tegemist.

Tavalised inimesed on ka maapiirkondade õpetajad, kes jõuavad küll korteri kohalikku alevisse või külasse osta. Tean mõnda sellist noort õpetajat: lapsi pole (veel?), õpetajana töötanud juba 5+ aastat, enamus ajast rohkem kui täiskoormusega. Kohalik kinnisvara ei maksa sealkandis eriti midagi, jõuab osta küll, kui mõni aasta raha kogutud.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

34000€ võtsime laenu, veidi üle 10000€ veel tagasi maksta.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

oli majalaen, võetud krooniajal, (max hetkel 850 tuh krooni ehk ca 54,2 tuh eurot).
praeguseks kõik makstud. juba paar aastat tagasi.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

470.000 eurot on jääk. Oslos, 2 magamistuba, 60m2. 30 aastat.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

2-toaline korter Tallinnas, jääk 72 760.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hiiumaal 3 toaline korter. Laenu võtsime 5-ks aastaks. Jääk umbes 6000€. Varsti makstud! 🙂

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

128000, võetud kaksteist aastat tagasi, seega maksta veel pool.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Äkki alles ostis.

Kui keegi tahab elada kesk-Eestis (nt Viljandi kesklinnas), uusarenduses või äsja täielikult renoveeritud majas, siis ei huvita teda ei Tallinna ega Pärnu magalad ega ka odavad majakökatsid. Korralikku maja ei saa kuskilt odavalt, rääkimata sellest, et nt üksik inimene üldse vajaks maja.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Äkki alles ostis.

Kui keegi tahab elada kesk-Eestis (nt Viljandi kesklinnas), uusarenduses või äsja täielikult renoveeritud majas, siis ei huvita teda ei Tallinna ega Pärnu magalad ega ka odavad majakökatsid. Korralikku maja ei saa kuskilt odavalt, rääkimata sellest, et nt üksik inimene üldse vajaks maja.

Jah, aga Viljandi ei ole kesk-eesti.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Uuem maja väikelinnas, algne laen 100 000, praegune jääk 48 000, kuumakse 550€. Intress on ülimadal, alla 0,2 protsendi, seetõttu ei taha lepingut muuta, muidu kuumaksu sooviks praeguse aja kontekstis veidi väiksemaks küll. Samas… ah, las olla, saab hakkama.
Praeguse seisuga on ainus võmalus kuumaksu vähendada ilma intressi muutmata ainult nii, et teha üks suurem ennetähtaegne sisse/tagasimakse, aga pole sellist suuremat summat sülle kukkunud viimasel ajal.
Seega ei torgi oma laenu hetkel.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No nii väikesed laenusummad kõigil. Aga ju see ongi Eesti inimese ja tema kinnisvara keskmine läbilõige.
Ma lihtsalt ei saa väga hästi aru, miks summades 10-70 tuhat üldse laenu võtta ja seda veel 25-30 aasta peale venitada…
Kurb tegelikult.
Ja samas positiivne, et ei elata üle oma võimete.

+1
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

4-toaline korter Tallinnas, jääk 122 000 eurot, maksta veel 25 aastat (3 aastat makstud).

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No nii väikesed laenusummad kõigil. Aga ju see ongi Eesti inimese ja tema kinnisvara keskmine läbilõige.

Ma lihtsalt ei saa väga hästi aru, miks summades 10-70 tuhat üldse laenu võtta ja seda veel 25-30 aasta peale venitada…

Kurb tegelikult.

Ja kust ma 69 000 ilma laenuta saaksin?
Võtaksin sellise summa meeleldi vastu.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kurb tegelikult.

Tegelikult see ei näita mitte midagi. Paljudel on küllaltki suur summa olemas (tublid kogujad), laenatakse lihtsalt natuke juurde. Tuttav ostis hiljuti 100 000 eurot maksva korteri, pangast võttis aga ainult 20 000 eurot laenu. Ülejäänud summa oli tal juba olemas. Ja seda laenu ei pea 25-30 aasta peale venitama – võib ka lühema ja peale graafiku teha või ennetähtaegselt ära maksta.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kurb tegelikult.

Laenusumma järgi hindad, mis väärtuses on inimestel ostetud kinnisvarad? Nunuh..eks see ütle palju su enda kohta. Sul on kindlasti alati kõige uuem aiföööön ka järelmaksuga ostetud eks, sest noh, odavamaga oleks mark ringi käia?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Korter Tallinna kesklinnas, 93 ruutmeetrit. Jääk on u 156000.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Paku siis välja, kuidas peaks noor pere paar aastat pärast ülikooli lõppu selle 70 000 saama? Vanemate tagataskust?

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siin on kogu aeg neid tegelasi olnud, kes loetust aru ei saa. Anname neile nende puuduliku hariduse andeks.

Mul ca 120000, kolmetoaline korter Tartus.

küsimus oli, kui suur on teie kodulaen?
miks küll erutuda, kui keegi ausalt vastab, et 0.
kui aga selline vastus tõesti pahandab, siis mõistlik oleks lubatud laenu suuruse piirmäärad enne teada anda. 😉

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 96 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui suur on teie kodulaen?