Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kui tahan pelgus ise maksta analüüside eest-kas on võimalik üldse..

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Kui tahan pelgus ise maksta analüüside eest-kas on võimalik üldse..

Postitas:

Tahan vähemalt kuus korra teha vereanalüüsi (üldist verd ja põletiku näitajaid,+ emakakaelalt külve) Mis see maksta võiks ja kas üldse teostatav?
Loomulikult lähen räägin ka äe-ga, kuid sinnani veel üle nädala aega. Rasedust 23+4, kuid selle aja jooksul andnud vaid korra verd (kv uuringu ajal), olen pidevalt kergelt haige ja igasugused tupepõletikud-bakterid kergelt tulema)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.01 23:36; 27.01 00:22; 27.01 10:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No niisama see analüüs ei pruugi sulle mitte midagi öelda, s.t et näitajad normist väljas, aga miks, seda sa vaevalt et ise välja mõtled.

Peaksid siiski naistearsti juurde minema, kes vajadusel külvid määrab. Ämmaemand ma arvan, et pole pädev selles osas.

Kui see \”kergelt haige\” tähendab külmetusi, siis võiks üldse sellega perearsti poole pöörduda.

Analüüside hinnakiri on Quattromedi labori kodulehel. (Quattromed teostab suurema osa analüüsidest Eesti perearstidele, haiglatele, polikliinikutele)
http://www.quattromed.ee/arstile/hinnad/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui mõni normist väljas, siis ikkagi loogiline, et äe-arst analüüsi vastused mulle analüüsivad.
Äe võttis külvi (ravis seent, tulemuseta), kasvas välja streptokokk (kollkas -rohelist ollust tuleb tupest juba pea 1kuu). Artiga ta ei konsulteerinud, vaid kirjutas 3küünalt (kui ikka ollust tuleb ja kõhuvalu, siis jälle erakorralisse).
Nimelt kahe esimese lapsega (ka proove tehti vähe), tulemus, et mõlemad õige aeksed sünnitused roheliste vetega (jäime ka haiglasse peale sündi)
Ma kardan ja ei taha olla neile järjekordne eksemplar, kelle õnnetus on neile õppetunniks. Ma soovin ise maksta haiglas analüüside eest(kui nad ei ole nõus ise neid tegema). Kahjuks ei oma paksu rahakotti erakliiniku jaoks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.01 23:36; 27.01 00:22; 27.01 10:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui ämmaemand ise arsti käest nõu ei küsi, siis pane ise arstile aeg…Ütle registratuuris et kiire või midagi ja proovi aeg saada.
Mina nt olen alati kui seen on, helistanud arstile, kes siis kirjutab rohud välja..Viimati soovitas Ecocillini kuna enne seda olin teinud kuu tagasi kuuri Canifugiga, mis oli hea aga ta ei tahtnud et ma nüüd uuesti seda kasutaks, et ehk ei mõju enam vms….No mul tupeseen on raseduse ajal suht sage(ka väljaspool rasedust tegelikult, kuigi viimane aasta olen suht \”puhas\” olnud sellest)….No see Ecocillin et aidanud mitte üks raas…Siis tuli ämmaemanda visiit peale, lasin tal end üle vaadata ja küsisin et ehk saaks ikka Canifugi …saingi…nüüd korras 🙂
Ma arvan et kui sa muret tunned enda pärast, siis peaksid sellest oma äe võia rstiga rääkima..samuti ka analüüsidest.
Nt minul on hemoglobiiniga probleeme ja juba teist korda ütlesin ämmakale et võtame järgmine kord vereproovi selleks…ta ise selleks vajadust ei näe, aga kuna mul on varem olnud ka probleeme, siis annab alati saatekirja selleks ja teeb ära..
Samuti ei pea ma minema tasulisse ultrahelisse raseduse lõpupoole, kuna arst ütles et teevad ikka oma patsientidele 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 08:22; 27.01 09:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pane ise arsti juurde aeg kirja, ütle ja registratuuris, et kiire teema, et oled rase ja kui ei saa ikka kiirelt aega võta esimene tasuline aeg lihtsalt, nii palju jaksad ikka ise maksta 🙂
Igasuguseid vereproove saad ise lasta endale teha siin http://www.quattromed.ee/patsiendile/analuuside-nimistu-hindade-ja-tahtaegadega/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just selleks, et põdurad rasedad saaks paremat hooldust ja rohkem uuringuid, peaks nad käima rasedust jälgimas arstide juures.
Mul veidi rokem rasedust kui teemaalgatajal ja verd võetud vähemalt viiel korral.
Huvitav on ka see, et arvele võttes tehakse enamasti vereproov, mis uurib suguhaiguseid ja üldiseid näitajaid.
Milleks ise maksta, kui sellised elementaarsed proovid peab arstilt tasuta saama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 09:10; 27.01 09:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Just selleks, et põdurad rasedad saaks paremat hooldust ja rohkem uuringuid, peaks nad käima rasedust jälgimas arstide juures.
Mul veidi rokem rasedust kui teemaalgatajal ja verd võetud vähemalt viiel korral.
Huvitav on ka see, et arvele võttes tehakse enamasti vereproov, mis uurib suguhaiguseid ja üldiseid näitajaid.
Milleks ise maksta, kui sellised elementaarsed proovid peab arstilt tasuta saama.[/tsitaat]

No ma ei tea…Minul võttis arst ainult arvele(u 12 nädalal)…Edasi on vaid äe visiidid olnud. Kõik uriiniproovitopsid ja vereanalüüside saatekirjad olen temalt saanud. Nüüd järgmiseks nädalaks saingi 3 vereproovi saatekirja…
Arvele võttes võeti emakakaelalt proovid vms tupeproovid vatitikuga ja muidugi ka vereproovid et HIV negatiivne jne..Huvitavat ei ole seal midagi, see on tavapärane kontroll rasedale.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 08:22; 27.01 09:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav on see, et 24.nädalaks on antud ainult KV-aegne proov – võiks arvata, et tegu double testiga. Huvitav, et pole rohkem võetud. Eriti kui inimene tõbine.
Mina tunneks vist, et ma ei lähe ämmaemandale piisavalt korda.

Kui kõik korras, siis muidugi ämmaemanda jälgimisest piisab. Kui aga mitte, siis on vaja arsti, mitte ise hakata täiendavaid analüüse tegema ja arsti mängima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.01 09:10; 27.01 09:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul vereproov ongi kv aegn. Kui oli 20+ rasedust, siis äe sõnul pidin uue visiidi ajal vereproovile saatekirja saama, lähen arstile, kui rasedus 24+5 ja siis annab saatekirja u ajaks 27-28n (et teha tavalise verega ka glükooositaluvuse test). Mure on enda pärast suur, kuna 23+1 oli ka verejooks (põhjus teadmata), kaks peäva hiljem helsitasin ise ämmakale, kes ütles, et näe streptokokk-kirjutan sulle selle ja selle rohu.) Mis ma teha saan, kui nad ei saada mind arstile. Ma olen Pelgus raseduskeskuses arvel, seal ju ka arst (kes eelmise raseduse ajal mind jälgis–olid ka katkemisohud, haiglas ollekud, bronhiidid ja seljaga probleemid-…)Ootan oma ämmaka visiidi ära ja avaldan soovi, et arst ise minuga tegeleb?
Tahtsin veel lisada, et paar-kolm päeva enne verejooksu käisin erakorralises vererõhku mõõtmas (hommikul jooksis kaks raksu ninast verd), rõhk jäi normi piiresse ja ei olnud madal. Arsti soovitus oli et, kui halvasti ennast tunned, joo kanget teed või kohvi….

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.01 23:36; 27.01 00:22; 27.01 10:18;
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Kui tahan pelgus ise maksta analüüside eest-kas on võimalik üldse..

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.