Esileht Väikelaps Kui tahan kohta just kindlasse lasteaeda

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Kui tahan kohta just kindlasse lasteaeda

Postitas:

Laps on Tallinnas kolme lasteaia järjekorras, kevadel on lootust ühte või kahte neist sõimekoht saada, ise aga tahame just kolmandasse, kus on kõige pikem järjekord. Olen nõus ka aasta kauem ootama ja seni hoidjat kasutama, et saada kolmeselt aiarühma soovitud lasteaeda. Kas peaks üldse teiste lasteaedade järjekorrast kustutama või saab ka nii, et teistes kohast loobuda, kui pakutakse, ja jääda edasi soovitud aia järjekorda?
Soovitud lasteaed on lühikese jalutuskäigu kaugusel, teistesse peaks sõitma läbi ummikute auto või bussiga. Kuna töötan ise mitu päeva nädalas kodus, siis pole mingit mõtet sõita edasi-tagasi lihtsalt last viima ja tooma.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.10 15:29; 08.10 17:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui need teised on ainult sõimerühmadega, siis saad küll oodata. Või kui tahad kohta, kus käib pere teine laps. Muul juhul ma sellist võimalust ei leia.
Pead lootma, et saad pakkumise ka sobivast lasteaiast enne 15.maid ja saad selle kinnitada…

Info Tallinna kodulk-lt:
_________________

Lasteasutusse koha saamise võimalusest teavitab lasteaia direktor vanemat kirjalikult alates 1. maist viie tööpäeva jooksul.

Hiljemalt 15. maiks tuleb vanemal kirjalikult kinnitada lasteaiast saadetud koha pakkumine, kinnituse puudumisel kustutatakse lapse andmed lasteaeda koha taotlejate nimekirjadest.
(kas see tähendab kõigist kolmest?)

Lapse lasteaeda vastuvõtmisel kustutatakse tema andmed teiste lasteaedade järjekordadest.

Lasteasutustes, kus on ainult sõimerühmad või linnaga lepingut omavates eralasteaedades kohta omavad lapsed saavad jätkuvalt olla munitsipaallasteaedadesse koha taotlejate nimekirjas.
Lisaks eelpooltoodule säilitatakse koha taotlejate nimekirjas nende lasteasutuses juba käiva(te) lapse/laste andmed, kui vanem soovib panna oma lapse lasteasutusse, kus juba käib/käivad sama pere laps(ed). Sealjuures kehtib tingimus, et kõigi laste elukohaandmed rahvastikuregistris on samal aadressil Tallinna linnas ja vanem esitab lasteasutuse direktorile kirjaliku avalduse.
_______________
Ilmselt Haridusametist saad teada, kas on mingi viis v a see, et kustutad 2 lasteaia taotlused (ja satud siis järjekorra lõppu?)

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on see imelik, et oodata ei saa. Kui kodu kõrval on lasteaed, on üsna loogiline, et tahetakse just sinna. Ja et kohe ja kiiresti ei saa, sest on järjekord, on arusaadav, aga et üldse ei saagi, on minu meelest diskrimineeriv. Pmts on siis täiesti juhuse asi, kui mugavas või ebamugavas asukohas keegi käib. Isegi kui oleks nõus ootama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.10 15:29; 08.10 17:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imelik? KOV peab tagama koha. Koht on. Järjekordade pärast saavad kovid piki päid ja jalgu. Loomulikult ei tekita kov järjekorda.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru, miks vastavad inimesed, kes absoluutselt reaalset asjade seisu ei tea?! :S

Inimene võib vabalt teises lasteaias kohast loobuda või kohasoovi aastat muuta või ka juba pakutud koha juures valida edasilükkamise (jah, ongi kohapakkumise juures erinevad võimalused nii “Loobu”, mille korral laps konkreetse lasteaia järjekorrast (aga mitte teistest) kustub, kui ka “Lükka edasi”, mille korral loobutakse konkreetsest kohapakkumisest, aga mitte järjekorras edasiolemisest). Selle juures ei kao laps lasteaia järjekorrast, ei kuku järjekorra lõppu vmt. Ainult kui valida konkreetselt “Loobu”, siis selles konkreetsee lasteaias loetakse loobunuks.

Konkreetselt seda, et olen ühest kohapakkumisest loobunud ja jäänud teist ootama, samuti kohasoovi aasta edasilükkamist olen ma ka isiklikult oma lapse järjekorraga teinud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on täpselt sama seis. Kodu kõrval lasteaias pikk järjekord ja sinna sõimerühma ei saanud sel aastal. Ootan veel aasta, järgmine aasta saab laps kolmeseks, ehk joppab lasteaia kohaga. Pakkumise sel aastal saime ühte teise lasteaeda, seal loobusin ja lükkasin kohataotluse aasta edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Väikelaps Kui tahan kohta just kindlasse lasteaeda

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.