Esileht Koolilaps Kui tihti lõikate tütarde juukseid?

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Kui tihti lõikate tütarde juukseid?

Postitas:

Kui tihti on teil kombeks algklassis käivatel tüdrukutel juukseid lõigata? Kas käite juuksuris või lõikate ise?

Mina olen lapsega alates 4.ndast eluaastast juuksuris käinud, üldiselt 2 korda aastas. Nüüd aga eriolukord, lapsel juukseotsad nii katki, et lõikasin ise ca 15cm sirgelt maha. Eks siis järgmisel korral saab juuksurisse minna ja väheke fileerida neid, tal väga paksud juuksed.

Lihtsalt ajaviite teema, ei mingi tagamõtteta:)

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 23:34; 29.04 23:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on tütar palju vanem praegu, aga misvahet…
Viimati käisin temaga juuksuris vist esimese klassi lõpus. Seda ka sellepärast, et juhtus lihtsalt kaasas olema, kui ise käisin. Nii enne kui pärast olen tal ise lõiganud. Kah pikkade paksude juustega muidu, mina neid õhendada ei oska. Aeg-ajalt teen eriti paksu puhma kohalt paar sirglõiget alt üles ja ongi õhem. : )))
Oma poolpikki ja pakse juukseid lõikan ka ise. Täiesti üllatav, et ongi nii ka võimalik. ; P

Täiendus. Et kui tihti tütrel lõikan. No…päris tihti, vahel isegi paari nädala tagant, vahel kolme. Aga ma ei lõika palju korraga.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Umbes kord aastas lõikan kolmel tütrel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu tütar on 7, tal on ka pikad juuksed. viimati käis lõikamas enne kooli, augustis. ilmselt oleks praegu juuksurisse läinud, sest kergelt ebaühtlased on. samas ta kannab nagunii patsis ja eriti katki ka ei paista olevat, minu arust kannatab käia küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 7-aastane otsustas ise endale salaja uue soengu teha – lõikas omale tuka, tagant lühemaks jne. Eks ma siis natuke kohendasin omalt poolt seda lõikust.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei talu selle küsimuse stiili. Et kui tihti lõikate oma tütre juukseid. Mitte et kui tihti teie tütred soovivad juukseid lõigata.
Vabandust kui kedagi ärritan, lapsepõlve trauma. Minu ema ka muudkui lõikas. Lapsepõlve piltidel viltune tukk ja potisoeng, mitte kunagi ei teinud ema mulle patse, isegi kui ta mul ükskord juukseid lasi pikemaks kasvada.
Oma tütre viin juuksurisse kui ta soovib, saab korraliku lõikuse ja otsustab ise kui tihti ja kuidas ja kui palju.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui tihti lased enda juukseid lõigata? kas kasvatada lapsel juukseid?
mu lapsel meetrised juuksed, ise 120cm pikk. lõikan 2 korda aastas, korraga 10cm.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.04 12:09; 29.05 08:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tohib küsida, mille eest te mind miinustate?

Loomulikult ei lõika ma lapsel vägisi juukseid, aga meil on aastaid juba lapsega tavaks 2 korda aastas juuksuris käia. Saab ise soovi avaldada, kui palju ta lõigata soovib, kas soovib sirget lõikust või järkus ja eks juuksur ikka ütleb ka sõna sekka, kui katki on ja kui palju vaja lõigata.

Ei poolda ei mina ega laps selliseid hirmpikki sorakil juukseid, millest ei ole rõõmu ei kandjale ega vaatajale.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.04 23:34; 29.04 23:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lühike vastus on, et vähemalt iga 2 kuu tagant (tegelikult on mul üks laps lasteaialaps ja teine algklassides) ja juuksuris.
Kuna juukselõikus eeldab väga korralikke ja spetsiaalseid (ja hästi teravaid) kääre ning teatud silma ning oskusi, mida õpitakse koolis (tänapäeval ilmselt ka kursustel), samuti ei ole minu kodus sellist kohta, kus lõigata juukseid nii, et need saaks kiiresti ja kergelt kokku pühkida ja ei lendaks mööda tuba laiali, siis ei lõika ma oma laste juukseid ise vaid usaldan selles professionaali.

Sellest ajast saadik, kui tekkis vajadus juukselõikuse järele (1,5-2 aastaselt), hakkasime käima juuksuris.
Päris väikelapsega (2-3-4 aastasena) ei käinud nad minuga kaasas iga kord, kui ise käisin (püüan jõuda juuksurisse iga 1,5-2 kuu tagant, praegu muidugi on jäänud väga pikk vahe) vaid tulid ehk üle korra (ehk siis max 4 kuu tagant) ent ma arvan, et umbes 5-6 aasta vanuselt on neil küll samamoodi 1,5-2 kuu tagant otsi lõigatud, muidu lähevad katki ja koledaks (ja alguses ise ei näegi, juuksur näeb, kui juba peaks lõikama).

Juuksur lõikab nii nagu laps soovi avaldab (2-3 aastasena veel ei avaldanud, siis ütlesin mina, mida ja mismoodi), kui lapse soov ei tundu kas mõistlik (nt ükskord kasvatas üks tütar tukka välja ja juba oli pea-aegu kõrva taha ulatuv, kui tütar soovis tuka ette tagasi lõigata, siis juuksur soovitas, et ta veel ei lõika – kui järgmine kord ikka veel on soov, siis lõikab ette tagasi) või hästi teostatav, püüab juuksur teda ümber veenda (seda teeb ta ka täiskasvanud klientidega).

Kuna minu tütardel on mõlemal kenad paksud juuksed, siis on (nende endi soovil) need pigem pikemad, et saaks patsi panna. Seetõttu lõikab enamasti juuksur neil otsast vaid mõned millimeetrid, et juuksed oleksid terved ja hoiaksid kenasti.
Kui ühel hetkel soovivad lühikeseks lõigata või roheliseks värvida, siis nii on – läheme juuksurisse ja teeme ära.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.04 08:49; 20.05 19:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ise lõikan. ma arvan, et paari-kolme kuu tagant ehk.ta pea 14 juba. või no tegelikult lõikab ise juba. endal lõikan ka ise.
meil mõlemil pikad paksud lokkis juuksed, teen selle lihtsa “pikajuuksesoengu” lõikuse, mis tähendab ülepea patsi tegemist ja sealt jupp maha. väga hea jääb. ühtlaselt kergelt järguline (järgulisuse suurus oleneb sellest, mis nurga all pats teha. väga lihtne).
olen mõned korrad elus ka juuksuris käinud aga ei näe asjal mõtet.
sirgete lühikeste juustega käiks ikka juuksuris 🙂

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tohib küsida, mille eest te mind miinustate?

Loomulikult ei lõika ma lapsel vägisi juukseid, aga meil on aastaid juba lapsega tavaks 2 korda aastas juuksuris käia. Saab ise soovi avaldada, kui palju ta lõigata soovib, kas soovib sirget lõikust või järkus ja eks juuksur ikka ütleb ka sõna sekka, kui katki on ja kui palju vaja lõigata.

Ei poolda ei mina ega laps selliseid hirmpikki sorakil juukseid, millest ei ole rõõmu ei kandjale ega vaatajale.

Pikk juus ei pea ilmtingimata olema hirmpikk ega sorakil. Pikka juust on hea kanda ja vaadata, kui see on terve:rikkumata, värvimata. Õudne on vaadata hoopis värvitud ja kunstlikult pikendatud juust.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tütred 12&14 ca 2-3 korda aastas. Korralikult värvitud ja moele vastavalt lõigatud. Viimane arve oli vanemal tütrel üle mõistuse küll ca 200 eur, aga noh püsib ka vast aasta see imeline värv. Tegelikult on nii, et hästi lõigatud juus on ikka midagi muud kui kodus suvaline nüsimine sama kehtib juuste värvimise kohta. Ei piisa värvi pähe mõksimisest.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.05 08:15; 29.05 01:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu arust on koledad need elu eest pikad ja katkised juuksed tüdrukutel, mida emad ei luba lõigata.
Uhkusega topitakse neid pilte kuskile üles. ise nad aru ka ei saa, et pildil juuksed nii katkised. Solvuvad kui öelda. Aga lõigata ka ei saa, äkki naabri Maril on siis pikemad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsin Kägult 20.05.2020 08:15 – mismoodi värv aasta otsa püsib? Välja ei kasva, üldse mitte maha ei kulu?

Tahaksin ka sellist värvi, ausalt noh…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.04 08:49; 20.05 19:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1-2x aastas, vastavalt vajadusele. Lõikan ise. Sirge lõikuse jaoks ei pea vajalikuks aastetpikkust koolis õppimist. Mehel lõikan ka masinaga ise. Ja olen lasknud mehel endal sirgelt lõigata. Juuksurit pean siis vajalikuks, kui laseks järku vmt. No ja endal ise ka ei lõika, ei kujuta isegi ette, mismoodi neid tagant ise ühtlaselt lõigata – aga tukka piiran küll endal ise.

Miks?

Sest minu jaoks on tüütu see juuksuri jaoks aja leidmine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsin Kägult 20.05.2020 08:15 – mismoodi värv aasta otsa püsib? Välja ei kasva, üldse mitte maha ei kulu?

Tahaksin ka sellist värvi, ausalt noh…

Aga palun balayage ombre püsib suht laitmatu ja kasvab väärikalt välja ilma et see häiriks silma. Värvi saab värskendada hõbedasampooniga. Pean tunnistama kõigil juuksuritel see ei õnnestugi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.05 08:15; 29.05 01:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsin Kägult 20.05.2020 08:15 – mismoodi värv aasta otsa püsib? Välja ei kasva, üldse mitte maha ei kulu?

Tahaksin ka sellist värvi, ausalt noh…

Aga palun balayage ombre püsib suht laitmatu ja kasvab väärikalt välja ilma et see häiriks silma. Värvi saab värskendada hõbedasampooniga. Pean tunnistama kõigil juuksuritel see ei õnnestugi.

blayage ja ombre kaks eri asja 😛
veel ilusamini kasvab välja airtouch. soovitan

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.04 12:09; 29.05 08:49;
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Koolilaps Kui tihti lõikate tütarde juukseid?