Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kui suureks võib laps veel minna ?

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Kui suureks võib laps veel minna ?

Postitas:

Istun siin ja mõtlen.
Esimene tütar oli sündides 3560 ja 54 cm pikk.Arstid põhimõtteliselt pressisid ta mu seest välja.Veidi aidati ka kääridega kaasa.
Paar päeva tagasi käisin ultrahelis ja uus poiss on praegu 3500. Ultraheli arst soovitas last jälgida ja arvas, et minu arst peaks mõtlema, kas siis varem esile kutsuda või plaanida keisrit.
Mis see teie arvates parim variant oleks ? Oodata tähtajani ja sünnitada siis ise? Aga mis siis saab, kui ma ei saagi hakkama ? Kui sünnitusteed jäävad kitsaks talle? Deem, kerge paanika hakkab tekkima.
Tänan mõistva suhtumise eest:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest oleks parim valik, kui sünnitaksid siis, kui laps sündima hakkab, aga püstisemas asendis (nt järil). Kuna ütled, et arstid pressisid lapse sinu seest välja, siis ilmselt pidid olema seliliasendis, sest muidu ei saa nad ju kõhule pressida. Aga seliliasendis on sünnitusteed 30% kitsamad, kui püstises asendis.

Aga tegelt ei ole oluline, milline on siin foorumis rahva arvates parim variant. Pead siiski ise otsustama, mis on parim sulle ja su lapsele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 22:38; 23.01 00:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimest ja teist sünnitust üldjuhul ei anna võrrelda, teisel korral ikka \”tee\” juba korra läbi käidud ning seega peaks üldjuhul kergemini minema.
Mul esimene ja teine laps mõlemad 54 cm ja 4200 g ja esimesega pidin ka ikka suurt tööd tegema + rebendid, et nii suurt last välja saada (ise olen selline peenike ja väike), aga teise lapse sünnitus oli nii kiire ja kerge, et võiks seda iga päev teha:)
Seega, ära tee ennatlikke järeldusi.
Kui ta sul 2 nädala pärast nt sünnib, siis on ta Sul u 4 kg laps – see ju täitsa OK suurus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen näiteks mõlemad lapsed sünnitanud 37 nädalal, esimene oli 3300, teine 3600. Kirja läinud ikka ajalistena ja kõik nendega korras. Ise mõtlen, et jumal tänatud, et varem, kuu hiljem oleks juba probleem olnud. Teine ei tahtnud üldse kuidagi välja mahtuda ja sünnitusega oli seetõttu probleemid. Aga sünnitama olen läinud alati peale vahekorda…ei tea, kas see on kaasa aidanud. Arst arvas, et ju mõni naine kannabki vähem aega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

UH pakutud kaal ei pruugi ka päris täpne olla. Mu 2800-ne \”kaaluti\” 3200-3300-ks

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene laps sündis 41+5 nädalal, UH järgi pidi kaaluma 3500g umbes, aga kõrval teine arst ütles et kõhu järgi võib vabalt 4kg ära tulla.
Laps sündis 3900g! Tehti väike lahklihalõige. Üldjuhul oleksin ise vist hakkama saanud, aga kuna epiduraal oli minul emakatöö suht madalaks tõmmanud ja kiirendav tilguti nii kiirelt enam ei mõjunud, siis aidati viimase pressi ajal vaakumiga…
Ära karda 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peab vist tõesti ise ikka hakkama saama. Lihtsalt paanika võtab mõistuse enda valda 😀
Esimene laps sündis ainult selili olles ja täpselt 16 aastat tagasi.Seega tundub kõik see olukord jälle nagu uus. Aga küll ma hakkama saan, kus ma pääsen 😉
Suured tänud toetamast 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Minu esimene laps oli uh järgi 3200-3400 g, kuid sündis u 4100 g.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu viimane tibu sündis 4750g ja 55cm:)
ja mäletan aastaid tagasi üks tuttav sai 6kg lapsega maha-keisriga küll kuid ikkagi:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]minu viimane tibu sündis 4750g ja 55cm:)
ja mäletan aastaid tagasi üks tuttav sai 6kg lapsega maha-keisriga küll kuid ikkagi:)[/tsitaat]
KAs sa ise siis sünnitasid ??? Kuidas väljatulek sujus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu esimene laps oli 4208,teine 4700 ja kolmas 5200,koik olen sünnitand ise ja ilma valuvaigistiteta. Arstid pakkusid kyll viimasega keisrit aga ytlesin et ainult vajadusel,kui probleeme tekib.

ja uh tõesti võib täiega puusse panna,viimase lapse kaaluks mäletan et öeldi 3900+- 200.
Jeerum. Tõeline kangelasema!
MA võtan Sinust eeskuju 😉

esimese sünnitasin palli peal,teise selili pikali siis ja kolmanda külili,

nyyd ootan ja tiksun,varsti sünnib neljas laps.[/tsitaat]

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See uh kaal unusta parem kohe ära 🙂 Mu preilikese kaaluks pakuti päev enne sündi 4600g, sündis aga päkapikk kaaluga 3360g.
Sugulane sünnitas mõne tunniga esiklapse, kes kaalus 5400g. Teine laps oli tal natuke üle 4kg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

16a tagasi ja praegune sünnitusabi erinevad nagu öö ja päev. Siis ei tulnud sünnitajad selle pealegi, et soovida püstisemas asendis sünnitada, variante oli 1 ja see siis selili.

Nüüd selili enam praktiliselt ei panda. Kui oled sünnituslaual, siis enamasti ikkagi istuli või külili. Aga võid ka mujal sünnitada, nt järil või kükkis või käpukil. Oluline on, et jaksaksid pärast avanemisperioodi (võibolla väsitavat) väljutuse ajal veel oma keha kuulata ning endale sobiva asendi valida (ja vajadusel ja väljutusperioodi ajal asendeid vahetada).

Esimese lapse väljutus on tihti pikk ning pingutav. Eriti pingutav on see siis, kui sünnitusteed on kunstlikult (ebasobiva asendiga) kitsamaks tehtud. Lisaks nõukaaegsed haiglareeglid, mis ilmselt ütlesid, et su väljutus kestis liiga kaua. Tänapäeval siiski lubatakse ka esmasünnitajal veidi kauem pressida vajadusel, lapse olukorda saab jälgida ja kiireks läheb, kui lapsega midagi halvasti tundub olevat.

Sa oled ühe lapse ise sünnitanud, avanenud ja pressidega hakkama saanud. Küllap saad teisega ka hakkama. Lapse kaal ei mõjuta nii palju sünnituse kulgu kui lapse õige asend sünnitusteedes ning sinu sobiv asend.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 22:38; 23.01 00:31;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kui suureks võib laps veel minna ?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.