Esileht Koolilaps Kui tänane põhikooli matemaatika eksam…

Näitan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 299 )

Teema: Kui tänane põhikooli matemaatika eksam…

Postitas:
Kägu

Lendavad ludinal välja sealt gümnast, nähtud selliseid küll ja see kes saab 20% mates ei saa ka teiste reaalainetega ja vähe tugevamat ajutegevust vajavaga hakkama. Ametikoolid pakuvad aga väga häid võimalus omandada nii eriala kui keskharidus, “mis on ka kõike muud kui matemaatika”.

Miks nii ärritunud? Mis eriline teadusetempel (ainult matemaatikutele!) see gümnaasium küll sinu arust on? Arusaamatu!

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uus katse on võimalik kindlasti aasta pärast.

Kuidas täpsemalt see uus katse aasta pärast võimalik on? Siin räägivad inimesed ju põhikooli lõpueksamist, mitte 12. lõpus tehtavast riigieksamist. Arvad, et vanema tungival nõudmisel on kool nõus  rahuldavate või veel paremate aastahinnetega õpilase klassikursust kordama jätma, sest matemaatika eksamil oli alla 50%?

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ohh, ole nüüd. Sellel 20% vennal võis vabalt lihtsalt olla kehv päev – ja gümnaasium ei ole ainult matemaatika!!

No sa siiralt usud, et päevast sõltub, kas saab 20 või 70 või kasvõi 50-ki protsenti?Ei ole nii. Kehvast päevast sõltub, kas saab 20 või 30 prossa. Ja tõesti, gümnaasium ei ole ainult matemaatika, kuid matemaatika on selles siiski üks põhiaineid.

Neile, kelle lapsed tegid tugevad eksamitulemused, kuid katsed ebaõnnestusid – ma ei heidaks teie asemel meelt. Jah, väga ebameeldivas olukorras olete, kuid olen üsna kindel, et kui ise aktiivselt otsite, siis leiate juunis (kui dokumente viima hakatakse) või augustis (kui reaalselt lõplikud nimekirjad kokku pannakse) omale kohad mõnes gümnaasiumis. Ja kui ei leia, siis õpite aasta kuskil ja siis proovite kuhugi saada, pidevalt kukutakse välja gümnaasiumist, näiteks väga popp 32.KK otsib juba 11. ja 12. klassi õpilasi

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ohh, ole nüüd. Sellel 20% vennal võis vabalt lihtsalt olla kehv päev – ja gümnaasium ei ole ainult matemaatika!!

No sa siiralt usud, et päevast sõltub, kas saab 20 või 70 või kasvõi 50-ki protsenti?Ei ole nii. Kehvast päevast sõltub, kas saab 20 või 30 prossa. Ja tõesti, gümnaasium ei ole ainult matemaatika, kuid matemaatika on selles siiski üks põhiaineid.

Neile, kelle lapsed tegid tugevad eksamitulemused, kuid katsed ebaõnnestusid – ma ei heidaks teie asemel meelt. Jah, väga ebameeldivas olukorras olete, kuid olen üsna kindel, et kui ise aktiivselt otsite, siis leiate juunis (kui dokumente viima hakatakse) või augustis (kui reaalselt lõplikud nimekirjad kokku pannakse) omale kohad mõnes gümnaasiumis. Ja kui ei leia, siis õpite aasta kuskil ja siis proovite kuhugi saada, pidevalt kukutakse välja gümnaasiumist, näiteks väga popp 32.KK otsib juba 11. ja 12. klassi õpilasi

Vaata selle väga popi kooli tulemusi riigieksamitel.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sorry, aga ma olen piisavalt näinud neid 20%-seid.  Vaimsed võimed on gümnaasiumitasemel ka teistes ainetes vajalikud. Ok, on veel õhtukoolid ja kõiksugu vähenduste “paberid” tänapäeval, mis võimaldavad lõpuks ka ülikooli jõuda, aga no päris hirmus ikka hakkab kui mõelda, et sellised ühel päeval olulisi asju lastakse otsustama.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaata selle väga popi kooli tulemusi riigieksamitel.

Nüüd ma ei saa aru. Kui selles oli asi, et soovitud gümnaasiumi ei pääsetud, siis on ju hoopis teine asi, ei tasu oiata ja ohata, et ohhh, mul on nii tubli laps, aga näe, gümnaasiumi ei lastud, süsteem on niiiiii vigane. Su last ei lastud tugevasse gümnaasiumi. Eks nüüd mingu siis kutsekooli, kui see on parem variant kui näiteks 32.KK.

Või sa pole mõni neist, kelle laps kooli ei saanud, niisama kirjutad siia suvalisi mõtteid?

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ohh, ole nüüd. Sellel 20% vennal võis vabalt lihtsalt olla kehv päev – ja gümnaasium ei ole ainult matemaatika!!

No sa siiralt usud, et päevast sõltub, kas saab 20 või 70 või kasvõi 50-ki protsenti?Ei ole nii. Kehvast päevast sõltub, kas saab 20 või 30 prossa. Ja tõesti, gümnaasium ei ole ainult matemaatika, kuid matemaatika on selles siiski üks põhiaineid.

Neile, kelle lapsed tegid tugevad eksamitulemused, kuid katsed ebaõnnestusid – ma ei heidaks teie asemel meelt. Jah, väga ebameeldivas olukorras olete, kuid olen üsna kindel, et kui ise aktiivselt otsite, siis leiate juunis (kui dokumente viima hakatakse) või augustis (kui reaalselt lõplikud nimekirjad kokku pannakse) omale kohad mõnes gümnaasiumis. Ja kui ei leia, siis õpite aasta kuskil ja siis proovite kuhugi saada, pidevalt kukutakse välja gümnaasiumist, näiteks väga popp 32.KK otsib juba 11. ja 12. klassi õpilasi

Vaata selle väga popi kooli tulemusi riigieksamitel.

Et siis hakkad niimoodi pirtsutama, kuigi gümnaasiumikohta pole? Kas seal üldse keegi kõrgeid tulemusi ei saa? Kas matemaatika tunnid jäävad ära? Kas kõigis ainetes on madalad tulemused või ainult matemaatikas? Matemaatika riigieksam on kohustuslik. Matemaatika riigieksam  nõuab tõsist õppimist. Paljudel humantiaaraladel ei lähe matemaatika eksamitulemust vaja. Kolm 32. kk neljast õppesuunast on pigem humanitaarsuunad. Tee ise järeldused.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaata selle väga popi kooli tulemusi riigieksamitel.

Nüüd ma ei saa aru. Kui selles oli asi, et soovitud gümnaasiumi ei pääsetud, siis on ju hoopis teine asi, ei tasu oiata ja ohata, et ohhh, mul on nii tubli laps, aga näe, gümnaasiumi ei lastud, süsteem on niiiiii vigane. Su last ei lastud tugevasse gümnaasiumi. Eks nüüd mingu siis kutsekooli, kui see on parem variant kui näiteks 32.KK.

Või sa pole mõni neist, kelle laps kooli ei saanud, niisama kirjutad siia suvalisi mõtteid?

Minu laps on gümnaasiumis sees. Mulle lihtsalt on arusaamatu ja veider see sinu matemaatiliste võimete  kõige olulisemaks pidamine. Sugulane, pigem nõrk matas, lõpetab peagi keele- ja kultuurisuuna suuna. Pigem on õppekavas keeletunde ülipalju, matemaatika kolm. Aga see ta tulevikku küll kuidagi ära ei nulli!

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaata selle väga popi kooli tulemusi riigieksamitel.

Nüüd ma ei saa aru. Kui selles oli asi, et soovitud gümnaasiumi ei pääsetud, siis on ju hoopis teine asi, ei tasu oiata ja ohata, et ohhh, mul on nii tubli laps, aga näe, gümnaasiumi ei lastud, süsteem on niiiiii vigane. Su last ei lastud tugevasse gümnaasiumi. Eks nüüd mingu siis kutsekooli, kui see on parem variant kui näiteks 32.KK.

Või sa pole mõni neist, kelle laps kooli ei saanud, niisama kirjutad siia suvalisi mõtteid?

Minu laps on gümnaasiumis sees. Mulle lihtsalt on arusaamatu ja veider see sinu matemaatiliste võimete kõige olulisemaks pidamine. Sugulane, pigem nõrk matas, lõpetab peagi keele- ja kultuurisuuna suuna. Pigem on õppekavas keeletunde ülipalju, matemaatika kolm. Aga see ta tulevikku küll kuidagi ära ei nulli!

Kus on keegi matemaatilisi võimeid kõige tähtsamaks pidanud? Mistahes pk eksamil läbi kukkumine on kehv. 50% piirist allapoole jäämine näitab, et laps ei ole üheksa aasta jooksul suutnud isegi poolt õpitavast materjalist omandada – seda ei saa iseloomustada väljendiga “pigem nõrk”.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ohh, ole nüüd. Sellel 20% vennal võis vabalt lihtsalt olla kehv päev – ja gümnaasium ei ole ainult matemaatika!!

No sa siiralt usud, et päevast sõltub, kas saab 20 või 70 või kasvõi 50-ki protsenti?Ei ole nii. Kehvast päevast sõltub, kas saab 20 või 30 prossa. Ja tõesti, gümnaasium ei ole ainult matemaatika, kuid matemaatika on selles siiski üks põhiaineid.

Neile, kelle lapsed tegid tugevad eksamitulemused, kuid katsed ebaõnnestusid – ma ei heidaks teie asemel meelt. Jah, väga ebameeldivas olukorras olete, kuid olen üsna kindel, et kui ise aktiivselt otsite, siis leiate juunis (kui dokumente viima hakatakse) või augustis (kui reaalselt lõplikud nimekirjad kokku pannakse) omale kohad mõnes gümnaasiumis. Ja kui ei leia, siis õpite aasta kuskil ja siis proovite kuhugi saada, pidevalt kukutakse välja gümnaasiumist, näiteks väga popp 32.KK otsib juba 11. ja 12. klassi õpilasi

Vaata selle väga popi kooli tulemusi riigieksamitel.

Et siis hakkad niimoodi pirtsutama, kuigi gümnaasiumikohta pole? Kas seal üldse keegi kõrgeid tulemusi ei saa? Kas matemaatika tunnid jäävad ära? Kas kõigis ainetes on madalad tulemused või ainult matemaatikas? Matemaatika riigieksam on kohustuslik. Matemaatika riigieksam nõuab tõsist õppimist. Paljudel humantiaaraladel ei lähe matemaatika eksamitulemust vaja. Kolm 32. kk neljast õppesuunast on pigem humanitaarsuunad. Tee ise järeldused.

Aga need matat mittejagavad humanitaarid ei peaks ju üldse gümnaasiumisse pääsema? Milleks siis selline puht humanitaaride gümnaasium üldse?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei saa aru, mis ühepajatoitu te siin keedate? 32. Kooli kohe kindlasti ei pääse need, kes mat eksamil läbi kukuvad. Sa vist ei teadvusta endale, et 50 ja 100% vahele jääb päris palju punkte ja suurem enamus lapsi.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänapäeval ei tohi ju kellelgi n-ö haridusteed kinni panna ja näiteks võibki kasvõi täiskasvanute gümnaasiumis uuesti 9.  klassis õppida. Juriidiliselt selleks kindla peale takistusi ei saa olla.  Reaalselt on see enmasti pigem mõttetu muidugi.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänapäeval ei tohi ju kellelgi n-ö haridusteed kinni panna ja näiteks võibki kasvõi täiskasvanute gümnaasiumis uuesti 9. klassis õppida. Juriidiliselt selleks kindla peale takistusi ei saa olla. Reaalselt on see enmasti pigem mõttetu muidugi.

Sa ei saa minna uuesti 9. klassi, kui põhikooli tunnistus on käes. Läbikukutud eksam ju ei takista enam lõpetamist.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ohh, ole nüüd. Sellel 20% vennal võis vabalt lihtsalt olla kehv päev – ja gümnaasium ei ole ainult matemaatika!!

No sa siiralt usud, et päevast sõltub, kas saab 20 või 70 või kasvõi 50-ki protsenti?Ei ole nii. Kehvast päevast sõltub, kas saab 20 või 30 prossa. Ja tõesti, gümnaasium ei ole ainult matemaatika, kuid matemaatika on selles siiski üks põhiaineid.

Neile, kelle lapsed tegid tugevad eksamitulemused, kuid katsed ebaõnnestusid – ma ei heidaks teie asemel meelt. Jah, väga ebameeldivas olukorras olete, kuid olen üsna kindel, et kui ise aktiivselt otsite, siis leiate juunis (kui dokumente viima hakatakse) või augustis (kui reaalselt lõplikud nimekirjad kokku pannakse) omale kohad mõnes gümnaasiumis. Ja kui ei leia, siis õpite aasta kuskil ja siis proovite kuhugi saada, pidevalt kukutakse välja gümnaasiumist, näiteks väga popp 32.KK otsib juba 11. ja 12. klassi õpilasi

Vaata selle väga popi kooli tulemusi riigieksamitel.

Et siis hakkad niimoodi pirtsutama, kuigi gümnaasiumikohta pole? Kas seal üldse keegi kõrgeid tulemusi ei saa? Kas matemaatika tunnid jäävad ära? Kas kõigis ainetes on madalad tulemused või ainult matemaatikas? Matemaatika riigieksam on kohustuslik. Matemaatika riigieksam nõuab tõsist õppimist. Paljudel humantiaaraladel ei lähe matemaatika eksamitulemust vaja. Kolm 32. kk neljast õppesuunast on pigem humanitaarsuunad. Tee ise järeldused.

Aga need matat mittejagavad humanitaarid ei peaks ju üldse gümnaasiumisse pääsema? Milleks siis selline puht humanitaaride gümnaasium üldse?

Humanitaarid saavad ju ka kuni 75%.  Sellega annab gümnaasiumis ilusasti humanitaar edasi olla. Ega siis reaalaade inimestel ka lihtne pole kui nii mõnelgi peamiselt käekirja pärast, üle 70% kunagi emakeeles ei panda, sest isegi kui on rohkem õigeid vastuseid ei viitsi õpetaja neid rohkem sellest halvast käekirjast välja lugeda. See 3 keeles jääbki kuni gümna lõpuni “kollitama”

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänapäeval ei tohi ju kellelgi n-ö haridusteed kinni panna ja näiteks võibki kasvõi täiskasvanute gümnaasiumis uuesti 9. klassis õppida. Juriidiliselt selleks kindla peale takistusi ei saa olla. Reaalselt on see enmasti pigem mõttetu muidugi.

Haridustee ei olegi kinni, ta võib jätkata järgmises astmes, kuhu sisse pääseb. Aga koolid ei võta 9. klassi inimesi, kes on 9. klassi lõpetanud. Õhtukooli lehel on kirjas

2. PÕHIKOOLI VASTUVÕTT<br style=”box-sizing: border-box;” />

2.1. Kool tagab võimalused põhihariduse omandamiseks mittestatsionaarses õppes 17-aastasele või vanemale isikule, kes ei ole põhiharidust omandanud

2.2. Koolikohustuslikke noori võetakse põhikooli vastu erandkorras SA Innove Rajaleidja (tel. 58 86 0701) nõustamiskomisjoni otsusega.

Kuna matemaatika eksamitulemus vähemalt 50% ei ole põhikooli lõpetamise tingimus, siis lõpetavad kõik need alla poole punktidest kogunud noored põhikooli, kui neil aastahinded korras on.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänapäeval ei tohi ju kellelgi n-ö haridusteed kinni panna ja näiteks võibki kasvõi täiskasvanute gümnaasiumis uuesti 9. klassis õppida. Juriidiliselt selleks kindla peale takistusi ei saa olla. Reaalselt on see enmasti pigem mõttetu muidugi.

Sa ei saa minna uuesti 9. klassi, kui põhikooli tunnistus on käes. Läbikukutud eksam ju ei takista enam lõpetamist.

Võimalik, et Sule on õigus. Ma täpselt seadust ei tea, kas saab või
mitte, kuid üldine põhimõte on küll see, et inimestel lubatakse kõiksugu asju ümber teha ju. See oleks pigem erandlik kui ei saagi.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga need matat mittejagavad humanitaarid ei peaks ju üldse gümnaasiumisse pääsema? Milleks siis selline puht humanitaaride gümnaasium üldse?

Sest põhikooli matemaatikat vajavad ka humanitaarid, kuigi nad hirmsasti eitavad seda. Ja matemaatika elementaarne mõistmine näitab loogika olemasolu. Loogikata on täiskasvanute maailmas ikka päris raske toime tulla.

Mulle lihtsalt on arusaamatu ja veider see sinu matemaatiliste võimete kõige olulisemaks pidamine.

Minu? Mina pole neid kuidagi kõige olulisemaks pidanud – samamoodi ei ole asja gümnaasiumi neil, kelle eesti keel alla 50%, mis iganes aine alla 50%.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaadates 2021. aasta põhikoolide lõpueksamite statistikat, siis näiteks Harjumaal oli matemaatikaeksami keskmine tulemus poistel 54,9%.

Kas keegi on veel sealt statistikat vaadanud? Kas teie meelest on seal kõik korras? Ma ei suuda uskuda, et nt Läänemaal oli vaid 21 ja nt Jõgeva maakonnas 15 põhikoolilõpetajat? Midagi peab seal valesti olema. Samuti on ebausutav, et kogu Harjumaa peale sai 100% tulemuse vaid 13 õpilast. No ma ei tea, juba minu lapse koolis oli maksimumtulemus vähemalt 6-7 õpilasel ja nende kool ei ole sugugi mitte Tallinna tipptegijate hulgas.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaadates 2021. aasta põhikoolide lõpueksamite statistikat, siis näiteks Harjumaal oli matemaatikaeksami keskmine tulemus poistel 54,9%.

Kas keegi on veel sealt statistikat vaadanud? Kas teie meelest on seal kõik korras? Ma ei suuda uskuda, et nt Läänemaal oli vaid 21 ja nt Jõgeva maakonnas 15 põhikoolilõpetajat? Midagi peab seal valesti olema. Samuti on ebausutav, et kogu Harjumaa peale sai 100% tulemuse vaid 13 õpilast. No ma ei tea, juba minu lapse koolis oli maksimumtulemus vähemalt 6-7 õpilasel ja nende kool ei ole sugugi mitte Tallinna tipptegijate hulgas.

Kust seda statistikat vaatate? No ei jaksa tõesti ise otsida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://eis.ekk.edu.ee/eis/eksamistatistika

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaadates 2021. aasta põhikoolide lõpueksamite statistikat, siis näiteks Harjumaal oli matemaatikaeksami keskmine tulemus poistel 54,9%.

Kas keegi on veel sealt statistikat vaadanud? Kas teie meelest on seal kõik korras? Ma ei suuda uskuda, et nt Läänemaal oli vaid 21 ja nt Jõgeva maakonnas 15 põhikoolilõpetajat?

Minu teada on tegemist valimiga, seega andmestikus pole kõiki õpilasi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://eis.ekk.edu.ee/eis/eksamistatistika

Seal ei ole ju maakondade kaupa eristada võimalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaadates 2021. aasta põhikoolide lõpueksamite statistikat, siis näiteks Harjumaal oli matemaatikaeksami keskmine tulemus poistel 54,9%.

Kas keegi on veel sealt statistikat vaadanud? Kas teie meelest on seal kõik korras? Ma ei suuda uskuda, et nt Läänemaal oli vaid 21 ja nt Jõgeva maakonnas 15 põhikoolilõpetajat?

Minu teada on tegemist valimiga, seega andmestikus pole kõiki õpilasi.

Aa, okei, see selgitaks neid numbreid küll.

 

Seal ei ole ju maakondade kaupa eristada võimalik.

On ikka ju, teed linnukese maakonna ette ja ongi olemas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Issand, ma olen vist täiesti pime: see on ju päises kirjas, et tegemist on valimiga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On ikka ju, teed linnukese maakonna ette ja ongi olemas.

No mingit linnukese tegemise kohta ma küll ei leia, kas olen päris loll? Aga pdf-ist saab info kätte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On ikka ju, teed linnukese maakonna ette ja ongi olemas.

No mingit linnukese tegemise kohta ma küll ei leia, kas olen päris loll? Aga pdf-ist saab info kätte.

Kui teed esimesed 3 valikut ära (testi tüüp, aasta ja test), siis ilmuvad ka kõik ülejäänud valikud (soo järgi, õppekeele järgi, maakonnad jne).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina küll ei tembeldaks neid, kes põhikooli eksamid alla 50% teevad, mingiteks lootusetuteks juhtumiteks. Eks on ka neid, aga 16-aastasele öelda, et sa pole gümnaasiumikõlbulik, on küll vale. Kõik on veel ees neil!

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina küll ei tembeldaks neid, kes põhikooli eksamid alla 50% teevad, mingiteks lootusetuteks juhtumiteks. Eks on ka neid, aga 16-aastasele öelda, et sa pole gümnaasiumikõlbulik, on küll vale. Kõik on veel ees neil!

110% nõus … eriti kehtib see minu hinnangul just poiste kohta, kes on 9ndas veel paljuski parajad totud ja tegelike võimete avanemine võib tekkida alles 10.-11. klassis. saates sellised tegelased pmst vägisi kuskile kutsekooli, kuhu poistel endil mingit huvi minna pole, ei hakka nad eales õppimise vastu huvi tundma … lihtsalt vegeteerivad ja veavad end kuidagi sealt kutsekast läbi või kukuvad juba esimesel aastal välja. ja siis kurdame, et meie meeste haridustase on madal?!?

 

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

imestan, kuidas inimestel on aega siin perekoolis istuda ja jaurata selliste teemade üle. 🙂 (ja üksteisest mööda rääkida)

 

 

+1
-8
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Alla 50 on suur vahe, kas nt 49 või 11.

49 on isegi üsna normaalne tulemus, samas kui 11 oleks ikka imevähe. Mu laps lõpetab kümnendat hetkel. Pole ei matemaatika ega reaalkallak, aga matemaatika on kooli jaoks üks olulisemaid aineid ja tempo on kiire.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 299 )


Esileht Koolilaps Kui tänane põhikooli matemaatika eksam…