Esileht Ilu ja tervis Kui testi ei tehta?

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Kui testi ei tehta?

Postitas:

Riik on otsustanud keskenduda raskelt haigetele, teste anda pole lihtne. Aga seletage mulle keegi: olen natuke haige, testi ei tee, ravin end kodus. Kõik nagu õige, tõesti pole ju vahet, on mul viirus või külmetus. Olen see kaks nädalat kodus, tervis paraneb ja lähen kahe nädala pärast tööle tagasi? Ja nakatan neid, kes seal veel alles on?

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.03 13:55; 15.03 14:01; 15.03 14:12; 15.03 20:08; 16.03 15:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa terve oled, siis ei nakata sa enam kedagi.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa terve oled, siis ei nakata sa enam kedagi.

Viirusest ma ju kahe nädalaga ei parane, kuigi enesetunne võib olla hea.

+9
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.03 13:55; 15.03 14:01; 15.03 14:12; 15.03 20:08; 16.03 15:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui inimene on haige ja selle tõttu tööle minna ei saa, sõltumata sellest, kas test on tehtud või ei, peaks perearst väljastama haiguslehe.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riik on otsustanud keskenduda raskelt haigetele, teste anda pole lihtne. Aga seletage mulle keegi: olen natuke haige, testi ei tee, ravin end kodus. Kõik nagu õige, tõesti pole ju vahet, on mul viirus või külmetus. Olen see kaks nädalat kodus, tervis paraneb ja lähen kahe nädala pärast tööle tagasi? Ja nakatan neid, kes seal veel alles on?

Jah. Loogiline ju, et nii see käib, kui on tõsi see, et see sümptomiteta nakkab. Ja siiani on ju ikka väga paljud nohused, köhased inimesed ka tööl käinud ning külmetusel ja kergelt kulgeval koroonal pole võimalik vahet teha (ilma testita) ja kuna see haigus levib nüüd juba riigisiseselt (ei pea olema reisinud või isegi reisijaga suhelnud, et seda saada, kuna kandjaid on juba laiemalt, igasugu sünnipäevad ja üritused ja muu jama levitas seda edukalt), siis ilmselt nii ta läheb.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui inimene on haige ja selle tõttu tööle minna ei saa, sõltumata sellest, kas test on tehtud või ei, peaks perearst väljastama haiguslehe.

Kas perearst väljastab mulle haiguslehe igaks juhuks paariks kuuks, et kui ka oli koroona, siis selle ajaga ikka ehk enam-vähem paraneb? Sa vist ei saanud mu küsimusest aru.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.03 13:55; 15.03 14:01; 15.03 14:12; 15.03 20:08; 16.03 15:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

5 nädalat peaks kodus olema.

https://m.forte.delfi.ee/article.php?id=89214717

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui teste ei tehta, siis puudub igasugune mõte piirangutel, mis praegu seatud on. Siis peaks olema 100% kõik kodus ja liikumiskeeld või tehtagu asutused ja piirid uuesti lahti. Mis mõte on nüüd, kus haigus levib riigisiseselt ja seda testimisega ei kaardistata seada mingeid piiranguid. Kui sel on mingeid teaduslikke selgitusi, siis võiks keegi neid jagada. Ja palun ärge rääkige, et olge kodus. On väga palju ameteid kus ei saa kodus olla. Samuti ei pea osa tööandjaid seda võimalikuks isegi siis, kui see pole eluliselt oluline asutus. Nii, et nohud ja köhad ja ka väikesed palavikud kõnnivad ringi, käivad tööl ja lasteaedades. Varsti on kõik müüjad viirusekandjad, nii, et isegi kui sa istud kodus saad selle haiguse ikka varem või hiljem nina välja pistes.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.03 14:50; 15.03 20:27; 15.03 22:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui teste ei tehta, siis puudub igasugune mõte piirangutel, mis praegu seatud on.

Ongi suhteliselt mõttetu. Lihtsalt inimesed aetakse kõik pankrotti, viirus levib ikka omasoodu edasi.

+10
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 14:53; 15.03 15:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

5 nädalat peaks kodus olema.

https://m.forte.delfi.ee/article.php?id=89214717

Peaks või mitte, aga keegi ei anna nii pikaks ajaks haiguslehte. Mul ka kerged viiruse sümptomid, testi ei tehtud, kuna ma pole riskigrupp. Olen hea tervisega noor inimene, aga nakatada võin teisi, seda enam, et töötan klienditeenindajana.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtlesin ka, et kui kõigile enam testi ei tehta, siis ju nagunii mingit õiget nakatunute arvu ei teata. Pole mingit mõtet mingeid numbreid välja kuulutadagi, tegelik arv nagunii kordades suurem.
Ja piirangud enam kah ei päästa midagi.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu perearst saatis kirja, et parem ärge üldse tema poole pöörduge, kui päris suremas ei ole. Kohaletulek on rangelt keelatud ükskõik mis põhjusel. Ja kui suremas, kutsuge kiirabi. Üldiselt tema ei puutu enam üldse asjasse, ärge tülitage.

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 14:53; 15.03 15:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et liikumispiirangud ja suletud asutused/ärajäänud üritused siiski on vajalikud, ka siis, kui ei testita. Seetõttu, et mida vähem on mingis ühiskonnas inimestevahelisi kontakte, seda halvemini viirus levib, ja lõpuks pandeemia raugeb. See ongi kõikide piirangute mõte – hoida inimesed üksteisest võimalikult eemal. Oletame, et olen asümptoomne koroonik ja lähen kaubanduskeskusse. On ju suur vahe, kas seal keskuses on siis peale minu veel 1000 või 10 inimest. Minu viirusel on 1000 inimese asemel võimalik kätte saada vaid 10 inimest. Ja nii igal pool, iga päev, kõikidel viirusekandjatel on ümber palju vähem inimesi. Olen asümptoomne koroonik ja tuleb mõte minna ööklubisse. Aga võta näpust, klubid kinni, ja ma ei saa minna. Oleks klubi lahti, läheksin sinna ja koos minuga 200 inimest.
Jne.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui teste ei tehta, siis puudub igasugune mõte piirangutel, mis praegu seatud on. Siis peaks olema 100% kõik kodus ja liikumiskeeld või tehtagu asutused ja piirid uuesti lahti. Mis mõte on nüüd, kus haigus levib riigisiseselt ja seda testimisega ei kaardistata seada mingeid piiranguid. Kui sel on mingeid teaduslikke selgitusi, siis võiks keegi neid jagada. Ja palun ärge rääkige, et olge kodus. On väga palju ameteid kus ei saa kodus olla. Samuti ei pea osa tööandjaid seda võimalikuks isegi siis, kui see pole eluliselt oluline asutus. Nii, et nohud ja köhad ja ka väikesed palavikud kõnnivad ringi, käivad tööl ja lasteaedades. Varsti on kõik müüjad viirusekandjad, nii, et isegi kui sa istud kodus saad selle haiguse ikka varem või hiljem nina välja pistes.

Loomulikult on piirangutel mõte – aga ainult siis, kui neid ka järgida. Nagu eelnev kägu juba selgitas – kui inimesed kokku ei puutu, siis viirus ei levi ja ei jõua nendeni, kes ei põe kergelt, vaid vajavad intensiivravi ja surevad. Mida rutem inimesed aru saavad, et #püsikodus on oluline, seda rutem on viirusel piir ja me kõik oma tavaelu juures tagasi. Igasugused ülbed mina-minad, kes mõistlikust jutust aru ei saa, võiks minu poolest trahvi saada kasvõi. Kui tööl peab käima, siis peab. Võimalusel autoga või jalgsi, mitte bussiga. Ja kui tuleb köha või palavik, siis koju jääma (siis saab haiguslehe ka). Mõistust ja hoolimist!

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult on piirangutel mõte – aga ainult siis, kui neid ka järgida. Nagu eelnev kägu juba selgitas – kui inimesed kokku ei puutu, siis viirus ei levi ja ei jõua nendeni, kes ei põe kergelt, vaid vajavad intensiivravi ja surevad. Mida rutem inimesed aru saavad, et #püsikodus on oluline, seda rutem on viirusel piir ja me kõik oma tavaelu juures tagasi. Igasugused ülbed mina-minad, kes mõistlikust jutust aru ei saa, võiks minu poolest trahvi saada kasvõi. Kui tööl peab käima, siis peab. Võimalusel autoga või jalgsi, mitte bussiga. Ja kui tuleb köha või palavik, siis koju jääma (siis saab haiguslehe ka). Mõistust ja hoolimist!

Kõik on õige – aga see ei ole vastus minu algsele küsimusele – kuidas ma saan 2 kuud kodus istuda, kui test ei kinnita viirust? Kas ma peaksin eeldama, et perearst annab mulle igaks juhuks haiguslehe nii pikalt, kuigi mul tegelikult on lihtsalt külmetus?

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.03 13:55; 15.03 14:01; 15.03 14:12; 15.03 20:08; 16.03 15:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui teste tehakse ainult raskematel juhtudel, siis puudub riigis ülevaade haiguse hetkeseisust ja levikust. Üks kergelt läbipõdenud müüja, klienditeenindaja, töökaaslane võib nakatada paljusid. Igavesti ei saa seal karantiinis istuda. Tegelikult on praegu selline seis kus lastakse enam vähem kõigil haigus läbi põdeda. Ainuke, mida teha, on vastutustundlikult hoida vanemad inimesed ja kroonilised haiged kodus, eraldatuna.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.03 14:50; 15.03 20:27; 15.03 22:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu perearst saatis kirja, et parem ärge üldse tema poole pöörduge, kui päris suremas ei ole. Kohaletulek on rangelt keelatud ükskõik mis põhjusel. Ja kui suremas, kutsuge kiirabi. Üldiselt tema ei puutu enam üldse asjasse, ärge tülitage.

Minu perearst ei võtagi telefoni või on telefon kinni, mitu päeva proovisin. Olen krooniline haige ja vajadus retsepti pikendada.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa terve oled, siis ei nakata sa enam kedagi.

Viirusest ma ju kahe nädalaga ei parane, kuigi enesetunne võib olla hea.

Paraned ikka, mõnel läheb paar päeva ainult. Ja uuringud on näidanud, et viirus ca 8 päeva peale tervenemist enam ei nakka teistele.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 22:21; 15.03 22:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa terve oled, siis ei nakata sa enam kedagi.

Viirusest ma ju kahe nädalaga ei parane, kuigi enesetunne võib olla hea.

Paraned ikka, mõnel läheb paar päeva ainult. Ja uuringud on näidanud, et viirus ca 8 päeva peale tervenemist enam ei nakka teistele.

See nüüd küll õige ei ole. Kust selline info pärit on? Mis ajast seda “tervenemist” lugema hakatakse?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.03 14:50; 15.03 20:27; 15.03 22:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peaks või mitte, aga keegi ei anna nii pikaks ajaks haiguslehte. Mul ka kerged viiruse sümptomid, testi ei tehtud, kuna ma pole riskigrupp. Olen hea tervisega noor inimene, aga nakatada võin teisi, seda enam, et töötan klienditeenindajana.

Täpselt sama siin. Helistasin tööandjale ja tema käskis mul koju jääda. Homme panen haiguslehe jooksma, eks paistab kauaks või mida perearst soovitab.
Samas, kui ma olengi koroonas, siis peaks ju mu töökaaslased seda teadma. Minuga elmisel nädalal kokku puutudes on nemadki nüüd ju ohus või viirusekandjad? Ja mu pereliikmed…
Kus kurat ma siis nüüd ilma testita tean, kas olen niisama külmetunud või tõesti koroonas?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa terve oled, siis ei nakata sa enam kedagi.

Viirusest ma ju kahe nädalaga ei parane, kuigi enesetunne võib olla hea.

Paraned ikka, mõnel läheb paar päeva ainult. Ja uuringud on näidanud, et viirus ca 8 päeva peale tervenemist enam ei nakka teistele.

Koroonaviirusega nakatunud patsientidel püsib patogeen värske uuringu kohaselt hingamisteedes isegi kuni 37 päeva ja nad võivad seega jääda nakkusohtlikuks mitmeks nädalaks.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole mingit 5 nädalat. See on samasugune viirushaigus nagu teised, oled tegelikult nakkuslik juba enne kui ise haigeks jääd ning eritad suurt hulka viiruseosakesi esimestel päevadel. Kui siinne uuring ütleb, et kuigi testid võivad olla veel positiivsed, siis ca 10 päeva pärast paranemise algust pole inimene reaalselt enam teistele nakkusohtlik. Tavalise viirusega on samamoodi.
https://www.statnews.com/2020/03/09/people-shed-high-levels-of-coronavirus-study-finds-but-most-are-likely-not-infectious-after-recovery-begins/
https://www.sciencenews.org/article/coronavirus-most-contagious-before-during-first-week-symptoms sel lingil isegi 8 päevaga.
Jah, viirus ise jääb organismi pikemalt, aga see on ka osaliselt hea uudis, selliste viiruste vastu on kehal võimalus välja töötada korralik immuunvastus ja see iseenesest kaitseb uuesti haigestumise vastu: https://www.livescience.com/coronavirus-spread-after-recovery.html

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa terve oled, siis ei nakata sa enam kedagi.

Viirusest ma ju kahe nädalaga ei parane, kuigi enesetunne võib olla hea.

Paraned ikka, mõnel läheb paar päeva ainult. Ja uuringud on näidanud, et viirus ca 8 päeva peale tervenemist enam ei nakka teistele.

See nüüd küll õige ei ole. Kust selline info pärit on? Mis ajast seda “tervenemist” lugema hakatakse?

Irja Lutsari kirjutisest pärit. Paranemine tähendab hetke, kui inimene tunneb end hästi ja sümptomeid pole. Test võib anda positiivset veel 30 päeva, aga sel polevat enam seost edasise nakkusohtlikkusega.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 22:21; 15.03 22:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu küsimus on hoopis, et kust peaks riik võtma need laborid koos sobiva sisseseadega ja väljaõppinud testitegijad? Eestis ei ole ometi kuskil varulaborit, mida hädaolukorras kasutada. Veel enam inimesi. Need, kes on praegu eesliinil, tahavad ju ka natuke magada mõnikord. Isegi lisaraha ei aitaks ju.
Jah, teadmatus on nõme. Aga kui ainus kättesaadav võimalus on vältida inimeste vahelisi kontakte, et vähendada raskete ja kriitiliste haigete hulka, siis no kui raske see olla saab.
Aga mina jäàn lähiajal tööst ilma, nii et mul on nagunii lihte kodus püsida, ei pea enam pabistama, et mida tööandja arvab

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõrge pole mitte laborites, vaid kiirabides kes proove tooma pandi. Auto koos meeskonnaga kihutab kohale, pärast desinfitseerivad, puhastavad ennast ja autot. Nüüd on toss väljas.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, teadmatus on nõme. Aga kui ainus kättesaadav võimalus on vältida inimeste vahelisi kontakte, et vähendada raskete ja kriitiliste haigete hulka, siis no kui raske see olla saab.

See ei olegi raske, lihtsalt kõik me tahame olla terved ja haigestumisel mitte teisi inimesi nakatada. Mingid juhised terviseametilt võiks olla, kuidas käituda, kui ma olen haigestunud ja kahtlustan endal viirust. Näiteks kui kaua täpselt peaksin olema kodus, kui olen kergelt põdenud köha ja palavikku. Praegu inimesed lihtsalt ei oska õieti käituda.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 15.03 13:55; 15.03 14:01; 15.03 14:12; 15.03 20:08; 16.03 15:19;
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Ilu ja tervis Kui testi ei tehta?