Esileht Väikelaps Kui tihti ostate uusi/kasutatud mänguasju?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Kui tihti ostate uusi/kasutatud mänguasju?

Postitas:

Käies külas ja vaadates töölkäivate lapsevanemate laste mänguasjakoguseid on silme eest kirjuks läinud. Põhjendatud on seda kolossaalset asjade kogust enamalt jaolt sellega, et kuna lapsega tegelemiseks on vähe aega, siis püütakse seda kompenseerida uute asjadega.

Mina, olles kodune, käin tihti kasutatud asjade poodides, kui sealt hakkab silma midagi soodsat (a’la euro-paar), olen ikka ostnud oma lasteaiaealisele lapsele. Kui ta õhtul siis koju olen toonud, tavaliselt asja kohe kätte ei anna. Annan siis, kui ta väga hea laps on olnud, millegagi väga üllatanud või siis, kui hakkab haigus tulema, et pisut meeleolu tõsta seeläbi. Muidugi, kui koos oleme second-hand kauplustes käinud ja talle midagi silma jääb, luban kodus kohe kasutusele võtta. Nüüd jäin aga ise ka mõttesse, et tegelikult neid asju on kogunenud juba nii palju ja püüdes erapooletult asja vaadata, lapsele mängurõõmu jätkub nendest väheseks ajaks. Ilmselt oleks mõistlik siiski piirata nende soetust. Teisalt jälle, vaadates poodides asjade hindasid ja võrreldes, kui soodsalt võib leida midagi taaskasutusest, tärkab minus rott: kui nii soodsalt saab, siis miks mitte.

Siit ka minu küsimus, kui tihti ostate teie oma lastele mänguasju?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

täiesti oleneb. Kui ta oli väiksem, siis leidus kasutatult lahedamaid mänguasju(uuena jaksan healjuhul 2x aastas osta) ja siis sai neid ikka ostetud. Ostsin üsna samamoodi nagu teemaalgatajagi kirjeldanud on-kui midagi silma jäi, siis ostsin aga ega kohe kätte ei andnud. Nüüd kui poiss on vanem(kuuene juba), siis on mänguasjade ostmine väga harvaks jäänud. Ega ta väga ei mängi mänguasjadega ja kui tekib suurem soov, siis see tuleb ikka jõulude aeg või sünnipäevaks.
Ehkki jah, see kuu oli erand, leidsin lõpuks meie kaubandusest kvaliteetse mängumaja, millel saab uksi lukkudega kinni panna ja uksekellad on ka. Selles stiilis maja on aastaid lapse sooviks olnud, lihtsalt pole varem leidnud. Ja no kui nüüd nägin, siis tegin südame kõvaks ja ostsin ära, rahakotile pani ikka korraliku põntsu, aga see rõõm lapselt kaalub kõhnema rahakoti igati üle 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ostan umbes korra või paar korda kuus, aga kui raha on, siis sagedaminigi, midagi väiksemat.

Vanu asju sorteerin eest ära, teinekord võtan vanad jälle välja. Laps ka tüdineb ju kogu aeg samadest mänguasjadest, endalgi on kopp ees kogu aeg nende samade mängudega last lõbustada. Ainus asi, mis meil on regulaarselt kasutuses, on iPad, milles ka uuendan aeg-ajalt mänge. selles muidugi ei istu terve päeva aga no hommikul ma saan kümme minutit veel rahulikult pikutada kui lapsel iPad näpus on 🙂 Ja ma ei arva, et ma sellepärast paha ema olen.

kasutatud mänguasju toob vanaema, kõige popimad on erinevad käpiknukud.

Kindlasti ei anna ma talle mänguasju ainult preemiaks või haiguse puhul, sest muidu vbla hakkab tulevikus simuleerima kui tahab mingit asja saada. Saab siis kui saab. Päris suuri asju (nagu ntx mängumaja) no neid saab küll sünnipäevaks või jõuludeks, aga tavalisi raamatuid, lauamänge, klotse, joonistamistarbeid, palle jms, sellised on nagu lapse tarbeasjad minu jaoks. Kui ma näen midagi uut lahedat ja raha on, siis ikka ostan.

Aga nagu ma mainisin, siis ma aeg-ajalt kraamin osa asju eest ära. Olen ära andnud või kappi ära pakkinud.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma väga ei taha mõelda sellele kui tihti lapsele mänguasju juurde ostan, sest ei osta ju iga päev ja kõike, mida laps tahab aga kuu lõpuks tuleb ikka mõnikümmend eurot kokku. Laps 4a, poiss. Põhilised soovid on praegu Legod, Siku ja Bruder autod ning Brio raudtee aga ka nt taskulamp, luup, mängu tulekustuti, robot, jne. Ostan enamasti siis kui hind on tavapärasest soodsam. Suuremad-kallimad kingid saab jõuludeks ja sünnipäevaks. Mänguasjadele tulevad jooksvalt lisaks veel lauamängud, erinevad meisterdusvahendid, töö-ja kleepsuvihikud, raamatud, sporditarbed. Taaskasutusest on meil mõned mänguasjad ja pehmed mänguloomad. Kodus olevatel mänguasjadel hoian silma peal, et komplektid oleks õiges kastis, sahtlis, riiulis. Katkised ajad, mida parandada ei saa viskan ära ja need, millega enam ei mängi viime väiksematele sõpradele.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise kasutatult ei osta aga kui mõni sõbranna toob oma lapse asju, siis heameelega võtame vastu.
Vahel poes käies ikka saavad endale midagi(vb 1-2 korda kuus), poeg mõne väikse/odavama auto ja suurem tüdruk mõne nuputamisvihiku vms. Raamatud meeldivad ka mõlemale ja 1 korra kuus ka ostan neile mõne uue.
Suuremate soodustuste ajal ostan ette sünnipäevaks, jõuludeks ja ka sussi sisse, kui miski jääb silma ja hinnavahe on tõesti märgatav.
Asju sorteerin suuremalt 2 korda aastas,kus siis liiga titekad annan ära. Poisil vahetan mänguasjakastis autosid tihedamalt, et ära ei tüdineks ja oleks taasavastamisrõõm.
Üldiselt eelistan pigem vähem, kuid arendavaid asju. Aga loomulikult kui laps mängib tõesti nt. ponidega ehk see ei ole tal hetkeemotsioon, siis mul ei ole kahju talle neid asju osta.

Niisama asjadega ei premeeri,et sa olid täna nii tubli, koristasid toa ära, ma annan selle eest sulle barbi.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käies külas ja vaadates töölkäivate lapsevanemate laste mänguasjakoguseid on silme eest kirjuks läinud. Põhjendatud on seda kolossaalset asjade kogust enamalt jaolt sellega, et kuna lapsega tegelemiseks on vähe aega, siis püütakse seda kompenseerida uute asjadega.

Teemaalgataja, kas tõesti su tuttavad tunnistavadki otse, et ostavad mänguasju aja kompenseerimiseks? Või sulle lihtsalt tundub, et see on nii? Kas mitte-töölkäivate vanemate lastel on siis vähem asju?

Mänguasju on tänapäeval lastel hunnikute viisi lihtsalt kuna mänguasjade väärtus on tohutult devalveerunud. Mul oli näiteks lapsena mänguasjadeks klotsid, paar nukku, mängukaru ja mängukoer ja see oli kõik. Aga ma olen täiesti kindel, et mu vanemad oleksid rohkem mänguasju ostnud kui neil selleks võimalusi oleks olnud. Lihtsalt ajad olid teised.
Niipalju kui mina olen oma tuttavatega lapsepõlvest rääkinud, on kõik tunnistanud, et tegelevad oma lastega kordades rohkem kui nendega lapsepõlves tegeleti. See, et asju oli või on vähe, ei tähenda absoluutselt seda, et lapsevanemad selles peres lastega rohkem mängivad.

Ka minu lastel on toad asju täis. Põhiliselt on tegu lego, playmobili ja kallikssaanud karvaste nässakatega. Ja kõigega mängitakse. Rohkem asju saavad lasped juurde loomulikult jõuluks ja sünnipäevadel. Jooksvalt ostan pigem lauamängusid ja midagi arendavat.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ostnud puslemati, motoorikakeskuse, duplo klotsid, kaks liivavormide komplekti ja u 10 mudelautot (seda kõike siis 2,5 aasta jooksul). Mänguasju on aga väga palju kogunenud – tuttavad toovad kottide kaupa (nt aprillis toodi lausa 5 poekotitäit – selle aasta rekord). Viimased kotitäied sorteerin ära (ausalt – poiss ei hakka kõigi nendega mängima) ja pooled annan jälle omakorda edasi.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lastel on ka väga palju asju, nii riideid kui mänguasju. Mõne uue asja ostan iga kuu, umbes 15-35 eur kulub ikka mänguasjadele. Ise ma ei arva, et mänguasju on sellepärast palju, et midagi muud kompenseerida, pigem ikka seetõttu, et võimaluste paranedes on asju lihtsalt kerge hankida ja nii nad kuhjuvadki. Mina isiklikult ei näe vahet, kas asjad on ostetud poest uutena või saadud kuhjakaupa sõbrannadelt või üliodavalt second-handist – kui neid on palju, siis on palju ja lapsed väga vahet ei tee, kuidas konkreetne Elsa või lego on hangitud. Miskipärast on mul aga tunne, et üldist hukkamõistu pälvivad just need, kes poest mänguasju ostavad ja nö oma lapsed ‘üle kuhjavad’. Kui aga koormaga saab kirikuabist või tuttavate lastelt, siis see on OK. Siis nagu pole probleemi ja need asjad last ei riku?
Ise püüan jälgida seda, et asjad lapse toas oleksid eakohased ja enam-vähem korrastatud, kastides, riiulitel jne. Põrand peaks ikka enam-vähem lage olema ja tuba korrastatud muljega. Üks lastest on väga hea tähelepanu ja süvenemisoskusega, mängib pikalt, loominguliselt ja iseseisvalt, tema pärast ma ei muretse ja asjadeküllus teda kuidagi küll ei kahjusta. tavaliselt ta valib mänguks mingid asjad välja ja siis võib nendega pikalt tegeleda. Teine lastest on aga elavam, hüplikuma tähelepanuga ja vajab suunamist, iseseisvalt ei taha mängida, pole kunagi tahtnud. Ühesõnaga ta vajab palju rohkem tegelemist, kuid taaskord arvan, et asjad ei puutu eriti siia, kui neid ka vähe oleks, siis see kuidagi tema mänguoskust ei suurendaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil põhiline osa mänguasjadest on ostetud jõulu ajal või sünnipäeval. Külalised kipuvad ka vahel tooma. Muul ajal ostame haruharva ja nidagi pisikest. Raamatuid ostame veidi rohkem. Sellegipoolest kolme lapse tuba uputab asjadest. Üldiselt nad eelistavad mängudest rohkem pappkastidest meisterdamist nuputamisvivikute täitmist ja õues koopa kaevamist-puu otsas ronimist. Mänguasjad lähevad kasutusse aeg-ajalt justkui kampaania korras. Kolm last vanuses 3-7.
PS. olen tööl käiv ema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsed saavad mänguasju tavaliselt jõuludeks ja sünnipäevaks. Niisama ostame neile mänguasju väga harva, aga külalised toovad mõnikord küll. Premeerime neid pigem kommi, küpsise vm magusaga.

Kui mänguasju ostame, siis oleme ostnud ka kasutatud mänguasju. Legosid oleme ostnud alati uuena. Vildikad-pliiatsid-paberid-plastiliinid on tavalised asjad, neid ostame kogu aeg.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on lastele läbimõeldud mänguasjade ostmine/valimine kaks korda aastas (jõuluks ja sünnipäevaks). Vahepeal eriti sellist mänguasjadele mõtlemist-ostmist-otsimist ei ole. Möödaminnes ostan poest mõne uue pusle, pliiatseid, plastiliini, voolimissavisid või saavad aeg-ajalt mingi väikse vidina (uue Pet Shopi loomakese vmt), aga sellist korrapärast või sagedast mänguasjaostmist pole. Mänguasju preemiateks või lohutuseks ka pole ostnud. Pigem üritan asjade hulka kontrolli all hoida ja jälgin, mis parajasti lastele huvi pakuks, mis nende vanuses sobiv oleks jne. Lapsed on 4,5 a ja 3 a.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No meil on nii, et iga kuu ikka koguneb midagi. Kuna tüdruk on suur ponyde, Pet Shoppide ja väikeste nukkude fänn, siis neid ikka ostan talle iga kuu paar tükki. Ostan ka raamatuid ja puslesid, siis kui midagi toredat silma jääb ja rahakott parasjagu kannatab. Jooksvalt ostan ka pliiatseid, vildikaid, värvilisi pabereid, liimi jne.

Suuremaid mänguasju ostame/kingime sünnipäevaks ja jõuludeks, kuid vahel, kui ta tõesti midagi hirmsasti ihaldab ja sünnipäev/jõulud kaugel on, siis ikka täidame ta suure soovi:) Nt septembri alguses hakkas rääkima, kuidas tema igatseb omale Elsa ja Anna nukku, iga päev vähemalt 3-4 korda rääkis ja kuna jõuludeni oli veel pikk maa minna, siis ütlesin, et kui emme saab septembrikuu palga, siis läheme ja ostame need nukud ära. Küll ta oli õnnelik, kui see oodatud päev kätte jõudis, nüüd mängib nendega igapäevaselt.

Tüdruk on 4a7k vana.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui meil oli ainult üks laps, siis sai talle päris palju ostetud. aga mingil hetkel nägin, et tegelikult ta enam ei tundudki mingit rõõmu neist asjadest. Me küll tegelesime lapsega üsna palju, aga ehk oli see justkui mängukaaslase kompensatsiooniks – polnud ju tal kellegagi mängida, no ja siis iga uus asi tundus algul huvitavam. Kui ta oli kuskil 6a, siis tekkis küllastus ja otsustasime, et mänguasjade ostmisele tuleb piir panna. lapsel peavad olema ka unistused, st. et soovib midagi, aga kohe ei saa. siis sündis ka teine laps, teisest soost. talle oleme oluliselt vähem ostnud, aga aja jooksul on ikkagi mänguasju ka temal liiga palju kogunenud. tegelikult tunnevad nad palju suuremat rõõmu teistega koos tegutsemisest (nüüd õnneks on mängukaaslasi rohkem kui küll) ja ei nuiagi asju järjest juurde. Kõige enam häiriski mind asjade ülekülluse juures see, et lapsed ei osanud enam unistada ja rõõmu tunda. Ka tuttavate juures torkab silma, et mida vähem lastega reaalselt tegeleda viitsitakse, seda rohkem neile asju kuhjatakse. Ilmselt, et nad ei tüütaks vanemaid … Ja nö. käsitööasjad – pliiatsid, paberid jne ei lähe mänguasjade alla, nende kasutamist ja ka ostmist olen mõistlikkuse piires alati toetanud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates võiksid lapsed muul ajal ka saada mänguasju kui nad on olnud koguaeg väga tublid ja head lapsed.Kui mingisugune reis või Disneylandi minek toimub,siis minu arvates peaksid lapsed sealt ka midagi saama,sest need asjad,mis on ostetud reisidelt on ikkagi väga hinnalised suveniirid,mida Eestis ei müüdagi ja iga mälestuste asi,mis on ostetud,jääb nende toredaid reise meenutama.Soovitan väga,et laske lastel ise valida,mis neile väga meeldib,mis on nende suurim unistus ja ostke ära.Soovitan lambist mitte osta,sest need ei pruugi üldse lastele meeldida.Ostke ainult neid asju,mida nad on tõesti soovinud ja mis neid tõesti õnnelikuks teeb.Vahel harva võiks ju lubada lastele ka niisama mänguasju kui nad on selle ära teeninud oma suure tublidusega.Kui lapsed ikka eriti tublid on,siis vahel väga harva võiks neile niisama ka lubada ka kallimaid asju.Väga kallimaid asju,siis tähtpäevadeks.Soovitan mitte keelata asju,mis lastele väga meeldivad,sest siis nad hakkavad just rohkem tahtma.Soovitan mitte koguaeg osta,aga vahel väga harva võiks ikkagi neile midagi lubada kui nad on olnud pikka aega väga head lapsed.Soovitan kindlasti veel seda,et laske lastel internetipoodidest ka ise valida,sest seal leidub lihtsalt nii palju haruldasi,populaarseid,põnevaid,tordaid ja armsaid asju,mida poodides ei pruugi müügil olla.
Internetipoodidest leiab väga palju Disney Stitch tooteid,Disney tooteid ja muid toredaid tooteid teistest animafilmidest,mis on väga tuntud ja ülekogu maailma väga populaarsed.
Ütlen ausalt enda kogemustest,et Disney Stitch,Disney tooted ja muude tuntud animafilmide tegelastega ostud ongi olnud kõige parimad,sest olen leidnud nende hulgast ka väga haruldasi asju,mida ei tule kunagi poodidesse.Näiteks:väga vanad ja uued Disneylandi suveniirid ja Disney Store suveniirid.
Kõige parimad internetipoed on siin:

https://www.disneystore.co.uk/characters/lilo-and-stitch?#source=searchredirect&keyword=Stitch

https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2380057.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xdisney+stitch+plush+toys.TRS0&_nkw=disney+stitch+plush+toys&_sacat=0

https://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_ss_i_1_19?url=search-alias%3Daps&field-keywords=disney+stitch+plush&sprefix=Disney+Stitch+plush%2Caps%2C301&crid=1Y52SY4VDQ9D0&rh=i%3Aaps%2Ck%3Adisney+stitch+plush

https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20180322051638&SearchText=stitch+plush

https://www.alibaba.com/trade/search?fsb=y&IndexArea=product_en&SearchText=Stitch+plush+toy

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Väikelaps Kui tihti ostate uusi/kasutatud mänguasju?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.