Esileht Pereelu ja suhted Kui teie poeg või tütar teatab abiellumisest.

Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )

Teema: Kui teie poeg või tütar teatab abiellumisest.

Postitas:
Kägu

Kurb, kui vanemad laste otsuseid ei aktsepteeri. Minul ka ämm selline, kes ei suuda oma pojale mitte üht hea sõna öelda. Kui mees teatab taas mingist (meie meelest heast) uudisest, tuleb sealt vastu vaid mölin või mõmin. Mitte ühtegi kiitust ega õnnesoovi. Kurb on kõrvalt vaadata. Ja ämm minule kirjutab koguaeg, et miks me kunagi külas ei käi. Ausalt, ei soovigi minna külla.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Teeks ühe asja selgeks, et abiellumine ei näita suhte tugevust. Laste saamine näitab rohkem, eksole.

Ei ole nõus. Abiellumine on alati teadlik otsus, lapse eostamine on liigagi tihti tööõnnetus.

Tõsi, ma ise ei oska suhestuda nendega, kellel kogemata on juhtunud, sest olen kõik endast oleneva teinud, et mitte läbi juhuse rasedaks jääda, kuid mõne keha on selline, et hormonaalsed vahendid ei sobi ja kui see kondoom peaks valel päeval katki minema, siis ongi tagajärjeks rasedus. Igaüks aborti teha ei suuda, ka mina mitte.

Laps seob kauemaks, kuid abielu on kahepoolne teadlik otsus ja näitab seega rohkem.

+16
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

uid mõne keha on selline, et hormonaalsed vahendid ei sobi ja kui see kondoom peaks valel päeval katki minema, siis ongi tagajärjeks rasedus. Igaüks aborti teha ei suuda, ka mina mitte.

Sa unustad ära, et on ka SOS pillid. Muidugi, need ka hormonaalsed, aga ikkagi, kui kondoom on katki läinud, siis on midagi veel võimalik teha, kui ikka last ei soovita.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

uid mõne keha on selline, et hormonaalsed vahendid ei sobi ja kui see kondoom peaks valel päeval katki minema, siis ongi tagajärjeks rasedus. Igaüks aborti teha ei suuda, ka mina mitte.

Sa unustad ära, et on ka SOS pillid. Muidugi, need ka hormonaalsed, aga ikkagi, kui kondoom on katki läinud, siis on midagi veel võimalik teha, kui ikka last ei soovita.

SOS pillist ei ole alati kasu.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu pojal on suhe juba mitu head aastat, eriti see tüdruk mulle ei meeldi. Kohati pole ta selles ise üldse süüdi. Armas ja ilus tüdruk, natuke puupäine, see selleks, ega ma temaga koos mälumängu ei kavatse mängida. Aga… ma tunnen tema ema, kohutav moor, luud kätte ja lendama. Seda mitte ainult minu arvates ja ma näen, et tütar muutub aastatega praegu pisiasjades, aga kardetavasti edaspidi üha rohkem tema sarnaseks.
Eks ma teeks ikka nii head nägu kui suudan kui pulmadest rääkima tullakse. Aga ma olen kardetavasti vilets näitleja.

+14
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Märkasin siin teemas huvitavat tendentsi – nõmedad on alati ämmad, mitte kunagi oma ema ja viimase vastaja puhul pole näiteks minia teab, mis lemmik, tema ema aga täitsa nõid.

Huvitav, kas poiste emad kipuvadki nõmedamaks muutuma vanemas eas ja kui see nii on, siis õudne küll, sest mul on kolm poega… Tulevikku õhinaga küll ei oota nüüd.

+11
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Märkasin siin teemas huvitavat tendentsi – nõmedad on alati ämmad, mitte kunagi oma ema ja viimase vastaja puhul pole näiteks minia teab, mis lemmik, tema ema aga täitsa nõid.

Huvitav, kas poiste emad kipuvadki nõmedamaks muutuma vanemas eas ja kui see nii on, siis õudne küll, sest mul on kolm poega… Tulevikku õhinaga küll ei oota nüüd.

Mina rääkisin ka oma ämmast halvasti, kuna ta pole hea inimene. Minu ema seevastu on väga õnnelik ja toetav olnud kõikides meie otsustes. Kui ongi eri meelt siis avaldab oma arvamust kritiseerimata, mitte ei arva, et tema arvamus ainuõige on. Alati saab temaga asju neutraalselt arutada.
Ja minu lapsed on talle külla oodatud, rõõm on siiras koos meiega veedetud ajast. Ämm aga puhub kaugelt tühja mulli. Lapselapsed kallid vaid siis kui silma alt ära. Käime aastas korra külas siis pole aega lastega juttugi rääkida. Aga FB koguaeg kirjutab mulle, et miks külla ei lähe, tema nii igatseb.
Oleme mehega täpselt ühel arvamusel mis puudutab minu ema ja tema ema. Mehele on minu ema lähedasem.

+7
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muidu aga. Kui minu laps tuleb mulle oma abikaasat tutvustama ja ütleb, et nad on nüüd abielus ja ma näen seda naist esimest korda elus…siis ma oleksin üllatunud ja arvatavalt ebaleva imeliku näoga, püüaks ehk ka naeratada, aga ikkagi imeliku näoga vist.

Mul oleks sama.
Õnne ikka sooviks.

Kui aga poeg oma praeguse kauaaegse elukaaslasega tuleks ja ütleks, et nad nüüd abiellusid, siis ma vist ohkaksin, et “lõpuks ometi”, mis pole ka eriti viisakas variant.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Asjad, mida ema-isa ei vali, ei ole neil vaja ka arvustada. See lihtsalt ei sobi, rikub pikaks ajaks suhteid ja jääb meelde. Kui abiellumise teadet võetakse vastu virila näoga või mõne negatiivse märkusega, kui lapselapse uudist ei rõõmusta, kui arvustatakse täieskavanud lapse valikuid (tööd, eluaset jne). See jääb eluksajaks meelde! Emme-issi töö on lapse kasvatamine, pärast 18-20 aastat aga nautigu oma töö vilju ja kui rahul ei ole, siis… töö on tellija materjalist. Ammugi ei paranda seda enam mingi vingus nägu ja sarkastiline kommentaar, kui olete last õigesti kasvatanud, võtab ta aga argumenteeritud vastuseisu kuulda. Teine on täiskasvanu ja mitte enam lapsekene, keda kiita või hurjutada.

Ämma ja emaga on lihtne- ühega ollakse koos elanud, teatakse ja kui mitte ehk ei aktsepteerita, siis ollakse harjunud ja talutakse tema kiikse. Aga ämm, kui tegu on abiellujatega, siis isegi veel mitte ämm on suhteliselt võõras inimene oma tausta, selgumata iseloomujoonte, teiste veendumuste-harjumuste-uskumustega jne. Kui klapub, on tore, aga tihtipeale ei klapi ka omavahel ja siis oleneb, kas on tahtmist klapitama hakata. On ka inimesi, kes saavad ämmaga paremini läbi ja sobivad paremini kui iseenda emaga.

+6
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõikidele emadele ja tulevastele ämmadele soovitan, et kui teie poeg või tütar teatab abiellumisest, siis katsuge natuke rõõmsad olla, isegi kui te ise poleks oma kallile lapsele just seda kaaslast valinud.

Sest emotsioonitu, et mitte öelda negatiivne uudise vastvõtt, haavab eelkõige teie enda last.

Kui jäädi viisakaks, siis mida sa veel tahad? Mõni inimene polegi väga emotsionaalne. Kas peab alati vaimustusest kilkama hakkama?

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie teatasime oma abiellumisest alles siis kui tegu juba tehtud oli. Muidugi oleks tahtnud ilusat pulmapidu, aga otsustasime, et pigem uhkelt ilma kui sitalt saanud. Mehe vanemad lahus, isa uut naist poleks me kumbki peol näha tahtnud ja teda mehe emaga samasse ruumi panna… karm. Parem siis olgu pidu olemata kui et külalistega, keda peaks viisakusest kutsuma. Absoaluutselt ei huvitanud ka, mida vanemad ütlevad. Eks see oli kõigile sõnadetagi selge, miks me pidu ei teinud.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üldiselt olen täiesti nõus, mu ämm ja äi viskasid mehe õe kosilase uksest välja kunagi kui see vanamoodsalt vanemate nõusolekut läks küsima. Pruut saatis vanemad kukele ja pulm tehti siiski.

Ma vist viskaks ka välja. Üks kahest, kas mu tütar on alaealine ja siis ma ei tahaks tõesti lubada tal abielluda, või siis on ta ise otsustusõimeline täiskasvanu, aga kosilane šovinistlik siga.

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Üldiselt olen täiesti nõus, mu ämm ja äi viskasid mehe õe kosilase uksest välja kunagi kui see vanamoodsalt vanemate nõusolekut läks küsima. Pruut saatis vanemad kukele ja pulm tehti siiski.

Ma vist viskaks ka välja. Üks kahest, kas mu tütar on alaealine ja siis ma ei tahaks tõesti lubada tal abielluda, või siis on ta ise otsustusõimeline täiskasvanu, aga kosilane šovinistlik siga.

Tulemuseks on see, et jääd ka tütrest ilma, sest armastus on nii suur ja minnakse mehega kaasa. Mõistlik oleks kaasamängida ja vaadata, mis asjast saab.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tulemuseks on see, et jääd ka tütrest ilma, sest armastus on nii suur ja minnakse mehega kaasa. Mõistlik oleks kaasamängida ja vaadata, mis asjast saab.

Mängikski kaasa – ütleks “ei, ma ei luba” ja jääks huviga vaatama, mis väimehekandidaat sellest arvab siis ka.

0
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mängikski kaasa – ütleks “ei, ma ei luba” ja jääks huviga vaatama, mis väimehekandidaat sellest arvab siis ka.

Saanud on see, et paar on juba 19 aastat abielus, neil on 3 last. Peigmees oli väljamaalt pärit, seal see kosimine käib teistmoodi ja sellest ka küsimise soov vanemate käest. Pulmas oli hästi armas vaadata, kuidas pruudi isa selgitas sõideldes pruudile peo lõpupoole, et midagi oli väga valesti taas olnud ja pruut oli natuke rööpast väljas. Sattusin kogemata peale kui peig ütles pruudile vaikselt teistest eemal- pole midagi, kannatad ära, homsest peale teeme kõik täpselt nii, nagu sina ja mina tahame, las ta olla.

Ämma/ema teema. Eks ema ole kasvatanud ja tema seisukohad ja suhtumised on rohkem teada ja võib-olla ka sisse kasvanud. Meie pulmas ämm tahtis näiteks koos liha lõikuda ja süüa vaaritada koos, mina soovisin süüa ja tellida ja mu ema teatas, et tema igal juhul kavatseb pulma ämmana täiega nautida ja ta pole mitte mingil juhul nõus kaks päeva varem vaaritama hakkama. Eks ise tegemisel ja tellimisel on mõlemad nii head kui vead, oleneb vaatenurgast. Ämma vaatenurgast vaadates soovis ta ilmselt raha kokku hoida ja rohkem traditsioonilist pulma.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma küll mõtleks, et miks peab abielluma?

Minu tütar on mu käest küsinud, et miks abiellutakse üldse? Ma vastasin, et sellel on usklik tagamaa – usujüngrid levitasid infot, et abielueelne seks viib otseteed põrgusse. Aga eks noored ikka tahavad seksida. Seega … võta vastu usk (mis oligi usujüngri eesmärk!) ja allu kiriku korraldusele (teine eesmärk!).

Kõlab nagu kibestunud selle tõttu, et endal abiellumata jäi. Küll su tütar üks hetk aru saab, et see jutt kõik kibestumusest.

Kuigi ma ise ei ole usklik, suudan ikka oma lastele ka usuküsimusi neutraalselt seletada, las laps ise teeb oma valikud elus.

Laste abiellumise üle mitterõõmustamiseks võib olla ka põhjuseid:
– vanemad näevadki tulevast kaasat esimest kord aja siis kohe selline uudis
– noored on väga lühikest aega koos olnud, ala 3 kuud
– noored ongi väga noored veel ja võibolla isegi elavad või üks neist elab veel vanemate kulul
– koos abieluuudisega tehti teatavaks ka pulmaplaanid jaootus, et vanemad taovad kõik kinni
– koos abieluga tehti kohe teatavaks, et toimub registreerimine, kuhu kedagi pole oodatud ja vanemad on seetõttu pettunud (tõsi, igaüks otsustab ise, kuidas abielluda, aga pettumust ka keelata ei saa)
jne
– abiellujate suhe on olnud koguaeg üks kokku-lahku-kokku-lahku
– tegemist on armukesega, kelle pärast üks pooltest oma lapse/laste isa/ema maha jättis jne
– tulevane kaasa on istub vanglas 😀 igasuguseid ekstreemsusi tuleb ette

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muidu öeldakse, et kui midagi head pole öelda, ole lihtsalt vait. St ära hakka õiendama või oma arvamust avaldama, kui see pole positiivne.

Aga on olukordi, kus peab ka teesklema rõõmu ja kiitma.

Kui sõbrad võivad arvata ausalt mingi asja kohta, siis vanemad peavad laste tegude ja otsuste puhul ainult kiitust avaldama ja röömustama.

Nagu mu täiskasvanud laps ütleb et emad peavad olema kõige valelikumad inimesed maailmas. Sest nad peavad olema alati lapsele toeks, rõõmustama, ka nende asjade puhul mis neile ei ei meeldi.

See on nüüd küll väga vale kasvatus ja ootus lapselt, et vanem peab igal sammul kiitma. Jah, on asju, mis on igaühe end avalik ja kus ei ole kohane kobiseda. Aga päris kõike ei pea kiitma. Kas ka siis, kui nt laps kellegi läbi peksab, kiidad takka, et oi kui tugev poiss sa oled? ei kiida ju. Vanem (nagu ka kõik teised) peaksid aru saama, millal tuleb lihtsalt vaid olla ja mitte kobiseda. Näiteks kui lapse kaaslane mulle lihtsalt ei meeldi, kuna pole minu masti inimene, siis olen vait. Kui aga lapse kaaslane on süüdimõistetud kriminaal, kes ei näita ka paranemise märke, siis kohe kindlasti ei ole vait. Kui laps ostab endal eluaseme ja see ei vasta minu maitsele, kuid otseselt mini jama asi ka pole, siis olen vait, kui aga näen, et ta on petta sanaud, siis ma ei ole vait. Kindlasti ei kommenteeri ma tema seinte värvi, aga kiitma ka ei pea. Kui küsib, vastan viisakalt, et pole päris minu maitse, kui ei küsi, ei ütle midagi.

terve suhe ei eelda lipitsemist ja keep smilingut kogu aeg, terve suhe tähendab seda, et sa ei karda oma arvamust välja öelda, aga samas ka ei suru seda igal sammul peale, kui seda keegi küsinud pole.

Kahjuks mu oma ema on selline, kes küsimata kõike kommenteerib, kui valesti me elame, kuigi me ise oma eluga väga rahul ja ma pole veel ühtki otsust pidanud kahetsema …

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eks see suhtumise teema käi kõikide muudegi elus ettetulevate sammude kohta ja kehtib ilmselt mõlemapoolselt. Nt kui teie ise olete leidnud endale uue töökoha ja lähete kodustele ütlema, siis milline on lähedaste reaktsioon? Teeb ikka meele mõruks küll, kui teatad kodus õhinal, et said töö, ja siis sinu laps (mitte tita, vaid selline noorukiohtu) tõmbab nina vingu ja pobiseb mokaotsast midagi stiilis “mutt on lolliks läind”.

Kusjuures see töö on täiesti normaalne ja ühtegi selget põhjust, miks sa ei peaks seda tööd tegema, ei ole. Kas te nüüd loobute tööst, sest lapsele ei meeldi? Ilmselt mitte, kuid suhteid lapsega rikub niisugune reaktsioon kahtlemata.

Mingit kohtlast kisendamist ja hüppamist ei ole vaja, seda polegi keegi käskinud siin teha. Küsimus on ainult selles, kas on tingimata vaja lähedasel, kes teatab mingist oma elu muutvast otsusest (abiellumine, lapsesaamine, töökoht vms) hakatuseks nägu täis sõimata ja tigedalt puhisedes teise tuppa kaduda? (Jätame kõrvale suured ekstreemsused nagu kaasa vangisistumine vms).

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Arvasin alati, et mina oma laste elukaaslase valikusse ei sekku, aga ometi olen üks neist, kes poja abiellumisuudise peale head nägu teha ei suutnud. Põhjus polnudki otseselt selles, et pruut pojast 10+ aastat vanem ja kahe lapsega oli (poeg ise oli 20-ndate keskel), pigem see, et naine ei töötanud ja kõik need korrad, kui meile tuldi, oli ta kergelt ebakaines olekus ja pidevalt käis “too toidu kõrvale midagi juua ka” jutt. Ja ka see, et ta üsna mitmel korral muu jutu sees “mina küll teie moodi 30 aastat abielus olla ei viitsi”-nalja tegi.

Avaldused viidi küll sisse, kuid pulmadeni asi õnneks ei jõudnud – pruut leidis vahepeal rikkama mehe, kelle puhul, nagu meile selgeks tehti, oli suureks boonuseks mehe surnud vanemad:)

Poeg leidis samuti uue pruudi ja selle aasta lõpus tuleb neil teine pulma-aastapäev. Seda abiellumise uudist kuuldes ma tõesti rõõmustasin, see tundus lihtsalt nii õige.

+7
0
Please wait...

Näitan 19 postitust - vahemik 31 kuni 49 (kokku 49 )

Esileht Pereelu ja suhted Kui teie poeg või tütar teatab abiellumisest.