Esileht Pereelu ja suhted Kui suure summaga toetate tudengit

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 65 )

Teema: Kui suure summaga toetate tudengit

Postitas:
Kägu

RE: Kui suure summaga toetate tudengit

[small]RebaseMaie kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Kas ma sain õigesti aru, et sa said Tartu Ülikoolis arstiks, ilma et sa suudaksid loetust aru saada? Kuidas see üldse võimalik on? [/tsitaat]

minule näib, et sina ei saanud ilmselt samuti aru, mida eelnev kommentator sulle öelda püüdis. öövalved on ja ja jäävad meedikute elu pärisosaks ja oleks väga müistlik sellega ennast juba õppimise ajal harjutada. meditsiinilisest töökogemusest ja praktikast rääkimata. haiglaelu argipäev paistab sees töötades sootuks teine, kui vaid praktikumis viibides.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]

öövalved on meedikute elu igapäevane osa. patisentidena ju soovite, et haiglad töötaksid 24/7.
14 12-tunnist öövalvet kuus on muidugi ülemõistuse kehv planeerimine. keegi ei ole eespool sellest ka rääkinud, et eraldiseisvate öövalvetega täiskoha tunnid peaks tegema.
aga näiteks 4 24-tunnist valvet on rohkem kui pool kohta ja täiesti tehtav ka täiskohaga ülikooli kõrvalt. nii 30 aastat tagasi kui ise õppisisin, kui nüüd, kui mu poeg õpib.[/tsitaat]

Ei ole ikka kõikides osakondades lubatud 24 h valved. Mõned 24-h valved on tehtavad ja kindlasti arstihakatisele elukogemuse poolest kasulikud, aga vabandage väga, osalise koormusega hooldaja või abiõde olles ei elata see vaene tudeng ennast küll ära-tänapäeval kindlasti mitte, 30 a tagasi võib-olla küll. Ma muuseas olen ka meedik ja näinud, kuidas need teie vaesed õpilased pingutavad ja ringi tuiguvad. Kogemus on üks asi, aga kui vanematel on võimalik oma last toetada, siis on see tervitatav.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Öövalvetega ei pea ennast kooli kõrvalt hilisema kohanemise mõttes harjutama hakkama. Elu tingib omad vajadused. Mida varem alustad enesehävitusliku käitumisega, seda varem enda tervisele karuteene teed. Uskumatu, et mingitest öövalvetega harjutamisest üks arst üldse jurab.
Mina teen ka 24 h valveid ja kui olukord lubab, siis magan, kui ei luba, siis ei maga. Aasta -aastalt läheb raskemaks, kuigi olen ka üsna palju aastaid jõudnud \”harjutada\”. Et vähe harjutasin või? Ja siis ma näen neid teie supertublisid tudengeid, kes enda vererõhku ja pulssi ravimitega kontrolli alla saada tahavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ei ole ikka kõikides osakondades lubatud 24 h valved. Mõned 24-h valved on tehtavad ja kindlasti arstihakatisele elukogemuse poolest kasulikud, aga vabandage väga, osalise koormusega hooldaja või abiõde olles ei elata see vaene tudeng ennast küll ära-tänapäeval kindlasti mitte, 30 a tagasi võib-olla küll. Ma muuseas olen ka meedik ja näinud, kuidas need teie vaesed õpilased pingutavad ja ringi tuiguvad. Kogemus on üks asi, aga kui vanematel on võimalik oma last toetada, siis on see tervitatav. [/tsitaat]

üks ei välista teist. vajalikud on mõlemad, nii töötamise kogemus kui vanemate toetus.
loomulikult on erinevates osakondades erinevad tingimused, keegi pole vist vastupidist ka väitnud. oluline on leida endale sobiv. mõnele sobib töökoht, kus magada saab, teine soovib sisulist tegevust. omad õppetunnid sissetuleku kõrvale annavad mõlemad, samamoodi nagu ka kõik teised hoopis erinevad töötamise variandid.
ei ole üht ja õiget. oluline on leida endale sobiv. ka see on õppetund noore inimese elukoolis.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat] Öövalvetega ei pea ennast kooli kõrvalt hilisema kohanemise mõttes harjutama hakkama. Elu tingib omad vajadused. Mida varem alustad enesehävitusliku käitumisega, seda varem enda tervisele karuteene teed. Uskumatu, et mingitest öövalvetega harjutamisest üks arst üldse jurab.
Mina teen ka 24 h valveid ja kui olukord lubab, siis magan, kui ei luba, siis ei maga. Aasta -aastalt läheb raskemaks, kuigi olen ka üsna palju aastaid jõudnud \”harjutada\”. Et vähe harjutasin või? Ja siis ma näen neid teie supertublisid tudengeid, kes enda vererõhku ja pulssi ravimitega kontrolli alla saada tahavad. [/tsitaat]

nooh, sinu puhul peab siis ehk juba ealistest iseärasustest rääkima?

võimalik tõesti, et meediku amet on ensehävituslik. olen ka ise vahel selle peale mõelnud, et on oluliselt tervislikumaid ameteid.
või mine tea, eks eemalt paistab kõik ilusam.
olgu mis on, igaüks vastutab oma valikute eest ise. kui sinu valik sulle enam ei sobi, eks peab siis korrektuure tegema.

tervist laastav \”supertublidus\” on täiesti omaette teema ja ei pruugi sugugi olla töötamisega seotud.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina taotlesin gümnaasiumi l6puklassis stipendiumit välismaale, et seal ülikooli minna. Tänu headele hinnetele ja asjaajamisoskusele ma selle stipendiumi ka sain ning välismaale kolisin.
Stipendium kujutas endast selle riigi miinimumpalka, mille eest tuli ennast ja oma 6pinguid täielikult majandada, lisasoodustusi ei olnud. Elasin ühikas, maksin 6ppemaksu, ostsin k6ik eluks vajaliku (söök, kodutarbed, riided) ja külastasin ka kaks korda aastas kodumaad.
Ma ei tule just vaesest perekonnast, aga minu 6pingute algus langes kokku majanduskriisi algusega, mis ka minu pere päris sügavasse auku t6ukas. Bakalaureuse esimesel kahel aastal oli koormus nii suur, et ma ei oleks parimagi tahtmise korral lisatööd teha suutnud, aga kolmandal aastal ja magistrantuuri alguses läksin poole kohaga tööle ja toetasin hoopis oma vanemaid. Nüüd on haridus käes, töökoht olemas ja jäin välismaale elama. Vanemad vajavad kohati mu rahalist toetust siiani.

0
0
Please wait...

Postitas:
kairit69

Mina ei soovi minna arsti juurde, kes oli tööl või magas loengus sel ajal, kui põhiteadmisi käsitleti.

Lõpetasin asja 1. kursuse, mis on minu teine kõrgharidus. Õpin koos noortega. Eriala on selline, et viilimine loengutest ja praktikumidest ei tule kõne allagi. Ma näen, millega peavad kokku puutuma töötavad tugengid tänapäeval. Töötan ka ise kodus pisut, lisaks on mul 3 last. Jube raske oli see esimene aasta (ja minu teenitust ei piisa äraelamiseks, õnneks on säästud).

Minu eelmine kõrgharidus (majandus) oli selline, et kahetsen, et kooli ajal kohe tööle ei läinud. Sain lihtsalt lapsepõlve pikendust. Vanemad toetasid minimaalselt, neljandal kursusel sündis laps, hakkasime oma elu peale ja vanemad enam ei toetanud.

Nii et väga suur vahe on erialal ja erialal.

Ise juurdlen sügavalt selle üle, kuidas ühildada tulevasel erialal töötamine ja kool. Sest muidu võib-olla ei vea rahaliselt õpingute lõpuni välja. Õpingutes ma järeleandmisi ei tee, see on selge. Vbla on mingil hetkel võimalik VÕTA-ga tööd praktika arvelt üle kanda (ehkki jube ajukepp käib sellega kaasas).

0
0
Please wait...

Postitas:
kurimoor

[small]kairit69 kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina ei soovi minna arsti juurde, kes oli tööl või magas loengus sel ajal, kui põhiteadmisi käsitleti.
[/tsitaat]

kas sellest peaks aru saama nii, et arstitudengitele tuleks teistest oluliselt kõrgemaid õppetoetusi maksma hakata?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

400 eurot kuus, õpib Tartus, kodu Tallinnas.

0
0
Please wait...

Postitas:
kairit69

[small]kurimoor kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small][/small]

kas sellest peaks aru saama nii, et arstitudengitele tuleks teistest oluliselt kõrgemaid õppetoetusi maksma hakata?
[/tsitaat]

Ei peaks, sest ma ei väljendanud seda. Sinu meelevaldne tõlgendus.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]kurimoor kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]kairit69 kirjutas:[/small]

[/tsitaat]
mis need õppetoetused siia puutuvad? teema on vanematepoolsest toetusest.

0
0
Please wait...

Postitas:
kurimoor

[tsitaat] [small]kurimoor kirjutas:[/small]

mis need õppetoetused siia puutuvad? teema on vanematepoolsest toetusest.[/tsitaat]

konkreetne kommentaar käis arstitudengite öötöö kohta.
mina leian, et arstiks õppida on õigus ka neil, kelle vanematel puudub võimalus 20-26 aastast inimest täielikult üleval pidada. seni, kuni õppetoetused on samahästi kui olematud, ongi lahenduseks töötamine.
on vaid loomulik, kui seda tehakse keskkonnas, kus nii ehk naa õige pea töötama asutakse.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Küsimus pealkirjas. Toetuse eest tuleb maksta ka ühika eest (ca 100 ¤ kuus). Kirjutage ka siis, kui ei toetagi (tudeng käib tööl, võtab õppelaenu vms).[/tsitaat]

Oleme ka üks nendest peredest, kes teadsid 20 aastat tagasi, et ükskord peavad lapsed ka eriala omandama.Kuna ise abikaasaga rabasime kooli kõrvalt ( siis oli ka tööd kerge leida), siis oma lastele soovisime paremat tuleviku.Isesiesvust eeldame siis kui koolid lõpetatud.
Vanim poeg : maksime ühiselamu+ 500 kr iga nädal söögiraha, riided ,jalanõud, muu hädavajaliku ostsime lisaks.Järgmisel aastal läks tütar arstiteaduskonda , leidsime ühiselt, et mõistlikum on üürida korter Tartus kahe peale.Üür kuus oli 3000 krooni ( 2-toaline)nüüd siis 191 urot.Mõlemad saavad 32 eurot nädalas söögiraha+ stipendium ( vist oli 82 eurot kuus) + nädalavahetustel on pere-ettevõttes abis ja saavad selle eest palka ( oma valik kui palju teevad, vastavalt ka saavad endale rohkem lubada)+ poiss 3 kursusel hakkas erialaselt tööotsi tegema ( seda summat ma ei tea kui palju ta teenib ja pole ka uurinud)+ iga nädal saavad söögikotid kaasa + neil on kahe peale meie poolt ostetud väike golf ( võtab vähe kütust)+ mõlemad said uue läpaka kui kooli sisse said ( poisil vaja eriprogramme).Korteri sisustasime ära, et kui oma elule lähevad on n.ö seeme mullas ja pole vaja nullist alustada.Kolmas laps õpib välismaal ja on täis-stipendiumil ( sport), tema pole kunagi raha küsinud kuigi pakume.Ütleb, et talle piisab ja vahel poputab ka õde-venda.Kaks last on veel väikesed, jõuame enne suuremad ära koolitada kui nemad oma erialavalikuid tegema hakkavad.
Nii et konkreetset summat on raske välja tuua, aga hariduse andmine oma lastele on meie jaoks prioriteet.Vähemalt oleme püüdnud luua stardiplatvormi, mis muidugi ei välista, et elus võib kõike ette tulla.Praegu on nii:)

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma olen ise õppejõud. Lihtsalt tahtsin seda mainida, et hämmastavalt palju on tudengeid, kes ei viitsi endale ainet selgeks teha (kuigi õppejõud utsitab ja püüab igati aidata – ka õppejõu tööd vaadatakse üle ja hinnatakse, kui suur protsent tudengeid hinde kätte saab). Paljud tudengid löövad käega ja ütlevad, et ahh, tulen teen järgmine aasta uuesti. Siis peab selle eest maksma, aga no vanemad ju maksavad ja pole probleemi…

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina osa oma ülikooli ajast elasin vanaemaga. Vanaema poolt oli elamine ja söök. Teise poole kolisin omaette ja käisin tööl ning sain kõigega ise hakkama. Esimese poole hinded olid väga head, teise poole hinded nii nagu juhtus. Kahju, kahju kui õppimise jaoks ei saa korralikult pühenduda.

0
0
Please wait...

Postitas:
stiinapv

Olen just lõpetanud bakalaureuseõppe ning selle 3 aasta jooksul on minu peale keskmiselt kuus läinud: 100 eurot ühikakoht + 200 eurot söögi ja elamisraha. Lisaks üpris kopsakas õppeteenustasu.
Vanematega sai kokku lepitud, et õppelaenu ei võta ning investeeringuid minu õpingutesse on nende pensionifond 🙂
Nüüd sügisest magistriõppesse minnes üritan erialase töö leida ja oma jõudega hakkama saada, sest eks endagi südametunnistus piinab, et kellegi teise kulul elan. Õnneks siiski magistri õppetasud maksavad jätkuvalt vanemad, sest minu jaoks oleks see ülejõu käiv.
Olen igati tänulik nendele kõige abi ja toetuse eest 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen just lõpetanud bakalaureuseõppe ning selle 3 aasta jooksul on minu peale keskmiselt kuus läinud: 100 eurot ühikakoht + 200 eurot söögi ja elamisraha. Lisaks üpris kopsakas õppeteenustasu.
Vanematega sai kokku lepitud, et õppelaenu ei võta ning investeeringud minu õpingutesse on nende pensionifond 🙂
Sügisest magistriõppesse minnes üritan erialase töö leida ja oma jõudega hakkama saada, sest eks endagi südametunnistus piinab et kellegi teise kulul elan. Õnneks siiski magistri õppetasud maksavad jätkuvalt vanemad, sest minu jaoks oleks see ülejõu käiv.
Olen igati tänulik nendele kogu abi ja toetuse eest 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu laps on kohutav rahakulutaja. Raha saab vanematelt, vanavanematelt, stippi, palka kokku natuke üle 600 ¤ kätte ja tal on ikka pidevalt näpud põhjas.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina saan 450e. Olen tudeng, aga selle klausliga, et loengud pmst iga päev hommikust õhtuni, mingi töötamine ei tuleks kõne allagi ja mul on 4a laps.

Koht on RE, seega see raha läheb lihtsalt üüriks ja elamiseks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Olen just lõpetanud bakalaureuseõppe ning selle 3 aasta jooksul on minu peale keskmiselt kuus läinud: 100 eurot ühikakoht + 200 eurot söögi ja elamisraha. Lisaks üpris kopsakas õppeteenustasu.
Vanematega sai kokku lepitud, et õppelaenu ei võta ning investeeringud minu õpingutesse on nende pensionifond 🙂
Sügisest magistriõppesse minnes üritan erialase töö leida ja oma jõudega hakkama saada, sest eks endagi südametunnistus piinab et kellegi teise kulul elan. Õnneks siiski magistri õppetasud maksavad jätkuvalt vanemad, sest minu jaoks oleks see ülejõu käiv.
Olen igati tänulik nendele kogu abi ja toetuse eest :)[/tsitaat]
mismõttes pensionifond? lubasid vanemaid rahaliselt toetama hakata kui nad pensionile jäävad?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuule, öötöö ja täiskohaga kool korraga on hoopis midagi muud kui käia päevas 8 tundi tööl või teha ühes kuus neliteist 12-tunnist valvet. Oled sa kursis, et öösel haiglas siiski ei magata. Vähemalt mitte kõigis osakondades ja mitte õed. Siis sa lähed päeval kooli, raamatukokku ja kui graafik ette näeb, siis jälle ööseks tööle ja siis jälle kooli. Õudne, mida see tervisega teeb. Imelik, et sa arstina sellist tervisekäitumist soosid. [/tsitaat]

Mina olen kursis sellega, et keskmine õde saab öövahetuses vähemalt minimaalse uneaja (6,5h+) täis magada ja ülejäänud aja teeb tööd. Muidugi, kui teadlikult on omale ööre¸iim valitus, siis ei magata, vaid leitakse mingi tegevu. Näiteks õpitakse, loetakse, vaatatakse telekat või vesteldakse arvutis. Enamjaolt on öövahetus võrreldes päevavahetusega ikka üks lust ja lillepidu.

Olen 5 haigla ja 2a haiglakogemusega patsient.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Toetus vanematelt ülikooli ajal oli 0 eur, tol ajal eek. Käisin ülikoolis töötamise kõrvalt ja tegin endale BA kraadi ära.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No öösel haiglas magamine pole mingi reegel. Mina nt. töötasin õppimise ajal intensiivraviosakonnas, kus olid ka hingamisaparaatidega haiged. Magamine oleks tähendanud kohutavat skandaali ja kohest vallandamist.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vastuseks kommentaarile: \”Mismõttes pensionifond? lubasid vanemaid rahaliselt toetama hakata kui nad pensionile jäävad?\”

\”Pensionifond\” on muidugi pigem naljaga öeldud.. Aga kui vanematel pensionieas peaks rahaliselt kitsam olukord saabuma, siis muidugi olen valmis neid toetama. See on vähim mida ma teha saan. Peres tuleb ikka üksteise eest hoolitseda.

0
0
Please wait...

Postitas:
deedee

Teenisin enne ülikooli õpinguid raha ja maksin õppemaksud ja elamise ise kinni, perelt sain rahalist toetust minimaalselt, enamasti süüa kui vahel harva kodus käisin.
Enda lapsi kavatsen kindlasti toetada, et saaksid õpingutele keskenduda.

0
0
Please wait...

Postitas:
minniman

u 20 aastat tagasi, kui minu vanem õde ülikoolis arstiks õppis, töötas tema ja suurem osa tema kursusekaaslastest haiglates sanitaride ja õdedena. tol ajal polnud see teisiti mõeldavgi. minu õde töötas lastehaiglas, osakonda täpselt ei mäleta, aga öösiti magada ikkagi sai. intensiivis töötamine on muidugi üliõpilasele koormav ja sellega tuleks arvestada töökoha valikul.
ise ülikooli ajal suurt tööl ei käinud – vahepeal siin seal, enamus raha tuli vanematelt ja seda just palju polnud. hiljem, kui tööle läksin, mõtlesin küll, et olin ikka loll, et tööl ei viitsinud varem käia, raha tuli nii palju äkitselt kätte, elu oleks palju lihtsam olnud.
oma suurematele lastele kogun koolifondi, väiksemad veel tillukesed, aga plaan ka neile kooliraha koguma panna.

0
0
Please wait...

Postitas:
leeni

õpetan arstitudengeid ja ausalt öelda on neid vaeseid öövalvest tulnud tudengeid, kes püüavad praksis jõuga silmi lahti hoida lihstalt kurb vaadata.

siis kui mina ülikoolis käisin – 90ndtel oli minu nädalaraha 100 krooni – sellest siis söök, õppevahendid ja kojusõit (edasi-tagasi pilet maksis 17 krooni), üüri maksin õppelaenust ja riided ostin suvel tööl käidud rahade eest (suuremaid asju – joped-ajalanõud maksid vanemad). kooli kõrvalt tööle läksin alles viimsel semestril, kui kirjutada jäi veel lõputöö. magistrantuuriõpingud rahastasin poole kohaga tööl käies + õppelaen.

oma lapsi on plaan hariduse saamisel toetada.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks peaks tudengit ülikoolis toetama? Miks ei ole keegi tõstatanud küsimust üles, kuidas saavad hakkama nored, kes õpivad kutsekoolis?ka nemad peavad maksma ühika koha eest, söögi eest sõidu eest, esmatarbe vahendite eest jne.Mitte kuskil ei räägita sellest, vaid ainult ika üliõpilased on aaaad ja ooood.Kas siis ainult nendest saavad inimesed, kes tulevikus tööd teevad?
Olen iatahes selle teema peale väga kuri.Oleme meega kolm noort inimest kutsekast läbi aidasnud ja teame täpselt, kui kere või raske see teekond on.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[tsitaat]Miks peaks tudengit ülikoolis toetama? Miks ei ole keegi tõstatanud küsimust üles, kuidas saavad hakkama nored, kes õpivad kutsekoolis?ka nemad peavad maksma ühika koha eest, söögi eest sõidu eest, esmatarbe vahendite eest jne.Mitte kuskil ei räägita sellest, vaid ainult ika üliõpilased on aaaad ja ooood.Kas siis ainult nendest saavad inimesed, kes tulevikus tööd teevad?
Olen iatahes selle teema peale väga kuri.Oleme meega kolm noort inimest kutsekast läbi aidasnud ja teame täpselt, kui kere või raske see teekond on.[/tsitaat]

mis vahet seal on? vaheta siis sõnad tudeng ja kutsekaõpilane ära, vahet pole ju.
kuigi – kutsekaõpilastel on märksa suurem riigi toetus, kui tudengitel. alates odavamast ühikast kuni soodsa lõunasöögini. õppemaksu ka pole.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul ja mehel jääb pärast maksude tasumist järgi 250 eurot. Meil on kaks last, mõlemad lähevad ehk paari aasta pärast ka ülikooli. Aga mille eest?
Kuidas on võimalik sellest 250-st eurost veel neile raha anda? Mõlemad mehega käime tööl ja teenime üsna väe, vaatamata sellele, et oleme riigiasutuses ja spetsialistid.
Lastel tuleks siiski õppelaenu võtta ja ehk siis üritada ise hakkama saada. Kõigil ei ole nii rikkaid vanemaid, et lastele igas kuus 200 eurot raha saata + muud kulud tasuda.

0
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 65 )

Esileht Pereelu ja suhted Kui suure summaga toetate tudengit

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.