Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui suur on teie kodulaen?

Näitan 6 postitust - vahemik 91 kuni 96 (kokku 96 )

Teema: Kui suur on teie kodulaen?

Postitas:
Kägu

No õpid ylikoolis perspektiivset eriala, tõused oma alal tippu, edasi käid tööl ja korralikust palgast/preemiatest koguneb 70k ikka ruttu kokku…

Ah lõpeta oma fantaseerimine. Kui sul musi soomes ehitusega teenib sinu arust palju ja annab sulle ripsmetehniku jaoks iga kuu raha, siis tegelikult ei teenita selliseid palkasid, millest 70k kokku koguda.

ilmselt sa liigud teistsuguses ringkonnas. mul on mitmeid, väga mitmeid inimesi sõpruskonnas, kes on palgatöötajad, mitte omanikud, ja töötanud end üles nii, et palk on 5000-6000 €. sellest kogub 70 000 € päris kiiresti, ma arvan, et max kahe aastaga, kui igapäevase elu arvelt mitte kokku hoida.

Esimene korter meil mehega oli ca 150 000, ilma laenuta, kogusime palkadest 5 aastat. Ei saanud siis veel ‘ulmepalka’ ja maksime samal ajal üüri.

Nüüd vahetame oluliselt kallima vastu, võtame kasutusele säästud ja 60 000 laenu.

Tavaline inimene ei kogu jah raha lihtsalt, sest tavaline inimene elab selleks et rikkust välja näidata ja võimalikult mugav olla.

Selleks peab teadlikult säästma ja suurema palga nimel pingutama ja raskeid otsuseid vastu võtma. Mina nt suudan iga aasta oma palka 20-30% tõsta. 4 aastaga olen palga 2 kordistanud. Õpin, arenen, küsin tööandjalt palka, ja kui ta ei anna, siis vahetan tööd. Tüütu ja ebamugav aga keegi hea inimene olemise eest palka ei maksa, ikka selle eest et oled hea töötaja ja tead oma väärtust.

Mis eriala, kus iga aasta 20-30 % lisaks saab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

No õpid ylikoolis perspektiivset eriala, tõused oma alal tippu, edasi käid tööl ja korralikust palgast/preemiatest koguneb 70k ikka ruttu kokku…

Ah lõpeta oma fantaseerimine. Kui sul musi soomes ehitusega teenib sinu arust palju ja annab sulle ripsmetehniku jaoks iga kuu raha, siis tegelikult ei teenita selliseid palkasid, millest 70k kokku koguda.

ilmselt sa liigud teistsuguses ringkonnas. mul on mitmeid, väga mitmeid inimesi sõpruskonnas, kes on palgatöötajad, mitte omanikud, ja töötanud end üles nii, et palk on 5000-6000 €. sellest kogub 70 000 € päris kiiresti, ma arvan, et max kahe aastaga, kui igapäevase elu arvelt mitte kokku hoida.

hmm, tavaline keskmine eesti inimene?
meenutame, keskmine palk 1400 eurot, mediaanpalk 1100.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ei SAA. Ise peab välja võitlema. Nagu ütlesin, heaga keegi ei anna.

Tarkvarateadused.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ei SAA. Ise peab välja võitlema. Nagu ütlesin, heaga keegi ei anna.

Tarkvarateadused.

https://www.palgad.ee/salaryinfo/infotehnoloogia-it

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mil moel tavainimene saaks omale päris kodu, mis kuulub talle, ilma laenuta?

Saab nii, et on juba näiteks laenu ammu ära maksnud.

No see on ju ka laenuga ostetud kodu 🙂 Loomulik, et osal inimestest on laenud ammu võetud ja nüüdseks tagasi makstud.

no siis ei maksa ju pahaks panna, kui need inimesed vastavad, et nende kodulaenu jääk on null.

Teema lahtikirjutuses oli siiski täpsustatud “kui suuri kodulaenusid tavalised keskmised inimesed võtavad. ”

s.t. see inimene oleks pidanud ütlema, kui palju ta alguses laenu võttis.

aga jah, kui ainult pealkirja lugeda…

tegelikult just vastupidi.
kui piirduda vaid pealkirjaga, siis räägiksime jah laenuvõtjatest.
tekstis aga suunatakse jutt tavalisele keskmisele inimesele ja näiteks toob teemaalgataja justnimelt isikliku laenujäägi. 😉

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Absoluutselt nõus. Just ostsin Tallinnasse, Nõmmele järjekordse investeerimiskinnisvara 80 tuhande eest. Ehk et kuskil karukannis 2-toaline samas hinnas (lisaks laenule ju loogiliselt pidi olema ka omafinn min 20%), selgelt midagi ei klapi.

Nii kole suhtumine! Kõik, mis pole Tallinn, Nõmme või Viimsi on karukann? olenemata, kas külake 10 inimesega või linn.
Sellega nõustun, et Kesk-Eesti kohta on hind 2-toalise eest krõbe küll.

Teemasse ka:
Laenukääk 24 tuh, maksta veel viis aastat. Võetud krooni ajal maja ostuks Harjumaale (ehk siis ka karukanni mõne arvates)

+1
0
Please wait...

Näitan 6 postitust - vahemik 91 kuni 96 (kokku 96 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Kui suur on teie kodulaen?