Esileht Beebi ja mitmikud Kui terve päev koosneb lapse magama panemisest

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Kui terve päev koosneb lapse magama panemisest

Postitas:

Minu 3-kuune vahva väikemees ei maga toas kauem, kui 40 minutit. Tegelikult magabki ta täpselt minuti pealt 40 minutit ja kuidagi ei õnnestu seda aega pikemaks venitada. Olen proovinud pakkuda rinda, võtta kaissu, teeselda magajat, kussutada. On veel soovitusi, kuidas tema unesid aidata pikendada? Kõik kirjutavad koguaeg, et vähe on sellest 40 minutilisest unest aga minu mõistus enam ei võta, terve päev koosnebki lapse magama panekust. Näha on, et ta peale seda 40 minutit on ikka unine ja hõõrub silmi aga magama ei jää 🙁
Lõunaune teeb üldiselt vankris ja seal õnnestub ta enamasti peale 40 minutit uuesti magama kussutada õnneks. Turvahällis magab ka aga päevast päeva temaga ringi ju ei sõida? Vankri tuppa toomine ka ei aita, sest sobib ainult liikuv vanker. Kaalungi tegelikult juba vankrikiigutaja soetamist aga siis ongi pool elutuba vankrit täis 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahjuks midagi tarka öelda ei ole, aga mõistan sind kahjuks väga hästi 😛

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

miks sa lapsega väljas ei jaluta?
Mina jalutan 2 tundi- praeguste ilmadega rohkem ise ei jaksa aga see peaks ju piisav olema?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minult tapselt sama moodi ja kaingi iga paev valjas jalutamas,sest seal vahemalt magab pikemalt.Vahemalt saavad oma narvid puhata ja laps magab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näiteks minul pole võimalik iga päev tundide viisi jalutada. Kuna kodus ka kahene ja päeva tipphetke nö magab tema 2-3 tundi toas. Lisaks oli tema nädal aega haige ja kõige tipuks jäin ise kõrvapõletikku, mis tähendab, et ka mina ei saa välja. Õnneks mul küll laps magab kaks und rõdul, natuke tuleb kiigutada ja üks unedest on tavaliselt ikka 2-3 tundi. Lisaks ostsin ma elektroonilise kiige, kuhu õhtuti sokutan, vahel lepib sellega, vahel mitte aga suureks abiks on tegelikult. Olen ka rõdult otse kombekaga ta sinna tõstnud, kui see 40 minti und läbi saab, üldjuhul magab siis ikkagi edasi tunnike.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kirjutasin, et lõunaune teeb vankris ja jalutangi aga vahel ta ärkab seal ka peale 40 minutit ülesse ja siis ma ei saa enam hästi jalutada, kui ta sellist häält teeb, et hoia ja keela..

Kiigutav lamamistool meil on olemas. Alguses magas seal aga peale 1,5 kuud enam mitte.

PS! Ma ei tea, miks ma Kägu olen 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siis panedki teda päev läbi magama, kuni õpid selgeks, kuidas ta paremini magama jääb, lihtne. Mul ka 2a kodus ja 1,5-kuune ei oska magada kauem kui 40 min, aga eks tuleb katsetada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli ka nii. Aga meil aitas see,kui ma ta tugevasti mähkimisteki sisse mähkisin. Ma olin täitsa kindel, et ei aita, aga aitas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]OemmaemmeO kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meil oli ka nii. Aga meil aitas see,kui ma ta tugevasti mähkimisteki sisse mähkisin. Ma olin täitsa kindel, et ei aita, aga aitas. [/tsitaat]

Vahepeal proovisin seda mitu korda aga ei aidanud. Proovin homme uuesti 🙂

Ja asi pole selles KUIDAS teda magama panna, vaid selles, kuidas ta pikemalt magaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi ma tean täpselt mida sa tunned.. minu pea 3 kuuseks saav plika magab päevas 4×30 minutit..
Esimesse unne saan ta suht lihtsalt.. panen kõhuli jalgade peale,lutt suhu ja kussutan magama.. teise une teeb vankris..liikuvas vankris on nõus magama ainult 30 minutit..lihtsalt rohkem ei maga..kolmanda une proovin issile sokutada 🙂 sest tema saab ta lihtsalt magama 🙂 neljanda une topin fb beebikiiku.. või siis magab tissi otsas 🙂
Ööunne panemisega mässan pea 2h .. tiss,kussutamine,tiss,kussutamine..samas mõtlen,et üks hetk peab ikka kustuma see väike tegelane 😛

See uneteema on ikka väga väsitav.. aga lohutan end sellega,et see mööduv.. varsti hakkab rohkem liigutama ja väsitab end rohkem..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu vanem laps hakkas niimoodi 30-40 minuti kaupa magama siis, kui ta sai 3-kuuseks. See kurnav periood kestis 2 kuud, siis ta kasvas sellest ise välja ja hakkas pikemalt magama.
Mingil hetkel, ma mäletan, mõtlesin, et magaks ta vähemalt 40 minutitki, nii väsinud olin sellest.
Lohutuseks ehk see, et see aeg läheb mööda. Millal, näitab aeg.
Endal aitas toime tulla mõtteviis, et nüüd ongi selline periood ja sellega tuleb lihtsalt kohaneda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul magab väikemees kõige paremini siis kui tal on nina vastus midagi .. nt süles olles keeran ta pea vastu pluusi varukat või kui ta jääb oma voodis siis tekk vastu nina kuidagi pandud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli ka vahepeal (u 3kuuselt) selline seis, aga läks ise mööda. Ma ka juba ahhetasin.
Nüüd juba 1-2kuud magab päeval 2 lühikest 30-40min und ja ühe pika (2-2,5h). Pikk uni on alati toas. Et ta pikemalt magama hakkaks, ei teinud ma midagi. Ei käinud kussutamas, söötmas vm. Mulle tundub, et on oluline, et laps uinub selles olukorras kus magab. Kui ta ka 40min pärast silmad lahti teeb või miskit häält hõikab, kuid parajalt unine/väsinud on, siis magab ise edasi. Esimese hääle peale ma kohale ei torma. Nii ta vaikselt ise edasi magama on õppinud.
Arvan, et ühest pikast unest päevas talle piisab, sest öösel magab hästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minul magab väikemees kõige paremini siis kui tal on nina vastus midagi .. nt süles olles keeran ta pea vastu pluusi varukat või kui ta jääb oma voodis siis tekk vastu nina kuidagi pandud. [/tsitaat]

Jah, seda olen tähele pannud, et ta enne magama jäämist paneb käe endale nina ja silmade peale 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sügava une faas on 40min ja ta ei oska ühest faasist teise minna. Aga las teebki 3-4x 40min und ja ülejäänud aja üleval. Ei ole mõtet teda magama sundida päev läbi. Ööunne paned ka varem lihtsalt, kell 19 on normaalne minna ööunne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poja ei oska samuti ühest unefaasist teise iseseisvalt üle minna. Mina olen lahendanud selle probleemi sedasi, et laps magab toaunede esimesed 40 minutit minu kaisus. Kui üles ärkama hakkab, tiss suhu ( kui tean, et ta magama jäädes kõhtu täis ei saanud ) või keeran ta külili ja pikutame sedasi, et meie näod on vastakuti ja hästi lähedal üksteisele. Meil aitab see viimane variant ka õhtuti ja siis kui ta tissi ei taha. Pikutan siis veel u 10 minutit ja laps jääb ilusti magama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Sügava une faas on 40min ja ta ei oska ühest faasist teise minna. Aga las teebki 3-4x 40min und ja ülejäänud aja üleval. Ei ole mõtet teda magama sundida päev läbi. Ööunne paned ka varem lihtsalt, kell 19 on normaalne minna ööunne.[/tsitaat]

Olengi tegelikult täpselt nii toiminud aga on näha, et ta selle 40 minutilise unega ei puhka üldse ja on ärgatas hästi viril ja nõus ainult süles siis olema. Kui kasvõi tunnikese magab on laps rõõmsam. Ööunne läheb umbes 20 paiku. Paneks hea meelega juba kell 19 aga siis ta vist ärkaks kell 5 hommikul juba, sest praegu ärkab 7 paiku.
Täna aitas see, kui pikutasin temaga koos ja nüüd ongi juba 1 tund 20 minutit maganud :))
Nii väikesest asjast nii palju rõõmu

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas ta magab sul oma võrevoodis/hällis? Seljuhul, kui ärkab, siis ära teda sealt esialgu välja võta, ole juures, kui võtab lutti, siis lutt suhu.
Minu poisil oli 2-3 kuu u samamoodi, et punkt 40min pärast ärkas üles, siis paningi luti suhu, aga voodist välja ei võtnud, ise olin juures, mõnikord jäi kohe uuesti magama, teinekord läks u 15min, ja siis magas veel 30min-1,5h. Nüüd on poiss 4k ja teinekord ikka tuleb veel seda 40min pärast ärkamist, aga õnneks enamasti ikka ise jääb uuesti ja magabki 1-2h. Meil veel aitab voodikarussell, mis ilma muusikata keerleb ja suriseb vaikselt. Viimasel ajal on hakanud isegi ilma lutita magama, varem oli see mõeldamatu.
Meil ööuni juba alates 2. kuust kell 2030-2130, söök 0430-0700 ja äratus 0700-0900 vahemikus. Poiss päevapealt hakkas nii magama, enne seda magama kell 19, iga 2-3h tagant söök ja äratus 05-07 vahel, enamasti siiski 05st.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 13:44; 16.01 13:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisan veel (olen kägu 13:44), et poiss on päeval üleval korraga 1,5-3h, kui näen, et ära väsib: hõõrub silmi, haigutab või hakkab virisema, siis alles panen magama ja magama jääb ruttu, enamasti 1-20min-ga. Niisama pole mõtet voodisse pista, peab ikka väsinud ka olema, et hea uni tuleks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 13:44; 16.01 13:48;
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Beebi ja mitmikud Kui terve päev koosneb lapse magama panemisest

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.