Esileht Väikelaps Kui tihti aastasele süüa anda?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )

Teema: Kui tihti aastasele süüa anda?

Postitas:
Kägu

Tere! Olen natukene hädas oma 1-aastasega, kes nagu oleks kogu aeg näljane. Hommikul kell 7 seitse sööb täitsa korraliku kausitäie putru ja saab veel rinda ka. Hiljemalt kell 9 hakkab mämm-mämm pihta ja muudkui näitab, et tahab uuesti süüa. Kui annan, siis sööb tegelikult ainult paar ampsu. Kui ei anna, siis pole ka nagu midagi – läheb varsti edukalt esimest uinakut tegema.

Aga ülejäänud päev samamoodi. Sööb ja vabalt võib juba tunni aja pärast uuesti näidata, et tahab süüa.

Ei taha last näljas hoida, aga tunnen, et kui iga tund midagi annan, siis sööbki ainult natukene. Kas on õige hoida teatud kindlaid toidukordade vahesid või anda ikkagi siis kui laps tahab? Kui hoida vahesid, siis kui pikad need 1a1k vanusel lapsel olema peaks?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas lapsel on vesi kättesaadav? Vb tahab juua, aga rp lapsel seostub janu rp ehk meie mõistes söögiga, seetõttu nämm nämm.

Muidu aga võiks olla 3-4h vahed vastavalt unegraafikule  Ehk et kui kl 7 sööb, kl 10 või 11 magama, siis enne seda võikski kerge vahepala olla, et hea une korral 6 h söömata pole.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma pakuks alguses juua ja muud huvitavat tegevust, kui liiga tihti süüa tahab. Pigem hammaste kui seedimise või koguste pärast.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja. Viimased päevad on väga hullud olnud. Kui teeb nämm-nämm või näitab käega näo poole, olen pakkunud vett, aga seda ta ei taha. Kui ma süüa ei anna, siis röögib täiesti meeletult, kuigi viimasest toidukorrast on mööda võib-olla ainult tund või 1,5h. Olen juba täiesti õnnetu, iga päev nagu mingi sõda sel teemal.

Eile näiteks sõi pool kausitäit putru kell 6.45, siis rohkem ei tahtnud, hakkas nutma ja andsin rinda. Juba kell 8 hakkas jälle näitama, et tahab süüa. Sõime siis pudru lõpuni, aga sisuliselt ta siis sõi alates 6.45 kuni 8.20. Peaaegu kaks tundi kulus söömisele hommikul. Kuidas ma saaksin teha nii, et ta siis kohe esimese korraga kõik pudru ära sööks ja kõhu korralikult täis saaks?

Ennelõunal pärast esimest und trall jätkus. Ärkas ja kell 10.30 andsin süüa. Palju ei tahtnud, aga kuigi palju ikkagi sõi. Siis kell 11.30 juba hakkas täielik hüsteeria pihta ja ei rahunenudki enne kui kella 12 paiku süüa uuesti andsin.

Mis ma küll ometi valesti teen, et ta nii imelikel aegadel sööb?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Läbivalt on teie hommikusöök vist puder olnud. Paku midagi muud lapsele vahelduseks.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mõni sööbki vähe, aga tihi. Sa ei saagi sunniga tema loomupärast rütmi muuta. Anna talle siis see kaks ampsu banaani vms 7ga tund.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mõni sööbki vähe, aga tihi. Sa ei saagi sunniga tema loomupärast rütmi muuta. Anna talle siis see kaks ampsu banaani vms 7ga tund.

Ise õpetab ju seda ampsu kaupa söömist. Laseb lapsel 2 h pudrukausi taga istuda ja siis ootab, et kogu kauss söödud saaks. Kui nüüd mõelda, oleks asjalik lasta lapsel omas tempos süüa enamus toidust ja kui huvi pole, on kõht täis ja uus tegevus tuleb peale. Kui mulle keegi iga hommik putru pakuks, ma ka ei tahaks enam putru. Pakkugu midagi muud ja ärgu oodaku, et laps kõik ära sööks.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps ka sõi tihti ja korraga vähe. Ka RPA juba beebist peale. Tükitoidu ajal ka pigem nokkis siit ja sealt. Korralikult hakkas sööma siis, kui piima enam kõrvale ei saanud.
Ehk oleks aeg rinnaga toitmist kokku tõmmata ja vaadata, kas muutub tahke toidu osakaal siis suuremaks ja sööb korraga rohkem.
Aastele lapsele on rinnapiim siiski toit.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik kes putru maha teevad – paljudel hommikutel sööb ta hea meelega korraga pudrukausi tühjaks ja tahab siis ikkagi 1-2h pärast süüa. Asi pole pudrus, sest kõigi teiste toidukordade ja toitudega on ka sama lugu ju! Ma ise küll söön absoluutselt iga hommik hea meelega putru 🙂 Anyway, võin muidugi muud ka anda, see pole probleem, lihtsalt talle maitseb puder küll, pigem lihtsalt mul on küss, miks ta 2 h pärast uuesti näljane on.

Ja pigem saan nüüd aru, et hoopis pahane ta vist selle peale, et olen püüdnud RP vähendada, ühe päevase korra veel ära võtta. Täna andsin ikka, oli vähemalt paremas tujus natukene, aga tahket tahtis ikka ainult 2h pärast viimast tahket söögikorda.

Soovitus anda iga tund amps süüa on täitsa jabur ju. See ei ole ju tervislik iga tund natukene süüa.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõesti? Ma olen niimoodi 46 a üsna edukalt elanud.

Sa päriselt keeldud talle kahe tunni pärast paari ampsu andmast, näljutad last,  tekitad kõigil halba tunnet, sest sa arvad, et see pole tervisele kasulik?

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii väikestel lastel peakski olema 3 põhitoidukorda ja 2-3 vahepala. See tähendabki, et nad söövad koguaeg.

Paljud lasteaia ealised söövad ka sama moodi. Enne lasteaeda minekut kodus väike snäkl siis laseaias hommikusöök, peale seda on enne õuue minekut puuviljaring siis lõunasöök ja siis oode ja loodetavasti kodus õhtusöök ja vb enne uneaega veel väike snäk.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Anna süüa ja konsulteeri ka arstiga, äkki ongi madal veresuhkur. Siis ei ole naljaasi söömata olla!

Kui lapsele puder ei sobiks, ei sööks ta seda üldse, mitte et pool kaussi sööb ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tõesti? Ma olen niimoodi 46 a üsna edukalt elanud.

Sa päriselt keeldud talle kahe tunni pärast paari ampsu andmast, näljutad last, tekitad kõigil halba tunnet, sest sa arvad, et see pole tervisele kasulik?

Kui annan iga tund või iga 2h paar ampsu, siis sööb kokkuvõttes jube vähe. Kui annan süüa siis, kui ikka mingi normaalne toidukordade vahe on olnud, siis sööb isukalt, mitte ei loobi ainult toitu laiali.

Meil on varem oli toitumisega kõik täitsa okei, see on nüüd viimase nädala paari teema, et tahab nagu kogu aeg.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga võib-olla on kasvuspurt ja tahabki rohkem/tihemini süüa. Tõenäoliselt läheb mööda see periood. Võid siis pakkuda miskit juurvilja näksiks… porgand, lill kapsas, kurk.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina annaks nende toidukordade vahel siis mingit kerget ja tervislikku snäkki. Kas siis kurki mingit puuvilja vms.
Eks see olegi natuke selline kahe otsaga asi. “Nälgida” ka ju lapsel lasta ei tahaks aga samas see koguaeg suu matsumine paari ampsuga ei mõju hammastele hästi. Ja pidev seedetöö kurnab kõhtu.

Mis kell ta sul ööunne jääb?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võib-olla tahab lihtsalt rinda mätsutada, see rahustab, mitte et kõht nii jube tühi oleks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aastast last tuleks vaikselt hakata juba 1le unele panema, mitte päevas mitut und lasta magada. Siis tuleb ka ööuni pikem, aga see-selleks.

 

Lapsel ongi 3 söökorda, pluss 2-3 oodet.

Minu mõlemal lapsel on aastasena olnud selline graafik 8.00 hommikusöök, 10.00 vahepala, 12.00 lõunasöök, 12.30 uinak 15.00 õhtuoode 18.00 õhtusöök ja kui läksid magama kell 19.00, siis ei mahtunud enam oodet. Vahepeal said pudelit vahetult enne uinumist.

Aga laps ei pea saama kohe peale ärkamist süüa, parem anda kindlatel aegadel, vesi aga koguaeg kättesaadav. Ja ei ole nii, et laps peab 24/7 sööma, ta hambad lähevad ju selle pideva söömise peale katki. Lisaks soovitaksin ma ka näputoitu, see ei ole üldse nii hirmus ja räpane kui paljud vanemad eeldavad. Laps saab ise endale meeldiva tekstuuriga toitu maitsta/proovida ja õpib ka kiiremini lusika kasutamise selgeks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui rinnapiima enam väga pole või ei taha enam rinda anda, miks ei võiks rinnapiima asendada siis piimaseguga? Ei lugenud välja teemast, kui palju laps seda saab. Lisaks muu toit, jook.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas lapsel ei või olla lihtsalt imemisrefleks, mitte isu toidu või joogi järgi? Kas laps lutti või lutipudelit kasutab? Kui ei kasuta, siis miks?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui rinnapiima enam väga pole või ei taha enam rinda anda, miks ei võiks rinnapiima asendada siis piimaseguga? Ei lugenud välja teemast, kui palju laps seda saab. Lisaks muu toit, jook.

Miks üks komme teisega asendada? Piimaasendajast peab ju ka ikkagi lõpuks võõrutama. Sellises vanuses võiks juba üldse lutipudeli vaikselt ära võõrutada. Aastasele saab väga edukalt kruusist või nokaga tassist piimaaegu anda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paljud vanemad unustavad ära selle, et aastase lapse magu on pisike. Lausa 5x väiksem täiskasvanu omast.
Neile reaalselt ei mahugi korraga palju tahket toitu sinna makku. Ja kuna see on väike, saab kõht ka kiiremini tühjaks.

Ja piim(poe, rinna ja rpa) on aastase lapse jaoks siiski söök, mitte jook.
Piim peaks olema eraldi toidukorrana, mitte tahke toidu kõrvale joogina.
Piim pahatihti on isurikkuja tahke toidu osas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun vabandust otsekohesuse eest, aga nüüd lõpus hakkas küll väga kummalisi soovitusi tulema.

Pakkuda lutti või lutipudelit? Tõesti? 1-aastast peaks nendest võõrutama hakkama ju hoopis. Olen praegu rahul, et lutt vaid päevaunede ajal kasutuses ja peagi ongi plaanis ka sellega lõpparve teha. Ma ei tea täpselt miks, aga mul on nukker vaadata tänaval neid 2-4 aastaseid lapsi, kes kärus või kelgul olles lutt suus istuvad. Ju siis ikka on mingid vajadused rahuldamata, et nad pidevalt lutist lohutust peavad saama.

Piimasegu andmise soovitus? Jällegi, aastane laps ju peaks juba sööma normaalselt lihtsalt kodust toitu, sh piimatooteid. Minu oma saab lisaks 2-3 korda päevas rinda. Me pole kordagi lapsele piimasegu andma pidanud ja ma nüüd aastasele seda kindlasit tutvustama ei hakka. Milleks ometi?

Soovitus ühele unele üle minna. Minu meelest ei puutu see praegu üldse minu toitumise teemasse. Ühe unega ei pea laps vastu, oleme proovinud. Praegu pole ööunega mingit muret ja päevaunedesse jääb ka rahulikult. Üldine soovitus ühele unele üle minna 14-16 kuu vanuses, seega rahulikult on meil veel aega.

Praegu olen ikkagi enamasti talle nõudmise peale süüa andnud, kuigi jah vahed on ikkagi väga väikesed, tihti vähem kui kaks tundi. Täna näiteks hommikusöök 7 ja pärast seda rind ning juba kell 8.20 tahtis uuesti süüa – sõi suhteliselt isukalt. Kell 11 sõi korralikult lõunasööki, kell 12 rinda ja juba enne kella 13 tahtis jälle süüa! Tegime smuuti. Vaatame kuidas õhtul läheb, aga tavaliselt on söönud kell 16 suurema õhtusöögi ja siis jälle kell 17 juba tahtnud veel midagi. No minu meelest väga imelikud toiduvahed meil, aga vähemalt talle sageli süüa andes on ta paremas tujus.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mida sa teemaalgataja siis soovid? Et kõik sinule takka kiidaks? Lapsele on kindel graafik alati parem, aga sina ju kindlat graafikut ei soovi. Samas aga teatuid nõuandeid soovid by the book. Nagu see magamine. Tundub, et mingeid kogenud emade nõuandeid sa ei soovi, seega anna tissi-anna toitu, siis kui laps nõuab. Ja lase olla siis kõigel nii nagu on.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga mida sa teemaalgataja siis soovid? Et kõik sinule takka kiidaks? Lapsele on kindel graafik alati parem, aga sina ju kindlat graafikut ei soovi. Samas aga teatuid nõuandeid soovid by the book. Nagu see magamine. Tundub, et mingeid kogenud emade nõuandeid sa ei soovi, seega anna tissi-anna toitu, siis kui laps nõuab. Ja lase olla siis kõigel nii nagu on.

Hehe, soovitused on ju olnud seinast seina. Mõni on pidanud õigeks anda iga tund süüa, mõni mitte. Praegu katsetan söögi andmisega, sest see kisa, mis läheb lahti, kui ma ei anna süüa, on üsna talumatu. Kui asi nii jätkub, siis räägin juba arstiga ja küsin, kuidas mul õige tegutseda on või kas tegemist mingi terviseprobleemiga.

Ei tahtnud kedagi solvata, lihtsalt luti ja piimasegu pakkumised tundusid veidrad. Graafik on muidugi parem, võib öelda, et meil praegu ka juba söömisgraafik kujuenud, lihtsalt kuidagi äärmisel tihe.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Libateema ilmselt.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul sama vanus. Pressisin ka ühele unele. Esimene nädal oli raskem vb. Aga mul muud põhjused selleks, kahe unega oleks ilmselt lihtsam, kui olukord ei sunniks mind.

Sööb vähemalt 5 korralikku toidukorda + möödaminnes näksimised. Tegin selle vea, et ei hoidnud vett kättesaadavana ja kippusin eeldama, et tahab toitu. Nüüd on pudel vett keset tuba pidevalt ja kui tuleb kööki nuiama, siis keeran ta ringi ja saadan vee poole teele ja ütlen, et vesi on seal. Kui tuleb peale joomist tagasi, siis annan pihku midagi: puuvili, pannkoogi tükk, köögivili või sepik juustuga vms.  Hoia midagi käepärast. Põhitoidukorrad olen sättinud pigem unede järgi. Aga mu meelest siin igast normaalseid soovitusi. Ja 1,5 h snäki nõudmiseks ei ole pikk aeg.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki tervislikke snäkke pakkuda, porgandikangid, kaalikas, kurk, kirsstomatid jms. Siis kas ta peale rp veel piimatooteid saab? Maitsestamata jogurt/kreeka jogurt, saab marjadega maitsestada, juustuviil. Võileib singi-kurgi-salatilehega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõni laps sööbki sageli ja vähem ja see on organismi omapära. Kui ma enda lapse puhul seda kunagi lastearstile kutsin, ütles lastearst, et väga hea ju, kui sageli ja vähe sööb, ka täiskasvanul on tervislik süüa sagedamini, aga vähem, ja laps, kes täiskasvanuna sööb viis korda, sööbki lapsena seitse korda.

Muidugi kui vahe on väga väike, saab kuidagi venitada, aga kahetunnine vahe tundub aastase puhul juba täiesti ok. Kas õues käimine ei aita söögivahet pikemaks ajada? Kui näiteks enne lõunasööki pikem tiir õues teha, siis sööb lõunat näljasemalt ja korraga rohkem?

See laps, kelle puhul seda arstile kurtsin, on praegu kümnene. Ta on sportlik, terve, täpselt parajas kaalus, aga sööb ka kümnesena viis-kuus korda: hommikusöök enne kooli, koolilõuna kell 11.20, pikapäevasöök kell 14, koju jõudes vahepala, perega õhtusöök kell kuus-seitse, vahel veel ööeelne smuuti vm. Nii et viis korralikku söögikorda. Ja talle see sobib.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun vabandust otsekohesuse eest, aga nüüd lõpus hakkas küll väga kummalisi soovitusi tulema.

Pakkuda lutti või lutipudelit? Tõesti? 1-aastast peaks nendest võõrutama hakkama ju hoopis. Olen praegu rahul, et lutt vaid päevaunede ajal kasutuses ja peagi ongi plaanis ka sellega lõpparve teha. Ma ei tea täpselt miks, aga mul on nukker vaadata tänaval neid 2-4 aastaseid lapsi, kes kärus või kelgul olles lutt suus istuvad. Ju siis ikka on mingid vajadused rahuldamata, et nad pidevalt lutist lohutust peavad saama.

Piimasegu andmise soovitus? Jällegi, aastane laps ju peaks juba sööma normaalselt lihtsalt kodust toitu, sh piimatooteid. Minu oma saab lisaks 2-3 korda päevas rinda. Me pole kordagi lapsele piimasegu andma pidanud ja ma nüüd aastasele seda kindlasit tutvustama ei hakka. Milleks ometi?

Soovitus ühele unele üle minna. Minu meelest ei puutu see praegu üldse minu toitumise teemasse. Ühe unega ei pea laps vastu, oleme proovinud. Praegu pole ööunega mingit muret ja päevaunedesse jääb ka rahulikult. Üldine soovitus ühele unele üle minna 14-16 kuu vanuses, seega rahulikult on meil veel aega.

Praegu olen ikkagi enamasti talle nõudmise peale süüa andnud, kuigi jah vahed on ikkagi väga väikesed, tihti vähem kui kaks tundi. Täna näiteks hommikusöök 7 ja pärast seda rind ning juba kell 8.20 tahtis uuesti süüa – sõi suhteliselt isukalt. Kell 11 sõi korralikult lõunasööki, kell 12 rinda ja juba enne kella 13 tahtis jälle süüa! Tegime smuuti. Vaatame kuidas õhtul läheb, aga tavaliselt on söönud kell 16 suurema õhtusöögi ja siis jälle kell 17 juba tahtnud veel midagi. No minu meelest väga imelikud toiduvahed meil, aga vähemalt talle sageli süüa andes on ta paremas tujus.

Aga kas piimasegu pole mitte kvaliteetsem ja tervislikum kui tavaline tänapäevane piim, mis täis hormoone jms? Oleme oma 1,2 aastasele korduvalt pakkunud tavapiima, aga sülitab välja, ei hakka sundima ka. Keefiri joob, kuid on endiselt Hipi nr 3 piimasegu peal.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun vabandust otsekohesuse eest, aga nüüd lõpus hakkas küll väga kummalisi soovitusi tulema.

Pakkuda lutti või lutipudelit? Tõesti? 1-aastast peaks nendest võõrutama hakkama ju hoopis. Olen praegu rahul, et lutt vaid päevaunede ajal kasutuses ja peagi ongi plaanis ka sellega lõpparve teha. Ma ei tea täpselt miks, aga mul on nukker vaadata tänaval neid 2-4 aastaseid lapsi, kes kärus või kelgul olles lutt suus istuvad. Ju siis ikka on mingid vajadused rahuldamata, et nad pidevalt lutist lohutust peavad saama.

Piimasegu andmise soovitus? Jällegi, aastane laps ju peaks juba sööma normaalselt lihtsalt kodust toitu, sh piimatooteid. Minu oma saab lisaks 2-3 korda päevas rinda. Me pole kordagi lapsele piimasegu andma pidanud ja ma nüüd aastasele seda kindlasit tutvustama ei hakka. Milleks ometi?

Soovitus ühele unele üle minna. Minu meelest ei puutu see praegu üldse minu toitumise teemasse. Ühe unega ei pea laps vastu, oleme proovinud. Praegu pole ööunega mingit muret ja päevaunedesse jääb ka rahulikult. Üldine soovitus ühele unele üle minna 14-16 kuu vanuses, seega rahulikult on meil veel aega.

Praegu olen ikkagi enamasti talle nõudmise peale süüa andnud, kuigi jah vahed on ikkagi väga väikesed, tihti vähem kui kaks tundi. Täna näiteks hommikusöök 7 ja pärast seda rind ning juba kell 8.20 tahtis uuesti süüa – sõi suhteliselt isukalt. Kell 11 sõi korralikult lõunasööki, kell 12 rinda ja juba enne kella 13 tahtis jälle süüa! Tegime smuuti. Vaatame kuidas õhtul läheb, aga tavaliselt on söönud kell 16 suurema õhtusöögi ja siis jälle kell 17 juba tahtnud veel midagi. No minu meelest väga imelikud toiduvahed meil, aga vähemalt talle sageli süüa andes on ta paremas tujus.

Aga kas piimasegu pole mitte kvaliteetsem ja tervislikum kui tavaline tänapäevane piim, mis täis hormoone jms? Oleme oma 1,2 aastasele korduvalt pakkunud tavapiima, aga sülitab välja, ei hakka sundima ka. Keefiri joob, kuid on endiselt Hipi nr 3 piimasegu peal.

Millest sinu arvates piimasegu tehtud on? Ma arvan küll, et sellest samast hormoone täis piimast, mis jõudnud inimesteni läbi loomade kannatuse.

Kui veidi uurida saab aru, et piim ongi inimese jaoks üks imelik toode. Inimesed on ainsad imetajad,kes joovad teise imetaja piima. See on nii ebaloomulik! Tegelikult saaksime kõik vajaliku kätte ka muudest allikatest, aga selleks, et lapsel oleks ühiskonna osana paremm toimida, ma ikkagi annan talle piimatooteid, aga tarvitame ka väga palju taimseid alternatiive kodus.

 

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 34 )


Esileht Väikelaps Kui tihti aastasele süüa anda?