Esileht Koolilaps Kui tihti ostate uue koolikoti

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 72 )

Teema: Kui tihti ostate uue koolikoti

Postitas:
Kägu

Minu lapsed käisid 1-3 klassis ühe kotiga. 4-6 klassis oli järgmine ning nüüd on plaanis osta uued kotid 7-9 klass. Vanad kotid on tegelikult täitsa kobedad alles. Ei ole kulunud ega pleekinud. Lukud,  rihmad on täitsa terved.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

nr 1 laps,  1-7klass. kott jeva

nr 2 laps, 1-5, kott jeva

nr.3 laps, 1-7 klass, jeva

ja nr 4 laps, läheb neljas aasta sama kotiga, kott näeb välja nagu uus. jeva kott

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

5.klassi läheb ja saab nüüd uue koti, 1.-4.klass käis Jevaga, mis tänaseks põhja alt on läbi kulunud. Muidu poleks veel vajadust olnudki uue järele, sest ei ostnud talle päris algklasside kotti esimeseks kotiks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

nr 1 laps, 1-7klass. kott jeva

nr 2 laps, 1-5, kott jeva

nr.3 laps, 1-7 klass, jeva

ja nr 4 laps, läheb neljas aasta sama kotiga, kott näeb välja nagu uus. jeva kott

Ütle veel paar korda, mis kotiga sul lapsed koolis käivad.

+12
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsed käisid 1-3 klassis ühe kotiga. 4-6 klassis oli järgmine ning nüüd on plaanis osta uued kotid 7-9 klass. Vanad kotid on tegelikult täitsa kobedad alles. Ei ole kulunud ega pleekinud. Lukud, rihmad on täitsa terved.

Miks siis uusi vaja on?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole küll tsiteeritu aga minu lapsel näiteks jäi peale kolmandat klassi kott lihtsalt väikeseks. Asjad ei mahtunud ära.

Neljas vs seitsmes on puhtalt juba stiili küsimus 🙂

Samas mul pole olnud kahju uusi osta kuna vanad kotid on jäänud kasutusse trennis käimiseks või nädalavahetuse trippideks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laps läheb 7 klassi ja tal on teine kott siiani. Algklasside kott jäi väikeseks. Muidu kott oli korralik.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kokku oli 3 kotti. 1-5 klass äkki…ei mäleta, kui kaua see alguse kott oli, aga oli täitsa kobe, kui ära andsime. 6-9 vói midagi taolist oli teine kott ja gúmnaasiumis kolmas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie Jeval oli põhi läinud 3. klassi kevadeks. Siis paar aastat järgmine Jeva ja edasi Jack Wolfskin, sest eelmine kott enam ei meeldinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsed lähevad 9.klassi ja neil on teine koolikott.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsed käisid 1-3 klassis ühe kotiga. 4-6 klassis oli järgmine ning nüüd on plaanis osta uued kotid 7-9 klass. Vanad kotid on tegelikult täitsa kobedad alles. Ei ole kulunud ega pleekinud. Lukud, rihmad on täitsa terved.

Nii tihti kui vaja.   Ntx 8 klassi kott peab olema suurem,  kui  kolmanda oma.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsed käisid 1-3 klassis ühe kotiga. 4-6 klassis oli järgmine ning nüüd on plaanis osta uued kotid 7-9 klass. Vanad kotid on tegelikult täitsa kobedad alles. Ei ole kulunud ega pleekinud. Lukud, rihmad on täitsa terved.

Miks siis uusi vaja on?

No tegelikult nagu polekski vaja minu arust.  Aga lastel on hoopis teistsuguse arvamus.Nende väitel on mõnel klassikaaslasel igal aastal kõik asjad uued. Meil on asi veits säästurežiimil.  Pole nagu leidnud vajadust igal aastal kõiki asju uusi osta kui vanad  on täiesti kobedad.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsed käisid 1-3 klassis ühe kotiga. 4-6 klassis oli järgmine ning nüüd on plaanis osta uued kotid 7-9 klass. Vanad kotid on tegelikult täitsa kobedad alles. Ei ole kulunud ega pleekinud. Lukud, rihmad on täitsa terved.

Miks siis uusi vaja on?

Kas sa tahad viis aastat sama käekotiga käia?

+3
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Neljas vs seitsmes

Neljas versus seitsmes? Kuidas sellest aru saada? Tead ikka, mida versus ehk vs tähendab?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu lapsed käisid 1-3 klassis ühe kotiga. 4-6 klassis oli järgmine ning nüüd on plaanis osta uued kotid 7-9 klass. Vanad kotid on tegelikult täitsa kobedad alles. Ei ole kulunud ega pleekinud. Lukud, rihmad on täitsa terved.

Miks siis uusi vaja on?

No tegelikult nagu polekski vaja minu arust. Aga lastel on hoopis teistsuguse arvamus.Nende väitel on mõnel klassikaaslasel igal aastal kõik asjad uued. Meil on asi veits säästurežiimil. Pole nagu leidnud vajadust igal aastal kõiki asju uusi osta kui vanad on täiesti kobedad.

Mina ostan asju vastavalt vajadustele. Ma ei osta kôige odavamaid ja kohe lagunevaid asju, näiteks pinal lastel 9. klassi minnes täpselt sama mis oli esimesse klassi minnes.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa tahad viis aastat sama käekotiga käia?

Sa küsid nii, nagu oleks see täiesti uskumatu valik. Mina näiteks jah ei tunne mingit kurbust, kui ma ei saa osta uut käekotti seepärast, et eelmine on täiesti kobe. Ostangi uusi asju siis kui eelmised läbi kuluvad, olen selle poolest

Aga oma teismeliste tütardega olen paika pannud, et igal aastal ma uut kotti ei ole nõus ostma, mõne aasta tagant aga küll (vastu enese tõekspidamisi), lihtsalt seepärast, et teismeline saaks moevooludega kaasas käia ja eakaaslastega samastuda. Kui vahepealsel ajal tahab kotti vahetada, siis enese kogutud raha eest on see võimalik.

Sellise tarbimismustriga jätkates elame me üsna pea hoopis teistsuguses maailmas, meie siin näiteks kliimapagulaste tulva all. Euroopas on sel aastal eriti ilmekalt näha, mida tähendab kliimamuutus. Joogivett ei ole, kastmisvett ei ole, hüdroelektrijaamad tööd teha ei saa… Tuleb enesele oma tarbimisvalikute tulemusest ka adekvaatne pilt luua ja vähemalt püüda seda pidevat ostmiskirge alla suruda.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa tahad viis aastat sama käekotiga käia?

Sa küsid nii, nagu oleks see täiesti uskumatu valik. Mina näiteks jah ei tunne mingit kurbust, kui ma ei saa osta uut käekotti seepärast, et eelmine on täiesti kobe. Ostangi uusi asju siis kui eelmised läbi kuluvad, olen selle poolest

Aga oma teismeliste tütardega olen paika pannud, et igal aastal ma uut kotti ei ole nõus ostma, mõne aasta tagant aga küll (vastu enese tõekspidamisi), lihtsalt seepärast, et teismeline saaks moevooludega kaasas käia ja eakaaslastega samastuda. Kui vahepealsel ajal tahab kotti vahetada, siis enese kogutud raha eest on see võimalik.

Sellise tarbimismustriga jätkates elame me üsna pea hoopis teistsuguses maailmas, meie siin näiteks kliimapagulaste tulva all. Euroopas on sel aastal eriti ilmekalt näha, mida tähendab kliimamuutus. Joogivett ei ole, kastmisvett ei ole, hüdroelektrijaamad tööd teha ei saa… Tuleb enesele oma tarbimisvalikute tulemusest ka adekvaatne pilt luua ja vähemalt püüda seda pidevat ostmiskirge alla suruda.

No sina säästad minu eest ka, nii et pole probleemi. Ja minu vanad kotid ostab ka keegi ära. Miks siis nende suunas näppu viibutada ja manutseda, kes uusi asju soovivad osta? Kellele neid siis üldse müüakse? Ms näiteks pole ka eluski midagi kaltsukast ostnud (olen pea 50), aga toodan materjali, mida pulstifännid ostavad. Valikute asi tõesti – kellele uus, kellele vana.

+2
-20
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa tahad viis aastat sama käekotiga käia?

Sa küsid nii, nagu oleks see täiesti uskumatu valik. Mina näiteks jah ei tunne mingit kurbust, kui ma ei saa osta uut käekotti seepärast, et eelmine on täiesti kobe. Ostangi uusi asju siis kui eelmised läbi kuluvad, olen selle poolest

Aga oma teismeliste tütardega olen paika pannud, et igal aastal ma uut kotti ei ole nõus ostma, mõne aasta tagant aga küll (vastu enese tõekspidamisi), lihtsalt seepärast, et teismeline saaks moevooludega kaasas käia ja eakaaslastega samastuda. Kui vahepealsel ajal tahab kotti vahetada, siis enese kogutud raha eest on see võimalik.

Sellise tarbimismustriga jätkates elame me üsna pea hoopis teistsuguses maailmas, meie siin näiteks kliimapagulaste tulva all. Euroopas on sel aastal eriti ilmekalt näha, mida tähendab kliimamuutus. Joogivett ei ole, kastmisvett ei ole, hüdroelektrijaamad tööd teha ei saa… Tuleb enesele oma tarbimisvalikute tulemusest ka adekvaatne pilt luua ja vähemalt püüda seda pidevat ostmiskirge alla suruda.

No sina säästad minu eest ka, nii et pole probleemi. Ja minu vanad kotid ostab ka keegi ära. Miks siis nende suunas näppu viibutada ja manutseda, kes uusi asju soovivad osta? Kellele neid siis üldse müüakse? Ms näiteks pole ka eluski midagi kaltsukast ostnud (olen pea 50), aga toodan materjali, mida pulstifännid ostavad. Valikute asi tõesti – kellele uus, kellele vana.

Ma ka ei osta eriti kasutatud kraami, aga sinusugune ülbik ka ei ole ja ostuhullust ka ei pôe. Poeta oma vanad kaltsud aga prügikasti ja ära tule huilgama et sul pole raha elektri maksmiseks.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kui vana kott veel “kõlbab”, aga laps tahab uut ehk nö peab oma raha eest müüma, siis pange nt yagasse või kuskile müüki, saab keegi taaskasutust, laps peab panema vähem raha juurde uue soetamiseks ja ei jää vana kodus seisma ning keegi saab hea hinnaga koti. Win-win ju – st laps võib ise ju samamoodi vaadata omale “uut” kotti kasutatult – ehk leidub.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Neljas vs seitsmes on puhtalt juba stiili küsimus

???

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poeg käis esimesed 3 aastat Jevaga, siis terve põhikooli Jack Wolfskiniga ja nüüd gümnaasiumis käib Bobby kotiga.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Uusi asju, sh koolikotte, ostan siis, kui vana enam mingil põhjusel ei sobi. Minu lapsed on kooli minnes olnud nii väikest kasvu, et sobinud on ainult kõige pisemad kotid, kuhu juba 2. klassis vahel asjad hästi ära ei mahtunud. 3. said siis uued, mõistlikumas suuruses. Esimene laps käis minu mälu järgi sellega kuni 6. klassi lõpuni, siis oli see juba kulunud olemisega ja laps tahtis moekamat (teismelise puhul on ka see piisav põhjus). Teine läheb 3. klassi algul saadud kotiga praegu 5. klassi, katki läks vahepeal üks klamber, mille ära vahetasin.

Vanad kotid on tegelikult täitsa kobedad alles.

Kui müüa ei viitsi ja ise ei kasuta, vii uuskasutuskeskusse, kooliaasta just algamas ja kellelegi on kindlasti abiks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On sattunud hea eksemplar ja poiss läheb 5.klassi endiselt oma esimese kotiga, mis ilmselt peab veel mõne aasta edukalt vastu ja on ka piisavalt suur.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis sellise teema mõte on? Võid kasvõi igal aastal uue osta. Võid ka 5 aastat sama kotiga käia. Milles küsimus?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps sai viimati uue koti 2. või 3. klassis. Praegu läheb 6.-sse ja uut ei taha, ütles, et talle meeldib see, mis praegu on.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ostame uue koti siis kui tahame, mitte siis kui vana on ribadeks kulunud. Kooliaasta keskel pole seni välja vahetanud, aga päris nii ka ei ole, et läib seitse aastat sama kotiga.

Vana koti, kui see on korralik, saab siis ju kellelegi edasi anda, kes seda vajab.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Ostame uue koti siis kui tahame, mitte siis kui vana on ribadeks kulunud. Kooliaasta keskel pole seni välja vahetanud, aga päris nii ka ei ole, et läib seitse aastat sama kotiga.

    Vana koti, kui see on korralik, saab siis ju kellelegi edasi anda, kes seda vajab.

    Mis asi on läib, mis keeles ta läib?

0
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teises klassis ostsime uue koti kuna esimene ostetud kott osutus ebapraktiliseks. Sellel aastal läheb sellega 7ndasse klassi. Küsisin, kas tahab uut, aga ta ei soovinud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mu laps läheb seitsmendat aastat sama kotiga nüüd, mille ta sai 5. klassi minnes. enne seda oli algklassides üks kott veel.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sa tahad viis aastat sama käekotiga käia?

Sa küsid nii, nagu oleks see täiesti uskumatu valik. Mina näiteks jah ei tunne mingit kurbust, kui ma ei saa osta uut käekotti seepärast, et eelmine on täiesti kobe. Ostangi uusi asju siis kui eelmised läbi kuluvad, olen selle poolest

Aga oma teismeliste tütardega olen paika pannud, et igal aastal ma uut kotti ei ole nõus ostma, mõne aasta tagant aga küll (vastu enese tõekspidamisi), lihtsalt seepärast, et teismeline saaks moevooludega kaasas käia ja eakaaslastega samastuda. Kui vahepealsel ajal tahab kotti vahetada, siis enese kogutud raha eest on see võimalik.

Sellise tarbimismustriga jätkates elame me üsna pea hoopis teistsuguses maailmas, meie siin näiteks kliimapagulaste tulva all. Euroopas on sel aastal eriti ilmekalt näha, mida tähendab kliimamuutus. Joogivett ei ole, kastmisvett ei ole, hüdroelektrijaamad tööd teha ei saa… Tuleb enesele oma tarbimisvalikute tulemusest ka adekvaatne pilt luua ja vähemalt püüda seda pidevat ostmiskirge alla suruda.

No sina säästad minu eest ka, nii et pole probleemi. Ja minu vanad kotid ostab ka keegi ära. Miks siis nende suunas näppu viibutada ja manutseda, kes uusi asju soovivad osta? Kellele neid siis üldse müüakse? Ms näiteks pole ka eluski midagi kaltsukast ostnud (olen pea 50), aga toodan materjali, mida pulstifännid ostavad. Valikute asi tõesti – kellele uus, kellele vana.

Ma ka ei osta eriti kasutatud kraami, aga sinusugune ülbik ka ei ole ja ostuhullust ka ei pôe. Poeta oma vanad kaltsud aga prügikasti ja ära tule huilgama et sul pole raha elektri maksmiseks.

Elektrit toodavad meil paneelid, sa tige ja mõttetu hing. Ja ostan jah uusi asju, katsu leppida!

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 72 )


Esileht Koolilaps Kui tihti ostate uue koolikoti