Esileht Ilu ja tervis Kui tihti psühhiaatriga kohtutakse?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Kui tihti psühhiaatriga kohtutakse?

Postitas:
Kägu

Pole varasemast kogemust. Mul on psühhiaatri poolt hetkel selline piir pandud, et võtan antidepressante ja tema juurde enne asja pole, kui midagi muuta tahan. Kas ongi siis nii, et võin lasta tal ka aasta-kaks retsepti pikendada ja kohale mitte minna?  Tegemist erakaga (st aja saamine pole väga suur probleem).

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina käisin algul ikka iga kuu. Käisin Haigekassa rahastusega.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina käisin ka iga kuu, kui oli uute rohtudega alustamine. Kui läks hullemaks, sain helistada ja anti kiiremini aeg. Kui oli stabiilne, siis käisin kolme kuu tagant. Koroonaajal olid lühikesed telefonikõned, pikendati retsepte ja küsiti, kuidas läheb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Chuck Norris ei kohtu psühhiaatriga. Psühhiaater kohtub Chuck Norrisega!

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on psühhiaatri poolt hetkel selline piir pandud, et võtan antidepressante ja tema juurde enne asja pole, kui midagi muuta tahan

Ei saa aru. Ka psühhiaater keelas Sul varem tulla ? Või ütles, et kui rohi sobib, ei ole vajadust varem tulla. Reeglina sobitatakse ravim ja doos alguses paika ja siis pole tõesti tavaliselt päris pikka aega vajadust vastuvõtule minna. Alati võib telefoni teel konsulteerida.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Psühhiaatriga võib iga päev kohtamas käia. Näiteks kui psühhiaater sebib sind või sina sebid psühhiaatrit.

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Piir on jah vast veidi vale sõna. Nagu oleks keelatud. Just sedapidi jah, et kaks korda käisin ära ja järgmise korra kohta oli juhis, et siis kui midagi muuta tahan. Ja hakkasin siis mõtlema, et kas võingi 100% ise otsustada, et nt 2 aastat võtan ja enne seda lasen järjest ainult retsepti pikendada. Või on ikkagi mingi aeg, mille järel oleks mõistlik päriselt kohale ka minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen psühhiaatri juures käinud ka iga nädal või paari nädala tagant.Aga selle määrab ikka psühhiaater.Kui arst sind niipea näha ei soovinud tähendab see seda et sinu haigusnähud ei ole väga tõsised ja arst jäi sinuga enam vähem rahule.Tänapäeval saab teha ka telefoni vastuvõtte(koroona ajal oli see populaarne)

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga selle määrab ikka psühhiaater.Kui arst sind niipea näha ei soovinud tähendab see seda et sinu haigusnähud ei ole väga tõsised ja arst jäi sinuga enam vähem rahule.

Ma küll pole psühhiaatri juures käinud, aga kas poleks loogiline, et inimene käib arsti juures siis, kui ta vajadust tunneb, mitte siis, kui arst soovib? Arst võib-olla ei soovi üldse, kas siis ei saagi ravi?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, käib arsti juures siis kui vajadust tunneb ja lisaks sellele ka siis, kui arst palub vastuvõtule tulla. Ka siis, kui ise vajadust ei tunne2, sest arstil on vaja veenduda, et määratud ravi sulle sobib ja sellel ei ole kõrvalmõjusid, mida sa ei pruugi ise tajuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, käib arsti juures siis kui vajadust tunneb ja lisaks sellele ka siis, kui arst palub vastuvõtule tulla. Ka siis, kui ise vajadust ei tunne2, sest arstil on vaja veenduda, et määratud ravi sulle sobib ja sellel ei ole kõrvalmõjusid, mida sa ei pruugi ise tajuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja hakkasin siis mõtlema, et kas võingi 100% ise otsustada, et nt 2 aastat võtan ja enne seda lasen järjest ainult retsepti pikendada. Või on ikkagi mingi aeg, mille järel oleks mõistlik päriselt kohale ka minna.

Kui arst ütles sulle, et ravi peab kestma 2 aastat, siis jah, kui sinu enesetunne selle ravimiga on hea, probleeme pole ja kõik toimib, siis võid 2 aastat lasta retsepti pikendada. Kui tunned, et on vaja doosi muuta, tunned et ravim ei toimi enam, tekivad mingid probleemid või nähud, mis sind häirivad või kui soovid ravimi võtmise lõpetada, siis kindlasti võta arstiga ühendust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Ilu ja tervis Kui tihti psühhiaatriga kohtutakse?