Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui suur on teie kodulaen?

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 96 )

Teema: Kui suur on teie kodulaen?

Postitas:
Kägu

Siin on kogu aeg neid tegelasi olnud, kes loetust aru ei saa. Anname neile nende puuduliku hariduse andeks.

Mul ca 120000, kolmetoaline korter Tartus.

küsimus oli, kui suur on teie kodulaen?

miks erutuda, kui keegi ausalt vastab, et 0.

kui selline vastus tõesti pahandab, siis mõistlik oleks lubatud laenu piirmäärad enne teada anda. 😉

Et kui on küsimus, et vastake need, kes on (näiteks) HIV positiivsed, siis on jumala okei ja teemasse haakuv vastata, et mina olen 0% positiivne?

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Siin on kogu aeg neid tegelasi olnud, kes loetust aru ei saa. Anname neile nende puuduliku hariduse andeks.

kui selline vastus tõesti pahandab, siis mõistlik oleks lubatud laenu piirmäärad enne teada anda. 😉

Et kui on küsimus, et vastake need, kes on (näiteks) HIV positiivsed, siis on jumala okei ja teemasse haakuv vastata, et mina olen 0% positiivne?

kui küsitaks, et tahaks teada, kas tavalised keskmised eesti inimesed on HIV positiivsed, siis jah, oleks väga normaalne vastata ka neil, kes ei ole positiivsed.

ehket, teema püstituse eeldus, et tavalisel keskmisel eesti inimesel on kindlasti kodulaen, erinevus on vaid selles, kui suur, on vildakalt püstitatud.
ja vastused ongi ootuspärased, sest inimesed ja nende elud on erinevad. see, kes peab tavaliseks ainult omasuguseid, enamasti eksib.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

kui küsitaks, et tahaks teada, kas tavalised keskmised eesti inimesed on HIV positiivsed, siis jah, oleks väga normaalne vastata ka neil, kes ei ole positiivsed.

ehket, teema püstituse eeldus, et tavalisel keskmisel eesti inimesel on kindlasti kodulaen, erinevus on vaid selles, kui suur, on vildakalt püstitatud.

ja vastused ongi ootuspärased, sest inimesed ja nende elud on erinevad. see, kes peab tavaliseks ainult omasuguseid, enamasti eksib.

Ei, teema püstitus oli midagi muud, aga arusaadav, et sa aru ei saa.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei, teema püstitus oli midagi muud, aga arusaadav, et sa aru ei saa.

“Huvitab, kui suuri kodulaenusid tavalised keskmised inimesed võtavad.”

tavaliste keskmiste eesti inimeste hulgas on märkimisväärselt neid, kes kodulaenu ei võtagi.
ehket, kui teemaalgatajat huvitavad tõesti tavalised keskmised inimesed, mitte ainult omasugused, siis tuleb leppida ka nende vastustega, kel kodulaenu ei ole.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui tavalisel inimesel ei ole kodulaenu, sisi on ta kas üürikas või saanud kodu/elamise kas päranduseks või elab kellegi teise pinnal. Mil moel tavainimene saaks omale päris kodu, mis kuulub talle, ilma laenuta? Ja tavaline inimene, kelle palk teatavasti keskmiseni ei küüni (keskmine on õlikõrgete pealt kõrgeks tõstetud), siis on teada, et palgast nad seda ei kogu. Kui jätta välja erandid, kus elamine maksis või maksab 1000-10 000 eurot. Selle kogub ehk aastatega ära, aga palju aastaid kulub.
Võib-olla pean veel kirjutama sedasama juttu.

+1
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loe teemaalgatust uuesti. Kui raske olnuks pealkirjaks kirjutada: kui suur on kodulaenu võtnute laenusumma?

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Loe teemaalgatust uuesti. Kui raske olnuks pealkirjaks kirjutada: kui suur on kodulaenu võtnute laenusumma?

Seda ta ju justnimelt kirjutaski.
“Huvitab, kui suuri kodulaenusid tavalised keskmised inimesed võtavad”

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui tavalisel inimesel ei ole kodulaenu, sisi on ta kas üürikas või saanud kodu/elamise kas päranduseks või elab kellegi teise pinnal. Mil moel tavainimene saaks omale päris kodu, mis kuulub talle, ilma laenuta? Ja tavaline inimene, kelle palk teatavasti keskmiseni ei küüni (keskmine on õlikõrgete pealt kõrgeks tõstetud), siis on teada, et palgast nad seda ei kogu. Kui jätta välja erandid, kus elamine maksis või maksab 1000-10 000 eurot. Selle kogub ehk aastatega ära, aga palju aastaid kulub.

just, just, sa oled juba õigel teel.

mediaanpalk on meil 1100 euro kandis. pooled palgasaajad saavad sellest rohkem ja pooled vähem.
aga ka mediaanpalgaga ei pruugi pangad inimest laenukõlbulikuks pidada. mediaanist madalamate palkade saajatest rääkimata.
kas need inimese ei olegi siis sinu arvates tavalised eesti inimesed?
on ebatavalised või ehk suisa hälbega?

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

just, just, sa oled juba õigel teel.

mediaanpalk on meil 1100 euro kandis. pooled palgasaajad saavad sellest rohkem ja pooled vähem.

aga ka mediaanpalgaga ei pruugi pangad inimest laenukõlbulikuks pidada. mediaanist madalamate palkade saajatest rääkimata.

kas need inimese ei olegi siis sinu arvates tavalised eesti inimesed?

on ebatavalised või ehk suisa hälbega?

Mis vahet seal on, neid on kõige rohkem. Kellele makstakse mingi hea kui 1000 kätte või 1000 bruto.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seda ta ju justnimelt kirjutaski.

“Huvitab, kui suuri kodulaenusid tavalised keskmised inimesed võtavad”

ja saigi ka vastuseks, et on inimesi, kes enda arvates kvalifitseeruvad tavaliseks eesti inimeseks, ei ole kodulaenu võtnud. ehket laenusumma on 0.
lihtne ja loogiline.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

No nii väikesed laenusummad kõigil. Aga ju see ongi Eesti inimese ja tema kinnisvara keskmine läbilõige.
Ma lihtsalt ei saa väga hästi aru, miks summades 10-70 tuhat üldse laenu võtta ja seda veel 25-30 aasta peale venitada…
Kurb tegelikult.

Vaata, asi on selles, et kinnisvara väärtus on erinevatel aegadel erinev.
nt siis, kui meie maja ostsime (2002a), olid tavaliste eramute hinnad nii tallinnas kui selle lähiümbruses vahemikus 850 tuh-1,2 milj krooni. eurodes teeb see 52-76 tuhat.
laenu anti max 85% ostuhinnast tollal.
praegu alla 200 tuhande sa kindlasti ühtki vähegi normaalset maja Tallinnas ei leia, sest 18a jooksul on majade hinnad oluliselt tõusnud, aga õnneks hinnatõus tollaste majalaenude suurust ei mõjuta 😉
inimesed, kes siin vastavad omavad küll laenuga ostetud kodu, kuid see on ostetud aastaid tagasi, kui nii kinnisvara hinnad kui ka palgad olid kordades väiksemad.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mil moel tavainimene saaks omale päris kodu, mis kuulub talle, ilma laenuta?

Saab nii, et on juba näiteks laenu ammu ära maksnud.
Mina olen 46-aastane, laenu võtsime abikaasaga siis, kui olin umbes 25-aastane. Siis saigi ainult 10 aastaks võtta. Lihtne arvutus selgitab, miks mul ei ole juba väga ammu kodulaenu ja samal ajal on täiesti laenuvaba 100 ruutmeetrine korter Nõmmel.
Ei ole pärandusena ega niisama saadud, vaid kõik on oma töö ja vaevaga kinni makstud.

Maakodu on ka, jah. Aga ka see ei ole pärandusena saadud. Ka see on ostetud laenuga. Kodukapitalilaenuga küll, mis teadupärast ei liigitu kodulaenuks ja mida antakse ka väga lühikeseks ajaks, aga laen on see ka samamoodi.
Ka see on kinni makstud, sest teisiti ei saanudki.

Mul on üks kaugelt sugulane, naisterahvas, minuga samas vanuseklassis. Temal ei ole kinnisvara, laenu talle ka ei taha pangad anda ja ongi nagu kehvasti kõik. Ta ei väsi meie vestlustes kibestunult aina uuesti ja uuesti mainimast, et “mis teil viga, teil on korter ja maja, mina pean siin lastega üürikates virelema, oma kodu ei ole.”.
Tõepoolest kurb lugu. Aga sellel ajal, kui tema igal aastal soojamaareisidel käis, rabasime meie tööd teha ja investeerisime iga vaba sendi oma kinnisvarasse.

Minu meelest üsna õiglane tulemus. Nii nagu arvata oli.
Natuke lapsik on see laenuvabade kinnisvaraomanike paariate ja muidusööjatena kohtlemine.
Parem tundke huvi, kuidas neil on see õnnestunud, et asjad sedasi on kujunenud. Äkki annab midagi õppida.

+8
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

No see on ju ka laenuga ostetud kodu 🙂 Loomulik, et osal inimestest on laenud ammu võetud ja nüüdseks tagasi makstud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

No see on ju ka laenuga ostetud kodu 🙂 Loomulik, et osal inimestest on laenud ammu võetud ja nüüdseks tagasi makstud.

no siis ei maksa ju pahaks panna, kui need inimesed vastavad, et nende kodulaenu jääk on null.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

no siis ei maksa ju pahaks panna, kui need inimesed vastavad, et nende kodulaenu jääk on null.

Teema lahtikirjutuses oli siiski täpsustatud “kui suuri kodulaenusid tavalised keskmised inimesed võtavad. ”
s.t. see inimene oleks pidanud ütlema, kui palju ta alguses laenu võttis.
aga jah, kui ainult pealkirja lugeda…

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Maja Harjumaal, krunt 1500 m2. Ostsime veidi üle 6 aasta tagasi. Laenujääk natuke üle 90 000, 24 aastat veel minna 😀

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei olegi süvenenud, kui suur see laenujääk hetkel on. 3 aastat tagasi võtsin laenu 18 000. Periood 12 aastat.
Ülejäänu oli olemas palgatulust ja tehtud investeeringutest.
2-toaline, Tallinn, Nõmme.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie võtsime aastal 2008 laenu 3,1 miljonit krooni. Ehk siis 210,000 umbes.
Täna on umbes 115,000 euri maksta veel. Laen võetud 30 aastaks.
Me saime laenu väga heal ajal ja väikese intressiga. Meie kuumakse on 670 euri.
Meil on Tallinnas 220rm maja koos 1200m2 aiaga.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teema lahtikirjutuses oli siiski täpsustatud “kui suuri kodulaenusid tavalised keskmised inimesed võtavad. ”

aga jah, kui ainult pealkirja lugeda…

vabandust, proovin asja parandada: võtsin aastal 1996 kodulaenu u 90 000 krooni tallinnasse oma esimese korteri ostmiseks. 2002, kui nõmmele maja sai ostetud, laenu ei võtnud. 2005, kui nõmmele maja sai ehitatud, ka laenu ei võtnud.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

4-toaline korter Haapsalus. Jääk 28 000€ midagi, jäänud veel maksta 14 aastat.
Hing ihkab maja, aga ei saa vist niipea.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on laenujääk ~65 000 ja maksta veel 25 aastat (2-toaline korter Kesk-Eestis).

Tundub väga või siis liiga kallis kahetoalise korteri eest kesk-eestis? Jääk 65 000. Mis see täishind siis oli? Selle eest saab või sai suurde linna, tallinn, pärnu, korteri. Kesk-eesti piirkonda saab maja ju?

Äkki alles ostis.

See ei muudaks midagi, ikka jube hind.

Absoluutselt nõus. Just ostsin Tallinnasse, Nõmmele järjekordse investeerimiskinnisvara 80 tuhande eest. Ehk et kuskil karukannis 2-toaline samas hinnas (lisaks laenule ju loogiliselt pidi olema ka omafinn min 20%), selgelt midagi ei klapi.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Maksta 7500EUR, jäänud 2,5 aastat. Kui õnnestub maksame järgmine aasta kogusumma.

Miks ometi? Laen on praegusel ajal kindlasti odavam kui omakapital. Lisaks maksate ennetähtaegse tagastamise tasu 2% jäägilt. Väga rumal nii ehk naa.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No nii väikesed laenusummad kõigil. Aga ju see ongi Eesti inimese ja tema kinnisvara keskmine läbilõige.

Ma lihtsalt ei saa väga hästi aru, miks summades 10-70 tuhat üldse laenu võtta ja seda veel 25-30 aasta peale venitada…

Kurb tegelikult.

Ja samas positiivne, et ei elata üle oma võimete.

Ja kust ma 69 000 ilma laenuta saaksin?

Võtaksin sellise summa meeleldi vastu.

No õpid ylikoolis perspektiivset eriala, tõused oma alal tippu, edasi käid tööl ja korralikust palgast/preemiatest koguneb 70k ikka ruttu kokku…

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

170 000, eelmine aasta võetud ja max ajale. Lootus ikka, et saab kiiremini ära maksta, 700 kuus laenumakse.

0
0
Please wait...

Postitas:
Huviline

Kurb tegelikult.

Ja samas positiivne, et ei elata üle oma võimete.

Ja kust ma 69 000 ilma laenuta saaksin?

Võtaksin sellise summa meeleldi vastu.

No õpid ylikoolis perspektiivset eriala, tõused oma alal tippu, edasi käid tööl ja korralikust palgast/preemiatest koguneb 70k ikka ruttu kokku…

Ah lõpeta oma fantaseerimine. Kui sul musi soomes ehitusega teenib sinu arust palju ja annab sulle ripsmetehniku jaoks iga kuu raha, siis tegelikult ei teenita selliseid palkasid, millest 70k kokku koguda.

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Maksta 7500EUR, jäänud 2,5 aastat. Kui õnnestub maksame järgmine aasta kogusumma.

Miks ometi? Laen on praegusel ajal kindlasti odavam kui omakapital. Lisaks maksate ennetähtaegse tagastamise tasu 2% jäägilt. Väga rumal nii ehk naa.

Mingit ennetähtaegse tagastamise tasu ei ole (vähemalt uuematesse lepingutesse ei panda seda, võibolla 10-15 aastat tagasi oli), seega kui võimalus, siis tõesti enne tähtaega ära maksta. Hetkel on nii mõningi seda teinud ja ei kahetse (juba intresside pealt hoiab kõvasti kokku. Uematel laenudel on intress sageli 2-3% – pikaajaliselt on see üsna arvestatav summa).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

eema lahtikirjutuses oli siiski täpsustatud “kui suuri kodulaenusid tavalised keskmised inimesed võtavad. ”

Ahsoo. Parandan siis ka.
Võtsime aastal 2000 laenu pool miljonit krooni. Kümneks aastaks. Ostsime Nõmmele 100 ruutmeetrise korteri.
Kodukapitali laenu maakodu ostmiseks võtsime viieks aastaks 25000 eurot. Ma arvan, et see võis olla äkki aastal 2012.
Nagu varasemalt öeldud – mõlemad laenud on tänaseks unustatud. Laenujäägid 0.

Rohkem ilmselt laenu ei võta.
Aitab küll.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ah lõpeta oma fantaseerimine. Kui sul musi soomes ehitusega teenib sinu arust palju ja annab sulle ripsmetehniku jaoks iga kuu raha, siis tegelikult ei teenita selliseid palkasid, millest 70k kokku koguda.

ilmselt sa liigud teistsuguses ringkonnas. mul on mitmeid, väga mitmeid inimesi sõpruskonnas, kes on palgatöötajad, mitte omanikud, ja töötanud end üles nii, et palk on 5000-6000 €. sellest kogub 70 000 € päris kiiresti, ma arvan, et max kahe aastaga, kui igapäevase elu arvelt mitte kokku hoida.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ilmselt sa liigud teistsuguses ringkonnas. mul on mitmeid, väga mitmeid inimesi sõpruskonnas, kes on palgatöötajad, mitte omanikud, ja töötanud end üles nii, et palk on 5000-6000 €. sellest kogub 70 000 € päris kiiresti, ma arvan, et max kahe aastaga, kui igapäevase elu arvelt mitte kokku hoida.

Esimene korter meil mehega oli ca 150 000, ilma laenuta, kogusime palkadest 5 aastat. Ei saanud siis veel ‘ulmepalka’ ja maksime samal ajal üüri.
Nüüd vahetame oluliselt kallima vastu, võtame kasutusele säästud ja 60 000 laenu.

Tavaline inimene ei kogu jah raha lihtsalt, sest tavaline inimene elab selleks et rikkust välja näidata ja võimalikult mugav olla.
Selleks peab teadlikult säästma ja suurema palga nimel pingutama ja raskeid otsuseid vastu võtma. Mina nt suudan iga aasta oma palka 20-30% tõsta. 4 aastaga olen palga 2 kordistanud. Õpin, arenen, küsin tööandjalt palka, ja kui ta ei anna, siis vahetan tööd. Tüütu ja ebamugav aga keegi hea inimene olemise eest palka ei maksa, ikka selle eest et oled hea töötaja ja tead oma väärtust.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tavaline inimene ei kogu jah raha lihtsalt, sest tavaline inimene elab selleks et rikkust välja näidata ja võimalikult mugav olla.

kahjuks küll. hea nipp on tulude suurenedes mitte kulutada rohkem kui siiamaani. ühel hetkel saab nii mitu tuhat eurot kuus kõrvale panna.

+1
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 96 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui suur on teie kodulaen?