Esileht Väikelaps Kui tihti ostate lapsele mänguasju?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Kui tihti ostate lapsele mänguasju?

Postitas:

Kas teil on välja kujunenud mingi kord mänguasjade ostmisel, et kui sageli ja kui kalleid? Mida sünnipäevaks ja mida toob jõuluvana ning mille jaoks kogub laps ise raha?

Mure selles, et poeg saab paari kuu pärast 3a. Suuremad mänguasjad on ostetud, joonistus ja meisterdusvahendid on olemas, raamatud ka. Raamatuid suuremas osas laenutame nüüd. Mänguasjadest olen mitu korda välja sorteerinud need, millest ta välja kasvanud on. Hetkel on lapsel suur huvi Legode ja töömasinate suhtes aga noh kuhu ma kõik need treilerid, kopad, kraanad, segumasinad, prügiautod, kastiautod jne paigutama peaksin. Seletangi lapsele, et meil ei mahu nii palju mänguasju koju, et need maksavad palju ning, et me ei osta iga kord uut mänguasja, kui poodi läheme. Hakkab vaikelt aru saama kuigi arusaadavalt on tema jaoks hetkel veel väga abstraktne mingi järgmise kuu või oma sünnipäeva ootamine. Raha kogumine ja väärtus on tema jaoks veel vähem hoomatav kuigi ma püüan tuua talle võrdlusi nagu nt, et 1 suure auto asemel saaksid 3 väikest, 1 Lego maksab sama palju kui asi, mille ta ära lõhkus jne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ranget korda pole, kuid fakt on see, et iga kord poes käies kindlasti ei osta. Üldse proovin vältida lapsega poes käimist ja siis see nagu polegi teema. Ostan siis, kui ise arvan, et on tore ja hea hinnaga. Tellin ka palju netist suurte soodukatega. Vahel annan niisama kätte, teinekord hoian jõuludeks või sünnipäevaks suuremaid asju. Kokkuvõttes on asju ikkagi palju. vahel mõtlen, et elan kindlasti läbi ka seda, et oma lapsepõlves nõukaajal polnud selliseid asju ja võimalusi. Nüüd siis pean kõik need imelised beebinukud, retrovankrid, nukumajad ja võluviguritega Barbid kätte saama. Laps on juhtunud selline, kes ei mangu ega luni midagi, talle sobib kõik see, mis mina ostan. Kui näen, et mõni asi ei huvita eriti (näiteks beebinukk), siis see jääbki ainsaks ja rohkem ei osta. Samas kui mõni teema teda väga paelub, siis neid asju saab ikka ka edaspidi soetatud. Esimese paari eluaasta kolinad on meil likvideeritud, aga sealt edasi enam asjad niiviisi tarbetuks ei muutu. Kestavad ikka pikemalt. Eks nendega tuleb vaadata kusagil enne teismeliseiga, et mis siis saab.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostan mänguasju kuskil 3-korda aastas ja korraga ikka paraja hunniku. Lapsele annan kätte jaokaupa. Nt viimati käisin mänguasju ostmas vahetult enne jõule soodukate ajal ja praegugi on mitmed mänguasjad kätte andmata. Osaliselt ka seetõttu, et need ei vasta veel eale.
Mänguasjadest on enamus puidust vms arendavad mänguasjad. Jõuludeks sai Legosid, arstikomplekti jne. Üldiselt odavat pahna ikka koju ei osta.
Küll aga ostan väga tihti meisterdamisvahendeid ja raamatuid.
Poes käin lapsega mitu korda nädalas ja väga harva otseselt talle ostan midagi. Tavaliselt on see mõni väike raamat vms. Kõik mänguasjad olen siiani ostnud nii, et last polegi kaasas.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostan ainult sünnipäevaks ja jõuludeks. Ei näe vajadust niisama osta, asju on niigi niipalju ja enamustega ei mängita ka.

0
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ostan kui on midagi soodne, kohe kätte ei anna, ostan isegi suuremale vanusele ette. Minu 3-ne ei käi lasteaias ja omaealisi söpru vähe, seega ilmselt ei oska ta midagi tahta.

Muide nii sünnipäevaks kui jõuluks kinkisime ühe mänguasja ja riideid. Just midagi sellist, mida laps ägedaks pidas. Palju praktilisem kui mänguasju kuhjata.

0
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Sünnipäevadeks ja jõuludeks. Vahel harva mõne pisiasja muul ajal. Spordivahendeid ja suviseid/talviseid õuemänguasju vastava hooaja alguses. Raamatuid ostame ka vahel, kui mingi konkreetne mõte tuleb või raamatupoodi rüüstama satume, aga paljusid loeme hoopis raamatukogu vahendusel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil just vastupidi, et ostame mänguasju aastaringselt vastavalt soovile ja võimalusele. Sünnipäevi ja jõulusid nii tähtsaks ei peagi, sest siis nagunii vanaemad teevad kingitused, sünnipäevadel veel lisaks külalised.
Aga konkreetselt erinevaid mänguasju meil ka ikkagi pole palju kogunenud. Ostan lastele iga kuu midagi ja enamasti on need siis kas mingid nuputamisvihikud, meisterdamisasjad, mis jooksvalt on otsa saanud, lauamänge ostan ka, sest need on meil suured lemmikud, vanem poiss kogub Tom ja Jerry koomikseid nüüd, saab selle iga kuu. Legosid ostan ka paar-kolm korda aastas kummalegi, sest need pakuvad meie poistele väga huvi ja nendega peamiselt vaid mängitaksegi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolmene on ikka nii väike, et ei saa aru asjade väärtusest või väärtusetusest, rääkimata rahast või selle kogumisest. Kolmesele on nii lihtne rõõmu valmistada. Meie kolmene oli ülirõõmus krooni üle, mis maksis vist 2 eurot.
Aga vastuseks algsele küsimusele, siis suuremad asjad tulevad kindlasti sünnipäevaks või jõuludeks. Väiksemaid ostame jooksvalt pidevalt. Raamatud on suurim ostuartikkel, lisaks ka meisterdamiseks ja käeliseks tegevuseks vajalik, mis kulub ja ka kogu perele sobivaid lauamängud.
Suuremad lapsed koguvad ise raha nutitelefoni jaoks, oma süle- või tahvelarvutite jaoks ja enamast ka muu elektroonilise pudi-padi tarbeks. Tavaliselt juhtub nii, et kui on päris palju raha koos, siis sünnipäevaks saab laps soovitu ja puuduolev summa tuleb perelt ja vanaemadelt-vanaisadelt-tädidelt-onudelt lisaks.
Kaheksane ei suuda midagi koguda ja taskuraha raiskab minu jaoks täiesti mõttetule tränale, tal raha sügeleb ja koguaeg peaks midagi ostma. Talle pean aeg-ajalt loenguid asjade ja mitteasjade teemadel, aga siiani ei ole erilist mõju näinud.
Oleme ostnud tähtpäevade väliselt suuremaid asju ka niisama kui on hooaeg ja vajadus, nt jalgratas või suusad jmt.
Muidugi peab lastele õpetama asjade väärtust ja panema neid mõtlema nende vajaduse üle, aga kolmeaastase puhul tuleks siiski lähtuda sellest, mis talle rõõmu teeb. Ta ei saa sinu kalkuleeritud arutlustest aru. Esimest korda ta ehk saab aru ja talle jääb meelde tema enda sünnipäev.

0
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Minu laps ei ole ise üldse mänguasju küsinud. Ma ise olen ostnud enda arust arendavaid mänguasju. Enamik sai ostetudki enne 3 aastaseks saamist, palju legosid, suur raudtee, rollimänguasjad, muusikariistad, erinevad ehitusautod, voolimise ja kunstitarbed jne. Ma ei ole ise üldse ostnud mingeid ninjasid ega neid \”autode\” filmi ja \”lennukite\” tegelasi. Laps ei oel siiani küsinud ka. Nüüd kui laps saab 5-ks ja ta on hakanud rääkima et teistel lasteaias on kaasas, otustasin et lasen talle siis ka need ninjad jm multikate tegelased kinkida. Võibolla ta ei oska sellepärast ka küsida et me ei käi temaga praktiliselt üldse poes. Mulle meeldib üki käia ja laps ei teagi mis seal müüakse:)
Mänguasju mulle meeldib osta üldjuhul niisama lapsele, mulle ei meeldi, et laps saab ajas millegi eest või peab seda ootama. Meil tihti laps saab kalli mänguasja lihtsalt niisama ja sünnipäevaks saab midagi väiksemat,kuidas juhtub. Sünnipäevaks saab ju juba nii palju teisteltki. Raamatute suhtes mina laenutamist küll ette ei kujuta, minu laps soovib korduvalt ikka raamatuid uuesti lugeda ja neid on meil päris palju ostetud.Ilmselt ka mina nõukaaja lapsena ostan oma lapsele nüüd liiga palju mänguasju rahuldades oma saamata jäänud kirge:)

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kindlat korda ei olnud. Tihti ei ostnud, aga aeg-ajalt ikka midagi, aga suuremaid mänguasju harva möödaminnes. Suurematele mänguasjadele või tõesti soovide täitmisele panustasin jõulude ja sünnipäeva ajal või vaatasin veidi pikema aja jooksul, kas huvi jääb kestma. Ka väiksemate asjade ostmisel mõtlesin tema mängudele, kas sellega ikka mängiks või on soov pigem sõbral on, televiisoris nägin põhjal. Väiksem kodu pani ka piirangud, et tohutult suuri sarnaseid mänguasju ei ostnud. Ajakirjad, meisterdamise asjad, raamatud jms ei läinud arvesse, neid soetasin vastavalt vajadusele ja võimalustele ise. Ajakirju sai tihti kodus kogunenud taara \”äraviimisel\” ehk tuli kaasa, aitas ära anda.
Kolme aastane veel rahast palju ei jaga, aga ise tegime suuremad ostud kaalutletult. Samuti sai 3. või 4. sünnipäevaks (enam ei mäleta) kingiks rahakassa, kuhu hakkas sente koguma. Hakkas tekkima mingisugunegi seos, kui palju läks raha kogumiseks aega (mõnikord lugesime üle) ja mida ta selle eest saaks (3-4 lt olid tal väga hinnas Autode multikate autod, ning raha \”teisendamine nendeks autodeks\” oli mõistetavam). Raha panka viimisel tegime minu suunamisel kokkuleppe, et poole eest saab valida mänguasja, pool läheb panka kogumiseks, et tekiks mingigi harjumus koguda, mitte kohe raisata kõik ära. Samas mida vähem oli kogumiseks jaksu, seda väiksem oli summa ja tunnetas poes, et liiga väikse eest ei saagi \”eriti midagi\”.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 10:20; 16.01 10:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil laps alles kolmene ja kindlat korda ei ole. Küll aga näen juba, et ostan lapsele liiga palju asju. Nii riideid kui mänguasju. Tegelikult ei oleks nii palju vaja. Aga laps on kuidagi nii armas ja ma olen üsna kontrollimatult ostnud talle asju kokku. Mitte suuri kalleid asju, vaid väikseid, nt petshoppe jne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mänguasju ostan sünnipäevadeks ja jõuludeks, vahel harva ka niisama. selliseid sugulasi ka ei ole, kes mänguasju niisama tooks. seetõttu mänguasju väga üleliia ei ole, küll aga riideid mu arust (saaks kindlasti vähemaga hakkama).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 2,5 aastane veel ühtegi mänguasja ise küll nõudnud pole. Valin mänguasju ise vastavalt lapse arengule ja huvidele. Meil kehtib põhimõte, et mänguasi peab arendav olema, sellega peab midagi teha saama. Umbes kord kuus ehk ostame, raamatuid vahel sagedamini.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimesele lapsele sai ikka päris palju ostetud nii tähtpäevadeks kui niisama ja nendega mängib nüüd noorem edasi, kellele olen ostnud ainult ühe asja.
Aga peagi 5 a saav tüdruk, saab iga kuu kas mingi nuptamis/värvimisraamatu või lihtsalt juturaamtu, kui on soodustusi ostan rohkem kokku aga korraga kätte ei anna. Veel ostame tihedamini puslesid ja muid meisterdamis asju, vahel harva ostame mõne kallima asja niisama (nt. neil oli issiga kokkulepe,et suvel saab monster high).
Jõuludeks ja sünnipäevaks on siiani saanud, mida soovib. Kunagi andis vanavanaema talle raha ja selle eest ostis ta ise endale barbi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ikka ostan, kui jääb silma mõni kvaliteetne ja hea hinnaga mänguasi/raamat. Ostan ka mõningaid asju \”ette\” ära, panen kappi jõule ja sünnipäevi ootama. Laps on veel selles eas, kus ta ei luni asju, kuid ta teab, et emme on tema mänguasjad poest ostnud. Võimalik, et muutun siis \”kitsimaks\”, kui asjade lunimise iga tuleb (\”teistel kõigil on, mul ei ole\”), aga praegu on küll puhas rõõm oma lapsele õnnelikku lapsepõlve pakkuda!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuni kolmanda eluaastani ostsime nii, kuidas tundus, et võiks lapsele midagi uut ja huvitavat pakkuda. Nüüd tundub, et põhilised asjad on nagu olemas ja ei ole pärast jõule midagi ostnud ega ka plaani osta. Just panin mingi osa kraami kokku ja peitu mõneks ajaks. Väiksem peaks vastavalt eale vanema lapse mänguasju saama, nii et võiks nüüd nagu rahu majas olla. Poes käib laps mänguasju küll vaatamas lettidel, kuid teab, et niisama neid ei osteta. Kunstitarbeid ja plastiliini oleme küll ostnud, kuid need kuluvad ja ei lähe mänguasjade kategooriasse minu jaoks.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostan tavaliselt palju mänguasju Disney Poest,kui ma reisil käin.Paar asja olen ostnud ka Toys R Us ja Hamleys poodidest.Mulle need poed väga meeldivad.Sealt leiab haruldasi asju,mida Eestis ei ole.Minu arvates see pole mingi probleem,kui osta mänguasi niisama suveniirina,sest iga reisilt ostetud asi on mälestus,mis jääb meenutama toredaid reise.Kui reisil käin,siis ostan tavaliselt Disney Stitch asju,mis on Disney Lilo ja Stitch filmist,kuna mulle väga meeldib Stitch ja ta on väga armas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 22:48; 14.06 15:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on alles 2. Oleme ise ostnud kaks mänguasja, ühe juturaamatu ja ühe värviraamatu. Ülejäänud mänguasjad ja raamatud on ta saanud teistelt sünnipäevaks ja jõuludeks ning kuna neid on olnud piisavalt, siis ma polegi näinud mõtet midagi rohkem osta. Mänguasjadest tal puudust pole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina tunnistan, et ostame üsna tihti ja ka suuremaid asju niisama. Issi on meil eriti selline, kes lastega poes käies ostab nt. monster high nuku või lego komplekti vms. Vahest, kui laps või lapsed haiged siis mees toob töölt tulles mõne suurema mänguasja, et neid rõõmustada. Väiksem laps on avastanud enda jaoks sylvanian families mänguasjad, majad on vanemast lapsest olemas aga loomad juba kulunud ja kuna mulle endale ka tohutult meeldivad selle sarja asjad siis olen nüüd üsna tihti mõne komplekti juurde ostnud. Mees ostab jälle legosid, sest talle endale ka meeldivad need ja tore koos lastega kokku panna. Raamatuid ja meisterdamise asju ostame ka tihti aga need vist polegi mänguasjad tegelikult. Meil lapsed kodused ja tõesti mängivad mõlemad igapäevaselt oma mänguasjadega. Ja kuigi meil on kodus minu arust liiga palju mänguasju siis on tore vaadata, et lapsed oskavad olude sunnil näiteks soola ja pipratopsiga peret mängida või mõelda tavalise pingi jäätismasinaks ja siis üksteisele jäätist serveerida jne. Sorteerime ka koos lastega paar korra-paar aastas mänguasju ja anname väiksematele sugulastele või taaskasutusse ära. Ja poes lapsed kunagi pole jonnima või manguma hakanud, kui ütleme, et täna midagi ei osta, vaatavad siis niisama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oleme läinud seda teed, et sünnipäevadeks enam sugulased tohutult kingitusi ei too, vaid panustavad raha ühe suurema ostu jaoks. Ning seda teevad ka minu tuttavad, kuna lastel on liiga palju mänguasju. Kui ikka sünnipäevale tulevad vanavanemad, tädid, onud, sõbrannad lastega – siis on pärast seda kodus paras kingivirn, tihti laps tüdineb neist ning eriti säästlik see käitumine ei ole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

õnneks ta suuri ja kalleid ei taha, eks ta neid poes veidi näpib ja ma näen, et varsti läheb teise asja juurde, seega kaob huvi ju ruttu, milleks raisata.
Mängutubades saab oma isu täis näperdatud. Käime pisteliselt.
Suurem asjade ostmise aeg oli kuni 2 aastani, kõik arendavad asjad mis võimalik.
Praegu ostan pigem 1-3 euroseid asju nädalas korra, paar, kui poes käime, muidu on kuidagi ebaaus, et tema peab leppima vaid leiva, vorsti või banaani käes hoidmisega, kui kõikjal põnevad vidinad ja talle meeldivad asjad mis pihku mahuvad. Üllatusmuna sisu jmt.
Kui on väga soovitav asi, millest ka kodus pärast räägib, siis mehega rahad kokku ja ikka ostame. Eks korra kuu, kahe kuu jooksul.
Lasteaias saab ka väga palju asju näperdada.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.01 10:23; 15.06 09:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Põhiliselt plaanisin suuremate ja/või lapse ihaldatumate mänguasjade soetused ikka jõuludeks ja sünnipäevaks, möödaminnes ostsime harvem ning siis pigem väiksemaid asju (suuri mänguasju ei soetanud kunagi möödaminnes poes küsimise peale). Me muidugi käisime enamasti kodu ligiduses toidupoes (suurtes kaubakeskustes üliharva ning siis ka kindlate ostuplaanidega, mitte seal ringi jalutamiseks), kus mänguasjade valik ka vähesem, seega ilmselt ka ahvatlusi mööda minnes mänguasjade nurmiseks vähem. Toidupoes oli lapsel eelneva kokkuleppe korral võimalik valida väiksem maius, hiljem aga lunis rohkem ajakirju/tegevusvihikuid/koomikseid (koomiksikogusid). 2-5-aasta vanuses lapsel kulusid meil igasugsed paberid, värvid, voolmismassid ja meisterdustarbed küll kiiresti.
Arusaamist raha kogumisest ja kulutamisest õpetasin pigem läbi tema rahakogmispõssa, et aru saaks, palju aega kulus sinna kogumiseks, palju kogunes jne. Meil oli kokkulepe, et põssa (mitte väga suur) täitumisel loeme raha üle, pool läheb tema kogmisarvele ning poole eest saab endale mägnuasjapoest midagi soetada.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.02 10:20; 16.01 10:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käin küll lastega poes, ka mänguasjapoes. Aga meil on kokkulepe, et ainult vaatame. Vahel harva, kui midagi väga ägedat märkan, siis ostan. Samuti ostan mingeid põnevamaid asju enne reisi, et lapsi autos või lennukis tegevuses hoida (suurem on nüüd küll enamasti ses olukorras ninapidi tahvlis ja mänguasjadest ei hooli). Kui lapsel mingi suur soov on (asi ise võib ka väga odav olla), siis arutame, kas seda võiks saada sünnipäevaks või peaks jõuluvanale kirjutama. Minu meelest on tore, kui sünnipäeval või jõuludel täitub lapse suur soov, mitte ei laeku lihtsalt järjekordne mänguasi. Mingit pisikest nänni nagu petshopid, üritan üldse mitte osta. Samuti on meil kokkulepe, et igal lapsel ei pea olema kõiki mänguasju, on tore käia külas sgulastel ja sõpradel, kellel on teistsugused mänguasjad. Näiteks on meil vanaema juures mingid mänguasjad ja lauamängud, mida me koju ei osta, et lastel oleks ka seal midagi tavapärasest erinevat võtta.
Suuri asju nagu jalgrattad, suusad, rulluisud jne ostame vastavalt vajadusele, aga mina teadlikult ei kingi neid konkreetsele lapsele, sest vanemast jäävad need ju nooremale kasutada.

Raamatuid ja meisterdamistarbeid ostan jooksvalt vastavalt vajadusele.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ostan (tellin) üsna tihti, aga läbimõeldult. Mul on suurem laps (4) selline, kes võtab ühe asja lahti ja siis süveneb, jõulukingidki pole veel kõik lahti. Mänguasjapoes saab vabalt käia, ei ole veel midagi nõudnud – soovi avaldab küll, siis arutame ja lepime kokku, kas ja millal või leiame midagi sarnast, aga veel ägedamat. Ühtegi asja topelt ei ole, aga on piisavalt, et mõlemad saaks mängida (sarnase suurusega autosid näiteks).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suht harva. Siis, kui tundub,e t on mingi arenguetapp, et ongi vaja nö välja vahetada, et eelmised on nnö titekad. Kunalapsel sünnipäev jõuludega lähestikku, siis ei saa ka sellele loota,a et jõuluks saab uued. Nii peangi ise ostma. Aga rohkem tegelikutl ostan raamatuid. Hea meelega võiks osta lugematul hulgal puzzlesid, aga ted ei huvita need.

tegelikult enamus mänguasju väga ei huvita mu lapsi. Lauamängude vastu tunneb huvi (3a) ning olen nüdü neid ostnud rohkem. Samuti joonistamine – panustan värviraamatutesse, pliiatsitesse, värvidesse. ootel on ka kahepoolne tahvel, aga väiksem laps võibs elle veel endale peale tõmmata ja natuke ootame, et pisem ka suuremaks ja arukamaks kasvaks 😀

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jutu-, värvi- ja tegevusraamatuid ning kõikvõimalikke kunstitarbeid ostame küll väga sageli, sest nende kulu on suur, aga neid ma mänguasjadeks ei pea.
Mänguasjade ostmisel kindlat sagedust pole, vaid ostame siis, kui millegi järgi vajadus tekib. Kui olemasolevatest mõni on muutunud titekaks või lihtsalt ära tüüdanud. Alati arutame lapsega koos, mida ta tahaks, vaatame reklaame ja käime koos poes. Mänguasju lapsel palju ei ole, sest ostame ainult asju, millega tõesti ka mängitakse. Asjad, millega enam ei mängita leiavad uue kodu või ootavad ära pakitult uuesti põnevaks muutumist. Vahel saab ka mingeid pisividinaid, enamasti on selles “süüdi” vanavanemad või mõni reis8j. Nende osas on lapsega kokkulepe, et kui enam väikesesse karpi, kuhu pisividinad päeva lõpuks jõudma peavad, ära ei mahu, siis tuleb sorteerida ja millestki loobuda. Jõulude ja sünnipäeva vahe on ca pool aastat. Jõulude ajal saab laps soovida ca 5-6 hinnalt ja mõõtudelt mõistlikku asja, sest just nii palju on tal kingituste tegijaid. Sünnipäevaks saab midagi erilist vanemate-sugulaste-sõprade ühiskingina ja raamatuid, sest palume alati (ka oma sünnipäevadel), et kingitus oleks paberist.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poeg on suur mudelautode fänn ja nüüd ta on aru saanud, et kui käime ühes teatud poes siis saab tema endale uue auto. Aga ma alati vaatan autodest kõige soodsama ja pisema, sest kodu pole kummist kuhu kõik mänguasjad mahuks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peamiselt ostan mänguasju sünnipäevaks ja jõuludeks. Ülejäänud aasta fantaseerime lapsega poes, milliseid asju ta sünnipäevaks tahaks. Nüüd mil nad on suuremad, ostavad oma taskuraha eest vahel muul ajal aastast ka. Kord-paar aastas näiteks pikale autoreisile minnes ostan mingi odava uue vidina ka. Sellele vaatamata on meil kolme lapse peale selline hunnik mänguasju kodus, et ei mahu elama. Raamatuid ostantihemini, aga enamasti käime raamatukogus, sest raamaturiiulid on ka punnis täis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates võiksid lapsed muul ajal ka saada mänguasju kui nad on olnud koguaeg väga tublid ja head lapsed.Kui mingisugune reis või Disneylandi minek toimub,siis minu arvates peaksid lapsed sealt ka midagi saama,sest need asjad,mis on ostetud reisidelt on ikkagi väga hinnalised suveniirid,mida Eestis ei müüdagi ja iga mälestuste asi,mis on ostetud,jääb nende toredaid reise meenutama.Soovitan väga,et laske lastel ise valida,mis neile väga meeldib,mis on nende suurim unistus ja ostke ära.Soovitan lambist mitte osta,sest need ei pruugi üldse lastele meeldida.Ostke ainult neid asju,mida nad on tõesti soovinud ja mis neid tõesti õnnelikuks teeb.Vahel harva võiks ju lubada lastele ka niisama mänguasju kui nad on selle ära teeninud oma suure tublidusega.Kui lapsed ikka eriti tublid on,siis vahel väga harva võiks neile niisama ka lubada ka kallimaid asju.Väga kallimaid asju,siis tähtpäevadeks.Soovitan mitte keelata asju,mis lastele väga meeldivad,sest siis nad hakkavad just rohkem tahtma.Soovitan mitte koguaeg osta,aga vahel väga harva võiks ikkagi neile midagi lubada kui nad on olnud pikka aega väga head lapsed.Soovitan kindlasti veel seda,et laske lastel internetipoodidest ka ise valida,sest seal leidub lihtsalt nii palju haruldasi,populaarseid,põnevaid,tordaid ja armsaid asju,mida poodides ei pruugi müügil olla.
Internetipoodidest leiab väga palju Disney Stitch tooteid,Disney tooteid ja muid toredaid tooteid teistest animafilmidest,mis on väga tuntud ja ülekogu maailma väga populaarsed.
Ütlen ausalt enda kogemustest,et Disney Stitch,Disney tooted ja muude tuntud animafilmide tegelastega ostud ongi olnud kõige parimad,sest olen leidnud nende hulgast ka väga haruldasi asju,mida ei tule kunagi poodidesse.Näiteks:väga vanad ja uued Disneylandi suveniirid ja Disney Store suveniirid.
Kõige parimad internetipoed on siin:

https://www.disneystore.co.uk/characters/lilo-and-stitch?#source=searchredirect&keyword=Stitch

https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2380057.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xdisney+stitch+plush+toys.TRS0&_nkw=disney+stitch+plush+toys&_sacat=0

https://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_ss_i_1_19?url=search-alias%3Daps&field-keywords=disney+stitch+plush&sprefix=Disney+Stitch+plush%2Caps%2C301&crid=1Y52SY4VDQ9D0&rh=i%3Aaps%2Ck%3Adisney+stitch+plush

https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20180322051638&SearchText=stitch+plush

https://www.alibaba.com/trade/search?fsb=y&IndexArea=product_en&SearchText=Stitch+plush+toy

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.01 22:48; 14.06 15:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

iga kuu 🙁
tean, et olen ise süüdi. mul endal mänguasja sõltuvus 😛

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Väikelaps Kui tihti ostate lapsele mänguasju?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.