Esileht Pereelu ja suhted Kui suure summaga toetate tudengit

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 65 )

Teema: Kui suure summaga toetate tudengit

Postitas:

Küsimus pealkirjas. Toetuse eest tuleb maksta ka ühika eest (ca 100 ¤ kuus). Kirjutage ka siis, kui ei toetagi (tudeng käib tööl, võtab õppelaenu vms).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

läksin 2009. aastal ülikooli ja vanemad toetasid mind 4000 eeki kuus.
nende jaoks oli see väga suur väljaminek, no eks minu jaoks ka suur raha, aga nii oligi, et 1500.- läks ühikas koos kom. maksudega. kui ikka nomraalselt ja tervislikult süüa tahtsid, siis VÄHEMALT 1000.- kuus toiduraha + kõiksugu esmatarbekaubad umbes 300-400.-, kojusõitmised bussiga umbes 400-500.- kuus (2 nädalavahetust). + veel ise pidin maksma oma telefoniarve ja kuukaardi ja muud pudi padi (koolis õppematerjalid, mingid raamatud) . natuke jäi raha ka meelelahutuseks ja see oli ka kõik. riiete ostmiseks oleks pidanud juba kõhu kõrvalt kokku hoidma.
jah, ei ütleks et summa just väike oli, aga samas elu nii kallis, ja nüüd veel kallimaks läinud, ega selle raha eest mingit luksust lubada ei saa, hädavajalik elamisraha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin kaugõppes töö kõrvalt. Cum laude eilõpetanud aga kool läbi sai. Toetus oli 0¤

Lisaks maksin ise õpingud kinni, ei võtnud ka õppelaenu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin õhtuses õppes. Päeval tööl ja 4 korda nädalas õhtuti koolis. õppemaksu maksin ise, elamise – üür, toit, transport jne maksin ise. viimase aasta lõpetasin dekaani eriloal välsiriigist Cum Laudega – ainult eksameid pidin käima Eestis andmas.
õppelaen ka praeguseks tagasi makstud.
Arvan,et tudengit on mõttekas vaid esimesel aastal toetada kui elab kodust eemal, et õpiks iseseisvalt elama ja majandama. Teiseks aastaks peaks olema juba kogu süsteem sisse töötatud ja ta peab ise hakkama saama. Täiskasvanud inimesi pole ju vaja linnunokast enam toita.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]läksin 2009. aastal ülikooli ja vanemad toetasid mind 4000 eeki kuus.
nende jaoks oli see väga suur väljaminek, no eks minu jaoks ka suur raha, aga nii oligi, et 1500.- läks ühikas koos kom. maksudega. kui ikka nomraalselt ja tervislikult süüa tahtsid, siis VÄHEMALT 1000.- kuus toiduraha + kõiksugu esmatarbekaubad umbes 300-400.-, kojusõitmised bussiga umbes 400-500.- kuus (2 nädalavahetust). + veel ise pidin maksma oma telefoniarve ja kuukaardi ja muud pudi padi (koolis õppematerjalid, mingid raamatud) . natuke jäi raha ka meelelahutuseks ja see oli ka kõik. riiete ostmiseks oleks pidanud juba kõhu kõrvalt kokku hoidma.
jah, ei ütleks et summa just väike oli, aga samas elu nii kallis, ja nüüd veel kallimaks läinud, ega selle raha eest mingit luksust lubada ei saa, hädavajalik elamisraha.[/tsitaat]

Uskumatu, milline laiskvorst sa ikka oled.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.06 09:14; 24.06 12:35; 24.06 13:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Bakaõpingute kõrvalt töötamine sõltub erialast. Majanduseriala või mingi humanitaarvärgi kõrvalt saab vabalt töötada, arstiõpingute kõrvalt ilmselt mitte.
Normaalne oleks see, kui vähemalt bakaõpingute lõpuni pere suudaks tudengit ülal pidada ja ta ei peaks mitte-erialasele tööle minema enda äraelatamiseks.
Loomulikult sõltub pere võimalustest, kui ikka raha ei ole, siis raha ei ole ja tudeng peab tööle minema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen samuti lapsevanem ja tuleb tunnistada, et ei toeta rahaliselt oma tudengist last, ta saab väga hästi ise hakkama. Bakaõppe ajal töötas kooli kõrvalt erialasel tööl (IT) poole kohaga, nüüd magistriõppes töötab täiskohaga ja jõuab väga edukalt koolis käia ning on alati kõik õppekavas olevad ained tähtajaks ja korralike tulemustega sooritanud. Ta on muidugi väga kohusetundlik ja püüdlik ning niisama tühja ringi ei töllerda. Heade õppetulemuste tõttu õpib mõistagi riigieelarvelisel kohal. Nii, et kõik on võimalik, lihtsalt oleneb lapsest/tudengist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Olen samuti lapsevanem ja tuleb tunnistada, et ei toeta rahaliselt oma tudengist last, ta saab väga hästi ise hakkama. Bakaõppe ajal töötas kooli kõrvalt erialasel tööl (IT) poole kohaga, nüüd magistriõppes töötab täiskohaga ja jõuab väga edukalt koolis käia ning on alati kõik õppekavas olevad ained tähtajaks ja korralike tulemustega sooritanud. Ta on muidugi väga kohusetundlik ja püüdlik ning niisama tühja ringi ei töllerda. Heade õppetulemuste tõttu õpib mõistagi riigieelarvelisel kohal. Nii, et kõik on võimalik, lihtsalt oleneb lapsest/tudengist.[/tsitaat]

Sul on tõesti tubli laps.
Sellise suhtumisega õpilane teeb pärast ka tööd hästi.
Aga kui palju on neid, kes saavadki oma kõrghariduse ja teab mis veel, ning tööl ei saa pärast kuidagi hakkama. Määrisid vaid koolipinki ja mõni tõeline selle ala tahtja jäi kohast ilma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.06 09:14; 24.06 12:35; 24.06 13:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Sul on tõesti tubli laps.
Sellise suhtumisega õpilane teeb pärast ka tööd hästi.
Aga kui palju on neid, kes saavadki oma kõrghariduse ja teab mis veel, ning tööl ei saa pärast kuidagi hakkama. Määrisid vaid koolipinki ja mõni tõeline selle ala tahtja jäi kohast ilma.
[/tsitaat]

Kui palju neid on siis? Tood mingid arvud välja äkki, kui juba nii kindlalt väidad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]KristaT kirjutas:[/small]
[tsitaat]Bakaõpingute kõrvalt töötamine sõltub erialast. Majanduseriala või mingi humanitaarvärgi kõrvalt saab vabalt töötada, arstiõpingute kõrvalt ilmselt mitte.
Normaalne oleks see, kui vähemalt bakaõpingute lõpuni pere suudaks tudengit ülal pidada ja ta ei peaks mitte-erialasele tööle minema enda äraelatamiseks.
Loomulikult sõltub pere võimalustest, kui ikka raha ei ole, siis raha ei ole ja tudeng peab tööle minema.[/tsitaat]
Just arstitudengid on aegade algusest töötanud, hooldajate- abiõdedena öövalveid teinud. Peale raha annab see ka kogemusi ja praktilisi oskusi, samuti edasiseks eluks (häda)vajalikke tutvusi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.06 13:23; 24.06 16:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kui palju neid on siis? Tood mingid arvud välja äkki, kui juba nii kindlalt väidad?[/tsitaat]

Paistab, et sa oled üks neist.
Soe peast!
\”anna aga numbrid, mida niisama lõõbid\”
Küll neid näinud ja kust mina sinu meelest seda protsenti peaks teadma? Sa tead mitu protsenti on meil töötajaid kes eitee tööd? Anna aga takka ja olgu vastus ka olemas

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 24.06 09:14; 24.06 12:35; 24.06 13:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii, olen ise tudeng (õigemini olin, just lõpetasin magistrantuuri).

Ei ole vanemad toetanud üldse. Tegelikult mul ainult ema ongi (lisaks veel palju õdesid-vendi). Õppisin küll nii-öelda \”pehmet\” eriala, aga no üllatus-üllatus – õppida tuleb sealgi! Õppisin väga palju, et saada stipendiumit, selle eest sai juba ühika üüri ära makstud. Lisaks sellele hoidsin lapsi.
Õnneks teisel ülikooli aastal kohtusin oma noormehega ja elu läks lihtsamaks, kuna kolisin põhimõtteliselt tema juurde (vanemate korter tal) ja elu tundus kohe eriti ilus 🙂

Aga üldiselt see toetamise asi on nagu nii ja naa.. Olin küll kade tudengite peale, kellel emme-issi kõik kinni maksid ja selle peale kui välja kutsuti ja ma ütlesin, et ei saa endale väljassöömist nii tihti lubada nina krimpsutati…

Samas aidata tuleks ikkagi, vastavalt võimalusele. Ega see tegelt parem ei ole, et kui keskkooli ajal kõik kinni makstakse (auto ja muud kulutused) ning ülikooli minnes otse vette visatakse – need tudengid siis veel hullemas olukorras! Ei suuda nad õppida ega tööl käia kumbagi…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.06 15:09; 24.06 15:51;
To report this post you need to login first.

Maksime korteriüüri ja telefoniarve ning taskuraha kandsin üle sama palju kui gümnaasiumis sai (ma ei mäleta enam summat, aga see oli väike, v-o praeguses rahas ca 32 euri ehk tookordne 500 kr kuus). Ülejäänud eluks vajaliku teenis ise, õnneks sai erialast tööd juba I kursusel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei saa aru, et millal need tudengid tööl saavad käia? Minu erialal polnud yhtegi loenguvaba päeva, loengud/praktikumid ikka 8-16.00 ja õhtud läksid raamatukogus õppimisele, hiljem labori tööle ning töö kirjutamiseks… Raha kokkuhoiu mõttes hääletasin koju ja tagasi. Elasin ühikas. Viimasel aastal sai stippi, siis vabastasin kohe vanemad enda ylevalpidamise koormast.

Mõnele muidugi osteti elamine koha peale… ja väljas süües jõin teed ..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina ei saa aru, et millal need tudengid tööl saavad käia? [/tsitaat]

Mina töötasin 2 päeva nädalas õhtuti. Samuti veetsin muidu päevad koolis ja õhtud raamatukogus kuna arvutit ei olnud. Aga kui vaja, küllap iga tudeng leiab selle hetke. Ka minu arstitudengist sõbranna töötab – kui vaja, siis leiab viisi ja aja.

Aga nüüd tegelt tundub ulme, et kunagi igaõhtu raamatukogus istusin… 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.06 15:09; 24.06 15:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen arstitudeng ning käin tööl (mitte haiglas). Õnneks on mul väga vedanud, kuna rahalisi raskusi ei ole ma kogenud. Tööd vajasin sellepärast, et tahtsin saavutada täielikku iseseisvust. Vanemate abist üritan viisakalt keelduda, kuna palk on korralik.
Ausalt öeldes oli sobiva töökoha leidmine õpingute kõrvalt ikka paras piin: keegi ei taha keskharidusega ja kogemusteta noort ning närvide ja tervise arvelt öötööd ma teha ei tahtnud.

Mitmed kursakaaslased käivad tõepoolest abiõena tööl – öövahetused ja nädalavahetused. See on samas kahe otsaga asi.. ühest küljest saab palju kasulikke oskusi ning tutvusi, aga teisest küljest – mis hinnaga? Ööpäevas on siiski 24 tundi ning kui on soovi pühendada aega ka muudele elu aspektidele kui kool ja (öö)töö, siis kipub sellise töö kõrvalt aega nappima. Kui just karjuvat rahapuudust ei ole, siis raha pärast pole abiõena (veel vähem hooldajana) mõtet tööle minna. Töö on raske ja palk masendavalt väike.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.06 16:08; 24.06 16:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil kaksikud seega topelt. ühika maksame ja telefoni arved, süüa viime nädalas korra umbes 1-2 kotitäit ja kumbki saab 450eurot kuu alguses.
Õppelaenu ei lubanud neil võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mitmed kursakaaslased käivad tõepoolest abiõena tööl – öövahetused ja nädalavahetused. See on samas kahe otsaga asi.. ühest küljest saab palju kasulikke oskusi ning tutvusi, aga teisest küljest – mis hinnaga? Ööpäevas on siiski 24 tundi ning kui on soovi pühendada aega ka muudele elu aspektidele kui kool ja (öö)töö, siis kipub sellise töö kõrvalt aega nappima. Kui just karjuvat rahapuudust ei ole, siis raha pärast pole abiõena (veel vähem hooldajana) mõtet tööle minna. Töö on raske ja palk masendavalt väike.[/tsitaat]

Kui öötöö ja valved sinu jaoks nii kohutavalt rasked on, siis äkki polegi see arstiamet sinu jaoks? Ei taha halvustada, aga ausalt öeldes kuidagi nadi on kuulata seda hädaldamist, et ei jõua ega saa. Kui ülikool läbi on, kuidas siis saama hakkad? Residentuuri ajal nt ? Või ostavad siis ka vanemad kõik vajaliku? Kuidagi imelik ei ole lasta end vanuses 25-30 täielikult vanematel üleval pidada?
P.S. Olen ise ülikooli kõrvalt töötanud nii hooldaja kui abiõena ja praegu arstina hindan väga ja õpetan meeleldi neid tudengeid, kes kooli kõrvalt töötavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.06 13:23; 24.06 16:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kui öötöö ja valved sinu jaoks nii kohutavalt rasked on, siis äkki polegi see arstiamet sinu jaoks? Ei taha halvustada, aga ausalt öeldes kuidagi nadi on kuulata seda hädaldamist, et ei jõua ega saa. Kui ülikool läbi on, kuidas siis saama hakkad? Residentuuri ajal nt ? Või ostavad siis ka vanemad kõik vajaliku? Kuidagi imelik ei ole lasta end vanuses 25-30 täielikult vanematel üleval pidada?
P.S. Olen ise ülikooli kõrvalt töötanud nii hooldaja kui abiõena ja praegu arstina hindan väga ja õpetan meeleldi neid tudengeid, kes kooli kõrvalt töötavad. [/tsitaat]

Minu jaoks see kõlas vägagi halvustavalt. Lisaks soovitan teil lugeda minu eelnev postitus korralikult läbi.

Kordan üle: Ma käin kooli kõrvalt tööl. Netopalk on hetkel 600-700 eurot kuus. Et sellist palka teenida ning lisaks koolis hästi hakkama saada, näen roppu vaeva. Vanemad ei pea mind üleval. Öötööd tegevad kursakaaslased saavad kätte 100-200 eurot kuus ning nende vanemad peavad neid üleval, kuna sellise palga eest ära ei ela. Loodan, et tegin ennast nüüd piisavalt arusaadavaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.06 16:08; 24.06 16:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läksin pärast keskkooli lõppu avatud ülikooli õppesse ja täiskohaga tööle. See oli minu enda otsus, sest nö taskuraha ei saanud ma oma vanematelt juba keskkooli ajal. Olen sellest ajast saati täiesti sõltumatu olnud, keegi pole isegi õppemaksu aidanud maksta ja mitmel korral olen ka õppelaenu võtnud sest ei tahtnud, et minu elukvaliteet kannataks. Kannatada sai küll kool, lõpetamine venis paar aastat edasi kuid eks see ka minu laiskus. Hetkel teen rasedana ja 2 a poja kõrvalt magistrit. On minu jaoks kergem kui töö kõrvalt koolis käia.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin selline arstitudeng, keda vanemad rahaliselt ei toetanud. Käisin öösiti tööl, aga vähemalt tollal oli 0,5 kohaga abiõe palk ikka imeväike. Päeval olin loengutes tohutult väsinud ja unine. Vaatamata selle öisele rabamisele elasin ikka suures vaesus. Õudne meenutadagi, õnneks suutsin ikka kuidagi hakkama saada. Samas oma lastele sellist õpinguaega küll ei soovi, vaid plaanin neid igati toetada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.06 16:53; 27.06 07:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kui ülikool läbi on, kuidas siis saama hakkad? Residentuuri ajal nt ? Või ostavad siis ka vanemad kõik vajaliku? Kuidagi imelik ei ole lasta end vanuses 25-30 täielikult vanematel üleval pidada?
P.S. Olen ise ülikooli kõrvalt töötanud nii hooldaja kui abiõena ja praegu arstina hindan väga ja õpetan meeleldi neid tudengeid, kes kooli kõrvalt töötavad. [/tsitaat]

Kas ma sain õigesti aru, et sa said Tartu Ülikoolis arstiks, ilma et sa suudaksid loetust aru saada? Kuidas see üldse võimalik on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsel 1. aasta ülikoolis seljataga ja üldiselt kujunes välja nii, et peale ühika-(ca100¤) ja telefoniarve(ca 6¤) kinnimaksmise sai kuus umbes 80-90¤ elamiseks. Teisel poolaastal hakkas stippi saama ja siis mõni kuu ei küsinudki meilt juurde. Ta on väga kokkuhoidlik tüüp ka. Laenu ei võtnud, koht RE ja eriala selline, mille kõrvalt töölkäimise aega raske tekitada (mitte arst).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.06 17:39; 25.06 16:44; 26.06 21:08; 28.06 19:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie oleme abikaasaga ilmselgelt need vanemad, kes oma lastest äpusid kasvatavad 😉

Kuna meil on suuremad lapsed suht väikese vanusevahega, hetkel 17,19 ja 22, siis sai teadlikult soetatud korter Tartusse juba siis, kui lapsed veel väiksed olid, just selle mõttega, et lapsed ei peaks tulevikus üürima.

Pidasime seal üürilisi, kes meil aastate jooksul selle korteri kinni maksid.
Korter on kolmetoaline.
Vanim laps õpib ülikoolis ja elab seal, nüüd kolib vanuselt teine ka sinna elama, läheb ka ülikooli.

See korter ei saa päriselt kellegi omaks, kõik saavad seda kasutada ülikoolis õppimise ajal.
Meil on ka 2 nooremat last, seega tuleb ka nende tulevikule mõelda.

Nii, rahast ka.
Vanem laps sai endale isa vana auto ja kodus käivad kambaga, ehk siis auto noori täis ja jagavad kulusid.

Toiduraha anname meie, samuti taskuraha.
Kui kodus käivad, paneme toidukoti kaasa.
Taskuraha on 200 eurot kuus, selle eest maksavad ise oma tel.arve, käivad väljas, maksavad oma trennide eest, ostavad riideid, maksavad lõunasöögi ja bensiini eest jne.

Söögiraha hakkab olema tõenäoliselt kahe lapse peale kokku 400 eurot kuus.
Seega siis kulutame kahele tudengile sügisest ca 800 eurot kuus.
Õppekohad on tasuta.

Meie ei jaga seda arvamust, et kui laps ise kooliajal tööd ei tee ja end oimetuks ei raba, ei kasva temast normaalset inimest.
Meid mõlemaid on meie vanemad toetanud ja meie oleme küll kaugele jõudnud ja usume, et meie käbid ei kasva kännust kaugele 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.06 18:41; 29.06 15:28;
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kahjuks kukuvad nii mõnedki rahalistes raskustes öösel töötavad arstihakatised koolist välja:(. See on raskeim eriala üldse.[/tsitaat]

Ja vaga hea kui kukuvad! Arstiteaduses jäävadki ellu vaid tugevamad ja jumal tänatud selle eest!

Loen ja imestan neid miinuseid, ilmselt laisad tudengid ise foorumis tiksumas. Siiani tean, et läbi elu on midagi saavutanud vaid need, kes end ise üles töötanud. Need, kes emme-issi rahakotile lootma jäävad, avastavad end ka kümne aasta pärast sama tegemas. Arengut ei kuskil ja halvimal juhul kool(id) ka pooleli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jagan ka seisukohta, et ülikooli kõrvalt töötamine on väga raske. See väärib küll tunnustust, aga seda ei peaks pidama elementaarseks. Ma tean ka arstitudengit, kes töötas intensiivis täiskohaga abiõena ning käis päeval koolis. Mis te arvate, kas tal oli vererõhuga probleeme?
Olen ise ka kooli kõrvalt öösel tööl käinud, kuna päeval lihtsalt pidi koolis olema. Mina ei suutnud, ausalt. Mitte seetõttu, et ma oleksin olnud siidikäpp, vaid seetõttu, et ma lihtsalt ei jaksanud. Elasin õppelaenust ja hiljem ka õppetoetusest. Vanemad toetasid vastavalt võimalustele.
Oma last toetaksin küll, mis sest, et justkui täiskasvanu. Eks see olene paljuski mõistlikkuse ja võimaluse piirist. Paljudel on olnud koolis just selle maj. poole pärast raske ja stressirohke käia.
Müts maha nende ees, kes tõesti ilma probleemideta jaksavad kooli kõrvalt töötada ning ei kahjusta sellega tervist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.06 21:27; 24.06 21:29; 24.06 21:50; 24.06 22:28; 24.06 22:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]happevihmablond kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ja vaga hea kui kukuvad! Arstiteaduses jäävadki ellu vaid tugevamad ja jumal tänatud selle eest!

Loen ja imestan neid miinuseid, ilmselt laisad tudengid ise foorumis tiksumas. Siiani tean, et läbi elu on midagi saavutanud vaid need, kes end ise üles töötanud. Need, kes emme-issi rahakotile lootma jäävad, avastavad end ka kümne aasta pärast sama tegemas. Arengut ei kuskil ja halvimal juhul kool(id) ka pooleli. [/tsitaat]

Ma ei ole sellega nõus. Ei eksisteeri ju ainult kahte äärmust- äärmine töökus, mis teeb ahvist inimese ja äärmine laiskus, mis kestab igavesti. Paljud asjad on ju peresiseselt kokkulepitavad ja ühiselt otsustatavad. Minule ei teinud ema kõike ette-taha ära, aga nii palju kui sai, ta toetas. Nüüd toetan mina teda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.06 21:27; 24.06 21:29; 24.06 21:50; 24.06 22:28; 24.06 22:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kui öötöö ja valved sinu jaoks nii kohutavalt rasked on, siis äkki polegi see arstiamet sinu jaoks? Ei taha halvustada, aga ausalt öeldes kuidagi nadi on kuulata seda hädaldamist, et ei jõua ega saa. Kui ülikool läbi on, kuidas siis saama hakkad? Residentuuri ajal nt ? Või ostavad siis ka vanemad kõik vajaliku? Kuidagi imelik ei ole lasta end vanuses 25-30 täielikult vanematel üleval pidada?
P.S. Olen ise ülikooli kõrvalt töötanud nii hooldaja kui abiõena ja praegu arstina hindan väga ja õpetan meeleldi neid tudengeid, kes kooli kõrvalt töötavad. [/tsitaat]

Kuule, öötöö ja täiskohaga kool korraga on hoopis midagi muud kui käia päevas 8 tundi tööl või teha ühes kuus neliteist 12-tunnist valvet. Oled sa kursis, et öösel haiglas siiski ei magata. Vähemalt mitte kõigis osakondades ja mitte õed. Siis sa lähed päeval kooli, raamatukokku ja kui graafik ette näeb, siis jälle ööseks tööle ja siis jälle kooli. Õudne, mida see tervisega teeb. Imelik, et sa arstina sellist tervisekäitumist soosid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 24.06 21:27; 24.06 21:29; 24.06 21:50; 24.06 22:28; 24.06 22:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps, kes just lõpetas, sai minult kuus 180 euri, lisaks maksin tema telefoniarve. Ülejäänu teenis ise juurde kooli kõrvalt tööl käies – töö küll õnneks ei eeldanud kellast-kellani kohal olemist, vaid seda sai teha ajal, mil talle sobis.
Tean, et valdav osa üliõpilasi saab kodust rohkem, samas minu oma väidab, et talle piisas ja tema arust oli normaalne ise juurde teenida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kuule, öötöö ja täiskohaga kool korraga on hoopis midagi muud kui käia päevas 8 tundi tööl või teha ühes kuus neliteist 12-tunnist valvet. Oled sa kursis, et öösel haiglas siiski ei magata. Vähemalt mitte kõigis osakondades ja mitte õed. Siis sa lähed päeval kooli, raamatukokku ja kui graafik ette näeb, siis jälle ööseks tööle ja siis jälle kooli. Õudne, mida see tervisega teeb. Imelik, et sa arstina sellist tervisekäitumist soosid. [/tsitaat]

öövalved on meedikute elu igapäevane osa. patisentidena ju soovite, et haiglad töötaksid 24/7.
14 12-tunnist öövalvet kuus on muidugi ülemõistuse kehv planeerimine. keegi ei ole eespool sellest ka rääkinud, et eraldiseisvate öövalvetega täiskoha tunnid peaks tegema.
aga näiteks 4 24-tunnist valvet on rohkem kui pool kohta ja täiesti tehtav ka täiskohaga ülikooli kõrvalt. nii 30 aastat tagasi kui ise õppisisin, kui nüüd, kui mu poeg õpib.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.06 22:07; 24.06 22:13; 25.06 12:01; 25.06 12:06;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 65 )


Esileht Pereelu ja suhted Kui suure summaga toetate tudengit

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.