Esileht Koolilaps Kui tihti ostate uue koolikoti

Näitan 12 postitust - vahemik 61 kuni 72 (kokku 72 )

Teema: Kui tihti ostate uue koolikoti

Postitas:
Kägu

Meil ühtset reeglit pole. 1. klassi minnes sai lastele ostetud Herlitzi ranitsad, spetsiaalsed kõva põhjaga jne. No neist kasvasid kiiresti välja, muutusid ruttu “titekateks”.

Järgmine oli Ecco kott, valisin just mõttega, et ei oleks liiga “titekas”, värvilt hall mitte roosa jne. Kuid paraku käis Ecco,  hoolimata oma kallist hinnast, kõige vähem – lukk lagunes juba viie kuu pärast ära. Küll oli kahju.

Järgmine oli Fjällräven kanken, mõlemale lapsele korraga. Kuid need olid tõeliselt liruvõitu kotid – mitte mingit ergonoomikat, kitsad õlgasoonivad rihmad, ruttu hakkasid narmendama ja muutusid koledaks. Aasta aega pidasid vastu, siis olid nii kulunud, et enam ei kõlvanud kanda.

Järgmiseks ostsin mõlemale varateismelisele lapsele Vansi kotid. Need nüüd käivad juba teist aastat ja näevad üsna normaalsed välja. On kerged ja piisavalt suured, et ka A4 töövihik sisse mahuks.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul läks poiss 7.klassi jeva U turn kotiga see aasta. Isegi ei mäleta, millal see ostetud sai. Pakkusin küll, et ostaks uue, ütles pole vaja. Vahepealsetel covid aastatel kott ju seisis kapis nii mõnedki kuud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänane gümnaasiumi viimase klassi poiss on oma kooliaja jooksul kasutanud kolme kotti. 1-4kl, 5-9kl, 10-12kl. Kaks esimest jeva kotid, kolmas juba selline, kus läotopi sahtel sees.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänane gümnaasiumi viimase klassi poiss on oma kooliaja jooksul kasutanud kolme kotti. 1-4kl, 5-9kl, 10-12kl. Kaks esimest jeva kotid, kolmas juba selline, kus läotopi sahtel sees.

Normaalne. Minu ühekandikel on teine koolikott.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänane gümnaasiumi viimase klassi poiss on oma kooliaja jooksul kasutanud kolme kotti. 1-4kl, 5-9kl, 10-12kl. Kaks esimest jeva kotid, kolmas juba selline, kus läotopi sahtel sees.

Normaalne. Minu ühekandikel on teine koolikott.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teises klassis ostsime uue koti kuna esimene ostetud kott osutus ebapraktiliseks. Sellel aastal läheb sellega 7ndasse klassi. Küsisin, kas tahab uut, aga ta ei soovinud.

Meil sarnane lugu – lastele esimese klassi jaoks ostetud koolikotid end ei õigustanud, teiseks klassiks ostsin uued. Need on käigus nüüd kolmandat aastat, neljandas klassis. Mõtlesin korra, et ostaks järgmisel aastal midagi uut ja huvitavat, aga tegelikult pole mingit mõtet – head pretensioonitud välimuselt, väga heas korras. Kui lapsed ise hakkavad uusi soovima, siis arutame läbi, aga omal algatusel ei osta. Mul on endal küll ka see tunne, et uued asjad ikka on ilusad, aga püüan oma tarbimist vähendada ja kontrolli all hoida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Järgmine oli Fjällräven kanken, mõlemale lapsele korraga. Kuid need olid tõeliselt liruvõitu kotid – mitte mingit ergonoomikat, kitsad õlgasoonivad rihmad, ruttu hakkasid narmendama ja muutusid koledaks. Aasta aega pidasid vastu, siis olid nii kulunud, et enam ei kõlvanud kanda

See kõlab ausalt öeldes nagu poleks olnud tegu originaaliga. Kankenist tehakse väga palju koopiaid ja eriti, kui kuskilt vahendaja käest nt osta, on väga suur tõenäosus mingi jama saada.

Sest mul on endal see kott juba… Viis aastat? Ja pole ühtki kulumismärki. Samuti ta tegelikult ikka on mõnevõrra ergonoomiline, aga rihmade osas, jah, raske seljakotiga Eesti koolilapsele ma seda ei ostaks. Kuid see pole ju koti, vaid vanema möödapanek, kes ei mõtle sellele, et raskeid õpikuid täis kott võib-olla ei peaks olema peenikese õlarihmaga 🙂

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Järgmine oli Fjällräven kanken, mõlemale lapsele korraga. Kuid need olid tõeliselt liruvõitu kotid – mitte mingit ergonoomikat, kitsad õlgasoonivad rihmad, ruttu hakkasid narmendama ja muutusid koledaks. Aasta aega pidasid vastu, siis olid nii kulunud, et enam ei kõlvanud kanda

See kõlab ausalt öeldes nagu poleks olnud tegu originaaliga. Kankenist tehakse väga palju koopiaid ja eriti, kui kuskilt vahendaja käest nt osta, on väga suur tõenäosus mingi jama saada.

Sest mul on endal see kott juba… Viis aastat? Ja pole ühtki kulumismärki. Samuti ta tegelikult ikka on mõnevõrra ergonoomiline, aga rihmade osas, jah, raske seljakotiga Eesti koolilapsele ma seda ei ostaks. Kuid see pole ju koti, vaid vanema möödapanek, kes ei mõtle sellele, et raskeid õpikuid täis kott võib-olla ei peaks olema peenikese õlarihmaga ????

Kanken ei ole tôesti koolikotiks eriti sobilik.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui mul lapsed koolis käisid, siis oli küll häda. Tahtsid pea iga aasta uut kotti. Tahtsid. Siis ei räägitud tarbimisest veel sellises tähenduses. Rääkida sain mina vaid raha kokkuhoiust, mis paistis neile kui koonerdamine.  Neile tundus see nii et nad aasta aega käinud ju sama kotiga. Ainult kankeniga olid nõus käima mitu aastat ja siis nad omavahel neid kankeneid ka vahetasid. Selle koti kasuks räägib minu arust see, et kott ise ei kaalu midagi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kanken ei ole tôesti koolikotiks eriti sobilik.

Kankenil on ka väga häid sülearvutikoti mudeleid. Küll aga on jah vahe, kas algklass, põhikool või gümnaasium. Lisaks läbitav vahemaa ja koti raskus. Mul oli näiteks koolis võimalik ka asju kooli metallkappi jätta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kanken ei ole tôesti koolikotiks eriti sobilik.

Kankenil on ka väga häid sülearvutikoti mudeleid. Küll aga on jah vahe, kas algklass, põhikool või gümnaasium. Lisaks läbitav vahemaa ja koti raskus. Mul oli näiteks koolis võimalik ka asju kooli metallkappi jätta.

Minu laste koolides maksab metallkapi rent 39 eurot aastas. Lapsed käivad erinevates koolides, seega tuleb tasuda laste asjade hoidmise eest lisakulu 78 eurot.

Kanken koolikotis väga ei sobi, aga mis teha, kui laste seas on popp ja nõuavad seda. Millal on moevärk ergonoomiline ja mugav olnud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Fjällraven Kanken kottidel on olemas kanderihmade pehmendused aga need tuleb lisade alt eraldi juurde osta, nagu ka erinevate taskutega lisavahe jms. Originaaltoote materjal on küll selline, et ei kulu ega narmenda, värv pleekib/kulub küll aga see välimuselt suurt ära ei võta. Kolme, nüüdseks suure lapse kogemused kanken kottidega, kantud siis vastavalt 3, 5 ja 8 aastat (kasutatud igapäevaselt nii koolis kui vabal ajal).

Teemaalgatusele vastates – meie peres on kõigil lastel olnud 1-2.kl selline kõvemast materjalist ranits. Selle titekaks tunnistamisel Kanken ja paraleelselt sportlikum seljakott (Adidas, Puma, Nike) mõlemat kanti vahelduvalt vastavalt tunniplaanile, riietusele, tassitavate asjade hulgale ja tujule.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 61 kuni 72 (kokku 72 )


Esileht Koolilaps Kui tihti ostate uue koolikoti