Esileht Pereelu ja suhted Kui suure summaga toetate tudengit

Näitan 5 postitust - vahemik 61 kuni 65 (kokku 65 )

Teema: Kui suure summaga toetate tudengit

Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minul ja mehel jääb pärast maksude tasumist järgi 250 eurot. Meil on kaks last, mõlemad lähevad ehk paari aasta pärast ka ülikooli. Aga mille eest?
Kuidas on võimalik sellest 250-st eurost veel neile raha anda? Mõlemad mehega käime tööl ja teenime üsna väe, vaatamata sellele, et oleme riigiasutuses ja spetsialistid.
Lastel tuleks siiski õppelaenu võtta ja ehk siis üritada ise hakkama saada. Kõigil ei ole nii rikkaid vanemaid, et lastele igas kuus 200 eurot raha saata + muud kulud tasuda. [/tsitaat]

Selle raha, mis teil siis laste toidule kulutamata jääb, annategi lastele.
Otsite ise poole kohaga töö juurde, laps võtab ka poole kohaga töö ja saate kõik hakkama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.06 18:41; 29.06 15:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui mina ülikoolis käisin lubati kodus elada, osteti koju süüa, riideid jms asju ka kui vaja ja veidi taskuraha sain ka, tööl ei pidanud käima, aga täpset summat küll ei oska öelda palju minu peale kokku läks

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda teemat peaksid kohustuslikus korras lugema kõik need, kes vaatamata oma kasinatele võimalustele ikka ja aina lapsi juurde muretsevad….

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Töötan teise töö kõrvalt ka lektorina ja ei taha absoluutselt halvasti öelda nendele, kes on tublid ja käivad kooli kõrvalt ka tööl (vanematel pole võimalik toetada vms). AGA sel juhul peaks ikkagi ka kooli jõudma. Üldpilt on paraku reeglina selline, et kui kool ka lõpetatud saab, siis kahe kõrva vahele eriti midagi ei jää. Loengutes pole aega käia, iseseisvalt midagi ehk pusitakse ja olenevalt inimest tehakse ka (järel)eksam kuidagi ära. Selline õppimine peaks olema ikkagi varuvariant, kui muud pääsu pole.

Jah, ka töökogemus on oluline, aga selleks on praktikad või saab kogemusi omandada hiljem, kui teoreetiline baas olemas.

Siit ka üleskutse, kel vähegi võimalik ja lapsed piisavalt tublid, et ülikooli minna, siis tuleviku nimel laske neil ikka need 5 aastat ära õppida. Kõigi eelduste kohaselt saavad peale esimest kolme ka ise jalad alla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma olen ise õppejõud. Lihtsalt tahtsin seda mainida, et hämmastavalt palju on tudengeid, kes ei viitsi endale ainet selgeks teha (kuigi õppejõud utsitab ja püüab igati aidata – ka õppejõu tööd vaadatakse üle ja hinnatakse, kui suur protsent tudengeid hinde kätte saab). Paljud tudengid löövad käega ja ütlevad, et ahh, tulen teen järgmine aasta uuesti. Siis peab selle eest maksma, aga no vanemad ju maksavad ja pole probleemi…[/tsitaat]

Mina olen päevaõppe üliõpilane, ei tööta ning pole millegagi koormatud peale õppimise. Minu ja teiste meie õppekavade üliõpilaste probleem on hoopis selles, et pakutavad ained kattuvad nii massiliselt, mistõttu käiakse natuke ühes ja natuke teises loengus. Suur osa loengutest/praktikumidest viiakse läbi vahemikus kl 10-14, ülejäänud kellaajad on juba pisut \”ebapopulaarsemad\”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 61 kuni 65 (kokku 65 )


Esileht Pereelu ja suhted Kui suure summaga toetate tudengit

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.