Esileht Ilu ja tervis Kui tihti olete haiguslehel…

Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )

Teema: Kui tihti olete haiguslehel…

Postitas:

Kui tihti teie olete haiguslehel ja kui pikalt.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimati olin 6a tagasi mõned päevad. Väike laproskoopiline opp oli.Olen 49 hetkel.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimase 2 aasta jooksul olen 2 päeva haiguslehel olnud ja 3 päeva lapsega hoolduslehel.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isegi ei mäleta! Ise viimati olin ca 3a tagasi, kui avastati autoimmuunhaigus, siis olin kolm nädalat(ma ei saanud kõndidagi) ja see on olnud kõige pikem haigusleht. Enne seda ei olnudki 7a jooksul kordagi.
Lapsega ikka on oldud. 2-4x aastas ikka. Kõige kauem nädal(kui arvasin, et on tuulerõuged aga oli entero).
Nüüdseks on laps neist igavestest tatitõvedest välja kasvanud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 50 ja olen haiguslehel olnud elu jooksul ehk kaks korda. Üks kord oli kopsupõletik, olin siis vist 27 ja ikka kuu aega vähemalt. Teist korda ei mäleta enam täpselt.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole aastaid olnud. Kui haigeks jään, siis töötan nädala kodukontoris lihtsalt.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

haiguslehti võtsin haigustega pigem siis, kui ise veel riigiametis töötasin, siis oli tõesti nii, et kui kõrge palavik ja tööle minna ei aa, peab “paber” ka olema.
praegu, kui olen endale kuuluva ettevõtte eesotsas, siis väikeste külmetuste või viiruste korral pole haigusleht vajalik, sest suurema osa tööst teen nagunii kodukontorist ja lihtsalt kliendikohtumistele saadan mõne asendaja. Lühikese haiguslehe korral maksab haigusrahasid nagunii tööandja nii et omanikuna pole mul mingit vahet.
Erandiks vaid pikemad juhud, nt opile minek ja sealt taastumine, sest siis maksab osa haigurahast juba haigekassa.
Samuti luumurrud jm traumad, siis on ka haigusleht oluline, sest ilma haiguslehte ettenäitamata kindlustus luumurru korral hüvitust ei maksa.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen elus 2 korda haiguslehel olnud, esimesel korral 2 kuud (sisuliselt terve selle aja olin ka haiglas) ja teisel korral 23 päeva. Ei võta kergekäeliselt haiguslehti: ei näe sellel mõtet.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen elus ühe korra olnud, 2 nädalat, kui sain reisilt malaaria ja sattusin haiglasse
plaanilisteks oppideks võtan paar puhkusepäeva ja taastumise aja töötan kodunt, kergete külmetustega töötan kodunt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööelu jooksul pole kunagi olnud (vanust 40). Palavik oli viimati lapsena ja nohuga ma haiguslehte ei võta. Teisi haigusi pole täiskasvanuna põdenud.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastega olen hoolduslehel olnud kesmiselt 1-2 korda aastas (kui väiksemad olid, eelmine aasta ei pidanud lastega kordagi hoolduslehte võtma, suurem läks kooli, nooremal viimane aasta lasteaias). Üks põhjus, miks nii vähe hoolduslehti lastega on olnud, on kindlasti see, et ka mehel on olnud osaliselt võimalus kodus töötada, nii kombineerisime, üks päev tema kodukontoris, teine päev mina, vahepeal võtsin kogunenud ületundidest vabu päevi (meil see võimalus olemas, et ületunde ei pea rahas laskma välja võtta, neid saab koguda vabade päevade jaoks).

Enda pärast olin kuni eelmise aastani 15 töötatud aasta jooksul vast 2 korda üldse haiguslehel olnud, raseduskomplikatsioonidega ja korra mingi jubeda viirusega, mis täiesti jalust lõi. Eelmine aasta aga hakkasid igasugu tervisemured kimbutama, nii et nädal olin närvipõletikuga haiguslehel. See aasta juba teine haiguleht, esimene oli kasvaja operatsiooni pärast (2 nädalat), nüüd viirusega (nädal).

Tööandja võimaldab ka kodukontorit, mida laste haiguste ajal olen ka kasutanud, ka ise veidi tõbine olles, teen kodus tööd, aga kõrge palaviku ja halva enesetundega otsustasin selle püstijalupõdemise ära lõpetada ja edaspidi ikka haiguslehe võtta. Tunnen, et tervis ja üldine immuunsus ja jaks ei ole enam sellised kui nooremana.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole kordagi elus haiguslehel olnud ei enda ega laste pärast.
Vanus 52.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole kunagi olnud. Viimati olin haige tudengina, 22 aastaselt. Hetkel olen 39.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimati olin haiguslehel 2004, kui oli kopsupõletik. See ei tähenda, et ma haige poleks olnud või haigena kodus olnud – aga töö annab niimoodi seada enamasti, et ei pea haiguslehte võtma. Ülemus on mõistlik ja töö tuleb nagunii järele teha, keegi teine seda minu eest ei tee.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No see vist on sarnane teema siin nagu kuulus perekooli ühest kanast viis päeva süüa…

Ma võin siis ka hoobelda, et ma ei ole haiguslehel olnud mitu aastat juba. Küll aga pean lisama, et põhjus on selles, et ma olen FIE ja mul on töö kodus, selline, mida ma saan teha ka haigest peast teki all. Haige olen olnud küll ja olen tööd ka haigena teinud. Üks kord eelmisel aastal olin nii haige, et mõtlesin, et äkki ikka ütleks, et täna tehku keegi teine see lõik ära, aga keegi ei saanud ja siis tegin ikka ise. Töö on õnneks selline, mida vaja teha vaid kolm tundi päevas, kindlal kellaajal. Kõik muud lisatööd lükkan haiguse ajal lihtsalt edasi, delegeerin vms.

Kui ma käin tööl sellises kohas, kus tuleb kontorisse kohale minna, siis sel perioodil ma võtan raudselt kohe haiguslehe kui tunnen, et nüüd nohu-köha kallal. Ma ei salli selliseid inimesi, kes käivad poolhaigena tööl ja mulle endale ka ei meeldi. Aga mingi külmetushaigus mul ikka korra talveperioodi vältel on kindlasti, pole veel möödunud talve, et üldse haige poleks. Harilikult on mingi bronhiit, mul on ka kalduvus et kui nohu on tugev, siis kohe tuleb kõrvapõletik, see ei ole kuigi mõnus.

Mul on küll enamasti olnud selline töö, et kui ka jään haigeks, siis saaksin kodus tööd edasi teha, aga no ei ole mõnus see haigena töötamine. Kui ikka aevastad ja silmad jooksevad vett, siis pole vaja mingit kangelast mängida.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin on tõesti üliterved koos. Ma puudusin eelmisel aastal töölt kokku 3 nädalat enda haiguste (ühel poolaastal üks nädal kõhugripp, teisel poolaastal kaks nädalat ka mingi palavikuga haigus) ning laste haiguste tõttu veel umbes 2 nädalat. Laste puhul olin kodus enamasti 1-2 päeva, enne kui õnnestub korraldada hoidmine ja/või annab intensiivsem faas järele.
Töötan õpetajana. Ju selles ametis on lihtne pisikuid üles korjata. Samuti toovad lapsed pisikuid koju üks koolist, teine lasteaiast. Oleks mul istuv ja rahulik töö, siis võibolla minu isiklik valulävi haiguslehe osas oleks kõrgem, aga kui ikka enesetunne on halb, siis klassi ees seista on eriti halb.
Oma tutvusringkonnaga võrreldes tundub, et ma olen umbes keskmiselt sageli haige ning lapsed on just tervemate seas.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

52 aastat vana ja haiguslehel olnud ühe korra kipsis jalaga.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin on tõesti üliterved koos. Ma puudusin eelmisel aastal töölt kokku 3 nädalat enda haiguste (ühel poolaastal üks nädal kõhugripp, teisel poolaastal kaks nädalat ka mingi palavikuga haigus) ning laste haiguste tõttu veel umbes 2 nädalat. Laste puhul olin kodus enamasti 1-2 päeva, enne kui õnnestub korraldada hoidmine ja/või annab intensiivsem faas järele.

Töötan õpetajana. Ju selles ametis on lihtne pisikuid üles korjata. Samuti toovad lapsed pisikuid koju üks koolist, teine lasteaiast. Oleks mul istuv ja rahulik töö, siis võibolla minu isiklik valulävi haiguslehe osas oleks kõrgem, aga kui ikka enesetunne on halb, siis klassi ees seista on eriti halb.

Oma tutvusringkonnaga võrreldes tundub, et ma olen umbes keskmiselt sageli haige ning lapsed on just tervemate seas.

eks sõltub tööst
mõnda tööd on võimalik kodust teha
ja mõnes ettevõttes ei tehta asendusi, vaid oma töö pead tagant järele kõik ise tegema. siis võib sama hästi mitte haiguslehte võtta – haige olles teed nagu jaksad, pärast teed kogu ülejäänu.

ja kui väikseid lapsi pole, siis on haigestumisi ikka oluliselt vähem endal ka

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanus on 40 ja olen elus 2x olnud haiguslehel. Pimesoole op+sellele järgnenud kopsupõletik (2005) ja üks külmetushaigus (2008).

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanus 49 ja haiguslehel olin 2002. Pärast seda olen 18 aasta jooksul korra angiinis olnud aasta tagasi, aga selleks kasutasin puhkusepäevi. Põlveopp(3 nädalat eemal) ja silmalaugude lõikus(10 päeva eemal)-kasutasin puhkusepäevi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tihe kokkupuude viirusi levitavate inimestega on mu töö osa – olen lasteaiaõpetaja. Seega olen enamasti tavaliste “külmetuselaadsete” viirushaigustega paar korda aastas haiguslehel, ei pea tõbisena tööl käimist oma ametis eetiliselt vastuvõetavaks; korraga olen lehel enamasti vast 3-5, maksimaalselt 8 päeva, oleneb, kui ruttu haigus taandub.

Lapsed on koolilapsed ja enamasti nendega enam hoolduslehti võtta vaja ei ole. Kui veel oli, siis võtsime neid mehega kordamööda, see hajutas; õnneks polnud ka lapsed enamasti sagedamini haiged kui 1-3 korda hooaja jooksul.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

detsembris olin ja nyyd uuesti. Suvel vist peab ka haiguslehe võtma, sest suvisel ajal puhkust ei anta 😀

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

detsembris olin ja nyyd uuesti. Suvel vist peab ka haiguslehe võtma, sest suvisel ajal puhkust ei anta ????

Põlveopp(3 nädalat eemal) ja silmalaugude lõikus(10 päeva eemal)-kasutasin puhkusepäevi.

Nojah. Üks võtab haiguslehe, et puhata, teine võtab puhkuse, et haige olla.

Ise olin u 5 aastat tagasi kopsupõletikus, siis olin küll haiguslehel u 3 nädalat. Mõned päevad viiruste ajal ja näiteks pärast põlve artroskoopiat olen tööandjaga kokkuleppel niisama kodus olnud ja jõudumööda töötanud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

viimasel aastal olin 3 nädalat operatsiooni tõttu ja 8 nädalat jalaluumurruga. Lisaks üks paaripëvane külmetus. Varasematel aastatel ei mäletagi millal viimati olin….olen praegu 40.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vanus 50+, umbes 25 aastat tagasi oli pimesooleop ja siis olin mõned päevad haiguslehel. Kooli ajal olin ka mõnikord haige, aga vist enne gümnaasiumi. Mees on küll mõned korrad haiguslehel olnud, gripiga, bronhiidiga, peale põlveoppi, midagi vist veel.
Haige olen ikka igal talvel olnud, köhas või nohus, palavikku pole olnud, sel talvel õnneks mitte. Töö on õnneks piisavalt omaette, et nuuskamine või köhimine kedagi ei häiri. Haiguslehte pole põhjust näinud võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 25 postitust - vahemik 1 kuni 25 (kokku 25 )


Esileht Ilu ja tervis Kui tihti olete haiguslehel…