Esileht Kodunurk Kui tihti käite oma maakodus?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Kui tihti käite oma maakodus?

Postitas:

Need, kel olemas maakodu – kui tihti te seal käite? Kas veedate tõesti kõik 3 suvekuud seal või ainult oma puhkusekuu?

Siin ja mujalgi räägitakse, et suvel elavad inimesed maakodus (kui on). Meie perel on maakodu, vana talukoht, 150 km kaugusel. Ja kõige pikem aeg, mis oleme seal korraga veetnud, on 3 nädalat. Kauem ei saa, sest ikka on vaja kellelgi linna põigata. Eelmisel suvel näiteks langes meie puhkuse aeg täpselt laulu- ja tantsupeo perioodile, neist mõlemal pidi esinema ka 10a laps. Seega pidime jääma linna, et laps kodus üksi ei peaks olema, samuti viisime teda proovidele. Ja siis sai puhkus läbi ning pidime linna tööle naasma 🙂

Ka sel suvel on üritusi ja käike olnud nii palju, et mingi kuu aja pikkune murul lebamine ei taha kohe üldse õnnestuda. Käimegi enamjaolt nädalavahetustel, ja siis ka ainult juhul, kui ei pea lapsi sünnipäevadele või võistlustele vms viima. Nii kipub see maalkäimine kangesti tootalguteks kujunema, kus kõigepealt tuleb nabani rohi ära niita ja muud “tulekahjud” kustutada. Samas see vana talumaja on meil südamesse kasvanud ja kui sinna pääseme, siis on seal tore ju… Kuidas teil?

+9
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.09 15:47; 19.09 17:10; 20.09 16:58; 21.09 08:52;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

.. just varastati osa viinamarju ära. Peaks tihedamini kohal olema, sõltumata sellest, et naaber ca 20m. Kuna ruum kinnine siis peab vist hakkama siiski aktiivmeetmeid kasutama: eks külapoes ole näha, kes sidemetes karulõksu tõttu.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga nädalavahetus käime seal, vahel ka nädala sees. Ööbinud pole seal ammu, pigem käime päeval tööd tegemas, lisaks siis niisama olemine ja saunad käimine. Maakodu on 30 minuti kaugusel.
Ideaalis läheks maale elama, aga seal ei ole jooksvat vett ega elektrit.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas teil?

Sõitsime ka umbes nagu teie, aga siis saime aru, et selline elu ei ole jätkusuutlik ja on raha raiskamine. Müüsime linnakorteri maha, andsime suvila üürile väga toredale lastega abielupaarile ja ostsime endale maamaja 56 km Tallinnast eemal. Kolmetoalise Tallinna korteri müügist piisas täiesti, ka kaasajastamiseks ja jäi veel ülegi. Põhikool 5 km, koolibuss. Gümnaasium – Tallinn, linna saab liinibussiga, kuigi südatalvel ei taha maantee ääres pimedas peatusesse vantsida 250 m. Kuna aga mehega töötame samamoodi Tallinnas, siis endamasti viisime hommikul ja tõime õhtul või tuli hilise bussiga. Töölesõiduaeg ei suurenenud vaid vähenes ja saime palju maad, kus oma käe järgi arendada mida iganes. Muru, kanu, roose või köögiviljapeenraid. Või mitte midagi peale viljapuude, karpkalade tiigis ja kahe pisikese maitseainepeenra, nagu meil on.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.09 16:16; 20.09 20:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

.. just varastati osa viinamarju ära. Peaks tihedamini kohal olema, sõltumata sellest, et naaber ca 20m. Kuna ruum kinnine siis peab vist hakkama siiski aktiivmeetmeid kasutama: eks külapoes ole näha, kes sidemetes karulõksu tõttu.

Pidi olema lausa 10 000-pealine FB grupp neist, kes teevad turismireise teiste maakodudesse. Vormiliselt küll lubavad, et huvitutakse ainult mahajäetud majadest ja midagi kaasa ei võeta, aga tegelikkuses ju enam-vähem kõik majad kuuluvad ikka kellelegi, ja kui see “turist” juba õue peal on ja midagi huvitavat märkab, siis kiputakse ahvatlusele järgi andma. Ajalehes oli tollest veidrast grupist lausa eraldi artikkel. Meile sattusid ka ükskord vist selle grupi liikmed õuele – sõitsid autoga kohale, tulid välja ja kuulutasid, et nende huvialaks on käia uudistamas just selliseid maju. Mjah…

+10
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.09 15:47; 19.09 17:10; 20.09 16:58; 21.09 08:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See nädal on vist teine nädalavahetus alates kevadest, kus ma maale ei sõitnud. Muidu sõidan iga reede maale ja tulen pühapäeva lõunal koju. Koer tuleb kindlasti kaasa, lapsed suvel kaasas, nüüd tahavad jääda linna, vahest tulevad laupäeva koos mehega järgi, siis teeme sauna. Maal olen aprillist oktoobrini ja sõiduks kulub ca 30 minutit.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.09 17:17; 21.09 07:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie maakodu asub Tallinnas ca 155 km, käime nii sageli kui võimalik. Suvel sõidame maale kohe, kui kool lõpeb ja tagasi tuleme augusti keskel. Käime ka sageli nädalavahetustel, koolivaheaegadel, aastavahetuse ajal jne.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul on emal suvila ja mehel auto. Nende huvisid ja sobivat tervislikku seisundit ühitada on sageli keeruline, sügisel lisandub veel ilmaprobleem, aga püüame igal nädalavahetusel käia. Suvel oleme järjest max 3 päeva, sest pesemisvõimalused on seal napid. Mina oleks ilmselt kauem, kui see ainult minust sõltuks.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.09 18:24; 20.09 12:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühine nimetaja:
Korterielu pole õige elu ja inimene ihkab maale ja majja.

+12
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil talu 65km kaugusel Tallinnast.
Mees käib praktiliselt iga nädalalõpp, mina sügisest-kevadeni eriti ei viitsi seal käia.

See talu on nagu mingi elukestev hobi ja tegemine. KOgu aeg on midagi teha ja rajada.
Meil on nüüd ka vesi ja kanalisatsioon sees. Kuna kinnistu on suur, 17ha, on tekkinud mõte ka väiksed kämpingud rajada, äkki kunagi hakkame natuke turismiga tegelema. Eks näis.

Meil pole enam väiksed lapsi ja koroonaaeg ja majandushukk on pannud mõtlema, et maal on võimalik siiski ellu jääda ka ükskõik mis olukorras. Sellepärast on hea meel, et see koht meil on. Ja pidev füüsiline töö isegi väikestes kogustes on ikkagi väga tervitatav. Eriti meie vanuses 😉

+11
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.09 18:38; 19.09 20:23; 21.09 14:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maakoju on u 160 km. Me oleme pigem sellised, et ei ole pikalt mitu nädalat kohapeal (see kevad sai oldud küll ka 3,5 nädalat järjest, kuna nii või naa oli lastel distantsõpe, endal kodukontor, nii et maal oli rahulikum), vaid olemegi 4-5 päeva, siis jälle paar päeva linnakorteris. Nüüd jälle kooliaeg, siis oleme nädalavahetusel käinud, ja hakkame talve poole harvem käima, üle paari nädala.

Mulle endale maal meeldib ja meeldibki nii, et lähme nädalavahetuseks ühel päeval veidi nokitsen aias, niidan, siis rahulikum aeg ja saab logeleda maal, jalutada, mere ääres käia jne. Kui sageli käia, siis aiatööd ei kuhju, nii et ei pea käima nagu päevatööd seal tegemas (selle hommikust õhtuni aias töötamise, krundi võsast puhastamise jmt tegime aastaid tagasi läbi juba). Aga nüüd, kui kooliaasta algas, on näha, et lapsed tahaks tegelikult nädalavahetust linnas korteris olla vahepeal. Ja aiatöödega hakkab ka ühele poole saama, nii et lähme talvezˇiimile üle, käime harvem.

Käime üsna sageli ka selle pärast, et mehega mõlemad oleme sealtkandist pärit, nii et nii minu kui ka tema vanemad on lähedal, mu venna ja õe pere elukohad ka sealkandis, nii et saavad lapsed omavahel kokku ja suhelda. Sellepärast sinna külla maakodu ostsimegi, et oleks meil ka seal perekondlikus pundis oma elamine, vanematel oma maja, õel-vennal omad, meil oma suvekodu. Ise olen seal külas sündinud ja kasvanud. Kõik samas kandis, ümberringi naabrid tuttavad. Võib-olla kunagi, kui lapsed suuremad ja iseseivad, lähme sinna päriselt elama.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.09 19:39; 20.09 12:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise ei saa vastata, sest ma elangi maal ja maakodu täiendavalt ei oma. Aga minu vanemad näiteks, mõne aasta eest pensionile läinud linnainimesed, käivad oma 50 km kaugusel asuvas maakodus aprillist oktoobrini vägagi sageli. Suvel on nad rohkem maakodus kui linnas. Nädalas ehk 1-2 päeva on linnas ja ülejäänud aja maal. Kevadel ja sügisel teevad mõne nädala tagant 1-3 päevaseid käike. Ja nii juba aastaid. Kui veel tööl käisid, siis maale jõudsid harvemini, kuid suvel vähemalt üle 2 nädala 3-5 päevaks.

Seal, kus vanemate maakodu on, on üsna lähedal üks suur suvila, mis kuulub Rootsis elavale perele. Nemad käivad tavaliselt 1x aastas, 3-4 nädalat korraga.
Kui maakodu asub kaugel, siis enamasti jõutakse sinna harvem. Ja kui on selline töö, mis nõuab kuskil füüsiliselt kohal olemist (või pole maal normaalset netti ja olmetingimusi), siis jõutakse veel harvem ja lühemateks aegadeks.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui linnas elasime, jäi maakodu tunnise autosõidu kaugusele. Kuni suved vabad olid, oli mõnus, saime terve suve maal olla, aga kui lhp lõppes ja tööle tagasi läksin, oli väga kurb ainult kuu aega seal olla. Igal nädalalõpul ei jõudnud minna ja tegemata tööd muudkui kuhjusid, peenrad rohtusid, lisaks meil selline koht, kus naabrivalve puudub ja pime aeg pani pidevalt muretsema, kas kõik on korras ikka. Mõni aasta hiljem otsustasime päriselt maale ära minna. Kuna maakodus aastaringselt elada võimalik ei ole ja ausalt öeldes ei tahakski seda – kogu see lumelükkamine, taksojuhi mängimine lastele ja muu paratamatu metsaeluga kaasnev -, ostsime lähedalasuvasse alevikku korteri ja nüüd saame kasvõi iga päev peale tööd maale minna, samas lapsed on vabad omal käel liikuma, tuba on talv läbi soe ja pood paari minuti kaugusel. Maakodu on 10 min rattasõidu kaugusel. Lastel on siin turvaline ja mõnus kasvada. Olen otsusega ülirahul juba mitmendat aastat.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahtsin veel lisada, et mulle väga meeldib selline liikumine, et kord saan olla siin ja kord saan olla seal. Osadele see ei sobi ega meeldi. Aga mulle just väga meeldib, et mul on mitu kodu. Mul on ka veel tegelikult lapsepõlvekodu alles (vennaga kahe peale), see asub mere ääres. Ka see on üks minu nö pendelrände koht.

+8
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.09 18:38; 19.09 20:23; 21.09 14:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

80km linnast, käime kevadest sügiseni igal vabal nädalavahetusel, mõlemil on ka hobisid, seega umbes pooled nädalavahetused on hobidega hõivatud. Minu jaoks liiga kaugel, et sealt tööle käia. Linnakodus ka aed ja kasvuhoone ning juba selle pärast ei saa nädalate kaupa maal olla. Rohi nabani ei kasva kui vähemalt kord kuus seda niita ja mingeid peenraid ka maal pole, käimegi seal pigem puhkamas.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maakodu asub 250 km kaugusel. Sõiduaeg 2h40min, läheme pea igal reedel ja pühapäeva õhtul tagasi. Sõit on kvaliteetaeg perega – väga palju teemasid saab autos selgeks räägitud. Meil on nö suvebaaskodu maal ja talvebaaskodu linnas, mõlemad majad. Pigem sõltub küll meie linnas / maal olemine kooliskäimisest, aga ikka on kellelgi nii kord nädalas vaja ”suts” teise kohta sõita. Nii et kolmekuulist suveelu maal ei harrasta.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sel aastal kolisime aprillis maale ja augusti lõpus linna. Töö kodukontoris. Nädalavahetused oleme nüüd maal, kui laste võistlused jms võimaldavad. Kahjuks ei ole veel maja talvekindel, muidu oleks talvel ka nv maal. Muidu koliks täielikult ära Tallinnast, aga lastel pole siin võimalik hobidega tegeleda ja kool on ka nagu on. Maakodu asub 1h kaugusel Tallinnast. Ikka käime sünnipäevadel ja üritustel ka maalt, lihtsalt sõit veidi pikem. Aga kuna meile sõita meeldib, siis pole probleemi. Kui lapsed iseseisvaks saavad, siis kolime ilmselt päriselt linnast ära.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei oma maakodu ,sest pole aega sellega tegeleda,seda saavad lubada endale nn nädalavahetuse puhkajad.Need kes graafiku järgi ka nädalavahetustel tööl seda enale lubada ei saa. Aga ausalt ega ei igatse ka.

Sina saad siis ju nn tööpäevadel suvilas käia.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.09 18:24; 20.09 12:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soetasime maakodu siis, kui esimene laps sündis, siis veetsime seal ikka peaaegu kogu puhkuse ja lisaks nädalavahetused. Seda aega oli nii umbes 5-6 aastat – selleks ajaks oli lapsi juba 2, puhkuse ajal saime ikka seal käia, aga nädalavahetustel enam eriti mitte – küll oli kellelgi sünnipäevale minek, siis mingid võistlused, esinemised jms. Mõned aastad hiljem vaatasime, et jõuame maale heal juhul vaid muru niitma, koristama ja paar korda suve jooksul sauna, samas ilusad kevadõhtud peame korteris kügelema, sest ainult paariks tunniks maale sõita pole ka mõtet. Siis müüsime maakodu ja korteri ning soetasime asemele maja äärelinnas, See sobib meile ikka palju paremini. Jah, privaatsust on veidi vähem, aga kõik muu on olemas. Igapäevaselt.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei oma maakodu ,sest pole aega sellega tegeleda,seda saavad lubada endale nn nädalavahetuse puhkajad.Need kes graafiku järgi ka nädalavahetustel tööl seda enale lubada ei saa. Aga ausalt ega ei igatse ka.

Huvitav, mis ajendas siis seda teemat avama? Ja tundub, et hiljem siiski kustutama. Teema on ju “Kui tihti käite maakodus?”, mitte et, kas sooviksite maakodu või mis sellest arvate. Järjekordne mõttetu teemasolkimine. Maakodu ei oma ega taha, aga vastad teemas, kus küsiti, kui tihti inimesed oma maakodudes käivad 😀 Veider. Ei taha siis ei taha, igaüks teeb oma valikud ise, milleks seda siia kuulutama tulla? Kõik on enda teha, kas lähed autokooli ja teed load, kas valid elukutse või töökoha, kus on graafikuga töö või sellise, kus on puhkepäevad vabad. See kõik on enda teha, mitte keegi ei sunni selleks, aga pole ka mõtet arvata, et teised on selle kõik kuidagi “niisama” saavutanud. Valikute ja tegude küsimus. Samas, kui maakodu ei tahagi, siis saabki endistviisi hakkama ja sa ei peagi midagi muutma, kui sa seda ise ei taha.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.09 19:39; 20.09 12:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sel aastal kolisime aprillis maale ja augusti lõpus linna. Töö kodukontoris. Nädalavahetused oleme nüüd maal, kui laste võistlused jms võimaldavad. Kahjuks ei ole veel maja talvekindel, muidu oleks talvel ka nv maal. Muidu koliks täielikult ära Tallinnast, aga lastel pole siin võimalik hobidega tegeleda ja kool on ka nagu on. Maakodu asub 1h kaugusel Tallinnast. Ikka käime sünnipäevadel ja üritustel ka maalt, lihtsalt sõit veidi pikem. Aga kuna meile sõita meeldib, siis pole probleemi. Kui lapsed iseseisvaks saavad, siis kolime ilmselt päriselt linnast ära.

Mul täpselt sama teema. Ka plaanis hiljem linnast maale ära kolida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu suureks üllatuseks märgiti emb-kumb mu postitustest ebasobivaks ning kästakse nüüd eemaldada. Põhjuseks “isiklik solvang”. Tõesti tahaks teada, keda või mismoodi ma siin nüüd solvanud olen?
Hoiatuse lõpus on info: “nõuete tekkimisel edastab Perekool.ee kõik andmed kommentaari autori kohta Õigusorganitele.”

Et siis, teed teema oma maakodust ja saad ähvarduse Õigusorganitesse pöördumisega 🙂

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.09 15:47; 19.09 17:10; 20.09 16:58; 21.09 08:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et siis, teed teema oma maakodust ja saad ähvarduse Õigusorganitesse pöördumisega ????

Siin on keegi, ilmselt see vaidluskägu, kes kümnete kaupa postitusi ühe teema alla teeb, kes suvaliselt teemadest teatab. Väga ebameeldiv. Tõsiselt ebasobivad postitused mattuvad selle spämmi sisse.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.09 16:16; 20.09 20:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui olin teismeline ja korteris elasime vanematega, oli meil maakodu 75km eemal.
Käisime igal nädalavahetusel seal, nii suvel kui talvel.
Talvel tegime sauna ja niisama mõnulesime, sai korterist ära.
Suvel oli tegemisi palju, suvituskohas asus maja 🙂

Olid megailusad ajad, ära ei tüüdanud kordagi. Tihti olid mu sõbrad ka kaasas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil maakodu tallinnast 50 km. sõidame neljapäeval maale ja tuleme pühapäeva õhtul tagasi. suvel oleme koguaeg maal. varsti ilmselt kolime päriselt maale. kolmetoaline tallinna korter jääb pojale või anname üürile. üks üürikorter on meil veel, selle kas müüme maha või üürime edasi.

Mitte üldse paha pärast, aga nii mitmedki kirjutavad siin a la neljapäeval maale ja pühapäeval tagasi.
Kuidas on võimalik, et pole ühtegi trenni, võistlust, vastuvõttu või pidu? Meie peres pole ühtegi nädalavahetust, kus saab kuskil lihtsalt olla.
Laste võistlused, erinevatel pereliikmetel viis trenni nädalavahetusel. Pole ühtegi nädalavahetust,kus poleks lisaks seltsielu õhtuti.
Lastel sõprade sünnipäevad lisaks.
Tavaliselt on nädalavahetuse graafik toredaid üritusi täis tunniajase vahega.
Ja veel neljapäeval minna? Lapsed reedel koolis ei käi, ise tööl ei käi, mees ka tööl ei käi?
Ühtki trenni kellelgi pole?

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil maakodu tallinnast 50 km. sõidame neljapäeval maale ja tuleme pühapäeva õhtul tagasi. suvel oleme koguaeg maal. varsti ilmselt kolime päriselt maale. kolmetoaline tallinna korter jääb pojale või anname üürile. üks üürikorter on meil veel, selle kas müüme maha või üürime edasi.

Mitte üldse paha pärast, aga nii mitmedki kirjutavad siin a la neljapäeval maale ja pühapäeval tagasi.

Kuidas on võimalik, et pole ühtegi trenni, võistlust, vastuvõttu või pidu? Meie peres pole ühtegi nädalavahetust, kus saab kuskil lihtsalt olla.

Laste võistlused, erinevatel pereliikmetel viis trenni nädalavahetusel. Pole ühtegi nädalavahetust,kus poleks lisaks seltsielu õhtuti.

Lastel sõprade sünnipäevad lisaks.

Tavaliselt on nädalavahetuse graafik toredaid üritusi täis tunniajase vahega.

Ja veel neljapäeval minna? Lapsed reedel koolis ei käi, ise tööl ei käi, mees ka tööl ei käi?

Ühtki trenni kellelgi pole?

Lapsed on juba suuremad, jäävad isaga linna ja käivad ise sünnipäeval ära. Kui laupäeval on mingi üritus, tulen laupäeval pealelõunaks maalt koju tagasi või kui reedel on üritus – siis sõidan laupäeval maale ja tulen esmaspäeva hommikul koju.
Trennis nädalavahetusel ei käi. Maale läheme küll reedel poolest päevast, sest mul on lühendatud tööpäev.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.09 17:17; 21.09 07:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed on juba suuremad, jäävad isaga linna ja käivad ise sünnipäeval ära. Kui laupäeval on mingi üritus, tulen laupäeval pealelõunaks maalt koju tagasi või kui reedel on üritus – siis sõidan laupäeval maale ja tulen esmaspäeva hommikul koju.
Trennis nädalavahetusel ei käi. Maale läheme küll reedel poolest päevast, sest mul on lühendatud tööpäev.

Eks siin mängib ilmselt rolli ka maakodu kaugus. Näiteks 50 km, miks mitte teha lühikesi “sutsakaid”. Aga nt meie 150 km juures hästi ei viitsiks edasi-tagasi sõita, vaid kui üldse minna, siis terveks nädalavahetuseks. Ja koju naasma peab meil pühapäeva õhtul, kuna esmaspäeval kl 9 tööle jõudmiseks peaks siis maal ikka väga vara tõusma.

Ma ise saan kodukontorist tööd teha, aga abikaasal on ajatöö, seega neljapäevased maaleminekud ja esmaspäeval tulekud kahjuks ei õnnestu. Samuti peavad lapsed koolis olema.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.09 15:47; 19.09 17:10; 20.09 16:58; 21.09 08:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil maakodu tallinnast 50 km. sõidame neljapäeval maale ja tuleme pühapäeva õhtul tagasi. suvel oleme koguaeg maal. varsti ilmselt kolime päriselt maale. kolmetoaline tallinna korter jääb pojale või anname üürile. üks üürikorter on meil veel, selle kas müüme maha või üürime edasi.

Mitte üldse paha pärast, aga nii mitmedki kirjutavad siin a la neljapäeval maale ja pühapäeval tagasi.

Kuidas on võimalik, et pole ühtegi trenni, võistlust, vastuvõttu või pidu? Meie peres pole ühtegi nädalavahetust, kus saab kuskil lihtsalt olla.

Laste võistlused, erinevatel pereliikmetel viis trenni nädalavahetusel. Pole ühtegi nädalavahetust,kus poleks lisaks seltsielu õhtuti.

Lastel sõprade sünnipäevad lisaks.

Tavaliselt on nädalavahetuse graafik toredaid üritusi täis tunniajase vahega.

Ja veel neljapäeval minna? Lapsed reedel koolis ei käi, ise tööl ei käi, mees ka tööl ei käi?

Ühtki trenni kellelgi pole?

Sa lähtud oma mätta otsast: laste trennid ja sünnipäevad jms.

Meil on lapsed juba ammu suured!

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.09 18:38; 19.09 20:23; 21.09 14:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on linnakodu, kuhu käin nii tihti kui isu, vajadust on ja samas ka lennupiletid liiga kallid pole.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie maakodu on umbes 2-tunnise sõidu kaugusel Tallinnast.
Me veedame seal iga vaba päeva st. et nädalavahetused, pühad, puhkused, kodukontorite päevad jms. Seega kui proportsionaalselt võrrelda, siis maakodus veedame me tegelikult rohkem aega kui oma pealinnakodus.
Nüüd kevadel, seoses koroonaga, suunati meid mõlemaid mehega märtsis kodukontoritesse, tagasi päris kontoritesse tulime alles septembrist. Kogu selle aja veetsime oma maakodus. No küll oli hea!
Praegu on päris raske uuesti pealinnaelu ja kontoriga harjuda, kuigi ka nüüd on meil ainult pool töönädalat büroos ja ülejäänud aja võime kodukontorites olla.
Loomulikult me kasutame seda võimalust ja sõidame kohe, kui nädala viimane kontoripäev lõppeb, maale ära. Tagasi tuleme alles järgmise nädala esimese kontoripäeva varahommikul. Mitte hetkegi ei taha siin pealinnas rohkem veeta, kui just peab.

Lapsed on meil suured, käivad hoopis teises linnas ülikoolis, ja seega ei sõltu meie päevad mitte üks raas nende käimistest või vajadustest.
Oleme abikaasaga kahekesi ja teeme oma plaane just nii, nagu meile mõlemale sobib. Praegusel eluperioodil paistab meile mõlemale sobivat suurem osa aega oma maakodus veeta 🙂

Sõbrad on ka meid sealt üles leidnud ja tulevad hea meelega meile maale külla, et seal siis puhata ja loodust nautida. Ka sugulased käivad meil nüüd tunduvalt rohkem külas kui siis, kui me suurema osa oma ajast pealinnas veetsime. Seega pole me ka ei sõpradest ega sugulastest võõrdunud.
Üks asi on küll, mis natuke muret teeb – teatrisse ja kontsertidele, kus me abikaasaga varem väga tihti käisime, sattume nüüd väga harva. Selle jaoks peaks küll ennast tihemini metsapõuest välja vedama ja lähimasse linna kultuuri nautima sõitma.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Kodunurk Kui tihti käite oma maakodus?